Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2014., 21:18   #9241
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
hm, bila i nisam uopće percipirala... mora da su boje na slici puno jače, nego što izgleda uživo

Fotograf Can Gürel, imaš ih i u ružičastoj...i druge Istanbulske (i šire) motive...
http://www.cangurel.com/Travel/Istan...5645&k=NHGXJMh
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Old 18.09.2014., 23:10   #9242
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
...
Precizno?
Ufff yaa...možda, ali samo možda kad ulovim malo vremena ako budem uspješna, javim se...

Edit: nije precizno jer ne može biti...bar tako mislim. Naime, to je snimano na azijskoj strani Bospora, vjerojatno u Çengelköyu, a je li snimano sa nečijeg privatnog posjeda ili ne teško je reći...
Pogledaj malo na Yandexu...
http://harita.yandex.com.tr/?ll=29.0...13722319049039

je, to je taj kvart, hvala ti
Party_girl is offline  
Old 20.09.2014., 08:58   #9243
idem opet jeeeeee

Ljudi pozdrav, vec sam davno pisala na ovoj temi. Ne mogu se prijaviti sa starim nickom pa sam dodala sedmicu
Ugl bili smo muz i ja na doceku 2012 na 2013 u Istanbulu i tad sam rekla vratiti cu se. I da, vracamo se jeeeeeeeeeeee
Idemo krajem 12 mjeseca na 9 dana. Planiramo posjetiti i Goreme. I naravno mjesta u Istanbulu na kojima nismo bili, ali i vratiti se na neka gdje smo bili naravno. Tako se radujemo kao mala djeca
Pozeban pozdrav Loliti, kmf55 i naravno adan koji su nam puno pomogli tada.
Savjet za nove.. Procitajte cijelu temu, ima korisnih savjeta kao i onih manje korisnih i subjektivnih, ali jedno je sigurno.. Kroz ove stranice cete zavoljeti grad i unaprijed imati misao u glavi "vratiti cu se opet " ( a jos niste ni otisli
Ah vec sam zaludjena pomisli na zvukove jer oni su jos tako svijezi u mojim mislima iako je proslo gotovo dvije godine
Suzana777 is offline  
Old 20.09.2014., 10:12   #9244
E da imam pokoje pitanje Za pocetak ima li sta za vidjeti u okolici Sabihe aerodroma? Imat cemo lufta od 15.15 do 20.30. Kako moramo ranije doci racunam da imamo slobodnog od 15.30 do 18.30. Ono kad smo vec tamo da ne sjedimo i ne cekamo Svaki savjet dobrodosao.
I da ako nekog zanima, mi letimo iz Sarajeva. Povratna karta 78 eura po osobi. Nisam to mogla propustiti. Karte jos nisu kupljene, ali ove dane cemo i to realizirati
Suzana777 is offline  
Old 20.09.2014., 11:21   #9245
Ajme kakav grad... Mi smo bili puna 3 dana, plus vrijeme koje smo imali u danima putovanja. Za ono najvažnije posjetiti i vidjeti dovoljno vremena uz naporan tempo, ali za uživanje u gradu minimalno treba 5 dana. Smješteni smo bili u ulici gdje je Bazilika cisterna (odlična pozicija), ni 5min nismo imali do Aje Sofije, noćenje 60Eur za 2 osobe s doručkom. Hotelom nismo bili baš oduševljeni, po pitanju čistoće, ali koliko smo vremena provodili u sobi, preživjeli smo. Ali ne bi hotel baš preporučila, iako su ljudi bili odlični.

Što se tiče posjeta znamenitostima, preporučujem svima da najpopularnija mjesta obiđu odmah ujutro kad nema redova nego odmah uđete (Aja Sofija, Plava Džamija, Topkapi, Dolmabahce i Bazilika).

Press kartice su nešto odlično, samo ih pokažete na blagajni i ulazite besplatno, nitko vas ništa ne pita (prolazi u Aja Sofiji, Topkapi, Dolmabahce), samo u Bazilici ne. Tako da Vam je to ušteda od 90 lira (skoro 300kn). Arheološki muzej nismo posjetili.

Na Galatu se nismo penjali, nego smo išli u Konak Caffe, odličan je pogled. I bolje si unaprijed rezervirajte mjesto ako želite sjediti na mjestu s pogledom.

Od znamenitosti svakako preporučujem obavezno posjetiti Dolmabache jer je prekrasna. Meni Topkapi i Aja Sofija nisu baš nešto posebno. Park između Aje Sofije i Plave džamije je prelijep i danu i noću. Taksim trg također nije nešto posebno.

Šetali smo Istiklal ulicom i posjetili poslovni dio Istanbula, četvrt Levent jer smo išli u Istanbul Sapphire (ulaznica za vrh zgrade i Sky ride je 23lire s press karticom, inače je 25). Sky ride je fora, traje 10-ak minuta, ali je fora).

