Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2013., 09:22   #201
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Jel to ekipa s kojom se svakodnevno družiš ili samo vikendima uz cuganje?
Moraš biti svjesna da će ti oni takvi nacugani vrlo brzo dosaditi, ako ćeš ti bit trijezna. Dakle ne moraš se ti sama distancirati od njih, to će doći svom prirodnom kraju jer će ti početi ići na živce.
I nije nužno da prestaneš izlaziti, samo treba posložiti stvari u glavi- da bi otišla vikendom van i zabavila se ne trebaš biti pijana. Ako ti se baš jako pije ne trebaš si zabraniti 2 piva, ali ne treba ni pit više od toga.
Ako te strah da nećeš moći stati, pij bezalkoholno.
Da, to mi je svakodnevna ekipa pa mi je glupo izolirati se od njih.
U subotu opet planiramo neki izlazak pa cu vidjeti kako ce biti. Odlucila sam se odreci alkohola u korizmi i lakse mi je jer onda imam razlog zasto ne pijem i taj razlog ekipa prihvaca. Ali sto kada korizma prestane? Priznajem da sam jako povodljiva i da me se brzo da nagovoriti na nesto i zato me strah
__________________
Quod me nutrit me destruit. Quod non me interficit me confirmat.
Ana546467 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 10:41   #202
Quote:
Ana546467 kaže: Pogledaj post
Da, to mi je svakodnevna ekipa pa mi je glupo izolirati se od njih.
U subotu opet planiramo neki izlazak pa cu vidjeti kako ce biti. Odlucila sam se odreci alkohola u korizmi i lakse mi je jer onda imam razlog zasto ne pijem i taj razlog ekipa prihvaca. Ali sto kada korizma prestane? Priznajem da sam jako povodljiva i da me se brzo da nagovoriti na nesto i zato me strah
Ne može ti ekipa određivati jel ćeš ti piti ili ne. Malo me i čudi takvo razmišljanje s obzirom da nisi balavica i jer i sama kažeš da se želiš pobrinuti da ovakvo ponašanje ne ode predaleko. Pa ako se zaista želiš pobrinuti za to, onda jednostavno prestaješ s oblokavanjem bez obzira na njih.
Šta će oni reći? Vjerojatno ništa, samo će cugat. Na kraju krajeva, šta oni imaju prihvaćat tvoje cuganje ili necuganje? Nadam se da ćeš brzo shvatiti da to nisu razlozi oko kojih se jedna normalna osoba treba zabrinjavati.
AKo je tvoja povodljivost toliki problem da će te zaista koštati donošenja jedne pametne odluke, onda ti nema druge nego promijeniti ekipu, ili jednostavno ne izlaziti s njima vikendom jer znaš da će to rezultirati opijanjem. Pa odvagni šta ti je važnije i na kraju donesi odluku.
Sorry ako ti ovo što pišem nema smisla, teško mi je shvatiti kako netko ne može reći ne i napraviti dobro za sebe. Ako je problem sa samopouzdanjem zbog kojeg se tako grčevito držiš mišljenja svojih frendova, probaj poraditi na tome.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 15:01   #203
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Ne može ti ekipa određivati jel ćeš ti piti ili ne. Malo me i čudi takvo razmišljanje s obzirom da nisi balavica i jer i sama kažeš da se želiš pobrinuti da ovakvo ponašanje ne ode predaleko. Pa ako se zaista želiš pobrinuti za to, onda jednostavno prestaješ s oblokavanjem bez obzira na njih.
Šta će oni reći? Vjerojatno ništa, samo će cugat. Na kraju krajeva, šta oni imaju prihvaćat tvoje cuganje ili necuganje? Nadam se da ćeš brzo shvatiti da to nisu razlozi oko kojih se jedna normalna osoba treba zabrinjavati.
AKo je tvoja povodljivost toliki problem da će te zaista koštati donošenja jedne pametne odluke, onda ti nema druge nego promijeniti ekipu, ili jednostavno ne izlaziti s njima vikendom jer znaš da će to rezultirati opijanjem. Pa odvagni šta ti je važnije i na kraju donesi odluku.
Sorry ako ti ovo što pišem nema smisla, teško mi je shvatiti kako netko ne može reći ne i napraviti dobro za sebe. Ako je problem sa samopouzdanjem zbog kojeg se tako grčevito držiš mišljenja svojih frendova, probaj poraditi na tome.
U pravu si i sve što si tu napisao/la ima smisla. Hvala
__________________
Quod me nutrit me destruit. Quod non me interficit me confirmat.
Ana546467 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 03:19   #204
Quote:
Ana546467 kaže: Pogledaj post
Da, to mi je svakodnevna ekipa pa mi je glupo izolirati se od njih.
