Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2017., 12:45   #1461
Mobitel me iznevjerio zato kupujem fotic a to nije nuzno da slikam selfi jednostavno zelim imat dobre fotke
noname30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:00   #1462
Iznjeverit će te i dslr još i više pogotovo za te nofce ako tražiš da na njemu striktno piše canon i još k tome nisi naučio osnove za njegovo korištenje (mislim opčenito na dslr) kao šro su: veličina blende,brzina okidanja,iso,stabilizacija objektiva-fotiča,način fokusiranja, i ono na kraju naj važnije koliko košta pristojan set za to što bi ti htio pogotovo ako kupuješ po želji i viđenim na đambo plakatima tj. plačenim oglasima
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:42   #1463
Nigdje ne pise da trazim canon trazim vase savjete a isto tako pise da zelim naucit kako rukovati sa njim
noname30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 18:10   #1464
Quote:
noname30 kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Trebam preporuku za fotic kupujem na rate pa u obzir dolaze samo novi. Budet oko 3500 kn. Volim fotkat prirodu ali vise treba za obitelj putovanja more feste. Izgubila sam se u ovom svemu vidim preporucujete canon m10 ali dali je on dovoljan za mene obzirom na cijenu nekako mi se cini da mu nesta fali. Imala sam olympus kad su prije 15 god izasli digitalci. Sad zelim nesto kvalitetno da traje i da mogu nesto i naucit o fotografiji.
Hvala
Ako će selfiji biti značajan dio tvojih fotografija - onda mirrorles.
Pogledaj si canonovu M seriju, Olympuse i Panasonic te Sony mirroles fotiće.
U tom cjenovnom rangu, sve ti je to tu negdje, nijedan fotić koji god odabereš neće značajno odskakati po nekoj karakteristici a isto tako neće ni biti značajno lošiji od drugih.
Uzmi nešto, kaj god, malo se pozanimaj na netu o (osnovama) fotografije i samo puno škljocaj
maks_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 22:37   #1465
Quote:
noname30 kaže: Pogledaj post
....preporucujete canon m10 ali dali je on dovoljan za mene obzirom na cijenu nekako mi se cini da mu nesta fali. ....
Hvala
Možda mu fali objektiv

Ako sam te dobro skužio tebi treba neki solidni kompaktni aparat bez zajebancije mijenjanja objektiva i koji ti stane u džep?

Ako je tako, možda canon G9 X. Mana mu je što nema zakretni ekran, pa selfije moraš pogađati. Ali ima manualne modove, pa se možeš igrat i učit.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 01:58   #1466
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Možda mu fali objektiv

Ako sam te dobro skužio tebi treba neki solidni kompaktni aparat bez zajebancije mijenjanja objektiva i koji ti stane u džep?

Ako je tako, možda canon G9 X. Mana mu je što nema zakretni ekran, pa selfije moraš pogađati. Ali ima manualne modove, pa se možeš igrat i učit.
radije onda G7X II ili G1x II