Bili smo i na Grand Bazaaru (mogu reći da su teški za cjenkanje i nije baš lako postići cijenu koju vi želite i paprene su tamo cijene), Spice Bazaar, Rustem pašina džamija, Yeni džamija, Sulejmanija. Pogled s Galata mosta na Eminonu je prekrasan noću i sve te džamije koje svijetle. Posjetili smo i Gulhane park, fora je. U planu je bilo još parkova ali od umora nismo stigli. Nažalost nismo stigli posjetiti Military museum, Ihlamur paviljon i Yildiz park.

S Eminonu smo išli na vožnju Bosporom od 2h (10 lira), ok je.
Nismo ni na Camlicu stigli, nego smo u Azijskom dijelu samo prošetali od Uskudara do Kiz kulesi i otišli na večeru u veliki restoran odmah kod Kiz kulesi - preporučujem svima, hrana je odlična, usluga također, a klopa nije skupa.

Inače, što se tiče hrane, u početku smo jeli u restoranima, i za cijenu koju smo platili nismo se baš najeli, pa smo se prebacili na uličnu hranu. Sendviče s ribom kod Galata mosta obavezno probati. Kući smo se svi vratili s želučanim tegobama i čestim posjetama wc-u iako sam ja uglavnom išla na sigurno i ne eskperimentirala s kebabima i slično, ali svejedno me uhvatilo. Vodu nismo pili, kupovali smo flaširanu. Također probajte Simit pecivo. Dondurma sladoled me nije baš oduševio, ali i skupo smo ga platitli (kuglica u Istiklalu je 10tl). U Istiklalu smo posjetili restoran u kojem se poslužuju sarajevski ćevapi, također preporučujem za posjetiti.

Uzmite si kartu istanbula odmah na aerodromu i lako se snalaziti po gradu i koristiti javni prijevoz, iako smo mi puno pješačili. Istanbul card na kraju nismo uspjeli vratiti, ali lako se njome koristiti.

Ono što mi se nije svidjelo ali se naviknete nakon prvog dana je prljavština i ona mala dječica što prose sama po ulicama ili žene s djecom od tek nekoliko mjeseci koje sjede na ulicama. Istanbul je ogroman grad, jedna velika trgovina u kojem svi nešto prodaju. Ljudi su preljubazni, ugostitelji odlični i svakako je vrijedan posjeta. Sasvim jedan drugačiji svijet. Jako dobro govore engleski, ali i ostale jezike (za nas su svi mislili da smo Rusi), a na Grand Bazaaru čak govore i hrvatski.

Definitivno je vrijedilo.
Anita2507 is offline  
Old 20.09.2014., 18:54   #9246
Quote:
Suzana777 kaže: Pogledaj post
E da imam pokoje pitanje Za pocetak ima li sta za vidjeti u okolici Sabihe aerodroma? Imat cemo lufta od 15.15 do 20.30. Kako moramo ranije doci racunam da imamo slobodnog od 15.30 do 18.30. Ono kad smo vec tamo da ne sjedimo i ne cekamo Svaki savjet dobrodosao.
I da ako nekog zanima, mi letimo iz Sarajeva. Povratna karta 78 eura po osobi. Nisam to mogla propustiti. Karte jos nisu kupljene, ali ove dane cemo i to realizirati
Imas u blizini aerodruma, nekih kilometar-kilometar i po udaljen trgovacki centar.... Najbolje bi bilo da prelistas nekih 20-tak stranica unazad, korisnik edip77 je pisao o tom centru.
AlbatrosXL is offline  
Old 20.09.2014., 22:13   #9247
Albatros hvala
Svakako cu procitati zadnjih pedesetak stranica koliko sam aut
Suzana777 is offline  
Old 20.09.2014., 22:37   #9248
PHP Code:
[PHP
[/PHP]
Quote:
Suzana777 kaže: Pogledaj post
Ljudi pozdrav, vec sam davno pisala na ovoj temi. Ne mogu se prijaviti sa starim nickom pa sam dodala sedmicu
Ugl bili smo muz i ja na doceku 2012 na 2013 u Istanbulu i tad sam rekla vratiti cu se. I da, vracamo se jeeeeeeeeeeee
Idemo krajem 12 mjeseca na 9 dana. Planiramo posjetiti i Goreme. I naravno mjesta u Istanbulu na kojima nismo bili, ali i vratiti se na neka gdje smo bili naravno. Tako se radujemo kao mala djeca
Pozeban pozdrav Loliti, kmf55 i naravno adan koji su nam puno pomogli tada.
Savjet za nove.. Procitajte cijelu temu, ima korisnih savjeta kao i onih manje korisnih i subjektivnih, ali jedno je sigurno.. Kroz ove stranice cete zavoljeti grad i unaprijed imati misao u glavi "vratiti cu se opet " ( a jos niste ni otisli
Ah vec sam zaludjena pomisli na zvukove jer oni su jos tako svijezi u mojim mislima iako je proslo gotovo dvije godine

Hvala i pozdrav iz Istanbula, s Kabataša, iz hotelske sobe, s kreveta, umornih nogu i s planom za sutra u mislima...
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Old 20.09.2014., 22:43   #9249
Quote:
Suzana777 kaže: Pogledaj post
E da imam pokoje pitanje Za pocetak ima li sta za vidjeti u okolici Sabihe aerodroma? Imat cemo lufta od 15.15 do 20.30. Kako moramo ranije doci racunam da imamo slobodnog od 15.30 do 18.30. Ono kad smo vec tamo da ne sjedimo i ne cekamo Svaki savjet dobrodosao.
I da ako nekog zanima, mi letimo iz Sarajeva. Povratna karta 78 eura po osobi. Nisam to mogla propustiti. Karte jos nisu kupljene, ali ove dane cemo i to realizirati

