Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2006., 23:18   #21
ja sam pio caj za ciscenje organizma, neznam jel to taj koji ti navodis.. mislim da nije jer je ovaj bio namjenjen za micanje metastaza (i ostalih "stetocina") iz tijela.. to je bilo prije godinu i pola.. meta mi ostala di je i bila.. DRi ju prate i ako migne - vadit ce je.. ¤
ZakS is offline  
Old 27.01.2006., 23:37   #22
Quote:
ZakS kaže:
Mango, moze mali osvrt na ovo tvoje ?
A znas isto tako da se umire sa papilarnim karcinomom, ne od njega...
tnx

Koje je pitanje?
MangoAnanas is offline  
Old 28.01.2006., 09:30   #23
Quote:
ZakS kaže:
mislim da nije jer je ovaj bio namjenjen za micanje metastaza (i ostalih "stetocina") iz tijela.. ¤
Ajme majko moja....nemoj se ljutiti al tko ti je prodao čaj s gore boldanom formulacijom zaslužuje ić u zatvor.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Old 28.01.2006., 13:31   #24
trebor, i meni se ! Pa tog tko mu je dao taj caj ili whatever bi trebalo tuziti za ubojstvo iz nehata!
MangoAnanas is offline  
Old 28.01.2006., 16:19   #25
kak koje je pitanje ? pa napisala si da se umire sa papilarnim karcinomom itd.. kaj si mislila pod time... ak se ti da potrosit koju recenicu..
a caj sam dobio u apoteci kad sam trazio jedan drugi koji su nahvalili u Zdravlje novinama, od nekog profaca s neznam kog fakulteta, inace profaca moje apotekarice i td i bla bla bla.. tog prvog nije bilo, a i nije ga htio (recimo) izumitelj "atestirat" pa ga povukli iz uporabe.. ¤
ZakS is offline  
Old 28.01.2006., 17:48   #26
Quote:
ZakS kaže:
kak koje je pitanje ? pa napisala si da se umire sa papilarnim karcinomom itd.. kaj si mislila pod time... ak se ti da potrosit koju recenicu..
a caj sam dobio u apoteci kad sam trazio jedan drugi koji su nahvalili u Zdravlje novinama, od nekog profaca s neznam kog fakulteta, inace profaca moje apotekarice i td i bla bla bla.. tog prvog nije bilo, a i nije ga htio (recimo) izumitelj "atestirat" pa ga povukli iz uporabe.. ¤
Bila sam jasna, umire se sa papilarnim karcinomom, ne od njega. Znaci, nade se u nekom malom postotku obdukcija, ljudi su ga imali godinama, metastazirao je, nije nikad radio probleme, znaci, umrli su od neke druge bolesti, a naden im je jos i papilarni ca stitnjace. Capisi? Jel se tak kaze, talijanski mi nije jaca strana

'Caj- ne znam koji
od profaca-ne znam s kojeg fakulteta itd bla bla bla i onda su ga povukli...'
To ti je tvoj poseban caj koji lijeci metastaze?
A koje to jos metastaze imas, jer metastaze se ne promatraju, nego se agresivno lijece, to si ti nesto krivo skuzio. Sad ce opet ispast da sirim paniku.
MangoAnanas is offline  
Old 29.01.2006., 09:12   #27
ili sam ja nest krivo skuzio, ili krivo cuo i procitao ili si ti mozda negdi fulala.. ajmo u bulju: imah papilarni karcinom stitnjace.. prosirio se na limne cvorove vrata (citopato potvrdila - mete) i (mimo dosadasnje njihove "prakse") malo na misicno tkivo oko limfa .. razrezali me od uha do uha i cupali ih.. jedna im se zametnula i ostala.. nova cito samo za nju i potvrda opet = meta.. ali ona miruje i ne zele je cupati neg ju prate.. ako migne - ide van.. Kusic (mozda poznato ?) veli da ima i prati slucajeve di je ostao ostatak 10-15god i ne diraju nist.. (PS. jod bio naknadno, da odmah napomenem)... capy ? (sok)

Zadnje uređivanje ZakS : 29.01.2006. at 09:47.
ZakS is offline  
Old 29.01.2006., 12:16   #28
Talking

[QUOTE=MangoAnanas] kaže:
...ljudi su ga imali godinama, metastazirao je, nije nikad radio probleme, znaci, umrli su od neke druge bolesti, a naden im je jos i papilarni ca stitnjace.

Ajde molim te procitaj to ponovo.
Ako mislis na prof. Kusica, onkologa, znam tko je, mislim da je cak i akademik.
MangoAnanas is offline  
Old 29.01.2006., 13:32   #29
Mango Ananas, bez obzira na tvoje pedagoške aspiracije, u najmanju je ruku neodgovorno ovako plašiti ljude, kao što si ti napravila navodeći da sumnjaju na karcinom štitnjače jer predlažu terapiju radioaktivnim jodom. Jadno s tvoje strane.
Kao netko tko je u skoro istoj situaciji kao Jezica, ali dulje vremena i znam pouzdano da nemam karcinom, nisam se prestrašila, ali u stanju sam ''iz prve ruke'' reći koliko je neodgovorno i ružno da trkeljaš takve gluposti ovdje.

