Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2012., 21:36   #41
step 5

slobodno se tu i tamo opustite i stavite ruku u kavez. Da, mogla bi divljat u pocetku, al PONAVLJAM, SVE POLAKO, MIRNO I STRPLJIVO
I ne lamatajte rukom po kavezu nego ju samo drzite dok se ne umiri i onda ju jos drzite neko vrijeme unutra, da shvati da ruka u kavezu ne znaci da ce jadna nadrapat.


step 6
Kad se navikne na to da je ruka u kavezu uzmite u saku hranu i udite stisnutom sakom u kavez i laaaaaganoooo otvorite saku tako da pticica vidi hranu (mozete joj to probat napraviti jednom kao zamjenu za uobicajeno vrijeme kad joj stavljate hranu ili kad jede)

bit ce puna nepovjerenja, ali one nisu glupe... nakon nekog vremena ce doci i jesti iz ruke.

ZAJEB 1: ona ce naci nacin kako da stane na krletku i da samo uzima iz ruke, ali da ne dotakne ruku ili da nedaj Boze vi nju dotaknete
ZAJEB 2: Nakon sto je zajebala ona vas 2-3 puta vi cete zajebat nju tako da nadete neki dio krletke s kojeg ona ne moze doci do hrane pa ce se morat popest na vasu ruku.
I pogodite sta?
ROZENKOLIS VAM JE NA RUCI!!!!!
__________________
odbijam imati potpis
Ognjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 21:38   #42
ali vama to nije dosta... e pa jednom ju tako dok vam na ruci jede iznesite van i ponovno prizovite sakom punom hrane da bi ju isto tako dok jede stavili u krletku.


Ili cete joj klikanjem ili znakom jezika davati signale zelite li da dode, kako cete ju nauciti da vas ne grize i svasta nesto... al enmam sad vremena za objasnjavanje, pokusat cu nastaviti sutra s time.

I jos jednom cestitke svim ljubiteljima ljubavnih ptica.
__________________
odbijam imati potpis
Ognjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 11:50   #43
Da, upravu si za sve. Sve sam to čitala negdje na netu. A dosta je bitno da se u pticu ne bulji, jer shvataju to kad da vrebate plijen (nju), pa ili postane razdražljiva i agresivna ili ju strah bude.
arteon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 11:13   #44
ja imam rozača starog 3 mj. ručno je hranjen i hiperaktivan



xanthya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 16:24   #45
pitance.
imam rozenkolisa, star pol godine, zaigran, vesel, živahan, znatiželjan, sve kak bi i trebo bit. samo ima jednu neobičnu igru pa čisto da provjerim da se nebi radilo o nečem drugom il ozbiljnom:
trga sitne komadiće papira i stavlja si ih u stražnje perje ispod krila. onda normalno poleti i sve se razleti
pa valjda je to samo igra, nikakav nedostatak vitamina il nečeg?
nela2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 16:45   #46
Rozenkolisi se izgleda vole kititi tuđim perjem. Može i umjetno, samo nek je raskošno.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 16:40   #47
e da, to i moj radi! znači normalno je. dooobrek, hvala! pozdrav svim ljubiteljima ovih preslatkih papigica!
nela2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 16:29   #48
Dobro je dok samo papir kida imala sam jednog, pojeo je pola plasticne obloge od posudice za hranu, stalno "glodjao" zice kaveza, neke onako i iscupao iz lezista ali bilo je i goreg iskustva s njim, nekako ga moram napisati...kako sam ja bila dijete kad sam ga kupila, slozili su mi pricu u radnji da moze slobodno u kavez sa tigricom i dok sam ja bila vani desi se katastrofa...napadne tigricu i otkine joj kompletan gornji dio kljunanaravno, ona je uginula u roku par dana a on je eto tako ostao jos dugo godina ali u drugom stanu nasem i na kraju opet zavrsi kod nas ali sad naravno u odvojenim kavezima sa drugom tigricom i ovaj mali djavolcic mu je morao sletiti na kavez a on ga naravno ugrizao za nogu
evo jedna slika u trenutcima kad je bio dobre volje

http://i61.tinypic.com/33ubcw1.jpg

Zadnje uređivanje fermina-daza : 21.07.2014. at 10:56. Reason: prevelika fotografija - pogledati pravila
Lady-LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 08:31   #49
Ajoj a taman sam po slici pomislila "gle sta su slatki"
Meni treba savjet. Imam pjevajucu ali poklonit cu je roditeljima jer njima nije mazenje primarno kao meni. Zelim papigu mazu ( moja nakon godine dana i dalje je divlja), i nikako se odluciti izmedju nimfe i rozenkolisa. Htjela bi rozena vise ali me strah to sta kazu sa je glasan.. Jer je malo mene istraumatizirala ova moja pjevajuca koja je divna dok frflja, ali rijetko kad frflja, vecinom se razdere visokofrekventnim zvukom cim cuje drugu pticu... Zivim u prirodi , so go figure ) iskustva s rozenkolisina oko dernjave?
zelenapatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 10:31   #50
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Rozenkolisi se izgleda vole kititi tuđim perjem. Može i umjetno, samo nek je raskošno.
Pa ne vjerujem; i zamisli kak su svi komadi papira jednake dužine i debljine. I kak to spretno zahakla pod perje da se drži!!!

