Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2011., 20:38   #1721
Na što upućuje ovakav nalaz krvi:
Sedimentacija eritrocita: 27 (4-24)
Leukociti 11.7 (3.4-9.7)
Neutrofilni granulociti 7.50 (2.06-6.49)
Eozinofilni granulociti 0.50 (0-0.43)
Imunoglobulin E 156.3 (<120)
Ostatak je dobar. Ne znam šta su ovi granulociti i čemu služe. Vadih krv zbog nekakve alergije i osipa po koži, a u međuvremenu sam dobila i temperaturu i curenje nosa.
Pitanje: Jel ove vrijednosti leukocita spadaju pod ekstremno povišene vrijednosti i ako ne, što su onda ekstremno povišene vrijednosti, da ne moram svaki put ispitivati na forumu kad dobijem nalaze krvi
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 20:55   #1722
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Pitam za tlak čisto radi srca. Tlak je ok. Te subfebrilne su ponekad znak nekih bolesti a nekad ih ljudi imaju godinama da ne znaju zašto i zdravi su. Kad su vam počele te subf. temp., prije te anemije? Jel svaki dan? Ima li vam tko u obitelji neke bolesti tipa reumatoidni artritis, lupus, bolesnu štitnjaču? Jeste još što primjetili, možda da vas bole zglobovi i mišići, da vam je koža s nekim osipom, da imate neki limfni čvorić povećan?
Srca?? što zar s njim nešto nije u redu????
U biti ne znam ni koliko dugo sam anemična niti od kad imam temperature jer ih u biti ne osjetim ali kad mjerim nemam ju svaki put,dakle ne svaki dan ,doktorima nisam išla skoro nikada a krv sam prvi put u životu(duga priča) vadila taj dan kad sam bila na hitnoj.U obitelji koliko znam, a ne znam puno jer sam za vrijeme rata izgubila svaki kontakt sa rodbinom,osim bake (tatina mama) koja ima dijabetes,nema nitko neku od navedenih bolesti.
Zglobovi me ne bole niti mišići,jedino leđa me ubijaju,koža je ok,limfni čvorovi nisu uvečani.Grlo mi je i dalje stalno crveno i ujutro me zna peči ali to pretpostavljam da je zbog hrkanja
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 21:01   #1723
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Na što upućuje ovakav nalaz krvi:
Sedimentacija eritrocita: 27 (4-24)
Leukociti 11.7 (3.4-9.7)
Neutrofilni granulociti 7.50 (2.06-6.49)
Eozinofilni granulociti 0.50 (0-0.43)
Imunoglobulin E 156.3 (<120)
Ostatak je dobar. Ne znam šta su ovi granulociti i čemu služe. Vadih krv zbog nekakve alergije i osipa po koži, a u međuvremenu sam dobila i temperaturu i curenje nosa.
Pitanje: Jel ove vrijednosti leukocita spadaju pod ekstremno povišene vrijednosti i ako ne, što su onda ekstremno povišene vrijednosti, da ne moram svaki put ispitivati na forumu kad dobijem nalaze krvi
Pazi, broj leukocita se komentira u sklopu ostalih lab. nalaza i kliničke slike. Ekstremno povišena vrijednost je recimo 100x10na9/L kod kronične leukemije ali npr. 20x10na9/L je isto dosta visok broj leukocita i zabrinjavajuć ako imaš upalu pluća. Netko može imat i potpuno normalan broj leukocita a da ima akutnu leukemiju tako da...
Ugl. Tvoji leukociti su blago povišeni, vjerojatno zbog upale koju spominješ. Granulociti su ti podvrsta leukocita i njihov brojevni udio je zanemarivo viši nego u ref. vrijednostima (poklapa se s ovim o upali jer kod upale najčešće rastu upravo granulociti pa dižu ukupan broj leukocita.
