Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2009., 11:33   #21
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Ozbiljno???
Ja sam 0-. Ako ću imati dijete sa sadašnjim dečkom, on je 0+, znači ja bih trebala paziti?
Ja stvarno nisam znala da je to nešto što sa sobom nosi rizik
Kod mene je situacija jednaka, ja sam 0-, muž 0+, radila sam testove senzibilizacije u 15. i u 29. tjednu, nisu pronađena antieritrocitna protutijela.
Idući tjedan (32. tj. trudnoće) dobit ću preventivno Rhogam - stvar izbora, gin mi je predložio, ja pristala, kupit ću injekciju sama u ljekarni.
Što se tiče samog začeća - iz prvog pokušaja uspjelo, iako dobno nismo baš pupoljci, a ni cvijeće po životnim navikama, porocima i sl.

Inače, liječnici smatraju kako su osobe A krvne grupe zdravstveno najugroženije, najslabije, osobito kada je u pitanju trudnoća
I to uzimam s veeeelikom rezervom.
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 12:05   #22
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post


No krasno, ja sam 0-
I ja sam o- rodila troje zdrave dječice...

MM B-
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 11:50   #23
Ja sam 0 - , otac djeteta Rh+ , mali na tatu isto ima Rhesus faktor +
..u rodilištu su mi dali onu injekciju i that's it. To mi je od svih stvari najmanja briga za drugu trudnoću..
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 14:49   #24
Drage moje, ja sam vec bila odustala od ove 'moje' teme jer se nitko dugo nije javljao i evo sad slucajno svratila i vidila vase komentare....hvala svima na odgovorima, lakse mi je kad znam da nisam sama
@Nera - moja prva trudnoca osim sta je bila inducirana prosla ok hvala bogu, al me strah za iducu jer u nju ulazim senzibilizirana, ali mislit cu o tome kad dodje vrijeme za drugu bebu, radit uredno testove, naci nekog dobrog dr i nadat se da ce sve proci ok, hvala ti na zeljama Super sta je tebi sve na kraju ok zavrsilo! Nije ugodno ni cuti a kamo li znati da moze doci do mijenjanja krvi i svasta necega samo zbog nepodudaranja krvnih grupa

@Zrnce soli - e da HZZO nema para, odgovor kao i za vecinu toga u nasoj zemlji. To me i ljuti jer smatram da nas dr trebaju informirati o rizicima i prevenciji ako postoji i najmanja mogucnost komplikacija a ne nas sve tretirati rutinski, kao test u 27 tjednu je ok pa joj nece bit nista, umjesto da mi je ponudio da i svom trosku kupim inekciju koja bi mozda i pomogla i ne bi se sad trebala brinuti sta ce bit s 2, trudnocom i hocu li moci ici i na 3.dijete. Ma uzas, ja inace zamjeram dr to njihovo neinformiranje nas i prepustanje nama dio odluka. Isto je bilo i nakon mog spontanog - morala sam molit za uputnice za testove jer je on tvrdio da prije nego se ponove 2-3 spontana nikakve testove ne treba raditi. Na kraju se utvrdilo da imam granicini lupus u lijepo sam uzimala cijelu trudnocu andol, da nisam inzistirala na testovima tko zna sta bi bilo i sa 2. Pa onda ovo sa antitijelima..

A da ne kazem reakciju dr nakon testova moje i muzeve krvne grupe - pitala me - pa jel vi bas zelite drugo dijete? naravno da DA. Na moje pitanje zasto mi nije receno da me kao rh - trudnici inekcija u 27 tjednu mogla zastititi i da se ne daje rutinski samo zato sto nase zdravstvo nema para, samo je slegla ramenima.

