Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2009., 21:49   #741
jel moze neko da mi kaze dal su ovi rezultati u redu:
urina kolicina-660ccm
urea u urina-198(150-280)
kreatinin u urina-11253mmol/l (nema ref.vrednost)
kreatinin klirens-49,69ccm/min (nema ref.vrednost).
cpk u/l-302,3(do 170)
ldh u/l-313(120-240)
ostalo sve uredu.
internistica mi je rekla da sakupljam jos jedanput 24h urina pa da vidi dali stvarno samo toliko mokrim ili je to bilo samo taj dan.taj sam dan jela i pila normalno kao i svaki drugi.sad cu probat sa malo vise tecnosti,pa cu da ponovim analize al do tad ja cu da poludim.kreatinin klirens kao da nije tako visok i taj kreatinin u urini al ja ne vjerujem jer nema ref.vrednosti.ako je sve u redu valjda bi bili skros negativni.moze neko da mi objasni?molim vas cekam.nalaz eho pregleda uredu.
makedonski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 00:12   #742
Quote:
HAPPY kaže: Pogledaj post
dali mi netko moze reci isla sam na vadenje velikog koaulograma prije operacije i dobila da mi je povecan fibrinogen iznosi 5,5 napisala je da trebam dobiti inekciju prije operacije pa ako netko zna o tome hvala.
Trebal bi dobiti injekciju s.c. tj. subkutano za razrjeđivanje krvi, tak da ne dođe do pojave ugruška. Nije to ništ strašno, ne boli, a vjerojatno ćeš dobivati i nakon operacije još jednu turu injekcija. Eto, nadam se da sam malo pomogla.
Pozdrav.
__________________
Live Long And Prosper!
Rolerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 14:35   #743
zdravo svima - jel mi molim vas netko ovo može rastumačiti?
radiološki nalaz - msct pns
frontalni sinus je uredno pneumatiziran, nema znakova koštanih destruktivnih promjena, ne nalazi se znakova pat.substrata unutar cavuma sinusa.
etmoidne stanice uredno pneumatizirane, septa primjerene debljine.
septum nosa je uredan.
konhalne strukture pokazuju umjerenu hiperplaziju.
desno maksilarni sinus pokazuje u supraalveolarnom dijelu nježno rubno zadebljanje oko 0,4 mm bez znakova postojanja aktivnog tekućeg danas vidljivog pat.substrata.
nalaz upućuje na kroničnu reaktivnu promjenu.
čijevi maksilarni sinus je uredno pneumatiziran, pokazuje jednu vrlo nježnu uz dorzalnu konturu prisutnu septumu u supraalveolarnom dijelu.
sfenoidni sinus izgleda uredan.
prikazane stanice na nivou obih mastoida izgledaju uredno pneumatizirane.

eto, ako netko mi zna to prevest na hrvatski zahvaljujem
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 01:28   #744
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
zdravo svima - jel mi molim vas netko ovo može rastumačiti?
radiološki nalaz - msct pns
frontalni sinus je uredno pneumatiziran, nema znakova koštanih destruktivnih promjena, ne nalazi se znakova pat.substrata unutar cavuma sinusa.
etmoidne stanice uredno pneumatizirane, septa primjerene debljine.
septum nosa je uredan.
konhalne strukture pokazuju umjerenu hiperplaziju.
desno maksilarni sinus pokazuje u supraalveolarnom dijelu nježno rubno zadebljanje oko 0,4 mm bez znakova postojanja aktivnog tekućeg danas vidljivog pat.substrata.
nalaz upućuje na kroničnu reaktivnu promjenu.
čijevi maksilarni sinus je uredno pneumatiziran, pokazuje jednu vrlo nježnu uz dorzalnu konturu prisutnu septumu u supraalveolarnom dijelu.
sfenoidni sinus izgleda uredan.
prikazane stanice na nivou obih mastoida izgledaju uredno pneumatizirane.

