Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2013., 13:38   #1
priznavanje dokaza o strucnoj osposbljenosti

2007 sam polozio ispit o strucnoj osposobljenosti za prijevoz tereta u prometu.Tad je dozvola bila i za putnike i teret sve u jednom.Danas nakon ulaska u EU se mora polagat posebno za putnike i teret,promjenio se i naziv te se zove "upravitelj prijevoza".
Sad bih ja otvorio obrt za prijevoz putnika i gospoda koja radi u uredu za obrte govori da moram ic ponovo polagat.
U zakonu o cestovnom prijevozu pise u clanku 21. Da se kao dokaz o strucnoj osposobljenosti priznaje isprave propisane clankom 21. uredbe (EZ-a) br. 1071/2009 u kojem pise :
Službeni list Europske unije 06/Sv. 7
HR
2. Potvrda izdana prije 4. prosinca 2011. kao dokaz o stručnoj osposobljenosti u skladu s odredbama na snazi do tog dana, smatra se istovrijednom potvrdi čiji je obrazac prikazan u Prilogu III. te se priznaje kao dokaz o stručnoj osposobljenosti u svim državama članicama. Države članice mogu zahtijevati da imatelji potvrda o stručnoj osposobljenosti, koje vrijede samo za obavljanje domaćeg teretnog prijevoza, prođu ispite ili dijelove ispita u skladu s člankom 8. stavkom 1.

Sad nije mi jasno taj 4.prosinca 2011. jeli se taj datum odnosi za odredbe u drzavama EU-a il za hrvatske zakone.Ista stvar pise i na engleskoj verziji zakona EU-a.

Ima li ko da mi objasni el moja diploma vrijedi il ne
tkhous is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 13:47   #2
Napiši Narodne Novine ili daj link na propis čiji si izvadak dao, ne mogu ovako procijeniti. Što piše u toj potvrdi u prilogu 3?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 13:57   #3
http://www.zakon.hr/z/245/Zakon-o-pr...tovnom-prometu
Clanak 21.

U prilogu 3. je slika kako treba diploma izgledati.pogledaj na dnu stranice,upisi u google EZ 1071/2009 u pdf je formatu pa nemogu stavit odi

Ili da pojednostavnim prilog 3 je diploma kako sad izgleda po novome.Dakle tu pise da sve diplome izdane prije 2009 vrijede kao te iz priloga 3

Zadnje uređivanje tkhous : 26.12.2013. at 14:05.
tkhous is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 16:26   #4
Pitanja za test Upravitelj prijevoza

Da li itko ima pitanja za polaganje ispita u Hrvatskoj Gospodarskoj Komori za licencu Upravitelj Prijevoza? .. Znam da se moze kupiti knjiga sa nekih 1500 pitanja I odgovora u HGK ,koju imam. Hvala puno unaprijed. .....
Supe Brzi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.