Za ostale RH - ovdje - nemojte panicariti, ne desava se ovo svim rh - trudnicama, i moja mama je rh - tata rh + pa je rodila mene rh - i sestru rh + bez problema. Postoji nesto sto se zove fenotip krve grupe i kad se fenotipi ne podudaraju dolazi do problema, nije sve u rh faktoru.
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 19:29   #25
zbunjena sam totalno...kako to sa tim rhfaktorom funkcionira..ja sam rh- a za muza neznam.jel treba on vadit krv da se zna?? i u kojem slucaju se trebam cijepit...htjela bi znat sve prije...hvala...)
buduća_mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 19:46   #26
Ja sam Rh-, muž Rh + . Prva trudnoća prošla ok, beba ima moju krvnu grupu i RH.
Prije par dana išla sam vadit krv da vidimo dali se šta promijenilo sada s drugom bebom...
Rezultati su u ponedjeljak
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 20:11   #27
nema veze očev Rh...bitni su mama i beba..tj ako je mama -, beba +, mama prima inekciju vposlje poroda..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 15:36   #28
Samo u slucaju da neko ima sumnje, obavezno proverite Rh faktor. Ja sam ceo zivot znala da sam AB+ i na prvom pregledu krvi u trudnoci mi kazu da sam AB-. I kad je doslo vreme (27-32 nedelja) da se prima vakcina, ja lepo otisla u apoteku, kupila je (60€ i ne pokriva je ni privatno ni javno zdravstveno, imam oba) i tek kad sam dosla kuci pomislim, mozda da ja ipak zamolim da mi oni to ponovo provere pre nego sto mi to ubrizgaju u krv, ipak se radi o nekakvoj vakcini...
I eto bila sam u pravu. Proverise mi krvnu grupu jednom, pa jos jednom za svaki slucaj, i ispostavi se da sam zaista AB+ i da mi vakcina ne treba. Ne znam da li ce mi bolnica vratiti pare koje sam bacila na vakcinu, ali najvaznije mi je da sam to proverila i da mi ne ubrizgavaju u telo nesto sto mi ne treba, narocito ne sad u trudnoci.
I to se sve desilo u jednoj jako dobroj bolnici ovde, tako da svima toplo preporucujem proverite za svaki slucaj, narocito ako ste ranije mislile da ste Rh + ili uopste niste znale koja ste krvna grupa...
__________________
I too once thought I was owed something.
columna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 12:22   #29
Pozdrav! Trudna sam 22 tjedna. Na početku trudnoće moj gin me poslao da vadim krv da mi odrede krvnu grupu. Uspostavilo se da sam A- . Kada sam donijela rezultate doktoru on mi niti u jednom trenutku nije rekao da bi to mogao biti problem. Čak mi nije krvnu grupu upisao niti na jedan papir koji sam dobila a isto tako niti u trudničku knjižicu. Suprug nezna koja je krvna grupa. Da li sada on mora isto ići na određivanje krvne grupe? Koje su moguće posljedice za bebu i mene pošto sam Rh-? I na koji način mogu to kontrolirati? Mislim, privatno, pošto moj gin očito u tome ne vidi problem?
alexc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 16:29   #30
Problem s RH- krvom grupom je to što beba može biti RH+ i dobiti žuticu, a možda neće dobiti braću i sestre. Dakle, ako je beba +, a ti si senzibilirana, svaka sljedeća trudnoća će biti veliki riziki.
RH- je problem samo ako nosiš RH+ bebu. Nasljeđivanje Rh grupe je iznimno komplicirano, evo pogledajte ovo http://en.wikipedia.org/wiki/Rhesus_...ystem_antigens. Dakle, to što je muž RH+ ili RH- nema nikakve veze.

Samo pazi da ne budeš senzibilizirana, i da ti u bolnici daju cjepivo, a možda češ morati sama to kupiti
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 19:58   #31
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Problem s RH- krvom grupom je to što beba može biti RH+ i dobiti žuticu, a možda neće dobiti braću i sestre. Dakle, ako je beba +, a ti si senzibilirana, svaka sljedeća trudnoća će biti veliki riziki.
RH- je problem samo ako nosiš RH+ bebu. Nasljeđivanje Rh grupe je iznimno komplicirano, evo pogledajte ovo http://en.wikipedia.org/wiki/Rhesus_...ystem_antigens. Dakle, to što je muž RH+ ili RH- nema nikakve veze.