eto, ako netko mi zna to prevest na hrvatski zahvaljujem
Dakle, ovako. Radila si pretragu goja se zove MultiSliceCT paranazalnih sinusa.
Radi se o radiološkoj pretragi koja se na hrvatski prevodi s "višeslojni CT". Nisi navela koje zdravstvene probleme imaš i kako si i zašto upućena na MSCT.
Uglavnom, iz nalaza je vidljiva kronična upala desnog maksilarnog sinusa. Dakle, ukratko, s nalazima se javi specijalistu za uho, grlo i nos (ORL).
Ako te još nešto zanima, pitaj.
Zeleni ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 10:10   #745
Quote:
Zeleni ninja kaže: Pogledaj post
Dakle, ovako. Radila si pretragu goja se zove MultiSliceCT paranazalnih sinusa.
Radi se o radiološkoj pretragi koja se na hrvatski prevodi s "višeslojni CT". Nisi navela koje zdravstvene probleme imaš i kako si i zašto upućena na MSCT.
Uglavnom, iz nalaza je vidljiva kronična upala desnog maksilarnog sinusa. Dakle, ukratko, s nalazima se javi specijalistu za uho, grlo i nos (ORL).
Ako te još nešto zanima, pitaj.
a to otprilike već znam jer me stalno boli, u zadnje vrijeme malo manje pa mi je to super. ne znam zašto kronična?...dobila sam upalu negdje u 3.mj. i od onda napravila 2rtg-a i taj msct. doktorica opće prakse mi je rekla da u životu nije vidjela goru snimku sinusa! ali inače nisam imala nekoh problema s njima (osim što mi stalno curi nos zbog alergija), tek me sad počelo boljeti.
ma super je to nalaz. mislila sam da će mi napisati nešto za ciste (jer su se vidjele 2 na rtg-u) i nekakva metalna pločica na korijenu nosa, pa sam pomislila da sam možda posebna i da su me oteli vanzemaljci.
dakle, o metalu i cistama niš ne piše, jel?
znam da djelujem glupo što to ne znam sama iščitati, ali eto
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 13:53   #746
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
a to otprilike već znam jer me stalno boli, u zadnje vrijeme malo manje pa mi je to super. ne znam zašto kronična?...dobila sam upalu negdje u 3.mj. i od onda napravila 2rtg-a i taj msct. doktorica opće prakse mi je rekla da u životu nije vidjela goru snimku sinusa! ali inače nisam imala nekoh problema s njima (osim što mi stalno curi nos zbog alergija), tek me sad počelo boljeti.
ma super je to nalaz. mislila sam da će mi napisati nešto za ciste (jer su se vidjele 2 na rtg-u) i nekakva metalna pločica na korijenu nosa, pa sam pomislila da sam možda posebna i da su me oteli vanzemaljci.
dakle, o metalu i cistama niš ne piše, jel?
znam da djelujem glupo što to ne znam sama iščitati, ali eto
Obični RTG zna prevariti jer je slika dvodimenzionalna, sjene različitih tkiva se prekrivaju. Metalna sjena koja se vidjela je vjerojatno sjena implantata u zubima koja se superponira (u projekciji je) preko korjena nosa. MSCT je u osnovi dvodimenzionalna tehnika koja se softverom prebacuje u 3D pa je detaljnija i pouzdanija.
MSCT ti ne pokazuje nikakvih neobičnih ili opasnih promjena. Kronični sinusitis, kod tebe vjerojatno onda komplikacija alergijske priče ili je čisto alergijski. Ali zato ćeš morati specijalisti ORL.
Zeleni ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 14:16   #747
Quote:
Zeleni ninja kaže: Pogledaj post
Obični RTG zna prevariti jer je slika dvodimenzionalna, sjene različitih tkiva se prekrivaju. Metalna sjena koja se vidjela je vjerojatno sjena implantata u zubima koja se superponira (u projekciji je) preko korjena nosa. MSCT je u osnovi dvodimenzionalna tehnika koja se softverom prebacuje u 3D pa je detaljnija i pouzdanija.
MSCT ti ne pokazuje nikakvih neobičnih ili opasnih promjena. Kronični sinusitis, kod tebe vjerojatno onda komplikacija alergijske priče ili je čisto alergijski. Ali zato ćeš morati specijalisti ORL.
juhu! ako je samo to - super!imam visoku toleranciju na bol, tako da mi ta kronična upala ni ne stvara neke pretjerane tegobe, a orl-cu ću se svakako uputiti!
hvala ti puno!
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 16:29   #748
u nalazima krvi je sve ok osim sljedeceg:
hematokrit :0.346 (0.354-0.450)
MCHC : 353 (304-345) i
PV(INR) : 1.05 (2.00-3.50)-ovo je pod koagulacijom a ova prva dva hematologija
klaudija20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 17:02   #749
Escherichia coli