Jezica, nemoj se ništa bojati. Kao što su ti ljudi ovdje napisali, hipotireoza se lakše handla nego hipertireoza. Iznenadila bi se koliko oko tebe ima žena s operiranom štitnjačom i to im nimalo ne smeta u životu. Evo, vidi Janicu Kostelić i Blanku Vlašić, žene su čak i vrhunske sportašice.

Ja sam svoj problem prilično umanjila alternativnim liječenjem, ako te zanima, detalji na pm.
bigblue2010 is offline  
Old 29.01.2006., 13:55   #30
Mango, ne mislih na to od ceg se umire, nego na ovo:
"... jer metastaze se ne promatraju, nego se agresivno lijece, to si ti nesto krivo skuzio..."
mislim da sam dobro skuzio, procitao, vidio na USG i cito nalazu..
i - mene ne agresiviraju, mada mogu reci da bih radje da tog nemam u vratu...
ako ima netko neko drugo misljenje - rado bih ga cuo..
a inace- da, radi se o akademiku Kusicu koji je "moj" onkolog.. da mu velim (idem 13.02. k njemu) da fula u tretmanu ? ¤
ZakS is offline  
Old 19.04.2006., 10:32   #31
štitnjača

ovak
Dijete, 3 god i 4 mjeseca
T3 i T4 u granicama normale
TSH povišen, 6,12 mislim (nemam nalaz pri ruci)
dr je rekao da ćemo za 15-ak dana radit antitijela, eventualno ponovit ovo gore.
Stavio mi je bubu u uho ~ hashimoto tireoditis

Da li da paničarim odmah ili imam vremena?
fala
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 19.04.2006., 10:34   #32
nemoj uopce panicarit.

hashimoto je gad dok ga se izdijagnosticira, ali nakon toga, to je jedna od najboljih kronicnih bolesti koje covjek moze dobiti

svaki dan pijes tableticu i nemas s tim nikakvih problema. Istina i bog, za dijete od 3 godine...

Nemoj panicariti
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 19.04.2006., 11:02   #33
Quote:
kemik kaže:
hashimoto je gad dok ga se izdijagnosticira,
ajd pliz mi ovo malo elaboriraj
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 19.04.2006., 11:07   #34
Quote:
Tija kaže:
ajd pliz mi ovo malo elaboriraj
ajd, elaboriram (na primjeru zene od 40ak godina)

simptomi su poprilicno "neuhvatljivi". Umor, pospanost, velike fluktuacije tezine, otpadanje kose, nervoza, opcenita slabost organizma. Kuzis koja je to pizdarija od simptoma, i koliko su "slabi", posebno kad ocigledno koincidiraju s pocetkom klimakterija?

trebalo je skoro 3 mjeseca da moja majka ode na vadjenje krvi s T3, T4 i TSH (i antitijelima). Kad je to bilo napravljeno, u roku od 2 tjedna je postalo jasno da je Hashimoto, all nije bas doktorima lako objasniti da "tebe nist ne boli, al se osjecas ko da te netko pretukao" i da si "smrsavila 10 i onda se udebljala 15 kila, a nist vise ili manje nisi jela". A znas da si u klimasku

nakon dijagnoze i pocetnog prolaska "titracijske faze" lijeka (za vrijeme koje se odredjuje kolika kolicina hormona ti je potrebna), mama sljedecih 10 godina sa stitnjacom nije imala ni mrvice problema
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 19.04.2006., 11:10   #35
hvala ti
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 19.04.2006., 11:11   #36
molim

fakat nije tako strasno, znam da te strah, ali ne treba bit (vjeruj mi, ne bi ti ja lagala )
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 19.04.2006., 11:15   #37
iima stari topic o hipotireozi, tj. o patnicima od iste

https://www.forum.hr/showthread.php?t=131518

ja imam tocno tu dijagnozu i mogu potvrditi da nije toliki problem, tocno kao sto je kemik rekla, kad se dijagnosticira sve je lakse, a imam poznanicu koja to iima od rođenja i isto nakon pronalaska dobre doze (imala je u pubertetu problema jer je trebala podesavanje) sve je ok
jedino sto je rekla da ona ima problema sa malo sporim metabolizmom bez obzira na tablete i da joj vjezbanje jako pomaze (al opet to nam zapravo svima treba)
hooray is offline  
Old 19.04.2006., 11:19   #38
ma mene je frka jer mi je jedna liječnica rekla da nije niš, kontrola ponovo za 6 mjeseci, nikakva terapija ni panika.
Drugi liječnik, tj pedijatar je rekao da odmah dođem po uputnicu, hašimoto bla bla.
zato sam malo , inače ona nema simptome kao mama od kemik, osim možda umora i pospanosti ali to pripisujem osnovnoj bolesti a ne hormonima
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 19.04.2006., 11:21   #39
jeste isli kod endokrinologa?

sigurna sam da postoji neki endokrinolog koji je specijaliziran za djecu. ne bih ja samo tako vjerovala pedijatru kad je u pitanju dijagnoza takve bolestine...

Second opinion, draga moja...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 19.04.2006., 11:25   #40
ma naravno da ću svih obići , nalaz mi je svjež a ko pita ne skita, otpala mu kita i takoto
__________________
Dreams
Tija is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.