Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2022., 21:03   #1
"puno" pije

Zanima me vaše mišljenje. Dugo smo u vezi, on ima naviku u prosjeku 3 puta tjedno ići u lokalnu birtiju na pivo koje se gotovo uvijek pretvori u 5, 6, 7 piva. Nije problem, neka ide, neka popije i neka se druži s ljudima, ali smeta mi što je to često i što ne popije malo. Svaki puta kada nešto kažem na tu temu ispada da prigovaram. Ali samo mu želim skrenuti pažnju na ponašanje koje mi se ne sviđa i koje ne želim trpiti kod dečka (a kamoli jednog dana kod muža). S druge strane kada je 1 mjesečno odem u "birtiju" i popijem piće ili dva uvijek ima nešto za reci po čemu vidim da mu se ne sviđa što odem.
Na koji način objasniti, pričati ? Imate li neke slične primjere iz svoga života?
asdf12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2022., 21:20   #2
A kaj mislis da pije kaj mu je lijepo u zivotu? Mora se covjek malo opustit
Scroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2022., 21:31   #3
Quote:
asdf12345 kaže: Pogledaj post
Zanima me vaše mišljenje. Dugo smo u vezi, on ima naviku u prosjeku 3 puta tjedno ići u lokalnu birtiju na pivo koje se gotovo uvijek pretvori u 5, 6, 7 piva. Nije problem, neka ide, neka popije i neka se druži s ljudima, ali smeta mi što je to često i što ne popije malo. Svaki puta kada nešto kažem na tu temu ispada da prigovaram. Ali samo mu želim skrenuti pažnju na ponašanje koje mi se ne sviđa i koje ne želim trpiti kod dečka (a kamoli jednog dana kod muža). S druge strane kada je 1 mjesečno odem u "birtiju" i popijem piće ili dva uvijek ima nešto za reci po čemu vidim da mu se ne sviđa što odem.
Na koji način objasniti, pričati ? Imate li neke slične primjere iz svoga života?
Nikako, probala si a on to smatra prigovaranjem.
On u opijanju ne vidi problem i nema tu pomoći.
Jednostavno otiđi iz te veze.
Dorja1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2022., 21:35   #4
Bila je vec slicna tema ovdje- ne znam, meni je puno 3 puta tjedno 6-7 piva S druge strane jos mi je gore sto tebi gundja kad odes jednom mjesecno van- malo mu racunica ne valja
Mislim da ce to (ne)funkcioniranje u braku (sto se tice toga) biti samo jos gore- rijesi to sto prije ako mislis dalje s njim…
Freyya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2022., 21:40   #5
Quote:
asdf12345 kaže: Pogledaj post
Zanima me vaše mišljenje. Dugo smo u vezi, on ima naviku u prosjeku 3 puta tjedno ići u lokalnu birtiju na pivo koje se gotovo uvijek pretvori u 5, 6, 7 piva. Nije problem, neka ide, neka popije i neka se druži s ljudima, ali smeta mi što je to često i što ne popije malo. Svaki puta kada nešto kažem na tu temu ispada da prigovaram. Ali samo mu želim skrenuti pažnju na ponašanje koje mi se ne sviđa i koje ne želim trpiti kod dečka (a kamoli jednog dana kod muža). S druge strane kada je 1 mjesečno odem u "birtiju" i popijem piće ili dva uvijek ima nešto za reci po čemu vidim da mu se ne sviđa što odem.
Na koji način objasniti, pričati ? Imate li neke slične primjere iz svoga života?
Quote:
Scroll kaže: Pogledaj post
A kaj mislis da pije kaj mu je lijepo u zivotu? Mora se covjek malo opustit
Zapravo, ovo je jedan dobar odgovor.

Čovjek ima problem. Ipak, ako ti je bitna osoba, probati ćeš potražiti uzrok, jel tako ?
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2022., 21:49   #6
Quote:
asdf12345 kaže: Pogledaj post
Zanima me vaše mišljenje. Dugo smo u vezi, on ima naviku u prosjeku 3 puta tjedno ići u lokalnu birtiju na pivo koje se gotovo uvijek pretvori u 5, 6, 7 piva. Nije problem, neka ide, neka popije i neka se druži s ljudima, ali smeta mi što je to često i što ne popije malo. Svaki puta kada nešto kažem na tu temu ispada da prigovaram. Ali samo mu želim skrenuti pažnju na ponašanje koje mi se ne sviđa i koje ne želim trpiti kod dečka (a kamoli jednog dana kod muža). S druge strane kada je 1 mjesečno odem u "birtiju" i popijem piće ili dva uvijek ima nešto za reci po čemu vidim da mu se ne sviđa što odem.
Na koji način objasniti, pričati ? Imate li neke slične primjere iz svoga života?
Nažalost, bojim se da takvim osobama ne možeš objasniti... 5,6,7 piva 3 puta tjedno je zapravo svaki drugi dan....a, to je već alkoholizam.