U subotu opet planiramo neki izlazak pa cu vidjeti kako ce biti. Odlucila sam se odreci alkohola u korizmi i lakse mi je jer onda imam razlog zasto ne pijem i taj razlog ekipa prihvaca. Ali sto kada korizma prestane? Priznajem da sam jako povodljiva i da me se brzo da nagovoriti na nesto i zato me strah
Očito nisi još okusila prave tegobe i posljedice koje nastaju prekomjernim konzumiranjem alkohola, jer da jesi svakako ne bi spominjala luzersku korizmu kao poticaj za prestanak. Mlada si još, već će neke stvari sjest na svoje mjesto, al nadajmo se da nećeš do tog vremena morat osjetit na vlastitoj koži određene posljedice koje idu uz možebitni alkoholizam.
NećešRazbojniče is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 03:25   #205
Ma ta odricanja posebice u vrijeme korizme je notorna glupost.
Ako se nečega stvarno želiš odreći, u ovom slučaju jako loše stvari kao što je alkohol to ćeš učiniti bilo kada i nećeš čekati tamo neku korizmu ili novu godinu za tu odluku.
Sve je u glavi, ali zavisi koliko.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 08:53   #206
odričem se za korizmu jer se jednostavno tako poklopilo, budući da sam u nedjelju imala zadnje opijanje.
I željela bi reći da nisam neki "by the book" vjernik, ali me jako smeta kada se bilo koja vjera, uvjerenja, mišljenje ili slično naziva luzerskim. Svatko ima pravo vjerovati u što želi i u ono što će mu pomoći da mu bude lakše u životu. Nije mi namjera sada poticati rasprave vezane za religiju, niti ima li kakve povezanosti između nje i pokušaja rješavanja problema s alkoholom,ali samo ovo napominjem jer ima ljudi koje neke izjave mogu uvrijediti, a mislim da nikome to nije namjera.

Hvala vam puno na savjetima i imate pravo. Sve je to u glavi i jedino tko mi može pomoći da se toga riješim, sam ja sama. Hvala vam
__________________
Quod me nutrit me destruit. Quod non me interficit me confirmat.
Ana546467 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 15:28   #207
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
najbolje bi bilo da tvoj bratić ode na pregled kod psihijatra koji se bavi liječenjem ovisnika o alkoholu.
na tom pregledu bi psihijatar procijenio dubinu problema s pijenjem te psihički status, tj da li postoje i neke druge psihičke smetnje (anksiozne, depresivne...) i što je najvažnije koji tip liječenja bi za njega bio najbolji.
što se tiče rijeke, tamo postoji samo jedan psihijatar koji se bavi područjem ovisnosti, te postoji svega nekoliko kreveta koji su namijenjeni za liječenje alkoholizma i drugih ovisnosti.
također nema puno ni ostalog kadra (psihologa, defektologa, socijalnih radnika) koji se bave samo takvim tipom pacijenata te shodno tome, program liječenja koji provode je puno manje intenzivan nego na psihijatrijama u zagrebu.
u zagrebu odjel alkoholizma imaš u vinogradskoj (referentni centar), u vrapču i u jankomiru.
program je svugdje slično koncipiran, a sastoji se uglavnom u grupnoterapijskom radu s liječnicima, defektolozima, psiholozima i socijalnim radnicima.
nakon bolničkog liječenja, nastavlja se ambulantno liječenje (kontrole kod psihijatra) te se pacijenti uključuju u klub liječenih alkoholičara (KLA).
liječenje u bolničkim centrima traje obično oko 3 tjedna, otvorenog je tipa, a u psihijatrijskim bolnicama mislim da može i dulje trajati i isto je otvorenog tipa.
postoji i dnevnobolničko liječenje, kada pacijenti ne leže u bolnici, nego dolaze na grupe po nekoliko sati dnevno.
ovisnost o alkoholu je kronična recidivirajuća bolest, tako da su recidivi (povremeno vraćanje pijenju) očekivani iako do njih u najboljem slučaju ne mora doći, u nekim slučajevima su razmaci između recidiva dulji, u nekim kraći...
hvala ti,a mene zanima da li je on tamo slobodan,dali može izlaziti van u šetnju kuda i to?
bio je jedan moj prijatelj davnije tamo na lječenju nekih mjesec dana,ali on neće ništa o tome da priča kako je i što je jer se srami,ali nerazumijem zašto se ima sramiti,koliko njih takvih ima,pa čak i gorih....
