Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 11:18   #2661
Quote:
simple_tina kaže: Pogledaj post
Obozavam ih i ja toliko su mi štosne. Alj radili smo na faksu testiranje. Prvenstveno jer smo sumnjali na gmo a na kraju ispalo hormonski tretirano...

Tako ti je i meni bilo s hormonima. Na kraju radila markere za hašimota. Imam hašimota i hiper hipo štitnjaču. Zato je prema van izgledalo ok

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
I za hasimota sam radila jer mi je nekoliko bliskih imalo slicnu pricu kao i ti.
I nista, sve super

A jebote, sad ne znam hocu li iduci put uzeti te trikolorke
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 11:20   #2662
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
I za hasimota sam radila jer mi je nekoliko bliskih imalo slicnu pricu kao i ti.
I nista, sve super

A jebote, sad ne znam hocu li iduci put uzeti te trikolorke
Ja sam napravila jer su mi i mami i tetki otkrili. I na kraju kod nas je genetika izgleda to. Jer ima i mamina sestrična i njena kćer.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Zaljubiti se ne znači voljeti. Čovjek se može zaljubiti i mrzeći. (Braća Karamazovi)
simple_tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 11:23   #2663
Quote:
simple_tina kaže: Pogledaj post
Ja sam napravila jer su mi i mami i tetki otkrili. I na kraju kod nas je genetika izgleda to. Jer ima i mamina sestrična i njena kćer.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Da stitni problemi fakat idu u genetskom paketu.
Ja nisam sigurna kako je tocno bilo kod mojih ali znam da sam od mame naslijedila mrvicu jacu dlakavost A ona je govorila da je takva bila i prabaka.
A jaka dlakavost ide s visokim androgenima i eto vraga.

Inace sam tip koji se voli truditi i sve postizati sama pa mi nije bilo bas lijepo cuti da mi moje tijelo malo otezava ciljeve (rijeci doktora). AL tak mi je pal grah

Ispricavam se na uzurpiranju teme Nastavite dalje u revijalnom
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 11:26   #2664
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post


Jest, i meni se dosta ublazilo doista, zbog lifestylea, skoro sve vrijednosti super, ali evo nedavno vadila hormone i ti androgeni nikako i nikako skroz dolje.

Iako su dosta pali i doktor kaze da su oke obzirom na dijagnozu, ali svejedno... ali kod mene je vjerojatno genetska komponenta po majcinoj liniji. Fakat sam puno isla doktorima, trazila, vadila sve zivo, bila sam spremna na sve
Pilule isto nikakve ne pijem. Trudim se sto prirodnije. Kretanje svaki dan itd. Al to je prica mog zivota. Pitanje kako bi bilo da sam digla ruke u zrak i nis ne radim, mozda bi imala 150kg
Al da cu imati idealno mrsavo tijelo, a ono, pomirila sam se da vjerojatno nikad necu...
ja sam imala 17 kad su mi bili dijagnosticirani i okrenula sam ploču skroz,ukinula junk, počela vježbat,izbacila kruh,pekarske proizvode i mliječno. s obzirom da genetski imama predispozicije(baka izvadila maternicu radi hrpe mioma sa 35, mama bila na 6 operacija vađenja mioma,policistični i hrpa ostalih pizdarija) ,meni je jedan stari ginekolog rekao da izbacim ili smanjim mliječno skroz jer to nije dobro za ženski reproduktivni sustav i hormone(logično s obzirom čime sve krave hrane i filaju,ali i općenito)..i ja to napravila, jela sam godinu dana kuhano , lešo, voće..vježbala i riješila se tog smeća+ skinula sa 58 kg na 50 kg
__________________
stop hissing in my ear
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 11:28   #2665
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
ja sam imala 17 kad su mi bili dijagnosticirani i okrenula sam ploču skroz,ukinula junk, počela vježbat,izbacila kruh,pekarske proizvode i mliječno. s obzirom da genetski imama predispozicije(baka izvadila maternicu radi hrpe mioma sa 35, mama bila na 6 operacija vađenja mioma,policistični i hrpa ostalih pizdarija) ,meni je jedan stari ginekolog rekao da izbacim ili smanjim mliječno skroz jer to nije dobro za ženski reproduktivni sustav i hormone(logično s obzirom čime sve krave hrane i filaju,ali i općenito)..i ja to napravila, jela sam godinu dana kuhano , lešo, voće..vježbala i riješila se tog smeća+ skinula sa 58 kg na 50 kg
E vidis, s mlijecnim jos nisam probala. To jedino. Mislim, jedem jogurt i posni sir dosta cesto.

