Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2009., 09:27   #61
Da li kupujete Blu-ray filmove u nas ili vani?

Kada pogledam cijene Blu-ray filmova ovdje u nas i vani, ogromna razlika u cijeni, evo npr. Amazon.com je imao akciju kupiš 2 filma i 1 dobiješ gratis, s time da su filmovi stvarno jeftini, jedan blu-ray film im dođe oko 100kn dok u nas taj isti oko 200-250kn a i vani ima za kupiti box set, collector's edition filmovi npr. I Am Legend, Casablanca, Dirty Harry,... dok u nas to uopće ne izlazi a i stvarno sporo blu-ray filmovi izlaze u nas. Zanima me da li bi radije uzeli neki blu-ray film vani gdje je dosta jeftiniji i bolje opremljen u smislu da je box set i ima više dodataka ali nema hrvatski prijevod ili ovdje kod nas gdje dođe oko 200-250kn sa hrvatskim prijevodom?
splitskimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 12:32   #62
Ovisi. Neke filmove kupim preko neta, neke ovdje. Na uk amazonu ima akcija 3 za 2 pa su me 3 filma ispala oko 230 kn s poštarinom što stvarno nije puno. S neta sam narucio i Amadeus blu ray book sa bonus cd-om za kojih 120 kn i izdanje je fenomenalno. U hr kupujem obicno novije filmove (Vitez tame, Wanted, Zrno utjehe) da ih ostali u kući mogu pogledat jer neznaju svi engleski. U algoritmu su continentalovi naslovi 200 kn al studenti imaju popust 10% pa ispadnu 180 kn što nije strašno. Inace uskoro izlazi Dobar,loš,zao, L.A. povjerljivo, M.A.S.H. i još zanimljivih naslova s prijevodom.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 21:17   #63
ne kupujem. imam pirate bay
__________________
MAN I'M HOT, LIKE THE SUN, LIKE THE MIDDLE OF THE SUMMER!!!
morrbido is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 11:54   #64
Kad su se prvi naslovi pojavili na dvdu (mislim 1998) koštali su oko 200 kn a danas su po 30-tak kn na kioscima. Nadam se da će i blu rayima past cijena.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 12:05   #65
Quote:
mr.c4 kaže: Pogledaj post
Kad su se prvi naslovi pojavili na dvdu (mislim 1998) koštali su oko 200 kn a danas su po 30-tak kn na kioscima. Nadam se da će i blu rayima past cijena.
sigurno će.kao što mi sad kupujemo prazne dvd ispod 2 kn..
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 12:17   #66
Tehnologiji stalno pada cijena jer danas što je novo sutra je već zastarjelo. Pa i prvi mobiteli su bili skupi a danas ih kupiš na kiosku. I blu ray playerima je pala cijena, Sonyev S300 je 999 kn u hg spotu na jankomiru, a Sharpov u technomaxu takodjer 999 kn (tak im piše na web stranici).
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 12:49   #67
Quote:
mr.c4 kaže: Pogledaj post
Kad su se prvi naslovi pojavili na dvdu (mislim 1998) koštali su oko 200 kn a danas su po 30-tak kn na kioscima. Nadam se da će i blu rayima past cijena.
Te DVD-ovi za 30 kuna ili one bolji za 50 su lošiji od onih u algoritmu ili profilu
za 100+ kuna (nema dodataka, lošiji zvuk....)

Danas prazan blurej košta 50 kuna (25GB) s tim da oni neće bit dugo na tržištu
(još možda par godina) jer će uskoro izać blurej od 300GB
a i već par godina se radi disk čija manja inačica ima oko 500GB (prototip je iz 2007)
a veća 3.9TB

a što se tiće hddvd, njega je blurej skoro pa maknuo sa tržišta
Han Solo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 14:30   #68
Toshiba nije imala šanse protiv Sonya i njegovog lobija. Još kad je Warner objavio da prelazi isključivo na blu ray bilo je sve gotovo. A da je HD DVD opstao cijene bi bile puno jeftinije. Njihovi najjeftiniji playeri su bili oko 200 $ a sonyevi više od 500.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 20:32   #69
Glupost.
Toshiba je cak platila 160miljuna dolara da ima neke kompanije uz sebe. Naprasno su prekinuli proizvodnju filma Transformers, zbog cega je i Michael Bay sluzbeno popizdio na njih, no na kraju je morao povuc to sto je rekao, jer su zaprijetili.
Tak da niko nije bio fin i dobar u tom ratu.
A ovo s cijenama sto si naveo je bila samo stvar zadnjih mjesec dana i finalni trzaji hddvda da se odrzi.

