Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2006., 00:25   #21
Quote:
mrzm smglsnk kaže:
To je problem foruma - i ovog i svih ostalih! Sto ljudi, sto ćudi! Svatko ima drugačije mišljenje ili iskustva i onda čovjek ne zna što da kupi! Ti nudiš Sonyja, ja nešto drugo i onaj gore se može samo upucati jer nije dobio nikakav odgovor, a u pravu smo vjerojatno i ti i ja, zar ne!?
Zato lijepo odes na Google i trazis review-e proizvoda kojeg zelis kupit
__________________
Loading...
Manuel Rui Costa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 05:25   #22
Quote:
mrzm smglsnk kaže:
P Ti nudiš Sonyja, ja nešto drugo i onaj gore se može samo upucati jer nije dobio nikakav odgovor, a u pravu smo vjerojatno i ti i ja, zar ne!?
Jesam brate, preporučio sam, ali nisam pljucao po ostatku ponude, jel' da?

Quote:
mrzm smglsnk kaže:
Preporučujem tebi, illegale, da odeš u par trgovina, razgovaraš s prodavačima, pitaš ih sve što te zanima, što si čuo (i dobre i loše stvari) i što ti peporučuju! Ne se zadržavati u jednoj trgovini nego ih obići više... Meni su u svakoj trgovini govorili da kupim Panasonica (pa čak i tamo gdje su prodavali Sonyja, Samsunga ili nekaj drugo)
Jednu stvar nikada, ali baš jebeno NIKADA nemojte raditi, a to je pitati nazovi prodavača za savjet... oni kurca veze nemaju o tome što prodavaju. Ako ne vjerujete, malo prolurkajte po netu o dotičnom modelu uređaju koji vas zanima i kao slučajno tokom konverzacije spomenite prodavaču neki zanimljiv dio toga što ste naučili s neta, ovaj će padati s marsa

Quote:
Hej, refugee, nemoj uspoređivati sliku s DVDa i antensku sliku!
Što se tiče slike, navedeni primjer se može usporediti... ovaj sony lcd ima digitalni receiver i slika je jako blizu dvd-a (btv. htv nas je "blagodario" sa digitalnim signalom )
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 08:56   #23
baš trgovcima vjerovat kao jedan koji me prije godinu dana uvjeravao da je Sony fotić smeće a BenQ svjetlosnim godinama napredniji

nego, Sony ima čist ok do odličnih proizvoda, a ne samo one low(est)-end "kućna kina" i ostale najslabije modele iz ponude kakvi se mogu naći npr. kod Peveca, što bi se reklo za široke mase. da se ponovim po 100-ti put: u 'rvackoj se stručnost "dokazuje" pljuvanjem po Sonyju

nego, LCD telkač ionako nema smisla bez DVB-T tunera, ak se mene pita. bio ugrađen, set-top, PC varijanta, štogod
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 09:46   #24
Sony je donedavno dosta zaostajao u svezi LCD TV-a, ali V serija ih vraća blizu vrha ili na sami vrh http://www.sony.hr/view/ShowArticle....site=odw_hr_HR
ja sam uzeo 32V2000 za 10500 sa PDV, slika preko DVB-T je savršena
X serija bi mogla pomesti konkurenciju, rezolucija 1920x1080, nakon Philipsa uveli su isto i pozadinsko osvjetljenje
maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 09:49   #25
Samo da se ubacim malo
Nemam bas puno iskustva ali vidio sam kod frendova zgodnu LG plazmu 107cm reza 1280x1024 s hrpom raznih ulaza cijene ispod 10k kn. Izgleda jako, jako dobro i obican tv signal i dvd i slika s racunala spojena preko obicnog VGA porta.
Malo mi je velika ali sam u prilicnom iskusenju da si to kupim kao bozicni poklon
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 10:10   #26
Quote:
STINGer kaže:
LCD, ali ti je malo novaca...

