Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2012., 12:22   #201
Quote:
jelovnici kaže: Pogledaj post
Znam da mnogi ne vole odgovarati na pitanja o smrti,ali meni to nije ništa morbidno.S obzirom da imamo temu,iskoristit ću pa da pitam,ja imam oduvijek osjećaj da ću umrijeti mlada,i to čak mislim da će se to dogoditi ove godine.Našla sam čak i neke naznake u solaru,i sekundarnim progresijama.A moja natalna karta označava moj život upravo u ovom trenutku sada,kao da mi je karta već ispunjena.
Vjerujem u reinkarnaciju i život poslije smrti,i da znam da ću umrijeti,ne bi mi bilo baš teško.Možda bi se radovala novoj reinkarnaciji i susretu s duhovnim vodićima.
Ako mi netko može reći još koju metodu,da potvrdim svoje sumnje,kako se još može izračunati smrt?
Htjela bi znati čisto zato da ovo vrijeme iskoristim za čitanje duhovnih knjiga,a ne nekih drugih stvari koje mi neće ni trebati.
Hvala.
Ma tebe je uhvatila depra, i neznaš što govoriš...

slijedećih 5-6 godina ( koliko sam stigao pogledati ) nema apsolutno nikakvih naznaka , ne za smrt, nego nema apsolutne mogućnosti bilo kakve ugroženosti a kamoli smrti...

Ako tebi dlaka s glave padne u narednim godinama ja se ostavljam astrologije... onda znaš koliko sam siguran u ovu prognozu...

Smrt se jednostavno u astrologiji ne prognozira iz etičkih razloga
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 12:32   #202
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Posve je različito upozoriti osobu na opasne periode kada djeluju tranziti/progresije koji ugrožavaju život i životnu energiju (Sunce), a posve druga predviđati smrt.

Tj. iz natalne karte se ne može vidjeti kada će netko umrijeti, samo periodi kada je život (Sunce) ugrožen.
Slažem se, osim s dijelom da je samo ugroza So jedini period mogućnosti ugroženosti života...

Tu je komplexsnija situacija kao i uostalom kod svega što se tiče astrologije

So je samo jedan od bitnih

Osnovni su oni koji čine osnovnu strukturu dakle So Mo ili njihovi dispozitori i još jedna bitna je eventualni planet na asc ( tko ga ima ) to su ključne planete za svaku osobu, i kritična situacija se nemože desiti ukoliko nema barem dva teška tranzita preko navedenih bitnih točaka ...

Dakle takve situacije pokazuju prvenstveno ugroženost nikako smrt jer se za smrt ni nesmije gledati a kamo li "betonirati" prognozu
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 12:44   #203
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Ne treba gledati po sebi, ako ti ne bi nekome rekla da će umrijeti do kraja godine (a dosta si sigurna u tu činjenicu), ne znači da treba osuđivati one koji bi upozorili na tu mogućnost ako postoje stvarno tako jake aflikcije i tranziti koji ih aktiviraju.
Ako žena stvarno želi ulaziti u to...

@jelovnici, ne pratim rad mladog gospodina Suspiriuma ali je on i dalje aktivan pa si ga potraži po netu ako ti je stvarno do toga.
Jedno je upozoriti na riskantni period a sasvim drugo trabunjati o smrti, i da dobro si rekla da netreba gledati po sebi , ali zato se treba držati nekakvih astroloških načela, a najosnovnije i jedino bitno načelo je ne nanijeti štetu
ukoliko ti to nije jasno, a baviš se astrologijom odnosno daješ odgovore na osnovu astrologije , onda bolje da se ostaviš toga...

Da si se potrudila pogledati njezinu kartu vrlo lako ( ako se već baviš astrologijom) bi došla do zaključka da je u jednom depresivnom periodu koji će trajati barem do jeseni, a s obzirom na karakter ( stelij u 8 kući i skoro cijela škorpija u prvom polju ) lako bi zaključila da u osnovnoj strukturi je puno škorpijskog elementa, + sami Pl na Asc, što donosi ovakva ( samo) destruktivna razmišljanja , crne misli itd itd...