Samo pazi da ne budeš senzibilizirana, i da ti u bolnici daju cjepivo, a možda češ morati sama to kupiti
oke, hvala na objašnjenju.. ja se samo nadam da će sve biti oke.. ako treba kupit ću sama
alexc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 16:10   #32
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
a možda neće dobiti braću i sestre
???

o čemu ti pričaš kakvo kupovanje mislim, u bolnici nakon što rodiš vadi se bebi krv i po rh bebe i tvoje daje se inekcija koja se mora primiti u roku max 72 sata .
krv tvoja če se kontrolirati još jedanput u trudnoču i s tim nalazom i uputnicom za rodilište češ predati

nemoraš znati krvnu grupu mm
Posljedice za tvoju bebu Rh-senzibilizacija obično ne utječe na zdravlje djeteta koje majka nosi kada dođe do senzibilizacije. Međutim, ako u sljedećoj trudnoći žena opet nosi dijete koje ima Rh-pozitivnu krv, vjerojatno je da će doći do pojave problema koji mogu biti različitog intenziteta, od vrlo blagih do večih.
Ako se ne provede odgovarajuće liječenje, a majka je senzibilizirana, u rijetkim slučajevima može doći do smrti djeteta koje ima Rh-pozitivnu krv. Testiranje Rh-faktora radi se prilikom prvog pregleda trudnice. Ako žena ima Rh-negativnu krv, daje joj se cjepivo koje se naziva Rh-imunoglobulin, koje gotovo uvijek sprječava pojavu senzibilizacije.


ja sam 3 puta u trudnoči vadila krv, dobila inekciju i dva puta nakon poroda ponovno kontrolirala ponovno zatrudnila (međutim nije bilo u redu) spontani i opet dobila inekciju
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 16:35   #33
Citala sam ovdje da su zene morale kupovati to cjepivo same, a poznajem jednu curu koja nema brace zbog Rh-. Sama je tako rekla, 'tata je zelio sina, a nije ga mogao imati, zbog Rh- i zato sam ja Ivana, po ocu'. Rodila se u ratno vrijeme, u Zadru.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 16:58   #34
Quote:
mazuljkić kaže: Pogledaj post
???

o čemu ti pričaš kakvo kupovanje mislim, u bolnici nakon što rodiš vadi se bebi krv i po rh bebe i tvoje daje se inekcija koja se mora primiti u roku max 72 sata .
krv tvoja če se kontrolirati još jedanput u trudnoču i s tim nalazom i uputnicom za rodilište češ predati

nemoraš znati krvnu grupu mm
Posljedice za tvoju bebu Rh-senzibilizacija obično ne utječe na zdravlje djeteta koje majka nosi kada dođe do senzibilizacije. Međutim, ako u sljedećoj trudnoći žena opet nosi dijete koje ima Rh-pozitivnu krv, vjerojatno je da će doći do pojave problema koji mogu biti različitog intenziteta, od vrlo blagih do večih.
Ako se ne provede odgovarajuće liječenje, a majka je senzibilizirana, u rijetkim slučajevima može doći do smrti djeteta koje ima Rh-pozitivnu krv. Testiranje Rh-faktora radi se prilikom prvog pregleda trudnice. Ako žena ima Rh-negativnu krv, daje joj se cjepivo koje se naziva Rh-imunoglobulin, koje gotovo uvijek sprječava pojavu senzibilizacije.


