Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2007., 16:38   #181
Nitko ne zna kako riješiti problem???
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 22:25   #182
Quote:
angelin1 kaže: Pogledaj post
Nitko ne zna kako riješiti problem???

Ovisi o visini.
No ako je uobicajena mozda bi se u Ikei dalo naci jako povoljnih rjesenja.
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 18:20   #183
Quote:
avril kaže: Pogledaj post
Ovisi o visini.
No ako je uobicajena mozda bi se u Ikei dalo naci jako povoljnih rjesenja.
A što da radim, kad sam iz Splita, a Ikea mi daleko. Moram pročitati stare postove u vezi Ikee, carine, PDV-a i ostalog ako bi se isplatilo povući do gore jer mi još i sjedalice trebaju i svašta nešto...
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 16:58   #184
Da malo podignem ovu temu, jer su i meni sad zavjese aktualne.
Bila u Meblu, ne sviđaju mi se uzorci, a skupi; bila u Kreativi, sve super, ali bolesno skupi (ok, radi se o unikatima, ali ipak...).
Molim, dakle, za savjet: htjela bih dati šivati zavjese, nešto kao ove što radi Kreativa, ali da je neka normalna cijena.
Čula sam za Dut na Sveticama, ali me zanimaju i druge opcije, ako postoje.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 00:53   #185
Question "mehanizam" za zavjese...

Zna li tko ima li negdje za kupiti samo onaj "mehanizam" za zavjese koje se kod podizanja slažu onak u "falde" - "valove"...? Dakle, ne kupnja gotove zavjese s tkaninom. (Kao što je to moguće kupiti za rolo-zavjese...)
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 17:54   #186
hmmm zar ne možeš to sam/a napraviti Ušiješ po vertikali neke male alkice i kroz njih provučeš tanko uže
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 01:51   #187
Ma mogla bih, al ja bi da to sve lijepo izgleda, da ima onaj lančić...ženska posla!
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 23:35   #188
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Zna li tko ima li negdje za kupiti samo onaj "mehanizam" za zavjese koje se kod podizanja slažu onak u "falde" - "valove"...? Dakle, ne kupnja gotove zavjese s tkaninom. (Kao što je to moguće kupiti za rolo-zavjese...)
mislim da možeš kupiti u aktivu u martićevoj.koliko se sjećam cijena je 340kn/m.
crazyform is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 23:37   #189
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Zna li tko ima li negdje za kupiti samo onaj "mehanizam" za zavjese koje se kod podizanja slažu onak u "falde" - "valove"...? Dakle, ne kupnja gotove zavjese s tkaninom. (Kao što je to moguće kupiti za rolo-zavjese...)
probaj u aktivu u martićevoj.mislim da mi je frajer rekao da im je cijena 340 kn/m.
crazyform is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 23:49   #190
Joj, bilo bi super...idem odmah u pon.! Hvala!
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 21:25   #191
Da malo podignem temu . Ima li netko panel zavjese iz Ikee (serija Kvartal) i kako je zadovoljan s njima? Kako se to održava?mam jednu kliznu stijenu od 240,00 cm i htjela bih tu staviti takve zavijese. Pretpostavljam da bi mi tu trebale 4 zavjese od 60cm - da li se sve zavijese povezuju na jedan štap kojim se povlači ili se može npr. razdvajati sa dva štapa po dvije zavijese na svaku stranu? Izračunala sam i sve skupa sa vodilicama i ostalim mehanizmima izađe oko 1.070,00 kn. Je li to previše? Još ka netko ima sliku kako to izgleda kod vas Hvala puno!
trula višnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 10:15   #192
Evo i ja se pridružujem pitanju, jer sam prošli vikend kupila panel zavjese i mehanizme Kvartal i zanimaju me iskustva. Mene je cijela priča malo više koštala, jer 'pokrivam' 5m stijene.
Svejedno, mislim da je to ipak najjeftinija opcija panel zavjesa, uzevši u obzir sve druge opcije u Zagrebu.
Sudeći po onom što sam vidjela u uputama, štapova možeš imati kolikogod želiš (ili nijedan), i slažeš ih onako kako ti najviše odgovara za otvaranje prozora i balkonskih vrata ili za štogod ti je već bitno da ih otvoriš.
Za par tjedana će mi frend složiti cijelu priču, pa ću ti možda moći reći nešto više o 'instalacijskim' detaljima.
Ja sam se zeznula i kupila krive nosače (zidne), pa sad tražimo neko alternativno rješenje da baš ne idem opet u IKEU samo zbog zamjene.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:12   #193
evo, i kod mene je slična situacija (kupljeno, ali nije još montirano). Svidio mi se dezen, al nisam baš sigurna kako će se to održavati...Slikat ću kad bude gotovo. Držite fige da bude sve dobro...

angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 14:59   #194
Angelin1...izgleda da smo se vrzmale po IKEI prošlu subotu u isto vrijeme...samo to nismo znale
Ova koju si odabrala je i mene 'oborila s nogu', ali onda sam odabrala drugu varijantu, jer mi je za moju ideju ova mrvicu više neprozirna.
Stavim i ja ovdje sličicu kad prođe montaža
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 15:48   #195
Ja idem sutra Samo se dvoumim da li da uzmem 4 zavjese što će taman pokriti 240 cm ili da ipak uzmem 1 ili 2 više tako da se malo preklapaju.... Ja sam mislila montirati na zid, a ne na strop - ima li nekakve razlike (osim vizualne)?
Angelin1 i meni se ova sviđa .
Ma gledam te zavjese svaki put kad idem u Ikeu, a jučer sam napokon proštudirala koje sve elemente etrebam kupiti (obizrom da sam sa njemačkim jezikom na Vi princip je bio paralelno otvoreni britanski i austrijski ); daklem, molim ispravite/dopunite moju listu obzirom da imate iskustvo iz prve ruke :
1. KVARTAL, Gardinenschiene 3-läufig 2 kom (za 240 cm)
2. KVARTAL, Zugstange - tj. onaj štap za povlačenje 2kom
3. KVARTAL, Schiene Decke/ Boden, tj. dio koji se namontira gore i dolje na panel 4 kom
4. KVARTAL, Wandbeschlag, odnosno L profil za montiranje na zid 4 kom

Obzirom da su dvije vodilice u nizu za 40ak cm dulje od onog što ja trebam trebala bih ih skratiti - moram li za to imati baš ovu pilu:
http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...roductId=47421

ili to mogu prerezati bilo kojom?

Hvala puno!!!

BTW meni ni ove nisu loše (vjerojatno ću uzeti njih u kombinaciji sa taminijom jednobojnom):

http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...umber=60083318
trula višnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 15:50   #196
zaboravila sam još jedno pitanjce: koje šarafe/tiple uzeti? imaju li oni već neke predviđene il' da se zaletim naknadno do Peveca?
trula višnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 16:12   #197
Quote:
trula višnja kaže: Pogledaj post
Ja idem sutra Samo se dvoumim da li da uzmem 4 zavjese što će taman pokriti 240 cm ili da ipak uzmem 1 ili 2 više tako da se malo preklapaju....
Ja sam uzela više, jer mi je namjera slagati ih na preklapanje (uzela sam 10komx60cm = 6m za otvor 5m).
Quote:
Ja sam mislila montirati na zid, a ne na strop - ima li nekakve razlike (osim vizualne)?
Nemoj se zeznuti kao ja; ako imaš radijatore ili bilo što drugo što bi se našlo 'na putu' panela izmjeri udaljenost krajnje točke od zida; ako je krajnja točka >= 12mm, paneli koji će kliziti po unutarnjoj, a možda i srednjoj vodilici će ti 'zapinjati', dakle, ne možeš ih koristiti, osim da staviš neki 'odbojnik' na zid da dobiješ extra milimetre.
Druga stvar koja bi mogla biti problem je kutija od roleta - u nju ne možeš bušiti nosač (možaš, ali pitanje je kako bi to držalo).
Quote:
1. KVARTAL, Gardinenschiene 3-läufig 2 kom (za 240 cm)
2. KVARTAL, Zugstange - tj. onaj štap za povlačenje 2kom
3. KVARTAL, Schiene Decke/ Boden, tj. dio koji se namontira gore i dolje na panel 4 kom
4. KVARTAL, Wandbeschlag, odnosno L profil za montiranje na zid 4 kom
Mislim da je to to...a pila može biti i neka 'domaća' ako reže aluminij.
Uzmi i onaj paketić šarafa i tipli.

A ja sam ti uzela upravo te u kobinaciji sa tamno smeđom i bež jednobojnom. Kad je bal, nek je na vodi .
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 16:16   #198
Eh da, i ako se odlučiš za varijantu preklapanja, onda ti onaj štap/poluga može micati samo jedan panel, jer ga ne možeš povezati sa drugima u nizu.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 21:55   #199
ipak ih nisam kupila. dvoumila sam se oko kombinacija boja, a kako mi dnevni boravak još nije gotov odlučila sam da ću još malo pričekati. sjetila sam se jedne jako bitne stvari o kojoj nisam razmišljaka - kako se održavaju panel zavjese?
trula višnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:46   #200
Quote:
trula višnja kaže: Pogledaj post
kako se održavaju panel zavjese?
Ja sam kupila panel zavjese, zajedno s montazom u ZG. Kod mene su s čičkom zaljepljene za držače (ili kako se to vec zove) ... Odlijepis zavjese, izvadis poluge (s dna), ubacis u masinu ...
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.