Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2016., 14:07   #6601
Quote:
Hippolyta kaže: Pogledaj post
Hej, totalni sam padobranac, tako da možda otkrivam toplu vodu, al možda nekome pomogne. To se može riješiti i bez Calibrea.
neeee, uvođenjem PDF radiš teško sr.... knjizi, konverzijama i Kindleu, ne postoji gori užas od PDF za e-čitače u beletristici

docx i Calibre konverzija u azw3, ništa komplicirano, vrlo jednostavno
krbo is offline  
Old 06.02.2016., 16:00   #6602
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
neeee, uvođenjem PDF radiš teško sr.... knjizi, konverzijama i Kindleu, ne postoji gori užas od PDF za e-čitače u beletristici

docx i Calibre konverzija u azw3, ništa komplicirano, vrlo jednostavno
Dakle, od 120ak knjiga koje sam prošle godine pročitala preko Kindlea, barem je polovica bila početno u PDFu, te nisam naišla na apsolutno nikakve probleme.

Ko što rekoh, ako se preko maila šalje knjiga u PDFu u attachu i u subjectu napiše convert, na Kindle bude isporučena knjiga konvertirana u azw sa svim pripadajućim funkcionalnostima.
Nema nikakvih problema ni užasa na Kindleu te je sam proces genijalno jednostavan (jednom kad si odobriš email adresu).
Hippolyta is offline  
Old 07.02.2016., 10:42   #6603
Je li netko vraćao Kindle njemačkom Amazonu na popravak/zamjenu i koja je procedura?
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 07.02.2016., 16:03   #6604
Ispričavam se što ovako upadam,no jesu li podržani hrvatski dijakritički znakovi u Kindle Paperwhiteu tj. hrvatski jezik u knjigama?
Hvala
robimarko is offline  
Old 07.02.2016., 16:06   #6605
Pozdrav. Do sada sam uvek koristio čitače koji nisu imali ekrane osetljive na dodir, prvo Kindle Keyboard, a zatim Kindle 4.

Pre neki dan dobio sam Kobo Auru i lako sam se navikao na touch screen i sve je ok. Međutim, imam jedan problem koji me nervira. Ne mogu nikada ili skoro nikada da "nabodem" fusnotu u tekstu. Obično kada tapnem na fusnotu promeni mi stranicu ili uđe u meni. Ovo kod knjiga koje imaju mnogo fusnota može biti dosta frustrirajiće. Znam da je glupo pitanje, ali ima li neko neki savet u vezi ovoga?
zoran1989 is offline  
Old 07.02.2016., 16:07   #6606
Quote:
robimarko kaže: Pogledaj post
Ispričavam se što ovako upadam,no jesu li podržani hrvatski dijakritički znakovi u Kindle Paperwhiteu tj. hrvatski jezik u knjigama?
Hvala
Jesu
__________________
Hello, I Must Be Going
mladunche is offline  
Old 07.02.2016., 21:18   #6607
Kindlaši, kako vam se čini novi update? Vidim na stranim forumima da je podigao podosta prašine.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Old 08.02.2016., 09:13   #6608
Ja ga još nisam instalirao. U kojem smislu prašine?
QuarkTheFerengi is offline  
Old 08.02.2016., 09:55   #6609
Quote:
QuarkTheFerengi kaže: Pogledaj post
Ja ga još nisam instalirao. U kojem smislu prašine?
Promjenjen je početni ekran, više u stilu ios-a ili čak Kobo-a. Nekima se cini nekontrastan. Uklonjene su točkice ispod knjige (opča dužina knjige) na početnom ekranu (to i mene smeta), umjesto točkica je postotak pročitanosti knjige, što znači ako nisi počeo knjigu čitati nemaš predstavu o duljini te knjige. Ljudi se bune i da je Helvetica izgubila bold efekt, te da su opčenito fontovi svijetliji, pogotovo na Paperwhite-u. Drugačiji je i izgled u samoj knjizi što se tiče postotka ili lokacije u knjizi. Prednost je brže uključivanje airplane moda recimo.
wareham is offline  
Old 08.02.2016., 10:33   #6610
Quote:
zoran1989 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Do sada sam uvek koristio čitače koji nisu imali ekrane osetljive na dodir, prvo Kindle Keyboard, a zatim Kindle 4.

Pre neki dan dobio sam Kobo Auru i lako sam se navikao na touch screen i sve je ok. Međutim, imam jedan problem koji me nervira. Ne mogu nikada ili skoro nikada da "nabodem" fusnotu u tekstu. Obično kada tapnem na fusnotu promeni mi stranicu ili uđe u meni. Ovo kod knjiga koje imaju mnogo fusnota može biti dosta frustrirajiće. Znam da je glupo pitanje, ali ima li neko neki savet u vezi ovoga?
Jedina pomoć ti je olovka za touch screen. Ja imam Sony i koristim olovku iako su mi prsti skroz tanki, elegantni. Olovku sam dobila u paketu s čitačem.
BBC drama is offline  
Old 08.02.2016., 15:37   #6611
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Kindlaši, kako vam se čini novi update? Vidim na stranim forumima da je podigao podosta prašine.
Veliki dio promjena mi je super, my reading list mi nije baš sjeo, ali to se pregrmi.
Lyanna Stark is offline  
Old 10.02.2016., 10:56   #6612
Kindle Paperwhite 2015 99 €.
Nazif aranžman is offline  
Old 10.02.2016., 14:16   #6613
Aaaa, ubija me Calibre, nece da mi prebacuje!!
Što bi moglo biti? Oznacim knjige, dam ih za prebaciti i nista se ne desi. Eventualno nekada ako idem jednu pojednu, pojavi ce kvacica ali nestane kad krenem na drugu knjigu i knjiga se ni ne pojavi u kindlu??
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 10.02.2016., 14:27   #6614
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Aaaa, ubija me Calibre, nece da mi prebacuje!!
Što bi moglo biti? Oznacim knjige, dam ih za prebaciti i nista se ne desi. Eventualno nekada ako idem jednu pojednu, pojavi ce kvacica ali nestane kad krenem na drugu knjigu i knjiga se ni ne pojavi u kindlu??
manja hrpica stvari