Zato bolje kad je pitanje smrti , ako neznaš nemoj se niti javljat... jer u astrologiji je prvi postulat da moraš znati što neznaš znači ako nešto neznaš onda se ni ne petljaš, i kažeš da neznaš, jer je i to bolje od trabunjanja, jer se ne kosi s rečenim "ne nanijeti štetu"
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 13:18   #204
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Slažem se, osim s dijelom da je samo ugroza So jedini period mogućnosti ugroženosti života...

Tu je komplexsnija situacija kao i uostalom kod svega što se tiče astrologije

So je samo jedan od bitnih
Naravno, nisam ni napisala da je jedini već kao bazičnu odrednicu (Sunce je izvor života).


Također glede teme i životne energije (Sunce), zanimljivo je da precizna medicinska definicija ljudske smrti danas postaje sve više problematična usljed napretka znanosti i tehnologije (Uran). Danas se zapravo pod smrću podrazumjeva prestanak rada mozga, ne-postojanje moždanih impulsa (Merkur/Uran) a ne npr. srca (Sunce, Mars).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 13:40   #205
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Ne treba gledati po sebi, ako ti ne bi nekome rekla da će umrijeti do kraja godine (a dosta si sigurna u tu činjenicu), ne znači da treba osuđivati one koji bi upozorili na tu mogućnost ako postoje stvarno tako jake aflikcije i tranziti koji ih aktiviraju.
Ako žena stvarno želi ulaziti u to...

@jelovnici, ne pratim rad mladog gospodina Suspiriuma ali je on i dalje aktivan pa si ga potraži po netu ako ti je stvarno do toga.
... ne radi se o tomu kako ja osobno na to gledam već je to općenito neetično i nikako nije u skladu s bilo kojim kodeksom. Natalna karta je spoj djelovanja osobnih i koleltivnih energija i pojam slobodne volje je prisutan i ići pored toga nekomu reći kada će egzaktno nastupiti smrt nikako nije ni prirodno ni moralno niti općenito ljudski.

A onaj tko poznaje astrologiju i zna da je osoba pod određenim tranzitima osjetljiva, tjeskobna i povodljiva, pa krene predviđati smrt, samo zloupotrebljava astrologiju. Ako pritim takvu "uslugu" i naplaćuje, e onda više nemam riječi ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 13:44   #206
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Naravno, nisam ni napisala da je jedini već kao bazičnu odrednicu (Sunce je izvor života).


Također glede teme i životne energije (Sunce), zanimljivo je da precizna medicinska definicija ljudske smrti danas postaje sve više problematična usljed napretka znanosti i tehnologije (Uran). Danas se zapravo pod smrću podrazumjeva prestanak rada mozga, ne-postojanje moždanih impulsa (Merkur/Uran) a ne npr. srca (Sunce, Mars).
Da pretpostavio sam..no kako je rečernica bila složena ispalo je da je samo So život..

