Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2007., 22:18   #41
Bančenje i alkoholizam

Ovo pišem jer sam zabrinut o nekim svojim postupcima, pa ću možda uz pomoć vaših odgovora doći do nekih zaključaka, neznam dali to baš spada u ovu temu ali neznam kamo bih se svrstao. Imam 24godine, poslovan život super, zdravlje ok čak se i sportom u zadnje vrijeme bavim. Nemam curu i dosta sam vezan za moju ekipu. Na poslu se jako zalažem i tu sam uspješan i stalno uspjevam i dobivam pohvale(oni koji me poslovno poznaju doslovno bi rikli da me vide vikendom). Vikendom ja izlazim s ekipom, i svi se sustavno ubijamo od alkohola, cigareta...Neki put toliko pretijeram da tek u utorak profunkcioniram. Ovaj vikend sam petak kao ostao doma, ali subotu sam ranije izašao, a najgore što sam se vratio nedelju navečer. Ubijen! Sad nakon 48sati sam tek došao k sebi ali to me stvarno počelo živcirat i sram me je od ljudi koji su me takvog vidijeli, a pogotovo od staraca doma. Sad neznam kako da si pozitivno pomognem, od vikenda nisam cigaru zapalio ni pomoslio na cugu. S druge strane ako dva vikenda ne cugam pa se bojim da onda treći opet skroz pretjeram...Puno puta se to desilo što sam požalio kad sam s cugom pretijerao, pa slijedeću put isto. Inace od 16godine izlazim i do sada bih naprste nabrojao koliko sam puta ostao doma za vikend . Evo to bi bio moj problem za koji sam siguran da će možda neki reći da je to prolazna faza a neki me strogo ocijeniti kao alkosa.
bubix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:38   #42
pa alkos je svatko ko pije 1l pive,žestice dnevno

a ti ih subotom popiješ >10 tako da ti dovoljno govori koliko piješ....ali razlika je u tome što jetri ne bi teško legla piva dnevno,ali 10 pivi u roku par sati

imaš 24 god. nisi više balavi klinjo koji se ubija sa ekipom jer je to cool i ekipa ti odaje respect

ponašaj se odraslo...ako ti treba piće da te opusti probaj popit <10 pivi tu večer....novčanik,jetra i okolina će ti biti zahvalni
Saber Rider is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:05   #43
Quote:
bubix kaže: Pogledaj post
Ovo pišem jer sam zabrinut o nekim svojim postupcima, pa ću možda uz pomoć vaših odgovora doći do nekih zaključaka, neznam dali to baš spada u ovu temu ali neznam kamo bih se svrstao. Imam 24godine, poslovan život super, zdravlje ok čak se i sportom u zadnje vrijeme bavim. Nemam curu i dosta sam vezan za moju ekipu. Na poslu se jako zalažem i tu sam uspješan i stalno uspjevam i dobivam pohvale(oni koji me poslovno poznaju doslovno bi rikli da me vide vikendom). Vikendom ja izlazim s ekipom, i svi se sustavno ubijamo od alkohola, cigareta...Neki put toliko pretijeram da tek u utorak profunkcioniram. Ovaj vikend sam petak kao ostao doma, ali subotu sam ranije izašao, a najgore što sam se vratio nedelju navečer. Ubijen! Sad nakon 48sati sam tek došao k sebi ali to me stvarno počelo živcirat i sram me je od ljudi koji su me takvog vidijeli, a pogotovo od staraca doma. Sad neznam kako da si pozitivno pomognem, od vikenda nisam cigaru zapalio ni pomoslio na cugu. S druge strane ako dva vikenda ne cugam pa se bojim da onda treći opet skroz pretjeram...Puno puta se to desilo što sam požalio kad sam s cugom pretijerao, pa slijedeću put isto. Inace od 16godine izlazim i do sada bih naprste nabrojao koliko sam puta ostao doma za vikend . Evo to bi bio moj problem za koji sam siguran da će možda neki reći da je to prolazna faza a neki me strogo ocijeniti kao alkosa.
nista strasno,skoro malo ko da nije prolazio tu fazu u zivotu.za par godina ces zalit za tim danima,kad dodjem zena i djete neces si moc priustit 2pive dnevno a kamoli izlaske vikendom
FKIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:10   #44
Quote:
FKIT kaže: Pogledaj post
nista strasno,skoro malo ko da nije prolazio tu fazu u zivotu.za par godina ces zalit za tim danima,kad dodjem zena i djete neces si moc priustit 2pive dnevno a kamoli izlaske vikendom


maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:18   #45
Quote:
bubix kaže: Pogledaj post
Ovo pišem jer sam zabrinut o nekim svojim postupcima, pa ću možda uz pomoć vaših odgovora doći do nekih zaključaka, neznam dali to baš spada u ovu temu ali neznam kamo bih se svrstao. Imam 24godine, poslovan život super, zdravlje ok čak se i sportom u zadnje vrijeme bavim. Nemam curu i dosta sam vezan za moju ekipu. Na poslu se jako zalažem i tu sam uspješan i stalno uspjevam i dobivam pohvale(oni koji me poslovno poznaju doslovno bi rikli da me vide vikendom). Vikendom ja izlazim s ekipom, i svi se sustavno ubijamo od alkohola, cigareta...Neki put toliko pretijeram da tek u utorak profunkcioniram. Ovaj vikend sam petak kao ostao doma, ali subotu sam ranije izašao, a najgore što sam se vratio nedelju navečer. Ubijen! Sad nakon 48sati sam tek došao k sebi ali to me stvarno počelo živcirat i sram me je od ljudi koji su me takvog vidijeli, a pogotovo od staraca doma. Sad neznam kako da si pozitivno pomognem, od vikenda nisam cigaru zapalio ni pomoslio na cugu. S druge strane ako dva vikenda ne cugam pa se bojim da onda treći opet skroz pretjeram...Puno puta se to desilo što sam požalio kad sam s cugom pretijerao, pa slijedeću put isto. Inace od 16godine izlazim i do sada bih naprste nabrojao koliko sam puta ostao doma za vikend . Evo to bi bio moj problem za koji sam siguran da će možda neki reći da je to prolazna faza a neki me strogo ocijeniti kao alkosa.
Ovo je kao da sam ja pisao...skoro sve isto, pa cak i godine...
I evo ti mog razmisljanja...

Kad sam krenuo sa 16 sve mi je bilo šok, alkohol, picke, tucnjave, cijelonocno bancenje.
U periodu od 17-20 sam doslovno zivio za izlaske.
Bili smo punkeri i zajebanti, lokali smo (majke mi mile) po 2l crnog Ribara cistog svaki!
Ponekada i vise, kako bi se zalomilo da nadjemo love. Ta ista nam je bila najmanja rupa na svirali, cuganje, zajebancija i brijacina po gradu su nas hranili i punili energijom za dane kad smo bili u skoli ili pocetku faksa.
Doma sam znao doci oko 6-7h ujutro i odspavat do 11h i bit ko nov. Doslovno ko nov i sretan cijeli dan ko malo dijete zbog provedene noci.

Kad je dosao posao zavrsila je i moja mladost u tom opustenom obliku.
Brige ovdje, ondje, fizicko trosenje energije na poslu (kompjuter najvise ubija), stalno nekakvo razmisljanje su mi odjednom pocele stvarat nervozu za vrijeme izlazaka. Ona opustenost i zajebancija su dobrim dijelom nestali i alkohol me u kombinaciji sa izgubljenom noci poceo rasturat.
Nekada mi je bilo nezamislivo ne ici van petkom i subotom...a nekad i cetvrkom prije pravog vikenda, danas mi je nezamislivo pokusati povezati petak i subotu u cijeli divlji vikend.

Ovaj oporavak do utorka je koliko sam skuzio default za ovakvu situaciju.
Jebiga, mijenjamo se, nismo vise ekipa klinaca kojoj je jedina obaveza bila i zabava - cuga, zajebancija i izlasci...

Ili kako bise onaj grafit "Mladost zavrsava sa prvim radnim danom"...

