Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2016., 20:25   #41
Da, ne bi stavlja ovo i Ralje u isti koš - ovde imamo normalnog neprijatelja a ne (polu)mitološku životinju. Bar sam ja to tako doživio. Da joj je primjerice onaj lokalac napočetku ispriča da postoji legenda o zajebanoj nemani koja tu živi e tada bi film već ima skroz drugi kontekst...
__________________
"At first flash of Eden
We race down to the sea
Standing there on freedom's shore..."
Mikhail Bakunin is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 20:38   #42
The Shallows ima totalno nerealan rasplet, ali je, kao što i sam kažeš, film u cjelini zabavan, i to mu je i osnovni cilj, zabaviti, privuči publiku i namlatiti $$$ ako je ikako moguće. U takvom tipu fiction filma se obavezno pripisuju životinji (morski pas, aligator, udav itd ...) nadnaravne karakteristike i s time se treba pomiriti prije gledanja, ili ne treba ni početi gledati takav film.

Jer, film nije ni mogao imati bitno drugačiji rasplet a da pri tome zadovolji publiku željnu upravo takve zabave.

Druge opcije su bile:
- peso se najede i ode doma ženi i djeci
- peso se najede i zadrijema snom pravednika, a ona odpliva na obalu rušeći rekord na 200 metara kraul
- peso se prejede i doživi srčani udar a ona odpliva ležerno na obalu
- barba Šime ju spasi sa spruda i u 30 sekundi ju odveze barkom na obalu.

Sve su te opcije jednako nevjerojatne kao i sam rasplet prikazan u filmu, ALI ne bi ni jedna od njih napunila blagajnu.

The Reef (meni po scenariju najbolji do sada) je sasvim druga kategorija filma, mada je površno gledano riječ o srodnim filmovima. Reef je napet, gotovo preverzno mučan i turobno neizvjesan (kojim će ih redosljedom pobiti), dakle sve što The Shallows nije, jer znamo od početka da će komad nadmudriti peseka, uz primjerenu dozu nerealnosti u finishu, patnje i dobro raspoređenih ozljeda od kojih ni jedna nije fatalna.

Oba ta filma su mi dobro legla, ali na sasvim različit način.


Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ralje su film o morskom psu koji je Moby Dick među morskim psima.

Morski pas iz Shallows nema tu ulogu demona, nego je obična životinja... cijeli film ponaša se kao obična životinja, da bi pri kraju počeo izvoditi lukave manevre na tragu genetski modificiranih psina iz Deep Blue Sea.

A glavna junakinja što na kraju izvede... ljudi moji. Kraj je sjebao cijeli film... mada se mora priznati da je zabavno.

Ultimativni film o morskom psu je The Reef.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 20:49   #43
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
U takvom tipu fiction filma se obavezno pripisuju životinji (morski pas, aligator, udav itd ...) nadnaravne karakteristike i s time se treba pomiriti prije gledanja, ili ne treba ni početi gledati takav film.
nadnaravne karakteristike!?!?!?

koji kuratz mu trebaju nadnaravne karakteristike?

pa eo ja da sad ovakav navučem nekakvu peraju na leđa jebo me pas ako bi ona mene uspjela nadmudriti, imala bi jebenih problema dokopati se obale da joj ja plutam oko bove.

da nadnaravne
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 21:05   #44
Ti očito ne znaš što znači nadnaravno, ili glumataš po običaju, stoga proući malkice pa se vrati obogaćen novim spoznajama.

Da pogađam, ti bi ju nasmijavao svojim Prometheus fun-fictionom provalama sve dok se ona ne bi grčeći od smijeha pokliznula i pala s bove tebi u zagrljaj?

I da, za plutanje ti ne treba peraja, znaš li to?


Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
nadnaravne karakteristike!?!?!?

koji kuratz mu trebaju nadnaravne karakteristike?

pa eo ja da sad ovakav navučem nekakvu peraju na leđa jebo me pas ako bi ona mene uspjela nadmudriti, imala bi jebenih problema dokopati se obale da joj ja plutam oko bove.

da nadnaravne
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 21:30   #45
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Ti očito ne znaš što znači nadnaravno, ili glumataš po običaju, stoga proući malkice pa se vrati obogaćen novim spoznajama.
koji kuratz trebaju prirodno ultimativnom grabežljivcu nadnaravne sposobnosti, i to još u borbi jedan na jedan/prsa o prsa?

Quote:
Da pogađam, ti bi ju nasmijavao svojim Prometheus fun-fictionom provalama sve dok se ona ne bi grčeći od smijeha pokliznula i pala s bove tebi u zagrljaj?
kad bi joj pokazao svog hammerpeda reagirala bi garant ko milburn

Quote:
I da, za plutanje ti ne treba peraja, znaš li to?
to ustvari služi da me vidi, dao bi joj fore
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 21:56   #46
U takvoj stvarnoj situaciji, morski pas se ne bi zamarao da smišlja manevre kako da mršavu koštunjavu žensku skine s bove, nego bi noć i dan bio zauzet žderanjem debelog kita dok ne bi jedva plivao.

Nego, evo dolje scene završnog obračuna s morskim psom... ženska je sve proračunala u djeliću sekunde, kao da je John Mc Claine.

SPOILER:

https://www.youtube.com/watch?v=uD2657joL9I
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 22:07   #47
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Sve su te opcije jednako nevjerojatne kao i sam rasplet prikazan u filmu, ALI ne bi ni jedna od njih napunila blagajnu.
Ne berem, blagajna se puni ako film ima glup rasplet?

Virova ili ne i pametni rasplet može donit pare.

Da nema ljige od odnosa kćer/roditelji/odustala-sam-od-studija/pokojna-mater-me-gleda i da ćuko ne pokušava suicidalno skočit na stinu ili progrist metalnu plutaču dalo se imat sasvim solidan film koji bi bar zbog preporuka zaradio više nego ovaj. Ja bi prvi reka - nije loš film pogledajte ga, ovako neću.
__________________
"At first flash of Eden
We race down to the sea
Standing there on freedom's shore..."
Mikhail Bakunin is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 23:40   #48
Nije pravilo, ali desava se nerijetko, bilo da je glupi rasplet ili priglup scenarij u cjelini, vidi Prometheus, Fast and Furious i Transformers bilo koji, i još puno toga, da ne nabrajam ...

Uostalom The Shallows nema glup scenarij i rasplet poput npr. Prometheusa, već je sam rasplet krajnje isforsiran a time je i neuvjerljiv.

Quote:
Mikhail Bakunin kaže: Pogledaj post
Ne berem, blagajna se puni ako film ima glup rasplet?

Zadnje uređivanje Bumboslav : 19.09.2016. at 00:46.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 05:46   #49
Bumboslav, skini se s tim Prometheusom na drugim temama.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 17:57   #50
Ne interesira me Prometheus, ali je savršena referenca za glupi scenarij, pa ga stoga spominjem da si publika lakše predoći o ćemu je riječ kada se za neki drugi film predbacuje da ima glupi i neuvjerljiv scenarij. Ali Ok, eto naći ću neku drugu referencu da budu svi zadovoljni. Mada će biti teško naći tako dobar primjer.


Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Bumboslav, skini se s tim Prometheusom na drugim temama.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 02:47   #51
Naravno da je kraj retardiran.
Već na pola filma sve postaje nerealno.

Mora i biti donekle da se stvori napetost, ali jeboga, ko da je dijete pisalo scenarij.


5/5, ocjena više zbog galeba

Idem skidat taj Reef.
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 10:38   #52
jucer prevrtio u 15 minuta, galeb je faca i to je sve kaj imam za rec na ovo njesra.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.