IgE ti je povišen vjerojatno zbog alergije kako i sama kažeš da imaš, eozinofili također kod alergije znaju biti povišeni.
Ugl. ja se nebih zabrinjavao, najvjerojatnije je ta upala prošla polako i nalazi se popravljaju.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 21:16   #1724
Quote:
cupanka kaže: Pogledaj post
Srca?? što zar s njim nešto nije u redu????
U biti ne znam ni koliko dugo sam anemična niti od kad imam temperature jer ih u biti ne osjetim ali kad mjerim nemam ju svaki put,dakle ne svaki dan ,doktorima nisam išla skoro nikada a krv sam prvi put u životu(duga priča) vadila taj dan kad sam bila na hitnoj.U obitelji koliko znam, a ne znam puno jer sam za vrijeme rata izgubila svaki kontakt sa rodbinom,osim bake (tatina mama) koja ima dijabetes,nema nitko neku od navedenih bolesti.
Zglobovi me ne bole niti mišići,jedino leđa me ubijaju,koža je ok,limfni čvorovi nisu uvečani.Grlo mi je i dalje stalno crveno i ujutro me zna peči ali to pretpostavljam da je zbog hrkanja
Ma neee, nisam mislija da nije nešto u redu, to ne mogu ni znati preko foruma niti da hoću ), pitam za tlak jer kažeš da imaš malo više kila a imaš vjerojatno i povišene masnoće s obzirom na lipemičan serum pa ta kombinacija nije dobra za srce kasnije s godinama ali kako ti je tlak normalan ok. Sedimentacija inače malo sporije pada kada se upala smiriva, CRP je bolji pokazatelj. Možda da si ponoviš nalaze za tjedan-dva pa ako budu u padu leukociti, CRP i SE onda se smiriva. Odi si kod dr. pa ako misli da ti treba antibiotik neka ti dade neki drugi ako ti Silapen smeta. Međutim ako nemaš većih tegoba i visoku temp...to s grlom će se samo vjerojatno smiriti pa novi nalazi možda budu uredni . Što se jetre tiče, mislim da imaš "masnu" jetru i to trebaš regulirat prehranom i tjelesnom aktivnošću. Ako budeš imala bolove u područiju bubrega bilo bi dobro onda otići na pregled i eventualno ako dr. kaže na UZV bubrega i ponoviti nalaz urina.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 19:04   #1725
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Pazi, broj leukocita se komentira u sklopu ostalih lab. nalaza i kliničke slike. Ekstremno povišena vrijednost je recimo 100x10na9/L kod kronične leukemije ali npr. 20x10na9/L je isto dosta visok broj leukocita i zabrinjavajuć ako imaš upalu pluća. Netko može imat i potpuno normalan broj leukocita a da ima akutnu leukemiju tako da...
Ugl. Tvoji leukociti su blago povišeni, vjerojatno zbog upale koju spominješ. Granulociti su ti podvrsta leukocita i njihov brojevni udio je zanemarivo viši nego u ref. vrijednostima (poklapa se s ovim o upali jer kod upale najčešće rastu upravo granulociti pa dižu ukupan broj leukocita.
IgE ti je povišen vjerojatno zbog alergije kako i sama kažeš da imaš, eozinofili također kod alergije znaju biti povišeni.
Ugl. ja se nebih zabrinjavao, najvjerojatnije je ta upala prošla polako i nalazi se popravljaju.
Zahvaljujem BlueWhale, pokušat ću se ne zabrinjavat
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 12:51   #1726
nalaz koalugograma