Vjerojatni razlog je što još nismo dostigli napredak da zamijenimo mozak ( Ur ), jer kao srce je pumpa pa kao takvo se može donekle i zamijeniti...
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 14:16   #207
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Jedno je upozoriti na riskantni period a sasvim drugo trabunjati o smrti, i da dobro si rekla da netreba gledati po sebi , ali zato se treba držati nekakvih astroloških načela, a najosnovnije i jedino bitno načelo je ne nanijeti štetu
ukoliko ti to nije jasno, a baviš se astrologijom odnosno daješ odgovore na osnovu astrologije , onda bolje da se ostaviš toga...
Hajde lakše malo...
Quote:
Da si se potrudila pogledati njezinu kartu vrlo lako ( ako se već baviš astrologijom) bi došla do zaključka da je u jednom depresivnom periodu koji će trajati barem do jeseni, a s obzirom na karakter ( stelij u 8 kući i skoro cijela škorpija u prvom polju ) lako bi zaključila da u osnovnoj strukturi je puno škorpijskog elementa, + sami Pl na Asc, što donosi ovakva ( samo) destruktivna razmišljanja , crne misli itd itd...
A odakle ti znaš da se nisam potrudila pogledati njenu kartu? Odakle mi onda ovaj dio o ispitima? Baš obzirom na karakter nije me čudilo što se bavi tim pitanjima, dok se ja recimo, obzirom na moj, ne bavim.
Baš zato što sam pogledala kartu i tranzite, ne bih rekla da joj to pitanje može nanijeti štetu. Jer:
1. Može dobiti odgovor kakav je dobila od tebe - da ništa slično nije vjerojatno
2. Može nabasati na nekog tko je stvarno mufljuz koji bi joj prognozirao nešto tako - u tom slučaju bi joj to bila jedna životna škola.
U svakom slučaju, ništa strašno. Kao što sam i napisala malim slovima da "ne vjerujem da se radi o nečem ozbiljnom" a što sigurno nisam isisala iz malog prsta.

Quote:
Zato bolje kad je pitanje smrti , ako neznaš nemoj se niti javljat... jer u astrologiji je prvi postulat da moraš znati što neznaš znači ako nešto neznaš onda se ni ne petljaš, i kažeš da neznaš, jer je i to bolje od trabunjanja, jer se ne kosi s rečenim "ne nanijeti štetu"
A čime sam ja to nanijela štetu?
Jesi vidio možda i ovaj moj post:
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Ne znam kako "predviđaju smrt" oni koji to rade, ali pretpostavila sam da to čine nekako u postocima (kao liječnici kod opasnih bolesti) i vjerojatnosti. Po tome ne vidim razliku između jednih i drugih. Ako ne bih rekla liječniku da nije normalan kada mi kaže da postoji 30% šanse za preživljavanje, ne bih rekla ni astrologu.
Ni ja ne vjerujem da se u većini natalnih karata može precizno odrediti kada će nastupiti smrt.

U ovom konkretnom primjeru prije bih rekla da se radi o tome "ne da mi se učiti za ispit, a čemu učiti kada ću ionako umrijeti za godinu dana i ostali studentski izgovori nego o nečemu ozbiljnom".
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 14:35   #208
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Vjerojatni razlog je što još nismo dostigli napredak da zamijenimo mozak ( Ur ), jer kao srce je pumpa pa kao takvo se može donekle i zamijeniti...
Pitanje je kada bi ljudska rasa (Uran) ostvarila toliki tehnološki napredak (Uran) da može zamijeniti ljudski mozak (Merkur/Uran), da li bi onda ljudi (Merkur) prestali biti ljudima i postali humanoidi (Uran)? Kada bi "točno ljudi umirali" (Pluton)?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 14:45   #209
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
...A odakle ti znaš da se nisam potrudila pogledati njenu kartu? Odakle mi onda ovaj dio o ispitima? Baš obzirom na karakter nije me čudilo što se bavi tim pitanjima, dok se ja recimo, obzirom na moj, ne bavim.
Baš zato što sam pogledala kartu i tranzite, ne bih rekla da joj to pitanje može nanijeti štetu. Jer:
1. Može dobiti odgovor kakav je dobila od tebe - da ništa slično nije vjerojatno
2. Može nabasati na nekog tko je stvarno mufljuz koji bi joj prognozirao nešto tako - u tom slučaju bi joj to bila jedna životna škola.
U svakom slučaju, ništa strašno. Kao što sam i napisala malim slovima da "ne vjerujem da se radi o nečem ozbiljnom" a što sigurno nisam isisala iz malog prsta....
Da si gledala onda bi to i napisala , a nebi se sad vadila na način da si vidjela kako drugi neće vidjeti ništa opasno u karti i da joj takvo pitanje neće škoditi...

