Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2009., 19:57   #681
CMV nalaz

Poz svima. Moja sestra od 13 godina ima Citomegal virus. Kako ja primjetim ona napreduje u lijecenju jer je IgG u pocetku bio skroo 160000,a sada posle 10 mjeseci je 13000. Moze li mi neko iskusan reci misljenje o posljednjem nalazu i malo pojasniti sat je ADN-ase B jer joj je to u porastu. Lijecniku cemo tek za 3 dana s ovim nalazima.

AST= 400 ( zadnji put bilo 588 )
ADN-ase B = 700 ( zadnji put bilo 487 )

CITOMEGALO VIRUS

Igm=Resetirati ( Tako je i prosli put pisalo,a prvi put je bilo POZITIVAN ) Doktor je rekao da ne radimo reset
IgG= 13000 ( zandji put bilo 14325 )

Hvala
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 15:51   #682
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
ja se slažem sa bbmirom da treba pratit stanje ako se radi čisto o autoimunoj bolesti bez egzacerbacija... redovito pratit hormonski status i povremeno protutijela....
što se tiče vode, jedino ako zbilja sumnjaš odnesi u neki lab na analizu, a što se tiče pretraga na sebi, ništa osim ako se ne pojave kakvi simptomi/analizom pokaže nešto značajno, tipa neke bakterije, metali...
ali kakvi simptomi? to me zanima. sto bi me trebalo boljeti, kakve smetnje?
drowsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 21:50   #683
pa prvenstveno problemi probavnog sustava, od mučnina i povraćanja do proljeva... ali ako je prošlo nekoliko dana od "incidenta" a simptomi se nisu ravili, onda su šanse za infekciju minimalne, i gotovo sigurno ti nije ništa
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 11:39   #684
Jel mi može netko samo reći što općenito znači snižena urea (2,4 a minimum je 2,8) i snižen alp (51, min je 54)?
Na nalazu mi piše da je sve uredno (nalaz s kompletnog sistematskog) ali baš me zanima što utječe na sniženje tih vrijednosti
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 17:23   #685
dobra hidriranost
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 22:20   #686
Poštovanje forumaši,
Imam neka pitanja u vezi zdravlja točnije u pitanju je najvjerojatnije štitnjača.Prije otprilike 10 dana supruga se počela loše osječati(malaksalost,visok tlak,srce lupalo neravnomjerno i ubrzano,bolovi u desnoj ruci i nozi,u jednom joj je trenutku hladno u drugom vruče,nervozna je,nemirna i slabo spava,te mi se čini da su joj i oči malo natekle).Naravno posjetili smo lječnicu opče prakse i ona sumnja na štitnjaču.Sljedom toga poslala ju je na ispitivanje hormona ali po nalazu vidimo da je sve normalno:
TSH ..(1,77)................ref.int. (0,47-4,64)
fT3(slobodni).......nije zatražila ispitivanje????????
fT4(slobodno).. (14,9)........... ref.int. (9,1-23,8)

Zaboravio sam reći da supruga ima 36 godina,i majka je moje četvero djece.
Da se vratim na nalaz hormona,nije mi jasno zašto lječnica nije zatražila i ispitivanje fT3 no neću se mješati u njen posao.Zatražila je još i snimanje srca EKG.Odnjeli smo ta 2 nalaza lječnici no ovog puta nije bilo naše lječnice več neka druga koja ju mjenja i ona je pogledavši nalaze samo rekla da će joj njena lječnica reći o čemu je riječ,kao nebi nas ona htjela plašiti,ona je tu samo na zamjeni,no ipak ju je poslala na vađenje krvi .Danas je supruga izvadila krv i prije ponedjeljka nažalost nemožemo znati što bi moglo biti pa ću vam samo napisati one rezultate koji nisu u normali:

MCV...97,9...........ref.int....83,0-97,2
MCH...35,0...........ref.int....27,4-33,9
K-LEUKOCITI....11,4............ref.int...3,40-10,0

ELEKTROLITI....S-NATRIJ...136........ref.int...137-146

S-ŽELJEZO..32,0.....ref.int...8,0-30,0
S-ZS...0,53...ref.int....0,18-0,52

LIPIDI

S-KOLESTEROL UK....7,7....preporučeno manje od 5,0
S-LDL-KOLESTEROL...5,12...preporučeno manje od 3,0
S-TRIGLICERIDI...2,11....preporučeno manje od 1,7