Do Tuzle, do obale možda...ne znam jel se stigne, ovisi o prijevozu.
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Old 21.09.2014., 00:27   #9250
Ajme kmf55 zavidim
Ali me tjesi da cu i ja skoro jeeeeeee.
Uzivaj samo
Suzana777 is offline  
Old 21.09.2014., 01:01   #9251
Quote:
AlbatrosXL kaže: Pogledaj post
Imas u blizini aerodruma, nekih kilometar-kilometar i po udaljen trgovacki centar.... Najbolje bi bilo da prelistas nekih 20-tak stranica unazad, korisnik edip77 je pisao o tom centru.
Trzni centar Viaport

Udaljen od Sabiha Gökçen Arodroma 6 kilometra

taksija kostace 13-14 TL

Euro valud danas ; 1 euro = 2,86 TL

13 TL / 2.86 = 4.50 evro

ta 6 kilometre taksijom mozete ici oko 5 minuta. jer ta deo (okolina sabiha gökçen) nema saobracajna guzva.

4,5 evro da odete u TC Viaport , plus 4,5 evro dase vracate u aerodrom Sabihe Gökçen ; ukupno 9 evro.

http://www.viaport.com.tr/home-page.aspx
edip77 is offline  
Old 21.09.2014., 01:30   #9252
ja napravio sam i google map koje prikazuje aerodrom sabiha gökçen i TC Viaport. No ta "paint sliku" ne umijem da dodajem ovde. ako moze neko da mi obijasni to, bilo bi lepo. Hvala unapred.
edip77 is offline  
Old 21.09.2014., 07:45   #9253
Edip, mnogo ti hvala.
Svakako cu pogledati sta i kako jer dugo mi cekati na aerodromu dalje avion za capadociu. Btw. Dal je netko isao u Capadociu avionom? Jel dosta tamo biti 1 cijeli dan. Radi reda letenja moramo dvije noci tamo biti. Ako misli netko da bi trebalo bar dva dana, recite jer ja sam se ogranicila na 1 dan da sto duze budem u Istanbulu Let u jednom pravcu nam je oko 13 eura po osobi. Zato smo se i odlucili na taj izlet posto planiramo 9 dana biti u Turskoj
Suzana777 is offline  
Old 21.09.2014., 16:21   #9254
Ja sam bila 2 dana i stvarno mi je bilo premalo. Isla bi slijedeci put bar na 5 dana da upijem cari tog misticnog mjesta. Let balonom mi je bio posebno iskustvo. Ima se puno toga za vidjeti i doziviti, ne idi na jedan dan uzalud bacen novac.
kapadokia is offline  
Old 21.09.2014., 19:51   #9255
http://m.youtube.com/watch?v=jR-WXBAGGfg
Evo jedna extra emisija o "istanbulskim" poslasticama...takodjer bi preporucio i ostale emisije (koje nazalost ni sam nisam pogledao, ali cim prije cu)
AlbatrosXL is offline  
Old 21.09.2014., 22:49   #9256
Quote:
Suzana777 kaže: Pogledaj post
Ajme kmf55 zavidim
Ali me tjesi da cu i ja skoro jeeeeeee.
Uzivaj samo
Hvala. Gužve, strašne gužve i to danas...u nedjelju.
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Old 23.09.2014., 07:48   #9257
Molim vas ima li itko tko je nedavno došao iz Istanbula ili poznaje nekoga tko je trenutno tamo? Naime, uskoro trebam poći tamo i jako se veselim, no s druge strane me brine ovo stanje u Siriji i graničnom dijelu Turske. Znam da je to sve predaleko od samog Istanbula, no nije mi baš lako sad mirno otići tamo
petrunjela84 is offline  
Old 23.09.2014., 08:24   #9258
A ni Ukrajina nije daleko ...

Zadnje uređivanje nvnk : 23.09.2014. at 09:02.
nvnk is offline  
Old 23.09.2014., 08:55   #9259
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Molim vas ima li itko tko je nedavno došao iz Istanbula ili poznaje nekoga tko je trenutno tamo? Naime, uskoro trebam poći tamo i jako se veselim, no s druge strane me brine ovo stanje u Siriji i graničnom dijelu Turske. Znam da je to sve predaleko od samog Istanbula, no nije mi baš lako sad mirno otići tamo
Pa što ti može netko reći tko je tamo? Televizija je odavno izmišljena i ako će se nešto desiti znati će cijeli svijet
neno1966 is online now  
Old 23.09.2014., 11:25   #9260
Naletio sam na jeftinu ponudu letova za odlazak u Istanbul iz Sarajeva, pa mozda ce nekome biti zanimljivo:

http://uniline-plus.ba/super-ponude/...ta-za-istanbul
Korespodencija is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.