neki dan mi je otkrivena escherichia coli u ejakulatu i dr mi je prepisala antibiotike koje moram piti četiri tjedna, sad ih pijem već desetak dana, ali peckanje ne prestaje. Možete li mi reći znate li nešto više o tome? Koliko je opasna e. coli kad je u ejakulatu? i da li da pijem brusnicu, može li ona ikako pomoći?
 
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 08:54   #750
moze mi netko napisati kaj to znaci,jedino hematokrit znam
klaudija20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:29   #751
Quote:
klaudija20 kaže: Pogledaj post
u nalazima krvi je sve ok osim sljedeceg:
hematokrit :0.346 (0.354-0.450)
MCHC : 353 (304-345) i
PV(INR) : 1.05 (2.00-3.50)-ovo je pod koagulacijom a ova prva dva hematologija
MCHC je prosječna koncentracija hemoglobina u svim eritrocitima.
PV je protrombinsko vrijeme a INR kratica od international normalized ratio. Više možeš pročitati ovdje http://en.wikipedia.org/wiki/Prothrombin_time

Ne trebaš se zabrinjavati, svi su ti nalazi uredni, nema većih odstupanja.
PV(INR) : 1.05 (2.00-3.50) - ovo u zagradi su ti očekivane vrijednosti kod ljudi na antikoagulantnoj terapiji.

Zadnje uređivanje Zeleni ninja : 30.06.2009. at 13:35.
Zeleni ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 16:55   #752
hvala
klaudija20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 01:40   #753
Citoloski nalaz: 1. punktata cvora 35 x 10 mm u gornjoj trecini lijeve natkoljenice
2.dks
Mikroskopski pregled: U dobro celularnim razmazima nadjena je monomorfna populacija srednje velikih,atipicnih limfaticnih stanica,dijelom zarezanih jezgri,nesto limfocita,po koji centrocit i centroblast,nesto histocita i pigmentofaga,po koji granulocit,endotel krvnih kapilara i eritrociti.

2.DKS : sef 72 , eo 3, ly 21
E: normocitni,normokromni
Po koji toksicno granularni neutrofil
Tr +++

Misljenje Lymphoma non Hodgkin
Preporuca se ekstirpacija i patohistoloska verifikacija.


MOLIM POMOC ! !! !
AnteVoziStoju is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 02:18   #754
Što ako se ne sjecam kad sam zadnji put bi na vađeju krvi i tim ispitivanjima, trebam li ići? Vjerojanto je proslo oko 10-ak godina ili više?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 22:40   #755
molim vas za pomoc, mama mi vec vise od godinu dana obilazi doktore, radi nalaze i isprobava terapije, ali joj tegobe ne prestaju. ja ne znam sta vise da radim i kome da je vodim.......

