Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2016., 10:13   #5061
Quote:
lav_18 kaže: Pogledaj post
Moja mene isto zapravo (na neki nacin) stres isto nist drugo nego psiha. Sta bi ja sad trebao zamoliti mamu i tatu da me ponovno rode sa drugom psihom?!?!?!? Svi smo mi pomalo anxiozni, anxioznost je sirok pojam. Poznajem 100 drugih ljudi koji su vise anxiozni i vise pod stresom nego ja pa nemaju ova sranja koje ja imam ili imaju ali minimalno (tesko se psihicki nositi za svakodnevnim bolovima u zelucu, 6 godina svaki dan).
Neznam sta da vise kazem...
Kuzim sta zelis reci.
Problem je sta ja vise ne znam sta je ustvari razlog
Jedva usta otvorim za nesto ubaciti u sebe

Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
__________________
Ljudi se dijele u dvije grupe: Mi koji smo ludi i vi koji još niste pregledani...
Stik is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 13:43   #5062
Ja iskreno mislim da psiha igra veliku ulogu ali da je genetika kljucna. Netko se jednostavno rodi sa zeludcom u banani. I mi smo jedni od njih Enivej, tetku mi je spasila neka casna sestra travarka iz Posusja. Dala joj je da pije neke smokve u ulju, mega odvratno nesto. Ali doslovno ju je spasila, njoj se jezik od kiseline poceo raspadat. Nije ni pantoprazol pomagao. Pila to tri mjeseca i ko rukom odneseno. Mislim se da i ja pokusam
marwiiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 22:55   #5063
Iso sam guglat vrazje simptome i naravno da mi je izbacilo rak zeluca. Uzas
Sad mi je i psiha shebana. Poludit cu
Tko ce docekat ponedjeljak i gastroskopiju i utz.

Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
__________________
Ljudi se dijele u dvije grupe: Mi koji smo ludi i vi koji još niste pregledani...
Stik is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 23:57   #5064
Quote:
Stik kaže: Pogledaj post
Iso sam guglat vrazje simptome i naravno da mi je izbacilo rak zeluca. Uzas
Sad mi je i psiha shebana. Poludit cu
Tko ce docekat ponedjeljak i gastroskopiju i utz.

Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
Ma nikakv rak zeluca. Samo polako bit ce to sve ok. Rak zeluca, nema sanse!
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 00:01   #5065
Quote:
lav_18 kaže: Pogledaj post
Ma nikakv rak zeluca. Samo polako bit ce to sve ok. Rak zeluca, nema sanse!
Hope so. Izludit cu vise. Pred dvije godine je dg.bila kronicni gerb I.stupnj. Ne znam koji sada vrag imam jer nemam ni apetit. Jedem ko trnje da zvacem. Sav sam u grcu. Sve mi se vraca gore to malo sta ubacim u sebe. Vidjet cemo u pon.

Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
__________________
Ljudi se dijele u dvije grupe: Mi koji smo ludi i vi koji još niste pregledani...
Stik is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 00:05   #5066
Quote:
marwiiz kaže: Pogledaj post
Ja iskreno mislim da psiha igra veliku ulogu ali da je genetika kljucna. Netko se jednostavno rodi sa zeludcom u banani. I mi smo jedni od njih Enivej, tetku mi je spasila neka casna sestra travarka iz Posusja. Dala joj je da pije neke smokve u ulju, mega odvratno nesto. Ali doslovno ju je spasila, njoj se jezik od kiseline poceo raspadat. Nije ni pantoprazol pomagao. Pila to tri mjeseca i ko rukom odneseno. Mislim se da i ja pokusam
Sad si me podjsetila na jednu zanimljivu stvar. Uglavnom citao sam kak indijanci ne celave zato sto nemaju taj gen i nemogu ocelaviti (native americans-indijanci). Danas strucnjaci navode kak je za ranu celavost kriv stres, prehrana, polucija (los zrak) itd. Ali opet kao sto sam to puno puta naglasio genetika je kljucna (a i ti si naglasila). Ak cemo i o psihi pricati, pa sta je psiha nego opet genetika barem 80% genetike a ostatak ovisno o okolini. Tak da kag god uzmes uvijek ces doci na genetiku.