Jebiga
Ante Balboa II. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:31   #46
Nađi si curu ako već nisi i prestani živjet sa starcima ako ikako možeš... tako će ti se život okrenuti..
I da OŽENI SE
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 06:00   #47
ako iko imao losih iskustava sa alkoholom onda sam to ja.najgore je od svega je sto ja i kad popijem litar vina i jedno 7-8 red bull vodki nisam skroz pijan i opusten kao moje drustvo i moram jos 3-4 naruciti a poslje toga jednostavno kazu nemogu stati,spreman sam i krasti pica ako nemam love.poslje 10te- redbull vodke i litar vina nastupi totalna alkoholna amnezija(ne sjecam se nista u roku 2-3 sata)jel se ikom desavalo isto?meni bar 50 tak puta u zivotu i redovno je to zavrsavalo spavanjem po klupama,gubitkom 10 mobitela zadnjih 4 godine,pjevanjem extra nacionalistickih pjesmi(iako sam u sustini lagana desnica ),budem s nekom curom a da neznam da sam bio i budem prenapastan.normalan covjek bi prestao poslje prvog puta toliko piti,al ja jednostavno sam navikao posto zivim u rusi piti velike kolicine,a i imao sam tesko razdoblje prije 3 godine kad se nisam trjeznio i ostala navika piti puno.opametio sam se tek kad mi se desilo ljeti u ljepoj nasoj poslje jos jednog gazenja da sam pao kad sam se vracao doma i rasjekao pola glave,srecom ostao je samo jedan oziljak od 2 cm iznad oka i jos 2 skroz mala ne primjetna i tek sam onda svatio da je davol odnio salu i zauvjek si napravio granicu preko koje ne smijem preci,a toje 2-3 vodke i 3 viskija il samo viski posto njega se polako pije i ne udara ko votka tek nakon pola sata-sat....tako vec preko 3 mjeseca lagano pjuckam vikendom i neznam sto mi je trebalo se tako nesto desit da se nakon 4 godine gazenja oopametim...bilo je tu jos puno gorih stvari koje nisam nabrojao od spavanja kraj ulaza zgrade,do izbacivanja van grada i krade sa strane taxiste koji me vracao doma i tako dalje..
istocnifront is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 20:43   #48
Quote:
istocnifront kaže: Pogledaj post
ako iko imao losih iskustava sa alkoholom onda sam to ja.najgore je od svega je sto ja i kad popijem litar vina i jedno 7-8 red bull vodki nisam skroz pijan i opusten kao moje drustvo i moram jos 3-4 naruciti a poslje toga jednostavno kazu nemogu stati,spreman sam i krasti pica ako nemam love.poslje 10te- redbull vodke i litar vina nastupi totalna alkoholna amnezija(ne sjecam se nista u roku 2-3 sata)jel se ikom desavalo isto?meni bar 50 tak puta u zivotu i redovno je to zavrsavalo spavanjem po klupama,gubitkom 10 mobitela zadnjih 4 godine,pjevanjem extra nacionalistickih pjesmi(iako sam u sustini lagana desnica ),budem s nekom curom a da neznam da sam bio i budem prenapastan.normalan covjek bi prestao poslje prvog puta toliko piti,al ja jednostavno sam navikao posto zivim u rusi piti velike kolicine,a i imao sam tesko razdoblje prije 3 godine kad se nisam trjeznio i ostala navika piti puno.opametio sam se tek kad mi se desilo ljeti u ljepoj nasoj poslje jos jednog gazenja da sam pao kad sam se vracao doma i rasjekao pola glave,srecom ostao je samo jedan oziljak od 2 cm iznad oka i jos 2 skroz mala ne primjetna i tek sam onda svatio da je davol odnio salu i zauvjek si napravio granicu preko koje ne smijem preci,a toje 2-3 vodke i 3 viskija il samo viski posto njega se polako pije i ne udara ko votka tek nakon pola sata-sat....tako vec preko 3 mjeseca lagano pjuckam vikendom i neznam sto mi je trebalo se tako nesto desit da se nakon 4 godine gazenja oopametim...bilo je tu jos puno gorih stvari koje nisam nabrojao od spavanja kraj ulaza zgrade,do izbacivanja van grada i krade sa strane taxiste koji me vracao doma i tako dalje..
ja izlazim svaki vikend i popijem si mozda malo previse za mene a to je nekih 2-2,5l pive i osjecam se taman i tako vec 4-5god ali preko tjedna nisam se nikad napio pa cak rijetko koji petak da pijem eventualno 1u3mj ali nebi si nikad dopustio bas takvo iskustvo sa alkoholom,ipak mi je to malo previse.
FKIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 22:29   #49
Quote:
FKIT kaže: Pogledaj post
nista strasno,skoro malo ko da nije prolazio tu fazu u zivotu.za par godina ces zalit za tim danima,kad dodjem zena i djete neces si moc priustit 2pive dnevno a kamoli izlaske vikendom

Nisi jedini koji ovako misli. Zato postoji tako puno alkoholicara. A poslije, o cirozi, tucnjavi, rastavi nitko ne voli pricati na glas.