ali ja sam ga razumio baš kao da hoće DSLR/mirrorless
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 06:38   #1467
Ma ja bi nesto "ozbiljnije" da mogu ucit zapeo mi za oko olympus pen epl i nikon 3300/3400 d
noname30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 09:54   #1468
Quote:
noname30 kaže: Pogledaj post
Ma ja bi nesto "ozbiljnije" da mogu ucit zapeo mi za oko olympus pen epl i nikon 3300/3400 d
D3xxx ti nemaju okretni zaslon i DSLR opčenito ti nije ama baš nikakav izbor ako ikad budeš htjela "selfije" napraviti. Skroz nezgrapno, vjeruj mi.
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 12:29   #1469
Sta mislite o olympusu e pl7
noname30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 19:03   #1470
Quote:
noname30 kaže: Pogledaj post
Sta mislite o olympusu e pl7
Sasvim ok. Mada ti je onaj Panasonic koji sam prije naveo bolji izbor...
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 17:52   #1471
Ne mogu se odlucit procitala sam forume recenzije gledala usporedbe i nekako mi se mirrorless ne svidaju izgledaju kao igracke a sellfiji nisu toliko bas bitni to je moze a ne mora
noname30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 23:18   #1472
Quote:
noname30 kaže: Pogledaj post
Ne mogu se odlucit procitala sam forume recenzije gledala usporedbe i nekako mi se mirrorless ne svidaju izgledaju kao igracke a sellfiji nisu toliko bas bitni to je moze a ne mora
Onda definitivno Pentax K-50...
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 06:24   #1473
Quote:
noname30 kaže: Pogledaj post
Ne mogu se odlucit procitala sam forume recenzije gledala usporedbe i nekako mi se mirrorless ne svidaju izgledaju kao igracke a sellfiji nisu toliko bas bitni to je moze a ne mora
Onda uzmi onog koji ti se sviđa, ionak je praktično svejedno ...
maks_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 18:14   #1474
Quote:
noname30 kaže: Pogledaj post
Ne mogu se odlucit procitala sam forume recenzije gledala usporedbe i nekako mi se mirrorless ne svidaju izgledaju kao igracke a sellfiji nisu toliko bas bitni to je moze a ne mora
Onda neki od ulaznih modela Canona i Nikona jer to uvijek kasnije možeš nadograđivati na bezbroj kombinacija i varijacija. Samo pazi da ti netko ne uvali Pentaxa ili nešto takvo
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 18:29   #1475
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
Onda neki od ulaznih modela Canona i Nikona jer to uvijek kasnije možeš nadograđivati na bezbroj kombinacija i varijacija. Samo pazi da ti netko ne uvali Pentaxa ili nešto takvo
Opet ti svoju suplju pricu prodajes

Entry level Pentaxi su puno bolji od entry level Nikona i pogotovo Canona.

Noname - ako ti treba aparat koji ces pretvorit u profesiju i namjeravat zaradivat na njemu, da uzmi Canon ili Nikon. Za amatersku upotrebu su Pentaxi nude sve potrebno...
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 13:37   #1476
Poštovanje,
trebam pomoć pri odabiru. Znači neki entry level SLR je izbor, namjena bi bila kao za nekakvo hobi slikanje u slobodno vrijeme i na usputnim putovanjima, pa onda bi se naknadno suzilo područje interesa.
Cjenovni rang je malo teže definirati ali recimo da bi se išlo do nekih 5-6 tisuća, a tu koliko vidim upada po par modela od svake marke.
Jedno od glavnih mojih pitanja je da li se nekom početniku za iste novce više isplati npr uzeti D3400 bundle sa 18-55+55-300 ili npr D5600 sa istim tim kit objektivom?

Što se odabira marke tiče, postoji kasnija opcija za jeftiniju nabavku i canon i nikon objektiva, čisto kad s vremenom suzim interes.

Hvala!
Pelleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 13:52   #1477
Quote:
Pelleus kaže: Pogledaj post
Poštovanje,
trebam pomoć pri odabiru. Znači neki entry level SLR je izbor, namjena bi bila kao za nekakvo hobi slikanje u slobodno vrijeme i na usputnim putovanjima, pa onda bi se naknadno suzilo područje interesa.
Cjenovni rang je malo teže definirati ali recimo da bi se išlo do nekih 5-6 tisuća, a tu koliko vidim upada po par modela od svake marke.
Jedno od glavnih mojih pitanja je da li se nekom početniku za iste novce više isplati npr uzeti D3400 bundle sa 18-55+55-300 ili npr D5600 sa istim tim kit objektivom?

Što se odabira marke tiče, postoji kasnija opcija za jeftiniju nabavku i canon i nikon objektiva, čisto kad s vremenom suzim interes.

Hvala!

Ako ikako možeš, odvoji još 1000kn i uzmi Nikon D7200. Puno je bolji od D3400/D5600
Razlika između D3400 i D5600 je minorna, a i jedan i drugi su onako - jeftikaner igračkice. D7200 je već pravi aparat.
Ako ćeš uzimat rabljeno po njuškalu ih ima za već negdje 5000kn.
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 14:49   #1478
Tesko pitanje:

A6000, A6300 ili A6500 amateru za iskljucivo amatersko koristenje?
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 14:53   #1479
Quote:
Cohiba kaže: Pogledaj post
Tesko pitanje:

A6000, A6300 ili A6500 amateru za iskljucivo amatersko koristenje?
A6000
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 16:28   #1480
Nista znaci vise fokusnih tocaka, opticka stabilizacija i tako to?
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.