I vjeruj mi, da je hddvd sam opstao, takodjer bi cijene bile visoke. Samo konkurencija snizava cijene. A ovako im monopol dozvoljava da kontroliraju cijene.
Zasto Wii jedini jos uopce nije snizio cijene konzola od kad je poceo? Zato sto ne trebaju.
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 10:22   #70
Nekim playerima je pala cijena al još to nije to. Filmovi su i dalje preskupi i trebat će dosta vremena da ljudi prihvate novi format.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 12:18   #71
Od kada sam spojio komp i 32" tv sa vrlo jeftinim a odličnim hdmi kabelom od 10 m kupljenim u adm-u (100 kn) te kada sam po prvi puta pokrenuo DVD film preko Power DVD-a 9 koji radi fenomenalan upscaling u potpunosti sam zaboravio na blu-ray format.Preporučam da probate takvu kombinaciju prije odlaska u novi trošak zbog kupovine blu-ray playera i preskupih filmova u tom formatu.Naravno trebali bi imati nekakv dvojezgreni procesor i noviju grafičku karticu .
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 14:17   #72
Quote:
0000 kaže: Pogledaj post
Od kada sam spojio komp i 32" tv sa vrlo jeftinim a odličnim hdmi kabelom od 10 m kupljenim u adm-u (100 kn) te kada sam po prvi puta pokrenuo DVD film preko Power DVD-a 9 koji radi fenomenalan upscaling u potpunosti sam zaboravio na blu-ray format.Preporučam da probate takvu kombinaciju prije odlaska u novi trošak zbog kupovine blu-ray playera i preskupih filmova u tom formatu.Naravno trebali bi imati nekakv dvojezgreni procesor i noviju grafičku karticu .
Znam ima svakakvih kombinacija al ja ipak planiram uzeti neki jeftiniji player..
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 11:37   #73
skini sad taj isti film u .mkv-u pa ćeš vidit razliku između hd-a i dvd-a
staljin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 11:47   #74
Naravno da sam to isprobao...ali na mom 32" hd redy lcd-u razlika i nije toliko vidljiva da bih se time "zamarao".Slika je punija i bolja ali bogami svaki dvd film od barem 5-6 gb izgleda fenomenalno uz pomoć upscalinga preko novog power dvd 9 playera.Vidiš doslovno svaku poru na licu i svaku dlaku na tijelu.
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 12:18   #75
a dobro nemam iskustva s 32" nego s 42" pa mislim da je u tome problem
__________________
A+++
staljin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 16:01   #76
Dobar, Loš i Zao

Zanimljivo kak na BD izdanju ovog filma ne piše da ima jedan dodatatak više nego na dosadašnjim dvostrukim izdanjim..naime, BD izdanje ima još jedan komentar pored Schickelovog sad je tu i komentar Fraylinga, koji komenetira prethodna dva "nastavka" a i napisal je biografiju i još nekoliko knjiga o Sergiu Leoneu!
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 16:08   #77
Quote:
dr.mabuse kaže: Pogledaj post
Dobar, Loš i Zao

Zanimljivo kak na BD izdanju ovog filma ne piše da ima jedan dodatatak više nego na dosadašnjim dvostrukim izdanjim..naime, BD izdanje ima još jedan komentar pored Schickelovog sad je tu i komentar Fraylinga, koji komenetira prethodna dva "nastavka" a i napisal je biografiju i još nekoliko knjiga o Sergiu Leoneu!
Piše...čitat pažljivije...

__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 16:12   #78
piše na omtu, ali ne piše na recenzijama po netu da je to ekskluzivno za ovo izdanje i sl. kak to obično zna pisat..........krivo smo se skužili!

Technical Specs
* Blu-ray
* BD-50 Dual-Layer Disc

Video Resolution/Codec
* 1080p/AVC MPEG-4

Aspect Ratio(s)
* 2.40:1

Audio Formats
* English DTS-HD Lossless Master Audio 5.1 Surround

Subtitles/Captions
* English SDH

Supplements
* Audio Commentaries
* Featurettes
* Theatrical Trailers

Exclusive HD Content
* None
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 16:14   #79
Quote:
dr.mabuse kaže: Pogledaj post
piše na omtu, ali ne piše na recenzijama po netu da je to ekskluzivno za ovo izdanje i sl. kak to obično zna pisat..........krivo smo se skužili!

Technical Specs
* Blu-ray
* BD-50 Dual-Layer Disc

Video Resolution/Codec
* 1080p/AVC MPEG-4

Aspect Ratio(s)
* 2.40:1

Audio Formats
* English DTS-HD Lossless Master Audio 5.1 Surround

Subtitles/Captions
* English SDH

Supplements
* Audio Commentaries
* Featurettes
* Theatrical Trailers

Exclusive HD Content
* None
Aha...
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 16:47   #80
I ja ga planiram uzeti. Nadam se da će i Za dolar više uskoro...
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.