Super je.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 10:52   #51
Koliko sam ja shvatila po komentarima dolje, ptičić se ne kiti nego skuplja "građu" za gnijezdo

~Tapatalk~
Kulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 23:55   #52
Quote:
zelenapatka kaže: Pogledaj post
Ajoj a taman sam po slici pomislila "gle sta su slatki"
Meni treba savjet. Imam pjevajucu ali poklonit cu je roditeljima jer njima nije mazenje primarno kao meni. Zelim papigu mazu ( moja nakon godine dana i dalje je divlja), i nikako se odluciti izmedju nimfe i rozenkolisa. Htjela bi rozena vise ali me strah to sta kazu sa je glasan.. Jer je malo mene istraumatizirala ova moja pjevajuca koja je divna dok frflja, ali rijetko kad frflja, vecinom se razdere visokofrekventnim zvukom cim cuje drugu pticu... Zivim u prirodi , so go figure ) iskustva s rozenkolisina oko dernjave?
S obzirom da sam obje vrste imala ako vam je glasnoca bitna ni slucajno ni jedno ni drugo ne zna se ko vise "galami" od njih...bas ovdje gdje je bio rozenkolis preko puta je bila nimfa i onako odjekivala je ulica od njihovog dovikivanja po citav dan a faktor mazenja definitivno nimfa! Pitomija 1000000 puta! I to muzjak po mogucnosti...daju se vise nauciti pricati i pitomiji su...mada zenkica koju sam drugarici poklonila jer se nikako nije dala pripitomiti kod nje je pocela sama da prinosi glavu da je se ljubi tako da izgleda zavisi kako im se ko dopadne, ali definitivno su mnogo pitomije i mnogo se vise vole maziti
Lady-LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 13:47   #53
Quote:
Lady-LE kaže: Pogledaj post
S obzirom da sam obje vrste imala ako vam je glasnoca bitna ni slucajno ni jedno ni drugo ne zna se ko vise "galami" od njih...bas ovdje gdje je bio rozenkolis preko puta je bila nimfa i onako odjekivala je ulica od njihovog dovikivanja po citav dan a faktor mazenja definitivno nimfa! Pitomija 1000000 puta! I to muzjak po mogucnosti...daju se vise nauciti pricati i pitomiji su...mada zenkica koju sam drugarici poklonila jer se nikako nije dala pripitomiti kod nje je pocela sama da prinosi glavu da je se ljubi tako da izgleda zavisi kako im se ko dopadne, ali definitivno su mnogo pitomije i mnogo se vise vole maziti
moje iskustvo je totalno kontra..... Nimfa glasna za popizdit i divljakusa koja nam je sve prste pojela + gumbe na daljinskima. Rozenkolis, maza nad mazama, zaspao bi u rukama, tih, pitom, poslusan
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 22:03   #54
Click image for larger version

Name:	2014-11-03 18.45.38.jpg
Views:	88
Size:	9.4 KB
ID:	14155pozzzz svima
prije puno godina imao sam rozenkolisa zenku uzeo sam je kad je imala oko mjesec dana vrlo lako sam je spripitomio.kako ide kod njih volila se maziti spavati u krevetu sa mamom jesti iz usta itd.itd.sada 02.11.2014. kupio sam 2 rozenkolisa muzjaka i zenku imaju oko 2-3 mjeseca tako mi je reko gazda koji mi ih je prodao,zenka je zute boje a muzjak je zelene boje sada me zanima dali je kasno da ih mogu pripitomiti sve skupa imaju oko 4 mjeseca ajde tako stavimo otprilike,znaci ubiti nemam ih niti mjesec dana kod sebe e sada molio bi pomoc dali ih je kasno pripitomiti???i dali cu imati sanse da ih uopce pripitomim???ako imam sanse da ih pripitomim nek mi netko da neke savjete da mi dodju na ruku itd.hvala unaprijed

Zadnje uređivanje cbr100 : 22.11.2014. at 22:22.
cbr100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 13:31   #55
Rozenkolisi su VRLO plašljivi i treba biti strpljiv i pažljiv s njima. Otvorite im krletku, stavite komadić voća na najbliži komad namještaja(stol najbolje) i udaljite se i pravite se kao da vas ne zanima. Ne smijete biti bučni. Moj rozenkolis posebno voli doći na otvoreni laptop ili piti kavu(ne preporučam ).