Ponekad se alkohol koristi kao "automedikacija": ljudi sa psiholoskim problemima radje "popiju malo vise" nego da traze psiholosku pomoc.
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 23:42   #50
evo danas sam popio 14 piva
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 02:03   #51
Quote:
bubix kaže: Pogledaj post
Ovo pišem jer sam zabrinut o nekim svojim postupcima, pa ću možda uz pomoć vaših odgovora doći do nekih zaključaka, neznam dali to baš spada u ovu temu ali neznam kamo bih se svrstao. Imam 24godine, poslovan život super, zdravlje ok čak se i sportom u zadnje vrijeme bavim. Nemam curu i dosta sam vezan za moju ekipu. Na poslu se jako zalažem i tu sam uspješan i stalno uspjevam i dobivam pohvale(oni koji me poslovno poznaju doslovno bi rikli da me vide vikendom). Vikendom ja izlazim s ekipom, i svi se sustavno ubijamo od alkohola, cigareta...Neki put toliko pretijeram da tek u utorak profunkcioniram. Ovaj vikend sam petak kao ostao doma, ali subotu sam ranije izašao, a najgore što sam se vratio nedelju navečer. Ubijen! Sad nakon 48sati sam tek došao k sebi ali to me stvarno počelo živcirat i sram me je od ljudi koji su me takvog vidijeli, a pogotovo od staraca doma. Sad neznam kako da si pozitivno pomognem, od vikenda nisam cigaru zapalio ni pomoslio na cugu. S druge strane ako dva vikenda ne cugam pa se bojim da onda treći opet skroz pretjeram...Puno puta se to desilo što sam požalio kad sam s cugom pretijerao, pa slijedeću put isto. Inace od 16godine izlazim i do sada bih naprste nabrojao koliko sam puta ostao doma za vikend . Evo to bi bio moj problem za koji sam siguran da će možda neki reći da je to prolazna faza a neki me strogo ocijeniti kao alkosa.