bok cure,

6 mjeseci pijem Yaz i vadila sam krv radi kontrole.
svi nalazi su ok, osim:
fibrin monomeri 2+
fibrinoliza-euglobulinski test 110 pa me zanima zbog čega bi to moglo biti.
ja tek idem slj.tjedan na pregled pa sam malo zabrinuta.
trudna sigurno nisam, čak sam i test napravila sam se uvjerim
a vidim da po netu pozitivan fibrin i sniženu fibrinolizu tumače pod trudnoću.
jel moguće da je to zbog pilula?

unaprijed hvala na odgovoru!!
ljubica_zubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 10:17   #1727
Bio sam na testu za prostatu. Bio mi je povišen PSA (5,77). Bio sam sa antibioticima i napravio ponovni pregled.
Rezultati su:
t-PSA 4,31
fPSA 0,732
f/t PSA 16,98
Molim nekog da mi prokomentira ovaj nalaz. Nakon uzimanja antibiotika koliko treba proći za ponovno testiranje? Imam 49 godina. Do sada nisam imao nikakve probleme odnosno simptome. Jedino sada nakon testa osjećam nelagodu u predjelu između čmara i testisa. To povezujem sa psihom nakon rezultata.
Hvala
Acountant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 01:36   #1728
Zbog mišljenja da nešto nije u redu s mojom spermom dao sam uzorak ejakulata pa me zanima zna li netko čitati spermiogram?
uglavnom sve je dobro ali neke pojedinosti neznam što znače, tj jesu li u redu ili ne, npr.:
MOTILITET-SPORO PROGRESIVNI 10%
MOTILITET-STACIONARNI 2%
MOTILITET-NEPOKRETNI 28%
CINK 3.5 mmol/l (normala 1.2-3-5)
CITRATI 58.8 H mmol/l (piše da je normala 10.4-41.6)
još piše na kraju DODATNE PRETRAGE-nešto mladih formi i stanica spermatogeneze!

Za kraj, imam 21 godinu!
__________________
Čitanje kvari vid, dobro vide samo nepismeni
Rock in Rio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 14:20   #1729
Hormoni štitnjače

T3 - 2,27 (1,5-2,6)
TSH - 4,09 (0,46-4,68)
T4 - 93,3 (71-141)

Dakle, sve je normalno ili ??
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 19:16   #1730
bio na pretrazi krvi (hormoni), musko, 24 godine. Zbog slabog libida, umora i naleta vrucine...
Sve osim E2 je unutar onih referentnih vrijednosti
FT4 12,52 (10-22)

FT3 5,17 (1.9-5.7)

TSH 2,5 (0.4-4)

LH 3,2 (1-5.3)

FSH 3,19 (1.3-8.1)

PROLAKT 185 (38-337)

E2 260 (55-173)

FTESTO (31-147)

TESTO 20,9 (9.3-35)

misljenja..?
patrik_11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 21:58   #1731
Je li vam se ikad dogodilo da vam curi krv iz anusa nakon nuzde. Prije jest nakon tvrde stolice ali samo mali tragovi na papiru. Međutim prosli tjedan je to bilo obilnije i na stolici, proljev, jednom cak je vise kapi isteklo prije stolice. Kad sam proguglala i vidjela sta sve moze biti sutradan sam doslovno otrcala doktoru. Najvise me strah raka, tek mi je 21 godina, znam da bolest ne pita za godine, kad hoce, hoce. Međutim nakon digitorektalnog pregleda kod lijecnika opce prakse, i preporuke za prehranu krvarenje je prestalo. Inace zadnjih petnaestak dana (iskljucivsi zadnja tri dana otkako jedem pahuljice, kasastu hranu i voce), pretjerala sam sa suhom hranom, cokoladicama, kikirikijem, cipsom, gaziranim picima, da skratim nezdravom hranom u izobilju. Danas sam izvadila nalaze krvi i urina (u sta se bas i ne razumijem) te su mi neke vrijednosti zapele za oko, pa bih htjela pitati na forumu, ima li koja dobra dusa da mi to malo pojasni. Jer ne mogu cekati do sutra kada imam pregled kod kirurga koji ce me vjerojatno poslati na kolonoskopiju (ali ok).
sedimentacija: 8
zeljezo: 23.4
WBC 8.2 (4.0-9.0)
HCT 0.379 (0.400-0.5040)
MCV 77 (80-100)
MCH 27.3 (27-23)
MCHC 356 (320-260)
RDW 14.8 (11.5. - 14.5)
PLT 445 (120-380)
PDW 14.8 (10.0-15.0)

urin-uredan

Ja se sutra nadam hemeroidima!