a) kad priključiš Kindle na USB bez Calibrea vidiš li ga normalno kao svaki USB stick, vidiš što ima na njemu, prebacuješ knjige amo-tamo?

to prvo mora biti OK da bi i Calibre radio, ako ne valja imaš PC, USB, kabel illi Kindle problem

b) ako je a) OK, pokreneš Calibre i malo sačekaš, u gornjoj traci se mora pojaviti "Device" ako je prepoznao Kindle - ako ga nema imaš Calibre problem

c) ako imaš Calibre problem za potvrdu skini njegovu portable verziju (ona se ne instalira i može čučati i na USB sticku) pa probaj s njom koju knjigu prebaciti - ako prođe dobro smrdan ti je pravi Calibre te će trebati reinstalacija

d) nađi nekog tko se kuži u PC jer će od a) do c) proći za par minuta i shvatiti što ne valja
krbo is offline  
Old 10.02.2016., 14:29   #6615
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Aaaa, ubija me Calibre, nece da mi prebacuje!!
Što bi moglo biti? Oznacim knjige, dam ih za prebaciti i nista se ne desi. Eventualno nekada ako idem jednu pojednu, pojavi ce kvacica ali nestane kad krenem na drugu knjigu i knjiga se ni ne pojavi u kindlu??
Plus sto mi je evo update pobrkao sve kolekcije. jooooooj

i kako da izbrisem clanke koje sam slala s kompa na cloud?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 10.02.2016., 14:30   #6616
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
manja hrpica stvari

a) kad priključiš Kindle na USB bez Calibrea vidiš li ga normalno kao svaki USB stick, vidiš što ima na njemu, prebacuješ knjige amo-tamo?

to prvo mora biti OK da bi i Calibre radio, ako ne valja imaš PC, USB, kabel illi Kindle problem

b) ako je a) OK, pokreneš Calibre i malo sačekaš, u gornjoj traci se mora pojaviti "Device" ako je prepoznao Kindle - ako ga nema imaš Calibre problem

c) ako imaš Calibre problem za potvrdu skini njegovu portable verziju (ona se ne instalira i može čučati i na USB sticku) pa probaj s njom koju knjigu prebaciti - ako prođe dobro smrdan ti je pravi Calibre te će trebati reinstalacija

d) nađi nekog tko se kuži u PC jer će od a) do c) proći za par minuta i shvatiti što ne valja

sve ovo navedeno je bilo ok. znaci kao i uvijek. skinula sma update i nista. zato sam ga reinstalirala i opet nista.

i onda skuzim da je netko mi na kompu na poslu obrisao te knjige i zato nece....
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 10.02.2016., 16:40   #6617
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Plus sto mi je evo update pobrkao sve kolekcije. jooooooj

i kako da izbrisem clanke koje sam slala s kompa na cloud?
Klinki na tri točke koje se nalaze u desnom kutku covera, ili prebaci na list view i klikni na tri točke. I onda odaberi opciju delete.
Lyanna Stark is offline  
Old 15.02.2016., 10:54   #6618
pozdrav
imam prilično glupo pitanje al južina je pa zato

je li tko kupovao readere preko ebaya
ima li tu kakvih dodatnih troškova osim uređaja i shippinga? (zato kao biram ebay umisto amazona i sl)

hvala
__________________
ne budimo rigidni, budimo mudri .......
daisy.fay is offline  
Old 15.02.2016., 11:22   #6619
Quote:
daisy.fay kaže: Pogledaj post
pozdrav
imam prilično glupo pitanje al južina je pa zato

je li tko kupovao readere preko ebaya
ima li tu kakvih dodatnih troškova osim uređaja i shippinga? (zato kao biram ebay umisto amazona i sl)

hvala
Nije bio reader već Kindle fire.
Kupljen iz njemačke preko ebaya tako da je plaćena samo poštarina.
Pablo is offline  
Old 15.02.2016., 15:26   #6620
Quote:
daisy.fay kaže: Pogledaj post
je li tko kupovao readere preko ebaya
ima li tu kakvih dodatnih troškova osim uređaja i shippinga? (zato kao biram ebay umisto amazona i sl)
bitno je jedino otkuda prodavatelj šalje robu, unutar ili van EU

van EU ti visi PDV za vratom i budi ga spreman platiti pa neće biti iznenađenja
krbo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.