Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2010., 15:46   #201
Čitam danas u Guardianu ,izabralo 50 najboljih restorana.
Noma prva.
Drago mi da sam jela u nekima od njih.
ah...uspommmmmmmmene....
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 16:04   #202
I ja. Ali i dalje ne razumijem da je Plavi podrum na listi, a Valsabbion ili Le Mandrac nisu. Oba su mi za klasu bolja od Plavog podruma.

Isto mislim i o slovenskom JB. Mislim da je Hisa Franko mnogo vise zasluzila da bude na listi.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 16:33   #203
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
I ja. Ali i dalje ne razumijem da je Plavi podrum na listi, a Valsabbion ili Le Mandrac nisu. Oba su mi za klasu bolja od Plavog podruma.

Isto mislim i o slovenskom JB. Mislim da je Hisa Franko mnogo vise zasluzila da bude na listi.
Ta lista je nešto kao - Bili smo,sviđa nam se.
Recimo Il Canto u Sieni je savršen old fashion restoran kojemu se greška ne može pronaći.
Dok je Osteria Franceskana u Modeni ponešto pretenciozna u reinterpretaciji talijanske kuhinje.
Od svih u prvih 50 u kojima sam bila ja bih se najradije vratila u bečki Steirereck.
Kaj se naših restorana tiče ,Plavi Podrum ne bih preporučila nikome do čijeg ukusa i okusa držim.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 16:49   #204
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Kaj se naših restorana tiče ,Plavi Podrum ne bih preporučila nikome do čijeg ukusa i okusa držim.
Slazem se.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 16:53   #205
Sudeci po opisu i fotografijama mi se Osteria Franceskana cini kao nesto za mene
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 16:56   #206
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Sudeci po opisu i fotografijama mi se Osteria Franceskana cini kao nesto za mene
Mene tamo vodilo.
Sama ne bih izabrala takvo mjesto,ni taj pristup kuhanju i hrani.
Ali ne žalim se - sve bilo jako fino.Glazirani špinat je bio savršenstvo hrskavog lišća s malom trunkom čilija.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 17:41   #207
Ja volim (obozavam) restorane koji rade moderne i eksperimentalne interpretacije klasicnih kuhinja. Jos uvijek volim iznenadjenja u restoranima, a to mi klasicni bez greske ne mogu priustiti. Mogu mi servirati jelo u kojem mi sva cula uzivaju, ali mi ne mogu iznenaditi cula vidjenja i cula okusa necim novim i nevidjenim.

U Madridu me je na taj nacin veoma pozitivno iznenadio Diverxo. Tamo sam imala i jedan od onih trenutaka kad pozalim sto znam sto mi je bilo servirano. Nakon sto sam se zadovoljno oblizivala nakon jednog jela (bila sam zauzeta fotografiranjem dok je konobar objasnjavao sto je na tanjuru, pa nisam znala prije same degustacije), suprug mi je (ubijedjena sam: namjerno!) rekao: "Tko bi rekao da su svinjske usi u kombinaciji s krvavicom ovako dobre!". Mislila sam da cu povratit.
Inace se po tradiciji svinjske usi i krvavica mnogo jedu u Spanjolskoj, ali je ova interpretacija jednog klasicnog jela (kojeg sama ni za kakve pare ne bih narucila da mi stoji na meniju) bila vrhunska i sto se ticalo ukusa i estetske interpretacije.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 18:54   #208
Mali poluoftopik, ne bilo mi zamjereno:

jucer sam bila na sajmu autohtonih sireva u selu Venacu na Korzici, uglavnom, mislila sam da sam umrla i probudila se u raju.

Degustacija desetaka kozjih i ovcjih sireva te ponekog kravljeg. Plus korzikanski prsut (prizuttu) i med. I palacinke od kestenovog brasna. :memories:

__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 19:09   #209
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Mali poluoftopik, ne bilo mi zamjereno:

Degustacija desetaka kozjih i ovcjih sireva te ponekog kravljeg. ]
Ovo je bas raj!!!! Ja bih mogla zivjeti od sira i dobrog vina.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 19:51   #210
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ovo je bas raj!!!! Ja bih mogla zivjeti od sira i dobrog vina.
Ovo nije moja fotka, nasla sam na guglu. Ali tako je otprilike izgledalo pa reko'...
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 16:01   #211
Ajmo malo oživjet temu, idući tjedan sam u Beču pa onda vikend u Madridu. Jel ima kakvih (novih) preporuka za Beč? A za Madrid imam već nekih preporuka (hvaka Dlapek), ali od viška glava nikada ne boli..

Samo bez preporuka koje tjeraju u bankrot molim..
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 16:43   #212
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Ajmo malo oživjet temu, idući tjedan sam u Beču pa onda vikend u Madridu. Jel ima kakvih (novih) preporuka za Beč? A za Madrid imam već nekih preporuka (hvaka Dlapek), ali od viška glava nikada ne boli..