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 23:48   #208
Quote:
Šeik_90 kaže: Pogledaj post
hvala ti,a mene zanima da li je on tamo slobodan,dali može izlaziti van u šetnju kuda i to?
bio je jedan moj prijatelj davnije tamo na lječenju nekih mjesec dana,ali on neće ništa o tome da priča kako je i što je jer se srami,ali nerazumijem zašto se ima sramiti,koliko njih takvih ima,pa čak i gorih....
slobodan je
ne baš onako kako bi on sam možda htio, ali odjel je otvoren, može normalno izlaziti izvan zgrade, do dućana, znači u krugu bolnice (to obično ide u za to predviđeno vrijeme, dakle izvan programa, i uz javljanje sestri).
isto tako postoje i organizirane šetnje pacijenata, odlasci na izložbe u grad, to obično bude uz pratnju nekog od osoblja.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 14:29   #209
Alkoholizam

Ovako imam bratića od 23 godine i dosta pije pa je zadnjih godino godinu i pol počeo piti antabus.
Pije od 500mg pije pola jedne takve tablete i to traje 2 dana i onda normalno nekada preskoči i napije se i sad me zanima da li ta tableta nakon dva dana što prođu odkada je popije može imati efekat kakav,a doktorica mu je rekla kada prođu dva dana osoba se može normalno napiti jer tableta nema nikakvoga efekta više.
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 19:11   #210
Quote:
Ana546467 kaže: Pogledaj post
odričem se za korizmu jer se jednostavno tako poklopilo, budući da sam u nedjelju imala zadnje opijanje.
I željela bi reći da nisam neki "by the book" vjernik, ali me jako smeta kada se bilo koja vjera, uvjerenja, mišljenje ili slično naziva luzerskim. Svatko ima pravo vjerovati u što želi i u ono što će mu pomoći da mu bude lakše u životu. Nije mi namjera sada poticati rasprave vezane za religiju, niti ima li kakve povezanosti između nje i pokušaja rješavanja problema s alkoholom,ali samo ovo napominjem jer ima ljudi koje neke izjave mogu uvrijediti, a mislim da nikome to nije namjera.

Hvala vam puno na savjetima i imate pravo. Sve je to u glavi i jedino tko mi može pomoći da se toga riješim, sam ja sama. Hvala vam
Ne treba ti smetati kada ljudi iznose cinjenice. Naravno da svako ima pravo vjerovati u sto zeli ali ne treba ta njegova vjera da utice na ostale ljude kao sto se danas desava.

A sto se tice lokanja. Ti moras biti u mogucnosti da kazes da neces piti bez da dajes bilo kakva objasnjenja. Dovoljno je samo da kazes da ti se ne pije i normalni ljudi koji te postuju nece te nagovarati ali uvijek ima onih koji ce se kao zezati i nazvati te pussy ali to ne smije da utice na tebe ti bi trebala to da podneses kao salu i isto da se nasalis s tim a nikako da dopustis da te nagovore jer time indirektno govoris da ne zaslužujes poštovanje.

Moras imati svoj stav i da cijenis sebe to ce ti pomoci i u nekim drugim situacijama u zivotu.
Harvester is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 13:40   #211
Quote:
Šeik_90 kaže: Pogledaj post
Ovako imam bratića od 23 godine i dosta pije pa je zadnjih godino godinu i pol počeo piti antabus.
Pije od 500mg pije pola jedne takve tablete i to traje 2 dana i onda normalno nekada preskoči i napije se i sad me zanima da li ta tableta nakon dva dana što prođu odkada je popije može imati efekat kakav,a doktorica mu je rekla kada prođu dva dana osoba se može normalno napiti jer tableta nema nikakvoga efekta više.
antabus ima djelovanje 48h cini mi se..nakon toga opet mozes pit..zato je vazno da ga se pije svaka dva dana ili na odlasku van..jedno je vazno napomenut,zanemarit antabus i popit na to nesto..to je pakao.tako da nek shvati te tabete ozbiljno!ako te jos sto zanima slobdono pitaj. nazalost imam mnogo vlastitog iskustva u takvim stvarima.
curlysue25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 16:37   #212
jedan moj frend je nedavno odveden i bio je 3 tjedna na lječenju u rijeci kod dr.ljubičića.....i zasada je ok stanje,kaže da mu se sve stabiliziralo i popravilo.
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 13:25   #213
Interesira me kakav je odjel u zg-u zoran zoričić kažu da je lik najjači u rh.
je li tko išao ili?
imam bratića ponovno pije pa su problemi.....
aj pomagajte molim vas hitno je.....

Zadnje uređivanje Šeik_90 : 15.12.2013. at 13:32.
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 09:15   #214
molim vas hitno mi je u vezi lječenja...
Zoran zoričić slovi za najboljega pshijatra u RH po lječenju od alkohola.
Zna li tko što ima li tko iskustvo?