Nadam se da sam pomogla,
Pozdrav,
Mayira
Mayira is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 15:11   #56
mogu se pripitomit, mladi su još, samo polako, niš neće doć prek noći, a pogotovo ne na silu. neznam doduše kak funkcioniraju dok su u paru, al znam da su jako znatiželjne ptice i da ak vjerojatno zainteresiraš jednog za nešto, sigurno će doć i drugi vidjet o čem se tu radi. vjerojatno to s parom ide malo teže nego učit jednog solo jer su jedan drugom distrakcija, al da se to sigurno, pogotovo u njihovoj dobi.

ja imam još jedno pitanje u vezi svog, ušo je u novu fazu valjda hoće se zavlačit u rupe. npr. hoda po podu i vidi rupu između ormara i zida i hoće silom unutra. a kak je lud strah me da se ne zaglavi pa sam postavljala između ormara i zidova nekakve vrećice pa se sad čudi al nemre sigurno unutra. il npr. sleti na sliku i hoće se gurat između nje i zida. il vidi mrvicu odškrinuta vrata (opet neka rupa jel) i opet on hoće unutra. zbog čeg to/jel netko vidio nešto slično?
hvala!
nela2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 16:33   #57
znate sta cu ja vama lijepo reci 1.hvala vam na odgovoru a 2.i najbitnije i ako ih ne uspim pripitomit ja cu moje rozenkolise volití kao da imam djecu:-)bili pripitomljeni ili ne volit cu ih isto:-)
cbr100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 14:33   #58
Quote:
nela2910 kaže: Pogledaj post
mogu se pripitomit, mladi su još, samo polako, niš neće doć prek noći, a pogotovo ne na silu. neznam doduše kak funkcioniraju dok su u paru, al znam da su jako znatiželjne ptice i da ak vjerojatno zainteresiraš jednog za nešto, sigurno će doć i drugi vidjet o čem se tu radi. vjerojatno to s parom ide malo teže nego učit jednog solo jer su jedan drugom distrakcija, al da se to sigurno, pogotovo u njihovoj dobi.

ja imam još jedno pitanje u vezi svog, ušo je u novu fazu valjda hoće se zavlačit u rupe. npr. hoda po podu i vidi rupu između ormara i zida i hoće silom unutra. a kak je lud strah me da se ne zaglavi pa sam postavljala između ormara i zidova nekakve vrećice pa se sad čudi al nemre sigurno unutra. il npr. sleti na sliku i hoće se gurat između nje i zida. il vidi mrvicu odškrinuta vrata (opet neka rupa jel) i opet on hoće unutra. zbog čeg to/jel netko vidio nešto slično?
hvala!
Ptica se želi gnijezditi. Tako je susjedina isto radila, njoj se bila zavukla u faldu od suknje i zaglavila se u podstavi i nije je mogla drukčije izvuči nego isparati suknju po šavu Nakon toga je počela u krletku unašati papiriće i sve meko i dovoljno malo što bi našla i gurala je u ugao krletke a na kraju snjela 2 jaja, naravno, ne oplođena, pošto je bila sama. BTW do tada je bila uvjerena da je nabavila mužjaka a ne ženku.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 16:15   #59
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ptica se želi gnijezditi. Tako je susjedina isto radila, njoj se bila zavukla u faldu od suknje i zaglavila se u podstavi i nije je mogla drukčije izvuči nego isparati suknju po šavu Nakon toga je počela u krletku unašati papiriće i sve meko i dovoljno malo što bi našla i gurala je u ugao krletke a na kraju snjela 2 jaja, naravno, ne oplođena, pošto je bila sama. BTW do tada je bila uvjerena da je nabavila mužjaka a ne ženku.
hm sad sam i ja zabrinuta jel moj muško il žensko. imala sam i ja jednom scenu di sam se zeznula s tim pa nije dobro završilo, al nije bila riječ o rozenkolisu nego sam imala nimfu: isto tak mislila muško muško, i onda jednog dana išo snest to neoplođeno jaje al nije imala jadna dovoljno snage za to pa uginula. nebi htjela da mi se opet to ponovi. jel psotoje neki znakovi po kojima se može prepoznat jel rozenkolis muško il žensko?

hvala za odgovor!
nela2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 20:19   #60
Quote:
nela2910 kaže: Pogledaj post
hm sad sam i ja zabrinuta jel moj muško il žensko. imala sam i ja jednom scenu di sam se zeznula s tim pa nije dobro završilo, al nije bila riječ o rozenkolisu nego sam imala nimfu: isto tak mislila muško muško, i onda jednog dana išo snest to neoplođeno jaje al nije imala jadna dovoljno snage za to pa uginula. nebi htjela da mi se opet to ponovi. jel psotoje neki znakovi po kojima se može prepoznat jel rozenkolis muško il žensko?

hvala za odgovor!
Eto, malo proguglah i ispada da je baš ovo što sam opisala u postu prije tipično ponašanje ženke- rezuckanje poput cik cak škara npr. papirića u duge trake i umetanje među perije i odnošenje u gnijezdo tj. formiranje gnijezda. Inače se raspoznaju po razmaku između kostiju pelvisa gdje je ženkama razmak veći, no to je užasno teško procijeniti, treba biti baš ekspert za to.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.