ja sam 3 puta u trudnoči vadila krv, dobila inekciju i dva puta nakon poroda ponovno kontrolirala ponovno zatrudnila (međutim nije bilo u redu) spontani i opet dobila inekciju

oke sad malo bolje razumijem...mada, raspitala sam se malo kod dok opće prakse i rekla mi je isto..da će mi u bolnici nakon poroda dati injekciju, da ne trebam ništa kupovati sama.. a i kad malo bolje razmislim, nema smisla da takve stvari pacjentice moraju kupovati same..onda bi mi i gin sigurno nešto napomenuo, ali pošto mi je prva trudnoća, a ja konstantno čitam po netu svašta, malo sam se zabrinula
alexc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 18:56   #35
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Citala sam ovdje da su zene morale kupovati to cjepivo same, a poznajem jednu curu koja nema brace zbog Rh-. Sama je tako rekla, 'tata je zelio sina, a nije ga mogao imati, zbog Rh- i zato sam ja Ivana, po ocu'. Rodila se u ratno vrijeme, u Zadru.
kupuju samo one koje idu na abortus i kiretzu koja se radi privatno spol ne određuje rh faktor

alexc ne vjeruj svašta sto pise po internetu jer ima puno deinformacija ako te još što zanima javi se
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 19:47   #36
Nemoj se niste bojat.ja sam rh neg a sin rh pozitivan.u toj prvoj trudnoci vadila sam kg i rh faktor na pocetku trudnoce i opet s 32tj testove senzibilizacije.sve je bilo ok.i uvijek je u prvoj trudnoci.nakon poroda vadili su malom kg i rh faktor i kako je on pozitivan dobila sam injekciju .i receno mi je da 3mj i 6mj nakon poroda provjerim testove .i nakon 6mj test je bio negativan.a tako se i ocekuje da 6mj nakon porida kod majke nema vise antitijela.i tad je sigurno imat drugo dijete.sad u drugoj trudnoci, 3g nakon prve, radila sam testove senzib.s 12tj i idem opet s 32tj vadit krv.sve je ok.i ako ce i ovaj mali bit rh pozitivan opet cu nakon poroda dobit injekciju.
__________________
Goran29.12.2010
Petar6.06.2014
Tena 2.03.2017
Dadaika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 20:18   #37
Quote:
mazuljkić kaže: Pogledaj post
kupuju samo one koje idu na abortus i kiretzu koja se radi privatno spol ne određuje rh faktor

alexc ne vjeruj svašta sto pise po internetu jer ima puno deinformacija ako te još što zanima javi se
a znam da nije za vjerovati, ali kad pročitam ne mogu si pomoći a da ne razmišljam o tome..hvala ako budem imala pitanja, svakako se javim
alexc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 20:20   #38
Quote:
Dadaika kaže: Pogledaj post
Nemoj se niste bojat.ja sam rh neg a sin rh pozitivan.u toj prvoj trudnoci vadila sam kg i rh faktor na pocetku trudnoce i opet s 32tj testove senzibilizacije.sve je bilo ok.i uvijek je u prvoj trudnoci.nakon poroda vadili su malom kg i rh faktor i kako je on pozitivan dobila sam injekciju .i receno mi je da 3mj i 6mj nakon poroda provjerim testove .i nakon 6mj test je bio negativan.a tako se i ocekuje da 6mj nakon porida kod majke nema vise antitijela.i tad je sigurno imat drugo dijete.sad u drugoj trudnoci, 3g nakon prve, radila sam testove senzib.s 12tj i idem opet s 32tj vadit krv.sve je ok.i ako ce i ovaj mali bit rh pozitivan opet cu nakon poroda dobit injekciju.

kad pročitam takav post odmah mi je lakše
alexc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 16:44   #39
prijavljujem se i ja na temu kao zabrinuta senzibilizirana mama

u 27 tt su testovi bili ok, nema antitijela, a na ponavljanju u 33 tj su se pojavila.
uredno sam nakon prvog poroda dobila injekciju.

sad slijede kontrole i nadam se da ćemo sretno dogurati do termina (ili jako blizu) sa malom količinom antitijela koja neće smetati bebi.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 19:18   #40
pooozdrav mamice

evo vam još jedne "negativne" buduće mame
naime ja sam B- , mm je A+ , a što će biti bebač budemo vidili s obzirom da sam trenutno u 3.mj. trudnoce. Ne mogu reći da se nisam prepala na prvu kada sam saznala za tu mogućnost, ali vidim da ginekolog to nista spektakularno ne spominje niti se brine, tako da mislim da to ipak i nije nešto strašno
Mateič is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.