Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji film iz serijala Alien ?
Alien (1979) 90 40.36%
Aliens (1986) 90 40.36%
Alien 3 (1992) 24 10.76%
Alien Resurrection (1997) 12 5.38%
Prometheus (2012) 5 2.24%
Alien: Covenant (2017) 2 0.90%
Glasovatelji: 223. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2009., 11:58   #41
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Točno.
Zato bi bilo bolje reći da je Aliens serijal skrenuo u krivom smjeru.

Aliens je dobar film, ali je stvorio formulu koja se da varirati u beskraj.
ok..tvoje misljenje.. al ne kuzim cemu ovo u krivom smjeru? dvojka je u rangu jedinice..trojka je malo ispod njih, a cetvorka je smece..s par dobrih scena..

Cameron je napravio remek djelo..nije on kriv sto netko kasnije izmislja toplu vodu s albino alienom i glupostima..
__________________
No more half measures.
švaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 13:39   #42
prvi dio je nevjerovatan, predivna atmosfera, tišina svemira, kablovi na sve strane, monotonija i dosada svemira, iznenadni posjetitelj sve baca u paniku i paranoju, h.r. giger, concept art oooo meni je prvi daleko najbolji, jedan od najboljih filmova vizualno uopće.
Robeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 21:26   #43
2 dio
mare-nostrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 21:54   #44
Treći, ali vjerojatno samo zato što je to prvi Alien kojeg sam gledao i jedini kojeg sam gledao u kinu. Prva tri su mi jako draga, svaki na svoj način, dok je četvrti nešto slabiji, ali još uvijek prilično dobar. U četvorci se već osjeti zamor materijala i sve počinje zaudarati na pretjeranu reciklažu.

Čak mi je i prvi AVP bio zabavan, iako se radi o filmu potpuno drugačijeg tipa i, naravno, uopće nije u istoj klasi kao tetralogija. Drugi AVP je zato teže smeće.
__________________

what you piss in is yours for life
otO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 22:05   #45
K vragu i anketa.. Sad ce me natjerat da si idem skinut sve djelove s torrenta
JoWaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 23:15   #46
Imamo pobednika yeee a to je Alien 1

Steta sto je Alien 3 dobio malo glasova jer ako nista drugo zasluzio je barem 10 a bilo je gusto oko Aliena i Aliensa.
Interesantna stvar je to da kojim slucajem nisam glasao za prvi deo nego za drugi bilo bi nereseno eto sad gledam 29:27 i to mi pade na pamet.

Alien je odlican serijal jedino mu 4 deo kvari prosek i bolje da je ostao triologija to je neko moje vidjenje.

Hvala svima koji su glasali !
__________________
Mali Smrdljivi Patuljak
Moja IMDB lista filmova
Jake Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 19:58   #47
Alien Resurrection (1997) sam gledao danas po prvi pun nakon nekog vremena, mislim da ga nisam gledao barem dve godine.

I to zapravo nije toliko los film ali problem lezi u tome sto se nakon malo slabije trojke od ovog ocekivalo da to ispravi i fransizi vrati stari sjaj.

Tako da rec je o ok filmu ali samo ako ga ne poredite sa Alien i Aliens jer onda ispada prilicno los.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 01.05.2012. at 20:04.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 21:35   #48
Mislim da sam dao glas originalu, ali to je bilo prije dvije godine, a sad sam promjenio mišljenje i nastavak mi je bolji. Ma ne znam ni sam, oba su filma sjajna. Jedinica zbog misterije i horora, a dvica zbog akcije i ponešto horora.

Sad kad Prometej izađe i ako bude valjao, biti će to sjajna trilogija. Da, trilogija, jer Alien 3 i 4 neću ni računati.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 22:12   #49
Drugi dio (Aliens) mi je medju top 5 SF-a svih vremena, s njim jos i T1 i T2, Matrix te Blade Runner. Naravno i jedinicu jako volim, ta prva dva su naravno uvjerljivo najbolja Alien filma, prvi je na svoju ruku a drugi opet na svoju, dok u prvom uživamo kao u jednom SF hororu, u duji imamo pucačinu, akciju itd... uglavnom... oba filma su ono... filmcine

Trica mi je sasvim prosjecan film, mnogo ispod prva dva, dok je četvorka boze me sacuvaj.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 23:58   #50
Original Alien je jedan od najboljih horor i čista desetke. Drugi dio osmica, odličan akcijski horor, a ostali prosjek
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 00:30   #51
Meni izabrat između prva dva je Sofijin izbor. Uostalom oba su mi najdraži filmovi ikad i međusobno se izmjenjuju za 1. i 2. mjesto.
__________________
"Remove the Earth woman. Prepare her for our PLEASURE!"
Agent69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 00:33   #52
A ja opet kažem (napisao sam negdje na forumu); nema ih smisla uspoređivati, jer nisu isti žanr, pa samim tim nisu na isti način ni snimani ni režirani.
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 19:05   #53
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
A ja opet kažem (napisao sam negdje na forumu); nema ih smisla uspoređivati, jer nisu isti žanr, pa samim tim nisu na isti način ni snimani ni režirani.
To kazes za Alien i Aliens ? Slazem se, prvi je sf/horror dok je drugi akcija/sf/horror s naglaskom na akciju.