Imam Barretta, dijagnosticiran prvi put sa 19 godina (vec sam prije govorio o tome).
Probao gotove sve metode u tih 6 godina i jedino sto mi pomaze je pantoprazol i tocka. Polako se mirim sa time, nema druge.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 02:42   #5067
Stik, nemas apetit zato sta mislis da imas rak. Kakav crni rak zeludca u dvadesetima, sta si ti, medicinski fenomen?
Lav, ja sam pitala svoju babu koja isto ima sjeban zeludac sta je ona radila prije kad nije bilo pantoprazola. Kaze da bi pojela zivog puza golaca Valjda da puz ima slinu koja obnavlja sluznicu zeludca. I kad ga pojedes zivog, on ispusti u zeludcu tu sluz. Kaze baba za dva sata si ko novi. Kad cemo na puzeve da se skinemo sa pantoprazola? Mislim da bi za tako nesto trebala umirati.
marwiiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 10:30   #5068
Quote:
marwiiz kaže: Pogledaj post
Stik, nemas apetit zato sta mislis da imas rak. Kakav crni rak zeludca u dvadesetima, sta si ti, medicinski fenomen?
Lav, ja sam pitala svoju babu koja isto ima sjeban zeludac sta je ona radila prije kad nije bilo pantoprazola. Kaze da bi pojela zivog puza golaca Valjda da puz ima slinu koja obnavlja sluznicu zeludca. I kad ga pojedes zivog, on ispusti u zeludcu tu sluz. Kaze baba za dva sata si ko novi. Kad cemo na puzeve da se skinemo sa pantoprazola? Mislim da bi za tako nesto trebala umirati.
36 mi je. Vjeruj mi znam da to zvuci ludo ali ne mogu se otet tom dojmu. Danas od kad sam otvorio oci mi je mucno. Uzasno mi to stvara pritisak na psihu
Uglavnom cekam ponedjeljak i utz i gastroskopiju

Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
__________________
Ljudi se dijele u dvije grupe: Mi koji smo ludi i vi koji još niste pregledani...
Stik is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 10:55   #5069
Lutam od teme do teme, citam i iscitavam.
Jucer sam bila kod gastro, bila spremna na sestu gastroskopiju, ali nije mi htio radit jer sam poslednju radila u prosloj godini
07.04.2015
U lumenu veca hernijacija u dubinu.
Pri eruktaciji pomjeranje segmenta zida zeluca ka lumenu epifericnog jednjaka.

dijagnoza:
reflux oesophagei
hernia hiati oesophagei
dysfuncitio sphincteris oesophagei inferioris.

terapija.emanera 20 mg ujutro
amyzol uvecer,prvo po 1/4, pa 1/2, pa cijela tableta.
rupurut uvecer

Meni je najgori ovaj osjecaj u grlu, davi me, kasalj, izritiranost, uzas.
Elem, posto sam u postuku IVF postupka (vantjelesne oplodnje) ne smijem pit inhibitore, rupurut mi je ko bombonica postao.

i da, amyzol nisam pila, na svoju ruku.
hemija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 20:02   #5070
Quote:
Stik kaže: Pogledaj post
Iso sam guglat vrazje simptome i naravno da mi je izbacilo rak zeluca. Uzas
Sad mi je i psiha shebana. Poludit cu
Tko ce docekat ponedjeljak i gastroskopiju i utz.

Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
Šanse za to su nikakve. Od GERB-a do raka jednjaka je put nešto vjerojatniji, ali vodi kroz toliko prijelaznih promjena da je i tu šansa da se u 2 godine razvije tolik da ometa gutanje su opet nikakva.

Svakako bi trebalo napraviti gastroskopiju, ali ako i nije na bazi psihe, najizglednija je striktura jednjaka koja se danas tretira neinvazivnim metodama - zbog upalnih procesa nastane suženje jednjaka koje ometa gutanje, hrana ostaje u jednjaku i uzrokuje nagon za povraćanje i/ili gubitak apetita, kao i pogoršanje inicijalnih simptoma bolesti. Kod većine ljudi to se tretira endoskopski pod anestezijom na način da se na tom mjestu napuše balon koji raširi jednjak.