Lakse mi se bilo odrec kruha i slatkog nego mlijecnog

Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post

Osim toga, najeksponiraniji modeli trenutno, Victoria's secret anđelice, definitivno ne bih svrstala u anoreksične, a one su u mainstreamu ipak najpoznatije. Ni ovu malu Jennericu Kendall, ne bih svrstala u anoreksične, a mislim da je među najplaćenijima trenutno.
Andjelice su lijepe ali mnoge su i dosta mrsave po meni.
Pogotovo u odnosu na staru generaciju, Cindy, Naomi, Claudiu, to su uvjerljivo najprekrasniji modeli ikad

Nemam nijednu zamjerku
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 11:31   #2666
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
E vidis, s mlijecnim jos nisam probala. To jedino. Mislim, jedem jogurt i posni sir dosta cesto.

Lakse mi se bilo odrec kruha i slatkog nego mlijecnog

Andjelice su lijepe ali mnoge su i dosta mrsave po meni.
Pogotovo u odnosu na staru generaciju, Cindy, Naomi, Claudiu, to su uvjerljivo najprekrasniji modeli ikad
uvijek možeš probat na zelenu kuru na mjesec dana, pa ćeš vidjet kak će se tijelo ponašat
znam da je teško i ja koji put pokleknem,ali rijetko.tipa sladoled
__________________
stop hissing in my ear
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 11:35   #2667
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
uvijek možeš probat na zelenu kuru na mjesec dana, pa ćeš vidjet kak će se tijelo ponašat
znam da je teško i ja koji put pokleknem,ali rijetko.tipa sladoled
Sladoled si sama radim.

Od posnog sira

Mogla bi probati sada preko ljeta, bas osjecam kako mi treba novi zaokret.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 11:36   #2668
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Andjelice su lijepe ali mnoge su i dosta mrsave po meni.
Pogotovo u odnosu na staru generaciju, Cindy, Naomi, Claudiu, to su uvjerljivo najprekrasniji modeli ikad

Nemam nijednu zamjerku
Yes, ta generacija top modela je stvarno bila vrh vrhova. Baš kako treba.

S druge strane one i ona mi nisu ni približno isto. Na prvi pogled možda jesu slične građe, ali razlika je vidljiva.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 11:37   #2669
Svasta vi tu bez veze razglabate, ali cinjenica je da ima puno mladih cura koje su jako blizu 100 kila, i ne, to nije lijepo, a bome ni zdravo. Mislim da je ipak nacin zivota kriv, igrice na mobu, kompu, cips, cola, pekara. Ali te cure nemaju kompleksa sve hodaju u tajicama, kratkim vrucim hlacicama i bas ih briga. Evo ja sam rodila, u cetrdesetima sam, dosta sam visoka, a kad vaga predje preko 70 kila vec se ne osjecam dobro, koljena ne bole, ledja-kriza, a kak ce biti tek tim curicama koje nose 100 kila na ledjima. U redu je da je ona sebi lijepa, ali mislim da se tu ide linijom manjeg otpora, ja sam lijepa i debela, pa zasto da se trudim i smrsavim. Ako BMI (indeks tjelesne mase) kaze da si debel, onda si debel, i tu nema vise razgovora.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 11:42   #2670
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Yes, ta generacija top modela je stvarno bila vrh vrhova. Baš kako treba.