Nadam se da ovdje ima nekog tko nam može pročitati nešto iz ovog pa da znamo na čemu smo.Znam da ako je recimo štitnjača da bez ultrazvuka teško se može više znati ako su nalazi recimo manje više uredni ali iz ovog nalaza krvi vidljivo je da nešto nije u redu.
Unaprijed se zahvaljujemo svima na odgovorima i pomoći!
keko69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 12:31   #687
Dečki, evo vam moj nalaz za štitnjače:
T4 113 ( 58-161)
T3 1.88 (1.2-2.7)
TSH 1.54 ( 0.436-4.60)
TPO 165 ( manje od 34)
TGA 360 ( manje od 115)

Koliko su mi svi rekli , da to ukazuje ha Hashimoto sindrom-daljnje pretrage čekam.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 00:15   #688
Molim za savijet.Imam malu bebu i bojim se da li ga mogu zaraziti.Več dva tjedna imam bolove u koljenima pa se proširilo na sve zglobove.Vadila sam krv i sve je ok i nema nikakve upale ali zadnje sam radila AST i ASTA i ovaj drugi mi je pozitivan. Piše: "visoka dijagnostička specifičnost za stafilokoknu infekciju." Da li da čekam ponedjeljak i svoju dr. ili da idem pod hitno?
ivana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 08:59   #689
Poštovani,znaima me vaše mišljenje u vezi nalaza:

MCH 26.0,A NORMALNO JE 27.4-33.9
MCHC 303 A NORMALNO JE OD 320-345

I negdje sam pročitala da nebi trebalo biti Urobilinogena u mokraći, a meni je 3.2, što bi to značilo? Please help!Savjet.
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 14:16   #690
zar nitko da mi odgovori?Zabrinjava me taj Urobilinog koji je 3.2,dali je normalno to ili znači bolest žuči il jetre?Molim odgovorite
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 17:52   #691
bok, upravo sam dobio nalaz krvi i mokraće i sve je unutar ref. intervala osim:
medicinska biokemija: urati 469H (ref 182-403) hdl kolesterol 0.8 L (ref >1)
analiza mokraće: leukociti 75 Leu/ul (ref <10) i sediment leukocita u vidnom polju 5-10 (ref 0-2). šta ovo znači?
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 21:18   #692
Question Nalaz na taljanskom!!!!

Treba mi pomoć oko prevoda nalaza sa talijanskog pa ako tko može pomoći...

Sindrome della vena cava superiore con/su:
-lesione espansiva del diametro massimo di circa 6,5 cm, infiltrante la pleura mediastinica, la confluenza dei bronchi brachiocefalici e la vena cava superiore, l'arteria mammaria interna destra ed il pericardio. TAC torace 02.03.09.
-sospetta linfangiosi carcinomatosa
-sospetta metastasi renalica destra
-linfoadenopatie mediastiniche ilari.


Unaprijed hvala
kalavarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 22:31   #693
Quote:
kalavarko kaže: Pogledaj post
Treba mi pomoć oko prevoda nalaza sa talijanskog pa ako tko može pomoći...

Sindrome della vena cava superiore con/su:
-lesione espansiva del diametro massimo di circa 6,5 cm, infiltrante la pleura mediastinica, la confluenza dei bronchi brachiocefalici e la vena cava superiore, l'arteria mammaria interna destra ed il pericardio. TAC torace 02.03.09.
-sospetta linfangiosi carcinomatosa
-sospetta metastasi renalica destra
-linfoadenopatie mediastiniche ilari.


Unaprijed hvala
nisam stručnjak za talijanski ali imaš rječnik, proguglaj si - upiši talijansko hrvatski rječnik pa da upišeš riječ i izbaci ti značenje. ali kako meni izgleda - moguće metastaze, a vidim sve se nešto spominje plućni dio i perikardij (srčana ovojnica)..? nadam se da sam u krivu..
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:36   #694
a pokušao sam ali ne pomaže previše
samo par riječi prepozna
kalavarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 09:31   #695
Quote:
kalavarko kaže: Pogledaj post
a pokušao sam ali ne pomaže previše
samo par riječi prepozna
kad sam ubacila cijeli tekst u rječnik ispalo je ovo:
''Syndrome of superior vena cava sa / na ekspanzivan maksimalne lezija promjera oko 6,5 cm, infiltrating se mediastinal pleura, na sliv u brachiocefalici bronhije i superior vena cava, pravo interne mammary arterija i perikardijum. Chest CT 02:03:09. Linfangiosi-sumnja-carcinomatosis sumnjivih metastatic renalna-right mediastinal lymphadenopathy ILARI.''