Ja bih uzeo Sony 32" U2000. Ima ugrađen i digitalni receiver, slika odlična, no cijena mu je 8700 kn. Još bolja solucija jest S2000, no on je 10000kn. Koliko para, toliko muzike... s obzirom da ne kupuješ TV svaki dan, isplati se dati koju kunu više.

http://svijet-medija.hr/product_show...38&name=LCD_TV
Kaj ce telku gledati s dalekozorom , 32" je premali ekran za tu udaljenost, cak i 40", od LCD-a bi tek 46" odgovarala ali za takvo sto treba izbrojiti preko 20 000 kn.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 11:33   #27
Quote:
Juraj2 kaže:
Samo da se ubacim malo
Nemam bas puno iskustva ali vidio sam kod frendova zgodnu LG plazmu 107cm reza 1280x1024 s hrpom raznih ulaza cijene ispod 10k kn. Izgleda jako, jako dobro i obican tv signal i dvd i slika s racunala spojena preko obicnog VGA porta.
Malo mi je velika ali sam u prilicnom iskusenju da si to kupim kao bozicni poklon
Jesi siguran da je reza baš ta koju si napisao..???
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 12:08   #28
Quote:
lampion kaže:


Jesi siguran da je reza baš ta koju si napisao..???
A nemoj sada cjepidlaciti. Vjerojatno je rijec o 1024x768.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 12:39   #29
Nije svejedno i s takvim podacima se ne treba zbunjivati. Ko da mi je reko da ima Mercedes za kupiti i to u AMG izvedbi za 15.000€!!

A vrlo vjerojatno da je stvarna reza na toj plazmi SAMO 840x480 pixela...
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 12:57   #30
Quote:
lampion kaže:
Nije svejedno i s takvim podacima se ne treba zbunjivati. Ko da mi je reko da ima Mercedes za kupiti i to u AMG izvedbi za 15.000€!!

A vrlo vjerojatno da je stvarna reza na toj plazmi SAMO 840x480 pixela...
852x480
I ja sam tog misljenja, poglavito tu kod nas, tesko je pronaci plazmu pa i od LG-a za manje od 10 000 kn s rezolucijom koja je veca od 852x480. Vani da ali kod nas uglavnom uvaljuju staru tehnologiju koju nisu uspjeli prodati u Zap. Europi.
Naravno ima i pravih stvari ali je onda cijena i dvostruko veca nego vani.
Recimo Samsungov LCD LE40M61B kod nas dodje 24 000 kn a vani 1700 Eura.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 21:02   #31
Evo, za mrzm smglsnk i mozda koga jos zanima.

bravia

Tamo je link nadalje za preradjen taj review i stelanje slike i sve.
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 10:48   #32
Quote:
lampion kaže:


Jesi siguran da je reza baš ta koju si napisao..???
Frend probao s piceka direktno vga<->vga. Nekakav soft koji trazi visoke reze (ETKA). Da li monitor/tv radi interno nekakvu interpolaciju ne bih ulazio. Cekam da mi javi koji je tocno model pa bum napisao. Kupljeno u Mercatoneu na akciji uoci svj. prvenstva u nogometu.
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 11:55   #33
a koja je razlika izmedju LCD-a i Plazme?Osim da LCD koristi kristale za prikaz slike, a plazma..to neki plin ili sta?
mystik4l is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 22:58   #34
Svaka plasma ispod 10 000 15 000 kuna nevalja, pa nek kaže šta tko želi.
Prijatelj mi ima plasmu koju je platio 1200 CHF manje a kupili smo TV-e otprilike u isto vrijeme i on je ustedjeo a ja izgubo.
Naravno istina je nešto drugo, on se svaki put jede kad sjedne pred Tv kako mu je TV običan bla bla bla i nekoliko puta mi je rekao pa zašto nekupi nekakv bolji a sad ću morati opet dati lovu za još jedan.