Mozda malo degutantan post, sry!
bbb1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 22:05   #1732
Quote:
bbb1 kaže: Pogledaj post
Je li vam se ikad dogodilo da vam curi krv iz anusa nakon nuzde. Prije jest nakon tvrde stolice ali samo mali tragovi na papiru. Međutim prosli tjedan je to bilo obilnije i na stolici, proljev, jednom cak je vise kapi isteklo prije stolice. Kad sam proguglala i vidjela sta sve moze biti sutradan sam doslovno otrcala doktoru. Najvise me strah raka, tek mi je 21 godina, znam da bolest ne pita za godine, kad hoce, hoce. Međutim nakon digitorektalnog pregleda kod lijecnika opce prakse, i preporuke za prehranu krvarenje je prestalo. Inace zadnjih petnaestak dana (iskljucivsi zadnja tri dana otkako jedem pahuljice, kasastu hranu i voce), pretjerala sam sa suhom hranom, cokoladicama, kikirikijem, cipsom, gaziranim picima, da skratim nezdravom hranom u izobilju. Danas sam izvadila nalaze krvi i urina (u sta se bas i ne razumijem) te su mi neke vrijednosti zapele za oko, pa bih htjela pitati na forumu, ima li koja dobra dusa da mi to malo pojasni. Jer ne mogu cekati do sutra kada imam pregled kod kirurga koji ce me vjerojatno poslati na kolonoskopiju (ali ok).
sedimentacija: 8
zeljezo: 23.4
WBC 8.2 (4.0-9.0)
HCT 0.379 (0.400-0.5040)
MCV 77 (80-100)
MCH 27.3 (27-23)
MCHC 356 (320-260)
RDW 14.8 (11.5. - 14.5)
PLT 445 (120-380)
PDW 14.8 (10.0-15.0)

urin-uredan

Ja se sutra nadam hemeroidima!

Mozda malo degutantan post, sry!
Nisi kompletno ispisala nalaze! Koliki je broj eritrocita i koliki ti je hemoglobin! Moraš to imati!
Veća je šansa da dobiješ na lotu nego da imaš u tim godinama karcinom kolona, hemoroidi dolaze u obzir i eventualno neka krvo-žilna anomalija iz koje krvariš...il nešto treće...
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 22:08   #1733
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Nisi kompletno ispisala nalaze! Koliki je broj eritrocita i koliki ti je hemoglobin! Moraš to imati!
RBC 4.94 (3.80-5.30)
HGB 135 (120-180)
bbb1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 22:12   #1734
Quote:
bbb1 kaže: Pogledaj post
RBC 4.94 (3.80-5.30)
HGB 135 (120-180)
Laboratorijski su ti nalazi uredni, eventualno bi se mogla očekivat neka anemija zbog krvarenja ali koliko vidim to je uredu. Mala odstupanja su zanemariva.

btw. Nešto viši trombociti PLT su reaktivnog karaktera najvjerojatnije, može biti i zbog krvarenja koje imaš u anamnezi.

Zadnje uređivanje BlueWhale : 04.05.2011. at 22:18.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 10:17   #1735
Molila bih ako mi netko može reći što znaći povećana antitijela CCP (trebala bi biti do 17 a meni su 113)

Povremeno me bole kosti ali ništa strašno i doktorica mi je kao preliminarnu dijagnozu napiala reaktivni artritis. Joj sto ne bih htjela da je reumatoidni koji je kroničan
crnka81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 14:37   #1736
Pozdrav,

Muž ima 37 godina. Bavi se sportom, ne pije, ne puši, jedino što je pod velikim stresom. Natjerala sam ga na sistematski prije dvije godine i nalaz krvi je pokazao lagano povišeni ALT, AST i GGT.
Nakon toga je prestao piti coca colu (kojoj je pridavao razlog) i red bull.
Počeo se zdravije hraniti i ponovio nalaze za koji mjesec. Bili su malo bolji.