S druge strane one i ona mi nisu ni približno isto. Na prvi pogled možda jesu slične građe, ali razlika je vidljiva.
Kad gledam Cindy, sve mi se svidja. Doslovce nijedan milimetar mane ne mogu naci.
Ljudi to kazu za Deutzen Kroes, ali meni je ona malo 'prebarbikasta'. Cindy mi je prirodnija, i ima tip lica koje mi se vise svidja

Da, naravno da postoje razlike medju mrsavicama, kao sto postoje i medju debelim modelima, nisu sve jednako zgodne ili nezgodne samo zato kaj dijele brojke na vagi, razlike itekako postoje.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 11:48   #2671
A zašto nekome smeta Lucija ili neka premršava manekenka? Pa obje imaju svoju karijeru i svoj put u životu, to nema veze s drugim ljudima. Kaj bi bilo bolje da plače doma i jede kutiju sladoleda ne izlazeći iz kuće? Jel bi ljudi onda bili sretniji? Oni koji su zlobni vjerujem da. Cura je izgradila karijeru na tome i od toga živi, ako je to njezin izbor sretno joj. Glavno da su ljudi sretni, zavaravali se ili ne, njihova stvar. Sad bi trebalo vjerovati da je neki neznanac fakat zabrinut za Lucijino zdravlje pa joj mora tamo prosipati zloban komentar? Svatko je od nas svog tijela gospodar, ja sam mršava, ne hranim se uvijek zdravo, volim gazirano, volim preskakanje doručka i imam nekih nezdravih navika i ne želim slušati pametovanje oko toga, tako vjerujem da je i punijim curama, živi i pusti živjeti. Meni je bitno kako ja izgledam, drugi me ne zanimaju.

Oprostite, ali meni to njurganje po nečijoj težini opako miriše na nečiju zlobu i pokvarenost.
I to su žene koje rade svoj posao, nisu one dužne ničijoj djeci biti uzor niti se svijet vrti oko nečije djece, na roditeljima je da odgajaju svoju djecu i prilagode jelovnik, prehranu kako smatraju potrebnim. Danas se svatko osjeća ugroženim nečim što nema veze s njim, strava.:klap:
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 11:58   #2672
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post

Oprostite, ali meni to njurganje po nečijoj težini opako miriše na nečiju zlobu i pokvarenost.
I to su žene koje rade svoj posao, nisu one dužne ničijoj djeci biti uzor niti se svijet vrti oko nečije djece, na roditeljima je da odgajaju svoju djecu i prilagode jelovnik, prehranu kako smatraju potrebnim. Danas se svatko osjeća ugroženim nečim što nema veze s njim, strava.:klap:
Vidiš, ja smatram da onog trenutka kad prostreš svoju intimu, gubiš pravo na privatnost i snosiš odgovornost. Kad cura od 90 kg stavi sliku na Instagram u bikiniju koji dobro stoji samo curi od 50 kg, i dobije komentar da smršavi - sama je kriva. Sorry, nitko ne ide po plaži i govori ljudima u facu "Ne stoji ti taj bikini.", "Bolje bi ti se vidio torzo uz Speedo gaće" i sl jer ljudi na plaži ne žude za komentarom, ne provociraju ga u većini slučajeva. Attention whoring po Instagramu itekako izaziva i daje pravo za komentiranje. Javna osoba - javna posla. Kad takva propagira prihvaćanje sebe, a treba sijaset lijekova za tlak na trećoj godini faksa - problem je. Ježi ga.

U državi u kojoj su klinci gojazni jedna plus size modeluša nije dobar uzor. I točka. Pričala mi mala kako se u razredu samo 3 od 18 cura popelo na Sljeme bez da je umrlo putem. A to im je obavezan tjelesni. Je li to ponašanje koje želimo vidjeti? I još bolje, poticati?