Samo bez preporuka koje tjeraju u bankrot molim..
jedan jako sladak restoran u/na Spitelbergu.
Zove se Witwe Bolte.
Imaju savršen zweigelt,dobru staru bečku kuhinju.
Preporučujem juhu s jetrenim knedlima i svakako Wiener Tafelspitz
U blizini je i jako dobra pivnica:velika,bučna,pravi pivničarski štih,sjajna hrana.
Gulaš s knedlima je božanstven i pivo kak se šika.
Ugođaj je takav da svaki čas čekaš da na vrata banu esesofci.Turbo retro.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 16:47   #213
[QUOTE=Dlapek;39989811]
Quote:
Ugođaj je takav da svaki čas čekaš da na vrata banu esesofci.Turbo retro.
WTF are you talking about?
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 22:24   #214
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
U blizini je i jako dobra pivnica:velika,bučna,pravi pivničarski štih
Vidiš pored Udovice sam prošao sto puta, ali nikad nisam ušao unutra, već sam išao u obližnu pivnicu. Eh sad, pošto ima dvije u neposrednoj blizini me zanima na koju misliš, ja sam uvijek išao u Siebensterbräu, ali ima i druga Pfützer, tamo nikad nisam išel..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 09:07   #215
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Vidiš pored Udovice sam prošao sto puta, ali nikad nisam ušao unutra, već sam išao u obližnu pivnicu. Eh sad, pošto ima dvije u neposrednoj blizini me zanima na koju misliš, ja sam uvijek išao u Siebensterbräu, ali ima i druga Pfützer, tamo nikad nisam išel..
Slaba sam s imenima.
Znam i ja da su dvije,ali mi se više sviđa ona di s ulaza s malog podesta silaziš stepenicama u salu.
Sjetih se po ulici koja podsjeća na ormar:
Plutzer Brau
Schrankgasse 2/Ecke Stiftgasse
Manje je "turistička" od Siebensterna i ima bolji ugođaj.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 09:33   #216
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Slaba sam s imenima.
Znam i ja da su dvije,ali mi se više sviđa ona di s ulaza s malog podesta silaziš stepenicama u salu.
Sjetih se po ulici koja podsjeća na ormar:
Plutzer Brau
Schrankgasse 2/Ecke Stiftgasse
Manje je "turistička" od Siebensterna i ima bolji ugođaj.
Thanks, budem istražio..
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 09:45   #217
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Thanks, budem istražio..
Gaumenspiel u Neubau (Zieglergasse imas stanicu U3 u blizini). Fini restoran, besprijekorna moderna evropska hrana s austrijskim stihom i najljubaznija posluga koju sam. 4 slijeda su ti oko 40-45 eura ako se dobro sjecam, bez vina.

Vinissimo (talijanski) u 6. Bezirku isto nedaleko od Mariahilfestr., u Windmuehlgasse. To je onako mali romanticni, fina hrana, nije za poslovne vecere.

Za malo vidjeti das schoene Wien, Oesterreicher u MAK (Museum fuer angewandte Kunst). OK to moze biti skupo ali ako uzmes Tagesteller onda i nije a ambijent je predivan i fino je i na lijepoj lokaciji.

Ovako od jeftinijih mjesta, Die schoene Perle u Grosse Pfargasse u 2. Bezirku je zbilja ok--nepretenciozno, domaca kuhinja (becko/madjarska). Imaju fenomenalan cokoladni desert koji im je specijalitet, ali i drugi deserti su fini.

Ako se hoces najesti snicli, onda Zu den zwei Lieserln u Burggasse Nije moj djir. Burggasse je inace super za mala mjesta za prigristi, ima neki simpa lokal gdje se prodaju langosi na sto nacina za par eura (s ovcjim sirom npr).

Ako si za egzotiku, Hanil japansko-korejski u Gumpendorferstr... tu ti ide i korejski ambasador npr.

Joj mogla bih ovako do sutra
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 16:01   #218
Molim preporuku za restoran u Istanbulu. S Michelin zvijezdicom po mogućnosti.
Hvala.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 00:49   #219
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Molim preporuku za restoran u Istanbulu. S Michelin zvijezdicom po mogućnosti.
micheline nismo probavali u istanbulu, al smo u posljednjem posjetu bili u:

http://www.tripadvisor.com/Restauran...-Istanbul.html

s obzirom na ponudu u tom dijelu grada, iznenadjujuce dobro


p.s. kad smo mi bili, bio je #1 na tripadvisoru; sad je #11 sto i dalje zvuci dobro
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 02:14   #220
Koliko ste platili?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.