Na kraju joj praktički savjetuješ suspiriuma!!! i to osobi za koju kažeš da si "vidjela" da je samodestruktivna i depresivna ????

Ma o čemu pričamo ...

Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Ni ja ne vjerujem da se u većini natalnih karata može precizno odrediti kada će nastupiti smrt.

Ovdje si jedino rekla da ne vjeruješ , no i ovdje se odnosi , kao prvo na općenito, a ne na njenu kartu , a kao drugo vjerovati nije isto kao i znati...

Da bi u zadnjem postu tvrdila drugo:

Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Kao što sam i napisala malim slovima da "ne vjerujem da se radi o nečem ozbiljnom" a što sigurno nisam isisala iz malog prsta....


onda je možda iz nekog drugog prsta ako nije iz malog
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 14:50   #210
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pitanje je kada bi ljudska rasa (Uran) ostvarila toliki tehnološki napredak (Uran) da može zamijeniti ljudski mozak (Merkur/Uran), da li bi onda ljudi (Merkur) prestali biti ljudima i postali humanoidi (Uran)? Kada bi "točno ljudi umirali" (Pluton)?
Bez brige uvijek će se umirati ... Pl je iznad svih ... i Ur

Kako su se kroz povijest mijenjali i bolesti i različiti uzroci smrti ( kad god se nađe rješenje za neku bolest pojavi se neka nova ) tako će biti i u budućnosti u to netreba sumnjati ... eventualno se možda malo još produži životni vijek ( a ne samo onima koji imaju "blagonaklonost" Pl i Sa )
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 16:45   #211
ja neću pitati kada ću umrijeti jer znam da mi to nitko tko drži do sebe ne bi rekao (a opet,ništa nije sigurno) pa me samo zanima ŠTO PIŠE (Tj. se može isčitati) u mojoj natalnoj karti vezano za uzrok smrti i da li to uključuje duboku starost?

Molim da mi odgovorite da mi duša bude mirna. I ne plašim se odgovora (ne vjerujem u negativni horoskop ).

http://img823.imageshack.us/img823/9...dras533322.gif

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 01.04.2012. at 21:20.
Mama_Corleone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 19:55   #212
Mene ne zanima točan datum ni godina kada ću umrijeti,jer ne bi si voljela odbrojavati ni čekati,zanimalo me je prvenstveno i isključivo da li će to biti ovu godinu,(zbog stvarno jakog predosjećaja da hoću,koliko god to čudno zvučalo)s obzirom da sam dobila odgovor na svoje pitanje(Saša mi je konkretno odgovorio što me zanimalo,hvala)samo bi željela da javim da pitanje nije više aktualno i ne zanimaju me daljna predviđanja smrti.Ne bih suspiriuma,jer da mi netko reče točnu godinu i način,ni malo mi se ne sviđa.
Hvala svima!
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 20:20   #213
tko pametan želi znati kad će umrijeti?

ok, možda teoretski, ali fakat teoretski želi,
ali kad sazna informaciju (bilo ona točna ili ne)
nekak nemam dojam da je to neka informacija koja usrećuje,
pa prema tome, kao što i jest etički, to se ne govori
(a iskreno, ja to ni ne znam, hajleg, anareta ovo ono...)

__________________
----------

Zadnje uređivanje suzette : 01.04.2012. at 20:31.
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 20:35   #214
Tko pametan, tko normalan, tko...
Ja sam se prestala pitati neka pitanja o tome što i zašto ljude usrećuje; neki jednostavno vole da ih boli..
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 20:39   #215
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Tko pametan, tko normalan, tko...
Ja sam se prestala pitati neka pitanja o tome što i zašto ljude usrećuje; neki jednostavno vole da ih boli..
nitko me to još nije pitao (makar čudno jer imam tri planete u 8. )

