Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2007., 23:09   #81
Evo, ja sam danas u Konzumu kupila prednju četvrtinu. Oko 2,5 kg je teška. Baš sam ga pitala da li moram cijelu četvrtinu ili je još može smanjiti, a on mi odgovorio da samo kažem koliko bi željela. Na kraju sam kupila taj cijeli komad, nas ima više.
Čuj, but ti ima najviše mesa. Ja sam uzela plećku, ima manje meseka, ali mi volimo i rebra. Tak da ima svega za svakoga.

Mislim da ti je sasvim dovoljno 1,5 kg za vas dvoje. U Konzumu je 49 kn/kg, jest da je porijeklo Bugarska, ali nemoj se nadati da ćeš naći igdje domaću, ne znam za to. Važno ti je da kad kupuješ da ti izgleda onak, svijetlo, ne sasušeno. Meni se čini da to kaj sam kupila OK izgleda. U ponedjeljak bum ju ili hvalila ili popljuvala!
Kad je pečeš, zapravo, bolje i prije pečenja natrljati je ružmarinom, solju, malo papra. Ne zaboravi mlade krumpiriće! Dobar tek tebi i dragom!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 23:12   #82
tc kakositimeni

Daklen janjetina
Nu vako, ja kad nabavljam unda nabavljam cilega janjca ili kad kupujem u mesnicu ondak uzimam po janjca, lipo ga prireže popo i ja uzmem oni dil koji mi se čini večim.

E sad, što se tiće uzimanja na malo, ja kad iden vanka na janjetinu onda za prvu rundu uzmemo po kila po glavi pa ako nas krene unda još po kila.
A što bi prevedeno na tvoj slučaj bilo kilo do kiloipo. I normalno da kada dođeš u mesnicu i tražiš kilo janjetine da će ti mesar uvalit i komad glave ili iznutrica pa ti je bolje odma tražit kiloipo.
Ako u tih kiloipo oćeš više mesa, uzmi but, ako oćeš guštat, uzmi plečku, vrat ili rebarca.

Ajd
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 23:14   #83
@Saharun, meni nije uvalio privage! Ni glave ni iznutrica!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 09:42   #84
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
tc kakositimeni

Daklen janjetina
Nu vako, ja kad nabavljam unda nabavljam cilega janjca ili kad kupujem u mesnicu ondak uzimam po janjca, lipo ga prireže popo i ja uzmem oni dil koji mi se čini večim.

E sad, što se tiće uzimanja na malo, ja kad iden vanka na janjetinu onda za prvu rundu uzmemo po kila po glavi pa ako nas krene unda još po kila.
A što bi prevedeno na tvoj slučaj bilo kilo do kiloipo. I normalno da kada dođeš u mesnicu i tražiš kilo janjetine da će ti mesar uvalit i komad glave ili iznutrica pa ti je bolje odma tražit kiloipo.
Ako u tih kiloipo oćeš više mesa, uzmi but, ako oćeš guštat, uzmi plečku, vrat ili rebarca.

Ajd
Ideš vani na janjetinu u Tamaris ili Rivu
snajper02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 09:46   #85
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
Evo, ja sam danas u Konzumu kupila prednju četvrtinu. Oko 2,5 kg je teška. Baš sam ga pitala da li moram cijelu četvrtinu ili je još može smanjiti, a on mi odgovorio da samo kažem koliko bi željela. Na kraju sam kupila taj cijeli komad, nas ima više.
Čuj, but ti ima najviše mesa. Ja sam uzela plećku, ima manje meseka, ali mi volimo i rebra. Tak da ima svega za svakoga.

Mislim da ti je sasvim dovoljno 1,5 kg za vas dvoje. U Konzumu je 49 kn/kg, jest da je porijeklo Bugarska, ali nemoj se nadati da ćeš naći igdje domaću, ne znam za to. Važno ti je da kad kupuješ da ti izgleda onak, svijetlo, ne sasušeno. Meni se čini da to kaj sam kupila OK izgleda. U ponedjeljak bum ju ili hvalila ili popljuvala!
Kad je pečeš, zapravo, bolje i prije pečenja natrljati je ružmarinom, solju, malo papra. Ne zaboravi mlade krumpiriće! Dobar tek tebi i dragom!