Sve moguće komplikacije su nešto što nam uvijek visi nad glavom, ali uz redovne kontrole i preventivne, neinvazivne zahvata koji su danas dostupni, barem možemo voditi normalan život bez da smo stalno u strahu.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 13:30   #5071
Išla sam na kontrolu kod gastro, i kad sam mu pomenula da se bojim komplikacija koje su se mogle desit za ovo vrijeme, on se samo poceo smijat i kaze jel visis na netu?
Kaze nije moguce za ovo vrijeme, znaci od 07.04, ja sam cak bila spremna ponovo na gastroskopiju samo da mi kaze da je sve OK,( mislim da nemam neku bolest)
I kaze, kad pocnes da mislis o tome, zabavi se s necim, kaze muzu da me vodi u soping odma
a primijetila sam, da kad sam u guzvi i kad ne razmisljam o tome da me manje davi u vratu.
hemija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 21:39   #5072
Moze li netko dati preporuku gdje da obavim gastroskopiju,bolnica ,privatno.Inace sam osjetljiva na sve sta mi se stavi u usta,odmah mi se povraca.Tako da mi treba spretan doktor,dobar instrument,tanak ma koliko kostalo.Info moze i na pm.Hvala
goldfish is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 23:40   #5073
Quote:
goldfish kaže: Pogledaj post
Moze li netko dati preporuku gdje da obavim gastroskopiju,bolnica ,privatno.Inace sam osjetljiva na sve sta mi se stavi u usta,odmah mi se povraca.Tako da mi treba spretan doktor,dobar instrument,tanak ma koliko kostalo.Info moze i na pm.Hvala
Pa sta mislis zasto moramo biti nataste...
Svima se nama povraca na gastroskopiji i povratimo dosta puta, samo nista jer smo prazni. Ja sam podrignuo jedno 15x u tih 5 minuta ali to je normalno. Trebas se maximalno smiriti jer u suprotnom ce biti samo gore..
Sve poliklinke su manje vise ok i dobro ce te tretirati (barem u Zagrebu).
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 12:29   #5074
Prvi put dok sam bio na gastroskopiji, bilo je podnošljivo, reko, aj, da i to probamo E drugi put je već bilo zeznuto, valda zato kaj sam znal kaj me čeka, pa je bila lagana borba, naravno obavezno natašte inače bi veselo bilo, na moju inicijativu otišel kod privatnika, i eto otkrivena poznata bakterija heliobactery, uzrok čestim žgaravicama, skoro pa svakodnevno..
To sam riješio trojnom terapijom i sad je ok, već par mjeseci, mada gastrić veli da ću i dalje imat žgaravice (povremene, al sve ovisi o meni) pošto imam hijatalnu herniju..
Osim određene hrane koja mi smeta te dovodi do žgaravice, okidač za potonje je i stres!

Psiha najviše ulogu igra, čak mogu reć i ključnu, ne veli se badava, ona stara: "u zdravom duhu- zdravo tijelo"; mada kod nas to geslo je obrnuto, što je naravno krivo..
Eto ljudi, znate kaj vam je činiti; dok god psiha ima kontrolu nad vama, znate da ona ima glavnu riječ i povlače ostale loše stvari, po vas, a svi znamo koje su to.

Reducirat prehranu i uvest kontrolu nad psihom...
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 19:49   #5075
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Prvi put dok sam bio na gastroskopiji, bilo je podnošljivo, reko, aj, da i to probamo E drugi put je već bilo zeznuto, valda zato kaj sam znal kaj me čeka, pa je bila lagana borba, naravno obavezno natašte inače bi veselo bilo, na moju inicijativu otišel kod privatnika, i eto otkrivena poznata bakterija heliobactery, uzrok čestim žgaravicama, skoro pa svakodnevno..
To sam riješio trojnom terapijom i sad je ok, već par mjeseci, mada gastrić veli da ću i dalje imat žgaravice (povremene, al sve ovisi o meni) pošto imam hijatalnu herniju..
Osim određene hrane koja mi smeta te dovodi do žgaravice, okidač za potonje je i stres!

Psiha najviše ulogu igra, čak mogu reć i ključnu, ne veli se badava, ona stara: "u zdravom duhu- zdravo tijelo"; mada kod nas to geslo je obrnuto, što je naravno krivo..
Eto ljudi, znate kaj vam je činiti; dok god psiha ima kontrolu nad vama, znate da ona ima glavnu riječ i povlače ostale loše stvari, po vas, a svi znamo koje su to.