29.04. (dvije godine kasnije) je opet išao na sistematki i opet ima istu krvnu. ALT mu je 138, lagano povišen AST i GGT.
Napravio je UZV i govori da je jetra otečena, ima difuzne lezije ali bez vidljivih žarišnih promjena. Preporuka je napraviti markere na hepatitis i javiti se gastroenterologu.

Molim Vas, da li mi možete reći iz iskustva, koliko je ovo ozbiljno i da li smo s razlogom jako zabrinuti i uplašeni.
Da li se muž može normalno baviti sportom i jesti i dalje ili mora posebno paziti. Nalaz će biti gotov tek za dva tjedna. Do tada i do posjeta gastroenterologu ćemo poluditi od brige.

Hvala!
Ecipeci is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 22:12   #1737
Quote:
Acountant kaže: Pogledaj post
Bio sam na testu za prostatu. Bio mi je povišen PSA (5,77). Bio sam sa antibioticima i napravio ponovni pregled.
Rezultati su:
t-PSA 4,31
fPSA 0,732
f/t PSA 16,98
Molim nekog da mi prokomentira ovaj nalaz. Nakon uzimanja antibiotika koliko treba proći za ponovno testiranje? Imam 49 godina. Do sada nisam imao nikakve probleme odnosno simptome. Jedino sada nakon testa osjećam nelagodu u predjelu između čmara i testisa. To povezujem sa psihom nakon rezultata.
Hvala
Poštovani Acountant,

Iz priloženog je vidljivo kako je nakon primjene antibiotske terapije došlo do pada vrijednosti PSA, međutim, vrijednosti su još uvijek nešto povišene, a omjer f/t PSA nešto snižen, stoga ćete se trebati konzultirati sa svojim urologom.

Lijepi pozdrav.


Quote:
Rock in Rio kaže: Pogledaj post
Zbog mišljenja da nešto nije u redu s mojom spermom dao sam uzorak ejakulata pa me zanima zna li netko čitati spermiogram?
uglavnom sve je dobro ali neke pojedinosti neznam što znače, tj jesu li u redu ili ne, npr.:
MOTILITET-SPORO PROGRESIVNI 10%
MOTILITET-STACIONARNI 2%
MOTILITET-NEPOKRETNI 28%
CINK 3.5 mmol/l (normala 1.2-3-5)
CITRATI 58.8 H mmol/l (piše da je normala 10.4-41.6)
još piše na kraju DODATNE PRETRAGE-nešto mladih formi i stanica spermatogeneze!

Za kraj, imam 21 godinu!
Poštovani Rock in Rio,

Kao što sam napisao u nekom od prethodnih postova, neki od važnijih parametara spermatograma jesu:

volumen ---------- normalno više od 2,0 ml
koncentracija ----- normalno više od 20 milijuna/ml
pokretljivost ------ normalno više od 50% i brzopokretnih više od 25%
morfologija ------- normalno više od 30% normalnih oblika
vitalnost------------normalno više od 75%
leukociti ----------- normalno manje od 1 milijun/ml

Što se pokretljivosti tiče, bitni su, dakle, progresivna pokretljivost (brzo+sporoprogresivni >50%) i brzoprogresivni spermiji (>25%), i mislim da bi prema računu, iako niste naveli vrijednost, ona trebala dobra.

Ostale važnije parametre niste naveli ali ih možete lako i sami usporediti prema gorenavedenoj shemi, a i sami ste iščitali iz nalaza da su u redu.

Nedavno je, čini mi se, WHO donijela nove (blaže) kriterije definicije normalnog spermiograma ali, kako se ne bavim urologijom, ne znam jesu li još zaživjeli u praksi.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 22:15   #1738
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
T3 - 2,27 (1,5-2,6)
TSH - 4,09 (0,46-4,68)
T4 - 93,3 (71-141)

Dakle, sve je normalno ili ??
Poštovana 0merta,

Navedene su vrijednosti unutar referentnih.

Konzultirajte se sa svojim liječnikom.

Lijepi pozdrav.