Ovo što si napisala (boldano) reci mu,.... sa prijateljima se može družiti i uz mineralnu ili neki sok...može piti pivu bez alkohola ... tako da stvarno nema opravdanja...česta "druženja" uz toliko piva nisu druženja već opijanja, koja će svakim danom biti sve gora.

Držim ti fige da uspiješ, ako ne, i sama si svjesna da se trebaš maknuti od njega... a, i kad svemu tome dodaš ovo da se njemu ne sviđa kad ti odeš na cugu, onda je više nego jasno da tu baš nema lijepe budućnosti...

Dečko/muž ljubomorni alkoholičar ...nadam se da si svjesna što to znači.
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2022., 21:50   #7
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Zapravo, ovo je jedan dobar odgovor.

Čovjek ima problem. Ipak, ako ti je bitna osoba, probati ćeš potražiti uzrok, jel tako ?
Jok. Ne mogu nas spasit drugi. To je na nama samima.
Problematični će ostat problematični dok god oni to "žele". Druga osoba tu nema pravo glasa. A i bolje da je tako.
__________________
Matthew 7:7
Muddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2022., 21:57   #8
Quote:
Muddy Blues kaže: Pogledaj post
Jok. Ne mogu nas spasit drugi. To je na nama samima.
Problematični će ostat problematični dok god oni to "žele". Druga osoba tu nema pravo glasa. A i bolje da je tako.
Ne bi se složio. Ali,svatko ima pravo na svoje mišljenje
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2022., 22:02   #9
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Ne bi se složio. Ali,svatko ima pravo na svoje mišljenje
Probala sam par puta "spasit" nekoga.
Dovoljno da znam da to tako ne ide
__________________
Matthew 7:7
Muddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2022., 22:04   #10
Quote:
Muddy Blues kaže: Pogledaj post
Probala sam par puta "spasit" nekoga.
Dovoljno da znam da to tako ne ide
Druga tema već, a nemam vremena za nju.

Ovdje je u pitanju partner, ne neki frend.
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2022., 22:05   #11
Quote:
Scroll kaže: Pogledaj post
A kaj mislis da pije kaj mu je lijepo u zivotu? Mora se covjek malo opustit
Ovo je u pravilu tipičan izgovor koji koriste alkoholičari i siguran znak da je netko alkoholičar.
Quote:
Faza ovisnosti o alkoholu (alkoholizam)

Ovu fazu karakterizira povećanje tolerancije, psihička ovisnost i zlouporaba alkohola.

Povećana tolerancija se obično razvija nakon višemjesečnog pijenja alkohola i znači da osoba sad može podnijeti veće količine alkohola nego prije.

Psihička ovisnost je potreba za stalnim unosom alkohola u organizam. Ovisnik sve svoje probleme „rješava“ oslanjajući se na alkohol, obično da ublaži strepnju, napetost ili strah. Umjesto da zaista rješava probleme, on pije alkohol da bi se osjećao bolje.
https://www.zzjzdnz.hr/hr/zdravlje/m...ost-o-alkoholu
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2022., 22:14   #12
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Druga tema već, a nemam vremena za nju.