Reducirat prehranu i uvest kontrolu nad psihom...
Ja sutra idem na gastroskopiju i utz.
Nadam se da nije GERB presao u nesto ozbiljnije jer od ovog (i obrnuto) mi je psiha na dnu.
Apetit nula,mucnine,kiselina,bolovi pod rebrima i u zlicici. Nadutost,plinovi
I jedan veliki STRAH

Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
__________________
Ljudi se dijele u dvije grupe: Mi koji smo ludi i vi koji još niste pregledani...
Stik is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 00:30   #5076
Quote:
Stik kaže: Pogledaj post
Ja sutra idem na gastroskopiju i utz.
Nadam se da nije GERB presao u nesto ozbiljnije jer od ovog (i obrnuto) mi je psiha na dnu.
Apetit nula,mucnine,kiselina,bolovi pod rebrima i u zlicici. Nadutost,plinovi
I jedan veliki STRAH

Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
Javi kak je bilo, i kakva je dijagnoza
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 00:51   #5077
Quote:
lav_18 kaže: Pogledaj post
Javi kak je bilo, i kakva je dijagnoza
Gerb II,zeludac boje visnje,a ne ruzicast. Sfinkter slab pa se sve vraca gore. I jos neki pojmovi ali iako se prvi tren cinilo da ce helyco test biti pozitivan na kraju nije bilo nis od toga.Uglavnom vidljive mrlje po stjenci zeluca i jednjaka i obilan refluks
Th.: Eglonyl 50mg + Emanera40mg kroz 28 dana,a onda 28 dana Emanera 20mg svaki dan i Eglonyl svaki drugi pa knt.
Pretraga bila dosta neugodna zbog upale.

Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
__________________
Ljudi se dijele u dvije grupe: Mi koji smo ludi i vi koji još niste pregledani...
Stik is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 17:49   #5078
Quote:
Stik kaže: Pogledaj post
Gerb II,zeludac boje visnje,a ne ruzicast. Sfinkter slab pa se sve vraca gore. I jos neki pojmovi ali iako se prvi tren cinilo da ce helyco test biti pozitivan na kraju nije bilo nis od toga.Uglavnom vidljive mrlje po stjenci zeluca i jednjaka i obilan refluks
Th.: Eglonyl 50mg + Emanera40mg kroz 28 dana,a onda 28 dana Emanera 20mg svaki dan i Eglonyl svaki drugi pa knt.
Pretraga bila dosta neugodna zbog upale.

Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
Ma emanera ce ti napravit svoje, bit ces ko nov za mjesec dana... bez straha..
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 20:57   #5079
endoskopija

Pozdrav
Moram na endoskopiju pa imam pitanje za kog je to napravio.Dali se netko izrigao dok su mu to radili ? Čitam da nije bolno nego neugodno.....šta ako im se izrigam ?


Hvala
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 21:20   #5080
Nećeš se izrigati jer moraš biti natašte. Izbaciti ćeš dosta zraka i nešto malo sluzi. Neugodno je upravo zbog toga nagona na povraćanje, još te i sluz dodatno zeza. Preporuka je da se pobrineš za prohodnost nosa, a kad ti se skupi sluzi u ustima pomogni se malo jezikom i ispuhni je van. Lakše je kad nagneš glavu blago prema dolje, tek par stupnjeva (više niti možeš niti smiješ), jer onda se manje sluzi skuplja u ustima i lakše ti je disati. Sam ulazak aparata je malo nezgodan, ovisi dosta o spretnosti doktora (jednom sam doživio da pripravnik nije uspio, pa mu je mentor preuzeo), a ti moraš gutati kako bi se jednjak otvorio. Nakon toga ti samo paziš na disanje i pokušavaš ne misliti na povraćanje. Kad miče aparat, nagon je jači, a dok aparat miruje, nagon možeš potpuno potisnuti. Ako ide uzimati biopsiju, svakako ćeš ubrzati postupak ako uspiješ potisnuti nagon jer onda može lakše uzeti biopsiju. Ako tad rigneš, pomakne se aparat, pa mora ponovno ciljati.

Ne znam sad kakve su promjene po pitanju anestezije, čuo sam da će po novom svima davati za gastrospiju.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.