Ove 'bucke' su loš uzor i odraslima. Nemojmo se zavaravati da odrasle ženske u tome ne nalaze neku utjehu.

Ajmo si svi priznati da smo bar jednom čule komentar o nekoj koja hoda naprilitana u teretanu, muž čuva djecu, da on hoće pločice spavao bi u kupaoni, hahahaha... jako duhovito. Idi pa si izmjeri kolesterol.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:03   #2673
Malo je tužno ako joj je slava na instagramu važnija od zdravlja.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:12   #2674
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Lucija mi nije lijepa. Nema to veze s kilama, podsjeća me na Miu Begović...
Mia Begović u Lucijinim godinama je bila bog. Da Luciji zaljepiš nazgodnije internet tijelo, ona bi i dalje bila običan isprdak u odnosu na Miu. Ono... kad negdje pročitam da je Maja Lena slatka ko što joj je bila mater, a klinka pljunuti ćaća.

E sad, u šta se Mia pretvorila, to je neka druga priča.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:14   #2675
Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Mia Begović u Lucijinim godinama je bila bog. Da Luciji zaljepiš nazgodnije internet tijelo, ona bi i dalje bila običan isprdak u odnosu na Miu. Ono... kad negdje pročitam da je Maja Lena slatka ko što joj je bila mater, a klinka pljunuti ćaća.

E sad, u šta se Mia pretvorila, to je neka druga priča.
Mea culpa, mislila sam na Begovićku kakvu je znamo
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:18   #2676
Kao sto rekoh, ne smeta me da se ijedna zena skida
Samo neka se skidaju dok mogu.

Na neki nacin me i zabavljaju proljevi mizoginije pod svim tim clancima. Iako me ne raduju uopce.
Jednu razapinju da je svinja, druga je zgodna ali je sigurno kurva i glupaca, trecu treba jebati jer za drugo ni nije itd.
Ukratko krasan presjek na temu tko je i sto je zena u danasnjem drustvu.

Pogotovo mi jezu izazivaju ti kojekakvi katolicki komentatori koji su u zadnje vrijeme bas zestoko zatrolali posvuda. Doslovce 'zasto se skinula, gola koza je odvratna i protiv isusa, obline su odvratne, zasto se ne obuce?'

To nadilazi poprilicno ovo nase forumasko 'ova mi se svidja, a ova ne' prepucavanje.
Nadilazi i ove rasprave sto je zdravo a sto ne.

Ukratko, uopce mi se ne svidja u kojem smjeru sve to polako ide.

Toliko me pere inat da bi najradije drzala svijecu svim Lucijama, Lidijama, Iskrama, pa cak i Hanama, dok javnosti izlazu svoja obnazena debela, sisata i mrsava tjelesa, svoje lijepe i konjske face. Nebitno.


Jer ako zazivi Handmaid's tale, necu se ni ja vise moci suncati u toplesu i brazilkama na kamenu pola sata od civilizacije, kuzite
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:09   #2677
Meni isto ide na zivce taj neokonzervatizam.
Ljudi se ubijaju, kradu, unistavaju, ali javnost je posebno zabrinuta kad nekom ispadne gola sisa ili guzica.
Golotinja je tako benigna i trebala bi slaviti ljepotu slobode ljudskog zivota.
A ukusi se razlikuju i svakome je drugo lijepo. Nemoguce je proglasiti nesto univerzalno lijepim ili ruznim. To mogu samo primitivni ljudi koji ne kuze primjenjenu umjetnost.

Cemu inzistirati na jednakim i obucenim kalupima?
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:12   #2678
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Kao sto rekoh, ne smeta me da se ijedna zena skida
Samo neka se skidaju dok mogu.