a ako bismo to pokušali složiti mislim da bi ispalo ovo:
Sindrom superiorne vene cave sa/uz:
- ekspanzivnu leziju maksimalnog promjera oko 6,5cm, infiltrirana s medijastinalnom pleurom (plućna ovojnica), na slijev u brachiocefalične bronhije i venu cavu superiore, desnu unutarnju arteriju mammariu i perikardij. CT pluća/prsa 02:03:09
- sumnja na karcinomatozne linfagiosi (to ne znam što znači)
- sumnja na metastaze desnog bubrega
- medijastinalne limfadenopatije ilari (ovo nemam pojma što znači)

eto, nadam se da sam ti pomogla bar malo..
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 10:32   #696
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
kad sam ubacila cijeli tekst u rječnik ispalo je ovo:
''Syndrome of superior vena cava sa / na ekspanzivan maksimalne lezija promjera oko 6,5 cm, infiltrating se mediastinal pleura, na sliv u brachiocefalici bronhije i superior vena cava, pravo interne mammary arterija i perikardijum. Chest CT 02:03:09. Linfangiosi-sumnja-carcinomatosis sumnjivih metastatic renalna-right mediastinal lymphadenopathy ILARI.''

a ako bismo to pokušali složiti mislim da bi ispalo ovo:
Sindrom superiorne vene cave sa/uz:
- ekspanzivnu leziju maksimalnog promjera oko 6,5cm, infiltrirana s medijastinalnom pleurom (plućna ovojnica), na slijev u brachiocefalične bronhije i venu cavu superiore, desnu unutarnju arteriju mammariu i perikardij. CT pluća/prsa 02:03:09
- sumnja na karcinomatozne linfagiosi (to ne znam što znači)
- sumnja na metastaze desnog bubrega
- medijastinalne limfadenopatije ilari (ovo nemam pojma što znači)

eto, nadam se da sam ti pomogla bar malo..
Mislim da se to odnosi na limfu (carcinom limfe?)
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 14:13   #697
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
kad sam ubacila cijeli tekst u rječnik ispalo je ovo:
''Syndrome of superior vena cava sa / na ekspanzivan maksimalne lezija promjera oko 6,5 cm, infiltrating se mediastinal pleura, na sliv u brachiocefalici bronhije i superior vena cava, pravo interne mammary arterija i perikardijum. Chest CT 02:03:09. Linfangiosi-sumnja-carcinomatosis sumnjivih metastatic renalna-right mediastinal lymphadenopathy ILARI.''

a ako bismo to pokušali složiti mislim da bi ispalo ovo:
Sindrom superiorne vene cave sa/uz:
- ekspanzivnu leziju maksimalnog promjera oko 6,5cm, infiltrirana s medijastinalnom pleurom (plućna ovojnica), na slijev u brachiocefalične bronhije i venu cavu superiore, desnu unutarnju arteriju mammariu i perikardij. CT pluća/prsa 02:03:09
- sumnja na karcinomatozne linfagiosi (to ne znam što znači)
- sumnja na metastaze desnog bubrega
- medijastinalne limfadenopatije ilari (ovo nemam pojma što znači)

eto, nadam se da sam ti pomogla bar malo..

pomogla si malo
hvala u svakom slučaju
kalavarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 22:41   #698
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Mislim da se to odnosi na limfu (carcinom limfe?)
a to sam i ja pomislila, ali nisam sigurna
enivej, sretno
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 10:53   #699
može jedno pitanje, što znači u mokraći proteini normala je 0-neg., a ja imam +++ (tri plusa). Hvala unaprijed
arči is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 13:00   #700
Pozdrav cijenjenim forumašima!

Imam problem sa ZADNJIM jetrenim nalazima pa bih molio Vaše mišljenje.

Naime, radi se o sljedećem:
nalaz od 06.05.2009.
AST-54
ALT-161
GGT-95

nalaz od 03.02.2009. (normalan)
AST-20
ALT-28
GGT-22

Napominjem da mi je bilorubin od 1992 god. kad je otkriven, uvijek u vrijednosti od 23-29.

Isto tako napominjem da sam radi išijasa prije mjesec dana primio 8 injekcija VOLTARENA i 3 injekcije DEXTAMETAZONA i 5 dana elektro-terapija.
Kako me je išijas malo prošao, prije pet dana primjetio sam povišenu temperaturu (1 dan 38,5) i (2 dana 37) bez ikakvih primjećenosti u i na organizmu (sve je bilo kako i uvijek) te me doktorica uputila na analizu krvi gdje su uoćeni navedeni povišeni jetreni nalazi.
Sada me šalje na markere.
Da ne zaboravim, imam 42 god., antialkoholićar sam, ne osjećam nikakve bolove u trbuhu.

Molim Vaše savjete i mišljenja o ćemu bi se moglo raditi.

Hvala,

Zadnje uređivanje dragger : 08.05.2009. at 13:06.
dragger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.