Ovdje je u pitanju partner, ne neki frend.
Na partnera i mislim.
__________________
Matthew 7:7
Muddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2022., 22:20   #13
Quote:
Muddy Blues kaže: Pogledaj post
Na partnera i mislim.
Naravno da nije moguće kod svakoga, ali mislim da se mora probati. Uspjeh ne garantira nitko,za ništa.
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2022., 22:27   #14
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Naravno da nije moguće kod svakoga, ali mislim da se mora probati. Uspjeh ne garantira nitko,za ništa.
Svatko ko voli ili barem misli da voli, probat će.
Pomoć, promijenit, izvest na pravi put...bit tu.
Nitko ko voli ili barem misli da voli neće okrenut dupe i ko te jebe.
1,2,5,10 puta. No jednom će shvatit da to tako ne ide.
Podršku je prekrasno imat al glavninu posla obavi osoba sama za sebe ako želi. Dok god ne želi, ali bas bas i spremna je, druga osoba kraj nje ne može ništa.
__________________
Matthew 7:7
Muddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2022., 22:30   #15
Koliko godina ima on? I jel tako funkcionirao i kada ste se upoznali?
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2022., 22:31   #16
Quote:
Muddy Blues kaže: Pogledaj post
Svatko ko voli ili barem misli da voli, probat će.
Pomoć, promijenit, izvest na pravi put...bit tu.
Nitko ko voli ili barem misli da voli neće okrenut dupe i ko te jebe.
1,2,5,10 puta. No jednom će shvatit da to tako ne ide.
Podršku je prekrasno imat al glavninu posla obavi osoba sama za sebe ako želi. Dok god ne želi, ali bas bas i spremna je, druga osoba kraj nje ne može ništa.
ok
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2022., 22:44   #17
Quote:
asdf12345 kaže: Pogledaj post
Zanima me vaše mišljenje. Dugo smo u vezi, on ima naviku u prosjeku 3 puta tjedno ići u lokalnu birtiju na pivo koje se gotovo uvijek pretvori u 5, 6, 7 piva. Nije problem, neka ide, neka popije i neka se druži s ljudima, ali smeta mi što je to često i što ne popije malo. Svaki puta kada nešto kažem na tu temu ispada da prigovaram. Ali samo mu želim skrenuti pažnju na ponašanje koje mi se ne sviđa i koje ne želim trpiti kod dečka (a kamoli jednog dana kod muža). S druge strane kada je 1 mjesečno odem u "birtiju" i popijem piće ili dva uvijek ima nešto za reci po čemu vidim da mu se ne sviđa što odem.
Na koji način objasniti, pričati ? Imate li neke slične primjere iz svoga života?
Netko ide tri puta tjedno u teretanu, netko u birtiju. Prioriteti i navike puno govore o čovjeku. Očekivat da se netko promijeni ili pokušavat rješavat situaciju u korist sebi je potpuno pogrešan potez. Dobila si verziju osobe na koju si od starta pristala. Sigurno si znala i u početku da prakticira takve stvari zar ne? Bolje se pitaj jel bi bio dobar otac tvojoj djeci danas sutra i tebi kao supruzi pa da ti bude ok što izbiva iz kuće i sjedi po birtijama kao kakva da prostiš seljačina.
Što više toleriraš to samo daješ do znanja da ti takvo ponašanje paše.
-glow- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2022., 23:25   #18
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
Ovo je u pravilu tipičan izgovor koji koriste alkoholičari i siguran znak da je netko alkoholičar.
https://www.zzjzdnz.hr/hr/zdravlje/m...ost-o-alkoholu
Jel bi bilo kaj drugacije da sam ti napisao, svaki dan sam u teretani po 2 sata, i ne neidem jer mi je lijepo u zivotu, vec suprotno
Scroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2022., 00:12   #19
Quote:
Scroll kaže: Pogledaj post
Jel bi bilo kaj drugacije da sam ti napisao, svaki dan sam u teretani po 2 sata, i ne neidem jer mi je lijepo u zivotu, vec suprotno
Nebitno, ne lažeš mene nego sebe...

I, nema potrebe za izigravanjem žrtve..."težak život pa se zato netko kao opija"..moš mislit .... opija se isključivo jer to njegovoj guzi paše, čisti egoizam...samo ja, ja i ja...i nije me nimalo briga što uništavam živote svojih bližnjih.

Po toj alkoholičarskoj logici, više od 3/4 populacije na svijetu bi bili alkoholičari ... jer njima je jadnima teško , ostalima teče med i mlijeko te sve pada s neba

Usput, ljudi koje znam a, koje život ne mazi niti ih je ikad mazio, nemaju probleme sa alkoholom već samo razmažena derišta koja su navikla dići sve 4 u zrak i mantrati kako im je teško.
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2022., 08:23   #20
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
Nebitno, ne lažeš mene nego sebe...

I, nema potrebe za izigravanjem žrtve..."težak život pa se zato netko kao opija"..moš mislit .... opija se isključivo jer to njegovoj guzi paše, čisti egoizam...samo ja, ja i ja...i nije me nimalo briga što uništavam živote svojih bližnjih.

Po toj alkoholičarskoj logici, više od 3/4 populacije na svijetu bi bili alkoholičari ... jer njima je jadnima teško , ostalima teče med i mlijeko te sve pada s neba

Usput, ljudi koje znam a, koje život ne mazi niti ih je ikad mazio, nemaju probleme sa alkoholom već samo razmažena derišta koja su navikla dići sve 4 u zrak i mantrati kako im je teško.
Svatko ima svoj ispusni ventil,i sustav nagradivanja, to je jednostavno tako. Samo je pitanje koji je tvoj. A ti mi zvucis kao od onih koji vide tude zivote, a svoj ne. Takvi mi najvise idu na k...
Scroll is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.