Klase.

Pioneer
Panasonic
Philips ove tri se stalno mjenjaju od 1 do 3 mjesta ovisno koji model izbace.
Samsung
LG
Sony
JVC
Grunding
Fujitsu-Siemns
Hunday
Daewoo
tddd postoje i neke extra klase ali njih neracunam jer one nisu dostupne običnim smrtnicima.
Prije nego kupiš tv odi pogldaj sliku i to neka bude mjerilo i povedi nekoa tko se malo azumije u te stvari.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 08:30   #35
OK ti si iz Švice pa moza tamo imate drugačija mjerila. Npr, da je taj popis sastavljao netko iz Nemčije, stavio bi Sony (naravno) na prvo mjesto pa onda Grundiga a korajance na zadnje...
Svatko će napisati drugačije.
U Engleskim testovima uvijek je Philips prvi a onda Toshiba ili Panasonic ili Samsung, dok im je JVC uvijek zadnji a Sony u donjem dijelu liste ...
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 08:43   #36
Nije bitno od kuda je tko, treba pogledati sliku i vec ce puno toga biti jasnije,
Za dobru plazmu teba dati oko 2000 eura za LCD koji euro manje. Za nesto vise od dobrog treba dati vise novaca.
Treba pogledati osnovne karakteristike: rezolucija, jacinu rasvjete, kontrast, prikljucke koje nudi TV.
Opcenito kod plazmi je Pioneer referenca, kod LCD-a je malo neizvjesnije tu su rekao bih Philips, Sony, Samsung pa i Toshiba gotovo na jednakom nivou. Moje simpatije idu Samsungu zbog odlicnog dizajna. Naravno potrebno je usporediti uredjaje iz iste klase a ne samo s istom velicinom ekrana.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 09:25   #37
No ljudi uglavnom sude po onome što kupe ili po nekoj "tajnoj vezi" za odr. markama. Rijtko ko ima priliku usporedit više istih slika na istom mjestu više puta.
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 14:34   #38
Quote:
FANCY kaže:
Svaka plasma ispod 10 000 15 000 kuna nevalja, pa nek kaže šta tko želi.
Prijatelj mi ima plasmu koju je platio 1200 CHF manje a kupili smo TV-e otprilike u isto vrijeme i on je ustedjeo a ja izgubo.
Naravno istina je nešto drugo, on se svaki put jede kad sjedne pred Tv kako mu je TV običan bla bla bla i nekoliko puta mi je rekao pa zašto nekupi nekakv bolji a sad ću morati opet dati lovu za još jedan.

Klase.

Pioneer
Panasonic
Philips ove tri se stalno mjenjaju od 1 do 3 mjesta ovisno koji model izbace.
Samsung
LG
Sony
JVC
Grunding
Fujitsu-Siemns
Hunday
Daewoo
tddd postoje i neke extra klase ali njih neracunam jer one nisu dostupne običnim smrtnicima.
Prije nego kupiš tv odi pogldaj sliku i to neka bude mjerilo i povedi nekoa tko se malo azumije u te stvari.
Koliko je meni poznato Sony više niti ne radi plazme
lucija02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 17:48   #39
Quote:
lucija02 kaže:
Koliko je meni poznato Sony više niti ne radi plazme
To mi nije poznato, ali ako je istina, mora da su kupci bili odusevljeni ako je odustao od proizvodnje istih.


lampion svicarci nemaju nijedne postene novine koje se bave Hi-FI, TV-Video, DVD tehnologiom, ovo jest sve iz Njemacke. Svicarka marka plasme je CPTEC u prevodu sacuvaj me boze slia necistih.
Ipak na kraju je koliko love toliko muzike.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 21:17   #40
Odustali su od plazmi jer im se ne isplati.
Ulozili su pun q para u izradu lcdova.
I isplatilo im se.
Postali su najbolji na trzistu.
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.