Dipsomanija je neodoljiva želja za pićem i intenzivno pijenje u trajanju od nekoliko dana.
Njihova tolerancija na alkohol je izrazito velika pa su količine popijenog alkohola vrlo često i jako velike.
Prava dipsomanija je rijetka, češća je pseudodipsomanija,
takozvano povremeno jače pijenje alkohola.
Anamnesis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 03:46   #52
Quote:
Anamnesis kaže: Pogledaj post
Dipsomanija je neodoljiva želja za pićem i intenzivno pijenje u trajanju od nekoliko dana.
Njihova tolerancija na alkohol je izrazito velika pa su količine popijenog alkohola vrlo često i jako velike.
Prava dipsomanija je rijetka, češća je pseudodipsomanija,
takozvano povremeno jače pijenje alkohola.
jel mozda znas o mom slucaju kako se zove,kad popijes malo vise da poslije toga jednostavno ne mozes stati... jel neka vrstaalkoholizma?srecom nisam jos nikad pio sam kod kuce naprimjer i nemam zelju,ali veseli mepomisao da cu popiti 3-4 viskija za vikend....poslje dugih godina gazenja za vikend,a ljeti skoro svakodnevno primjetio sam da mi je koncetracija dosta slabija,mozak slabijeradi,sto se jetre tice po nalazima sve je skoro idealno....
istocnifront is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 05:01   #53
ako nemožeš prestati s učestalim bančenjima vikendom,što ne odeš psihijatru po pomoć,nije sramota,nismo u dobu inkvizicije,barem dok nisi jače zaglibio i dok se može još pomoći.
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 11:30   #54
Quote:
istocnifront kaže: Pogledaj post
jel mozda znas o mom slucaju kako se zove,kad popijes malo vise da poslije toga jednostavno ne mozes stati... jel neka vrstaalkoholizma?srecom nisam jos nikad pio sam kod kuce naprimjer i nemam zelju,ali veseli mepomisao da cu popiti 3-4 viskija za vikend....poslje dugih godina gazenja za vikend,a ljeti skoro svakodnevno primjetio sam da mi je koncetracija dosta slabija,mozak slabijeradi,sto se jetre tice po nalazima sve je skoro idealno....
E, dragi moj, otvara se tebi i zapadni front. "Jel možda znam..." Znam. Iz iskustva. Zove se alkoholizam, liječi se teško i dugotrajno i teoretski je neizlječiv u smislu da doživotno nosiš dijagnozu. Krene to tako, pa vikend, pa ekipa, pa svi to rade, pa kajaznam, pa kad ti na kraju rebnu (ili si ga rebneš sam) višemjesečni urlaub u Jankomiru (pa tako nekoliko puta)... Ni što se jetrice tiče, nemoj se zavaravati: nalazi su ili idealni ili nisu. Ako gama skoči, skineš je za mjesec-dva dijetom i B-kompleksom, to nek ti je zadnja briga. ali mozgića si zakrpati ne možeš!
nanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 12:01   #55
Prije nekoliko dana bio je izvrstan članak u Jutarnjem gdje jedan alkoholičar opisuje svoj put od početaka pijenja do liječenja. Po svemu sudeći, čini mi se da ti ako već nisi, na dobrom si putu da postaneš alkoholičar, i to onaj koji se može uvrstiti u tzv. kontinentalni model pijenja (apstiniraš preko tjedna, ali se zato vikendom doslovce ubiješ alkoholom, i isto tako nemaš granicu u pijenju).
Najbitniji i prvi korak prema uspjehu izliječenja od ovisnosti je PRIZNATI sebi da imaš problem, što većina ne može, tj. neće. Vjeruj, i bez liječenja u nekoj ustanovi, ali s dobrom voljom i što je najbitnije dobrim MOTIVOM možeš taj problem riješiti i sam.
__________________
------------------------------------------------------
Svi mi živimo pod istim nebom, samo nemamo isti horizont
simplemind is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 12:22   #56
Teško da i jedan težak problem možeš riješiti potpuno sam, pri izlasku iz nekakvog ozbiljnijeg životnog dreka saveznik je više nego dobrodošao. Cura, dečko, frend, familija, svakako netko od potpunog povjerenja, jer će ti većina "biračkog tijela" skoro sigurno udariti nepoželjnu etiketu. A što se motiva tiče, samo riješi sam sa sobom što za odricanje od bilo čega tražiš i možeš dobiti zazuzvrat. Pa, ak´se isplati... A u većini slučajeva se isplati... LET THE GAME BEGIN!
nanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 12:54   #57
Quote:
nanac kaže: Pogledaj post
Teško da i jedan težak problem možeš riješiti potpuno sam, pri izlasku iz nekakvog ozbiljnijeg životnog dreka saveznik je više nego dobrodošao. Cura, dečko, frend, familija, svakako netko od potpunog povjerenja, jer će ti većina "biračkog tijela" skoro sigurno udariti nepoželjnu etiketu. A što se motiva tiče, samo riješi sam sa sobom što za odricanje od bilo čega tražiš i možeš dobiti zazuzvrat. Pa, ak´se isplati... A u većini slučajeva se isplati... LET THE GAME BEGIN!
Nisam mislila sam u smislu zavući se u kuću, zaključati i izolirati od ostatka svijeta, već sam u smislu neodlaska na liječenje u nekakvu ustanovu, a isto tako, pomoć ukućana, prijatelja, cure...je i više nego dobrodošla.
__________________
------------------------------------------------------
Svi mi živimo pod istim nebom, samo nemamo isti horizont
simplemind is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 17:49   #58
Quote:
maple leaf rag kaže: Pogledaj post
evo danas sam popio 14 piva
__________________
advertising space
Fei is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:22   #59
Quote:
Fei kaže: Pogledaj post
da,i još sam maznuo šaku praksitena ,tablu normabela,dobro zalio 15-om pivicom jer sam natašte,pa se podrignuo nježno,btw još sam i na održavanju od 30 heptanona dnevno,a tramal samo za bolove ili kad si mislim da mi treba,uz određenu dozu rakije za kraj ak,nisam kaj zaboravio...
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:23   #60
...i lagano se zabrinjavam,kako do love, da se pokrijem za sutra?
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.