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 13:01   #215
Radi se o 23 godinjaku koji već zadnjih par godina ima anksozni poremćaj,ali u počeku je bilo sve ok i bio je pod neki blažim ljekovima i stanje se totalno stabriliziralo i nije imao nikakvih problema.Kad je prestao piti te ljekove počeo je ponovno konzumirati alkohol i nastaju problemi i prelazi na cipralex koji je pio par mjeseci i stanje mu je ponovno dovedeno u normalu i nije bilo problema.Nakon prestanka uzimanja ciprlexa nakon godinu i nešto ima već od toga stanje mu ponovno se pogoršava i sada pije intenzivno i tražim hitnu pomoć za njega.
Kažu da je Zoričić najjači u RH po tome pitanju i da je skoro 90 % njegovih terapija uspjelo odhrvati ljude od alkohola i sada su poptuno stabilini i u redu.
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 20:53   #216
Opet sam počeo piti;imam 47 godina,2003 sam se liječio u dnevnoj bolnici,6 godina nisam ni kapi popio,pijo sam antabus,išo sam u club liječenih alkoholičara ali izgleda jedanput alkoholičar_uvijek alkoholičar.Odlučio sam sa tu požaliti jer mi je svaki dan sve teže,uz to pijem antikoagulantnu terapiju radi tromboze desne noge.Ova mi je godina bila dosta teška jer je kasnije moja kčer morala operirati tumor na hipofizi,razni problemi na ženinom poslu,sve u svemu ništa dobroga !! To nije razlog da sam morao opet početi piti ali to mi je davalo neku snagu;nažalost to me uništava a sram i stid me je priznati to.......Supruga je to primijetila (nije teško ).......neznam šta reči dalje.....teška je to bolest;ili nije bolest ?
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 12:47   #217
Gledaj gdje si se lječio?
kako stvari stoje nije to dobro,ali jbg sada pijanac,ko pijanac....
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 14:33   #218
Sutra bratić zove doktora i ide kod Zoričića u Zagreb.
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 19:47   #219
Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
Opet sam počeo piti;imam 47 godina,2003 sam se liječio u dnevnoj bolnici,6 godina nisam ni kapi popio,pijo sam antabus,išo sam u club liječenih alkoholičara ali izgleda jedanput alkoholičar_uvijek alkoholičar.Odlučio sam sa tu požaliti jer mi je svaki dan sve teže,uz to pijem antikoagulantnu terapiju radi tromboze desne noge.Ova mi je godina bila dosta teška jer je kasnije moja kčer morala operirati tumor na hipofizi,razni problemi na ženinom poslu,sve u svemu ništa dobroga !! To nije razlog da sam morao opet početi piti ali to mi je davalo neku snagu;nažalost to me uništava a sram i stid me je priznati to.......Supruga je to primijetila (nije teško ).......neznam šta reči dalje.....teška je to bolest;ili nije bolest ?
Vidim da si došao ovdje tražiti izlike, opravdanja ili ono tapšanje po ramenu..od mene ga nećeš dobiti..meni nije pijanac ko pijanac..srce mi se uzlupalo dok sam čitala ovo sve što je napisano, jer ako si išao na klub onda dobro znaš da više nikada ne smiješ piti i da nikad nećeš moći biti umjereni potrošač..zavaravaš sebe, nikoga drugoga, žena i obitelj će preživjeti tvoje pijenje, preživjeli su oni i teže, a ti samo razmisli koliko njima teško pada to tvoje pijenje..postaviti ću ti ista pitanja kao i svako naivno dijete, što nitko nie važniji od vas samih i tog alkohola? Jel pijenjem pokazuješ kćeri koliko brineš radi njene bolesti, jel pijenjem pomažeš ženi da sredi probleme na poslu?
Daj molim te..prestani..
kronerica9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 21:42   #220
Quote:
kronerica9 kaže: Pogledaj post
Vidim da si došao ovdje tražiti izlike, opravdanja ili ono tapšanje po ramenu..od mene ga nećeš dobiti..meni nije pijanac ko pijanac..srce mi se uzlupalo dok sam čitala ovo sve što je napisano, jer ako si išao na klub onda dobro znaš da više nikada ne smiješ piti i da nikad nećeš moći biti umjereni potrošač..zavaravaš sebe, nikoga drugoga, žena i obitelj će preživjeti tvoje pijenje, preživjeli su oni i teže, a ti samo razmisli koliko njima teško pada to tvoje pijenje..postaviti ću ti ista pitanja kao i svako naivno dijete, što nitko nie važniji od vas samih i tog alkohola? Jel pijenjem pokazuješ kćeri koliko brineš radi njene bolesti, jel pijenjem pomažeš ženi da sredi probleme na poslu?
Daj molim te..prestani..
Živa istina i hvala ti na iskrenosti.....Hvala još jednom ;i to velika HVALA....
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.