Quote:
patrik_11 kaže: Pogledaj post
bio na pretrazi krvi (hormoni), musko, 24 godine. Zbog slabog libida, umora i naleta vrucine...
Sve osim E2 je unutar onih referentnih vrijednosti
FT4 12,52 (10-22)

FT3 5,17 (1.9-5.7)

TSH 2,5 (0.4-4)

LH 3,2 (1-5.3)

FSH 3,19 (1.3-8.1)

PROLAKT 185 (38-337)

E2 260 (55-173)

FTESTO (31-147)

TESTO 20,9 (9.3-35)

misljenja..?
Poštovani patrik 11,

Iz navedenih nalaza nije moguće reći što je uzrok povišenoj razini estradiola, kao niti što je uzrok Vaših tegoba.

Trebat ćete se obratiti endokrinologu i napraviti detaljnu obradu, a koja će pored već učinjenih hormonskih pretraga, uključivati i hormone nadbubrežne žlijezde, kao i detaljan klinički pregled, detaljno uzimanje podataka (uzimate li kakve lijekove, navike) te ostale pretrage.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 22:17   #1739
Quote:
crnka81 kaže: Pogledaj post
Molila bih ako mi netko može reći što znaći povećana antitijela CCP (trebala bi biti do 17 a meni su 113)

Povremeno me bole kosti ali ništa strašno i doktorica mi je kao preliminarnu dijagnozu napiala reaktivni artritis. Joj sto ne bih htjela da je reumatoidni koji je kroničan
Ovo nije moje područje i svakako zahtijeva mišljenje reumatologa, no koliko mi je poznato, pozitivni nalaz anti-CCP protutijela prije bi govorio za reumatoidni artritis nego za neku drugu bolest zglobova.

Ipak, kako stvari u reumatologiji nisu crno-bijele, te se izolirani nalazi ne mogu tumačiti, jedini koji je kompetentan odgovoriti na Vaše pitanje jest reumatolog.

Lijepi pozdrav i želim Vam svako dobro.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 11:20   #1740
Quote:
Ecipeci kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Muž ima 37 godina. Bavi se sportom, ne pije, ne puši, jedino što je pod velikim stresom. Natjerala sam ga na sistematski prije dvije godine i nalaz krvi je pokazao lagano povišeni ALT, AST i GGT.
Nakon toga je prestao piti coca colu (kojoj je pridavao razlog) i red bull.
Počeo se zdravije hraniti i ponovio nalaze za koji mjesec. Bili su malo bolji.

29.04. (dvije godine kasnije) je opet išao na sistematki i opet ima istu krvnu. ALT mu je 138, lagano povišen AST i GGT.
Napravio je UZV i govori da je jetra otečena, ima difuzne lezije ali bez vidljivih žarišnih promjena. Preporuka je napraviti markere na hepatitis i javiti se gastroenterologu.

Molim Vas, da li mi možete reći iz iskustva, koliko je ovo ozbiljno i da li smo s razlogom jako zabrinuti i uplašeni.
Da li se muž može normalno baviti sportom i jesti i dalje ili mora posebno paziti. Nalaz će biti gotov tek za dva tjedna. Do tada i do posjeta gastroenterologu ćemo poluditi od brige.

Hvala!

1. Difuzna lezija u principu govori da je jetra svojom većom površinom oštećena. Više je mogućih uzroka difuznim lezijama jetre npr. alkoholni hepatitis, steatosis hepatis (masna jetra), virusni hepatitisi (kronični aktivni npr.), medikamentozna oštećenja jetre, autoimuni hepatitisi, toksična oštećenja...Dobro je da ste krenuli od markera za virusni hepatitis jer je to ono što svakako treba isključit pa ako nije to onda dalje u obradu. Virusni hepatitis je npr. čovjek mogao dobiti prije 10 godina a da i ne primjeti simptome tj. da se akutno vrlo blago bolest manifestira. Kod nekih ljudi nakon akutnog stadija usljedi kronični oblik virusnog hepatitisa (B ili C) te ga otkriju nakon dugo vremena.
2. Koliko je ozbiljno ovisi o tome što se krije iza "difuznih lezija".
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.