Sve si točno napisala ali si zaboravila mladu kapulicu
snajper02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 11:32   #86
Quote:
snajper02 kaže: Pogledaj post
Ideš vani na janjetinu u Tamaris ili Rivu
Tamaris, ma san čuja da i na Zaglavu ni loše.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 11:47   #87
Bolje ti je jest vani, nego jesti Bugarsku janjetinu.
Jedino što ri i vani teško daju dobru poziciju ako ćeš samo 1 kg.
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 22:15   #88
Quote:
snajper02 kaže: Pogledaj post
Sve si točno napisala ali si zaboravila mladu kapulicu
Zaboravila sam je spomenuti. Kupila sam je, kupila!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 23:32   #89
danas bila na placu nakratko kupit ribice pod pauzom za rucak i usnimila kod jednog mesara jedan prezgodni komadic janjceka, rebarca i ono malo meseka pokraj ... samo sam mislila da mi je prerano danas kupovat za nedjelju.

pricam poslije dragom (koji se vec hvata za glavu kad cuje moje namjere eksperimentiranja za uskrs ), on me pita: "pa sta nisi uzela?"

nis ne znam (a smatram se dobrom kuharicom) .

p.s. al je zato grdobina s krumpircekom odlicno ispala

p.p.s. hvala svima na savjetima i drzite mi fige sutra!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 14:54   #90
kupili janjetinu!!! prosli prvo cijelu trznicu i nije bilo ni mrvice sve otislo u prvom naletu. onda smo otkrili jednu mesnicu u koju su (ponovno!) poceli donosit nove i nove. red je pred njom bio do drugog kraja zgrade. uh! brise znoj sa cela: - dok smo dosli na red, ostala je jos jedna jedina polovica i mi uzesmo zadnji butic - eto, sad samo da ga dobro ispecem

ispalo je (s privagom) manje od 2 kg. mislim da ce bit dobro

p.s. saharun
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 15:03   #91
darling... imas muskarca u kuci i ti se dvoumis dal janjetinu i koliko????
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 15:20   #92
evo mali receptić za one koji se boje "viška" kad kupuju janjetinu ( recimo, kupite prednju 1/4 ; ispečete rukicu s ružmarinom i mladim krumpirićima za 2 osobe i ostane vam dio rebarca s potrbušnicom ...a sve onak - tanašno i žlundrasto, ne lići na nešta );

rolada !
- oštrim nožem izrezati kosti iz mesa
- samljeti 1/2kg pilećih prsa, začiniti ko za faširance : sitno kosani luk, jaje, vegeta i krušne mrvice
- na položenu janjetinu poslagati tanko rezanu pancetu, preko toga 1cm debelo smjesu faširane piletine, posipati svježim ružmarinovim listićima
- zarolati , preko rolade položiti još malo pancete i sve vezati koncem
- pečnicu zagrijati na 200°C
- na malo maslinovog ulja u tavi prepeči roladu sa svih strana, pa je ubaciti u vatrostalnu posudu, okružiti cijelim mladim krumpirima, prelijati uljem u kojem se pržilo i podlijati sa 1dl bijelog vina
- peči u pečnici 1,5h uz povremeno preljevanje vlastitim sokom

njam njam njam

*tip: da se rolada nebi raspala - kad je pečeno pustiti da se ohladi na mlako, tek onda rezati na šnite, pa narezano vratiti na par minuta u pečnicu prije posluživanja
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 21:59   #93
Quote:
Claire kaže: Pogledaj post
darling... imas muskarca u kuci i ti se dvoumis dal janjetinu i koliko????
nisam se dvoumila, ove godine sam si bas zabila u glavu. a on ne maze bas neke ubitacne kolicine plus nece drugi dan jest srecica moja
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 19:05   #94
@tough cookie, kakva je bila janjetina? je li dragi bio zadovoljan? meni je ispala izvrsna, svi su prste lizali!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 21:18   #95
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
@tough cookie, kakva je bila janjetina? je li dragi bio zadovoljan? meni je ispala izvrsna, svi su prste lizali!
i meni, hvala na pitanju. cak je i kozica bila savrsena. dragi, naravno, zadovoljan, on i tako tvrdi da ja jako dobro kuham al jos se trebam dokazat na nekim poljima (by me; ja bih jako voljela naucit radit komplicirane kolace, iako ne radi njega, on obozava moje kiflice i nis mu drugo nije napeto dokle god ima njih ).

drago mi je da je i kod vas bilo fino.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:32   #96
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
i meni, hvala na pitanju. cak je i kozica bila savrsena. dragi, naravno, zadovoljan, on i tako tvrdi da ja jako dobro kuham al jos se trebam dokazat na nekim poljima (by me; ja bih jako voljela naucit radit komplicirane kolace, iako ne radi njega, on obozava moje kiflice i nis mu drugo nije napeto dokle god ima njih ).

drago mi je da je i kod vas bilo fino.
Ne vjerujem dok ne probam.

;nevjernitoma:
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 14:19   #97

Najprije se pekla pod folijom, poslije bez uz krumpire ... zacini: sol i ruzmarin.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 19:57   #98
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post

Najprije se pekla pod folijom, poslije bez uz krumpire ... zacini: sol i ruzmarin.
potpuno jednako.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 21:57   #99
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem dok ne probam.

;nevjernitoma:
lako tebi, ti si profic

(bojim se da za tebe jos nisam spremna, trebam jos puno zganceka papati )
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 21:58   #100
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
potpuno jednako.
moi aussi

(kaj smo sve recept od coolinarike nasle )
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.