ja zapravo imam sreće da me uglavnom pitaju za savjet ljudi koji su u dilemi,
i onda im ja kažem ono što vidim,
i onda mi kažu da im je to zapravo bila prva opcija
(možda me i tješe heheheh)
i onda smo svi sretni i zadovoljni i živimo dok ne umremo
__________________
----------
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 20:41   #216
Quote:
jelovnici kaže: Pogledaj post
Mene ne zanima točan datum ni godina kada ću umrijeti,jer ne bi si voljela odbrojavati ni čekati,zanimalo me je prvenstveno i isključivo da li će to biti ovu godinu,(zbog stvarno jakog predosjećaja da hoću,koliko god to čudno zvučalo)s obzirom da sam dobila odgovor na svoje pitanje(Saša mi je konkretno odgovorio što me zanimalo,hvala)samo bi željela da javim da pitanje nije više aktualno i ne zanimaju me daljna predviđanja smrti.Ne bih suspiriuma,jer da mi netko reče točnu godinu i način,ni malo mi se ne sviđa.
Hvala svima!
joj čime se ti opterečuješ, svi čemo jednog dana umrijeti, a smrt je u natalnoj karti vrlo diskutablilna
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 20:44   #217
Quote:
jahorinka kaže: Pogledaj post
na jednom drugom forumu je bila tema kuća i smrti...

"Sunce ili Mjesec u konjunkciji sa Marsom u 1.,6.,8. ili 10. kuci govore o iznenadnoj nasilnoj smrti.
Mjesec u 8.kuci znak je smrti na javnom mjestu"

ne piše mi se dobro
pa ovo je divno,
ja imam sunce i mjesec u konjunkciji s marsom u 8. kući,
umrijet ću iznenada i nasilno (bolje nego da se patim, to je ok)
ali ima jedan zez - to vjerojatno neće biti baš skoro,
obzirom da su mi ostali aspekti sunca i mjeseca trigoni i sekstili


evo Shirley MacLaine (uskoro 80 g.)
http://www.astrotheme.com/astrology/Shirley_MacLaine
__________________
----------

Zadnje uređivanje suzette : 01.04.2012. at 20:53.
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 21:27   #218
Quote:
Mama_Corleone kaže: Pogledaj post
ja neću pitati kada ću umrijeti jer znam da mi to nitko tko drži do sebe ne bi rekao (a opet,ništa nije sigurno) pa me samo zanima ŠTO PIŠE (Tj. se može isčitati) u mojoj natalnoj karti vezano za uzrok smrti i da li to uključuje duboku starost?

Molim da mi odgovorite da mi duša bude mirna. I ne plašim se odgovora (ne vjerujem u negativni horoskop ).

http://img823.imageshack.us/img823/9...dras533322.gif
Iz natalne karte se niti ne može vidjeti kada će netko umrijeti.

Također,

ovo je tema na kojoj se mogu pisati astrološki pokazatelji vezani uz temu u naslovu. Kao i vlastita saznanja ili istraživanja na tu temu.

Za pitanja u vezi natalnih karata postoji drugi topic (u uvodnom postu je objašnjen način kojim se postavljaju).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 21:55   #219
Čitala sam da sunce i venera u osmoj označavaju dug život i lijepu smrt, međutim što ako je u istoj kući i saturn? Može li on donijeti teške kronične bolesti i nepokretnost?
Odnosno, pobijaju li se "dobri" i "teški" planeti kad se nađu u istoj kući.
Idem_doma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 23:04   #220
Quote:
Idem_doma kaže: Pogledaj post
Čitala sam da sunce i venera u osmoj označavaju dug život i lijepu smrt, međutim što ako je u istoj kući i saturn? Može li on donijeti teške kronične bolesti i nepokretnost?
Odnosno, pobijaju li se "dobri" i "teški" planeti kad se nađu u istoj kući.
Saturn u 8. kući ti može donijeti smrt u dubokoj starosti, ako je afliciran može donijet smrt usred bolesti, dok venera može donijeti smrt uz partnera, sunce daje svijesnu smrt
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.