prvo su dijagnosticirali gerb i malu hijetalnu herniju, pa je pila controlock, pa nexium, ali su se simptomi samo ublazili, ali ne i povukli. u medjuvremenu smo mi zakljucili da je cijeli zivot imala sindrom irirtiranog crijeva, ali ga nikada nije lijecila. zatim je pocela dobivati ceste nebakterijske cistitise, bol ispod rebara na desnoj strani ne prestaje, jetra joj je vec dvadeset godina blago uvecana.......u zuci joj nije dijagnosticirano nikakvo kamenje, ali je imala akutni napad zucnih kolika i onda je prestala sa svim lijekovima, sada samo pije neke homeopatske lijekove za zuc......niko ne zna sta joj je tacno, UZ nalazi uredni sem te blago uvecane jetre.....

medjutim ja ludim od straha zbog njenih nalaza krvi:
AFP 13.74
CRP 0.1
CEA 0.5
beta globulin 0.150
gama globulin 0.127
albumini: globulini 1.8
mchc 350

molim vas odgovorite, sta bi to sve moglo da znaci, koliko su losi ovakvi nalazi, sta savjetujete da dalje pregleda......ja ne znam ta vise da radim....hvala puno
ajman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 21:56   #756
Problemi s ramenom

Molim vas za pomoć.
Imam problema sa desnim ramenom-rukom već 6 mjeseci.
Nalaz rtg-a je slijedeći: rtg ramena ne prikazuje akromio-klavikularni zglob.
Može mi netko objasniti što to znači? Moji problemi počeli su prije 6 mjeseci. Išla sam prošle godine negdje od 9 rujna do prosinca redovito na aerobic i sve je bilo normalno. Negdje početkom godine najednom više nisam mogla podići ruku iznad glave i ruka me je strahovito boljela, nisam mogla spavati, samo bi uz neofen bilo malo bolje.
Bolovi u ruci su pogotovo bili izraženi kod nekog naglog pokreta. Bolovi su bili sijevajući kroz cijelu nadlakticu.
Bolovi su prije nekog vremena prestali ali ostala je ograničenost pokreta. Imam 34 godine, zaposlena sam i uz sve ovo ne mogu normalno funkcionirati.
Puno pozdrava. I hvala puno na bilo kakvom odgovoru, pomoći.
xena ratnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 22:03   #757
Mozda ako imas para da odes u onu neku privatnu rehabilitacijsku kliniku, misilm na Loranu, kod onog oznatog liječnika koi pomaze mnogim sportašima? Nazalost se ne mogu sjetit imena, al poznat je, srestra od moje frendice je isla zbog problema s kicmom i pomogao joj je.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 22:57   #758
goranbo, hvala ti na odgovoru.
xena ratnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 01:29   #759
Pozdrav,
molim savjet.
Prije tjedan dana imala sam blago otečena koljena, topla na dodir, i uz to me je svrbilo mjestimice, na "smjenu" cijelo tijelo, no bez vidljivog crvenila. Otok je za par dana nestao no svrbež je ostala. Doktorica me poslala na vađenje krvi i analizu urina. Željezo: 6; hemoglobin, hematokriti, mcv, mch, mchc ispod donje granice. Anemija. Urin čist, nema bakterija. No po nalazu iz biokemijskog labaratorija sve uredno osim imunoglobina e ,koji je 799 (normala do 100). Još uvijek me koža svrbi, posebno na pritisak i sl. Doktorica mi je propisala željezo, i renital za želudac, a danas kada je vidjela nalaz i aerius tablete.
Pretpostavljam da je to za ublažavanje svrbeža. No mene zanima kako smanjiti taj imunoglobin e, i kako se riješiti ovog svrbeža. Za dva dana idemo na more pa ne bih htjela da mi godišnji prođe u češkanju i nervozi.
Do sada nisam bila na ništa alergična, i ne mogu definirati što izaziva takvu reakciju.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
Pozdrav

Zadnje uređivanje čilipapričica : 09.07.2009. at 01:59.
čilipapričica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 13:08   #760
Quote:
čilipapričica kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
molim savjet.
i koju si sad dobila dijagnozu i sve to ti je od anemije?
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.