Na neki nacin me i zabavljaju proljevi mizoginije pod svim tim clancima. Iako me ne raduju uopce.
Jednu razapinju da je svinja, druga je zgodna ali je sigurno kurva i glupaca, trecu treba jebati jer za drugo ni nije itd.
Ukratko krasan presjek na temu tko je i sto je zena u danasnjem drustvu.

Pogotovo mi jezu izazivaju ti kojekakvi katolicki komentatori koji su u zadnje vrijeme bas zestoko zatrolali posvuda. Doslovce 'zasto se skinula, gola koza je odvratna i protiv isusa, obline su odvratne, zasto se ne obuce?'

To nadilazi poprilicno ovo nase forumasko 'ova mi se svidja, a ova ne' prepucavanje.
Nadilazi i ove rasprave sto je zdravo a sto ne.

Ukratko, uopce mi se ne svidja u kojem smjeru sve to polako ide.

Toliko me pere inat da bi najradije drzala svijecu svim Lucijama, Lidijama, Iskrama, pa cak i Hanama, dok javnosti izlazu svoja obnazena debela, sisata i mrsava tjelesa, svoje lijepe i konjske face. Nebitno.


Jer ako zazivi Handmaid's tale, necu se ni ja vise moci suncati u toplesu i brazilkama na kamenu pola sata od civilizacije, kuzite
To i ja govorim.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:17   #2679
A ukuse imamo svi.
I meni je nesto ljepse od neceg drugog.
Vise mi se svidjaju zategnuta tijela od sasvim mekanih itd.

No postoji razlika izmedju 'ne svidja mi se, ali siroko joj polje' i 'uzas, trebali bi joj zabraniti da se skida'.

U prvom slucaju mogu zatvoriti tab i ne gledati ali dopustam da to ima svoju publiku. U drugom slucaju mi odmah napamet padaju sva moguca uskracivanja prava i sloboda i nije mi dobar osjecaj u trbuhu.

Glede zdravstvenog aspekta, a ono, ponavljam, svi znamo da kile nisu zdrave i samo ce debil pomisliti da bi debela manekenka nekog normalnog mogla potaknuti na debljanje
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:22   #2680
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Ako je problematična manekenka na rubu anoreksije, problem bi trebala biti i ona koja je prekomjerne težine

Niti jedna od njih nas ne dira osobno, ali jako puno govori o standardima prihvatljivog, posebno osobama koje još uvijek nemaju formirano mišljenje, stavove, i sliku svijeta. Iskreno, ne želim da moja 16-godišnjakinja doma misli da je Lucija normalna i da je to nešto što treba biti prihvatljivo. Ne zato jer mislim da je dotična loša osoba, ali mislim da je loš uzor. Normaliziranje 23-godišnjakinja od 90 kila je loše. Glorificiranje debljine kao prihvaćanje vlastitog tijela je opasno.

Prihvaćanje vlastitog tijela je "Imam jake noge/nos/široka ramena, neću nikada biti na naslovnici magazina, ali imam zdravo tijelo koje može osvojiti Velebit/otplivati bazen toliko i toliko puta"

Prihvaćanje tijela nije "Imam 90 kila i baš me briga, sebi sam lijepa"

Svako jutro prolazim pored srednje frizerske u ZG. Te djevojke ne izgledaju kao da se bave ičim osim lokalnom pekarom i cigaretama. Koma. U okrugu te škole su 3 pekarne, dva sendvič bara i konzum kiosk s pekarskim proizvodima. Neka ih samo Lucija motivira da se vole takve kakve jesu.
Tvoja 16-ogodošnjakinja je tvoja odgovornost, ne Lucijina, ne Lidijina. Ako ti misliš da to nije ok, zato jer zdravlje, to ćeš joj reći. Zapravo, do tad si joj već trebala pokazati primjerom. Stalno se nešto promovira, kako to da nemamo više povjerenja u svoj zdrav razum i u pamet vlastite djece?
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.