I jedan i drugi su mi savrseni i dajem im 10/10 ali Alien mi je ipak za nijansu bolji.
Drugi je mozda atraktivniji ali prvi ima ono nesto tu jednostavnost (1 alien a ovamo ih je 100 i obaraju ih kao pilice).

Anketa: ALIEN (1979) - Koju ocenu od 1 do 10 vi dajete ovom filmu ?

Evo jedne poslastice za sve fanove originala i ujedno da vidimo ko ce mu koju ocenu dati.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 00:19   #54
a zašto je ova anketa zatvorena, ima samo 60 glasova? koji je point? nije valjda u dopisivanju. ono meni je najbolji alien 1 jedan jedini i originalni jer svi drugi nemaju veze s mozgom počevši od drugog..

Zadnje uređivanje KalifornijaI : 04.05.2012. at 01:36.
KalifornijaI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 01:51   #55
Quote:
KalifornijaI kaže: Pogledaj post
a zašto je ova anketa zatvorena, ima samo 60 glasova? koji je point? nije valjda u dopisivanju. ono meni je najbolji alien 1 jedan jedini i originalni jer svi drugi nemaju veze s mozgom počevši od drugog..
Zato sto sam tada u vreme kada sam radio ovu anketu (2009 god.) bio jos mlad i neiskusan forumas.

Aliens nema veze s mozgom No comment.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 03:13   #56
Nostalgia Critic - Alien Resurrection

Zapravo niti ja ne mislim da je Alien Resurrection bio loš film, već kak je Jacob J. Harper rekao, nakon razočaravajuće trojke svi su mnogo oćekivali od novog nastavka.
Što se mene tiče absolutni favorit je Alien: Osmi Putnika. Iz razloga što je imao dobru priču i predobru atmosferu. Nije mi ni Aliens bio loš dapače, ali više mi se franšiza sviđa kao SF/horor negoli SF/akcija, mada i u Aliensu ima napetih scena. Ali problem u Aliensima kao i u budućim nastavcima je u tome što nema više toliko mistike i tenzija oko atmosfere jer ubiti mi kao gledatelji znamo otprilike što nas ćeka. Dok u prvom Alienu nismo imali pojma kaj oćekivati, samo smo napeto pratili iščekujući kaj će se sljedeće dogoditi pa je većini stoga prvi Alien i ostavioo jači dojam i utisak. Naravno ako netko nije gledao franšizu po redu onda je neki drugi nastavak ostavio bolji utisak, ali ja se ravnam prema tome da se gleda od prvog. Pa po tome on i ostavlja najjači i najbolji dojam.

Zadnje uređivanje Nick7 : 17.05.2012. at 03:21.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 12:57   #57
Zamislite da nakon "Prometheusa" Ridley napravi nastavak "Aliena".
Ridleyeva verzija "Aliensa".
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 12:22   #58
Alien Resurrection- Alien Egg: Silicone, Cable Mechs, Bladders and "Yanky-Pully Stuff"...

Evo kako su pripramali jaja za film.

Umetnost ! Sta drugo reci kad i ovako pod upaljenim svetlom izgleda odvratno lepo.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 12:56   #59
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
A ja opet kažem (napisao sam negdje na forumu); nema ih smisla uspoređivati, jer nisu isti žanr, pa samim tim nisu na isti način ni snimani ni režirani.
pa da, al oba filma obrađuju istu temu iz 2 različita kuta: 1. dio horor (akcija), 2. dio akcija (horror)...nema trećeg kuta... tako da us oni usko povezani.
U stvari mogao je drugi dio bit kopija prvog sa puno manje akcije, ali to određuje sam redatelj tako da bi možda i 2. dio bio kao 1. da ga je režiro bradonja Scott!
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 13:18   #60
Ja ću biti jedan od onih ciničnih guzičara pa ću reći da za mene postoji samo jedan Alien
Remek-djelo iz 1979 je slojevito, pametno, majstorski formatirano i stilizirano ostvarenje.

Ove druge peripetije su već pop-corn flickovi, uključujući i Cameronov Aliens, koji mi se ne čini kao ništa više doli prosječan akcijski film s odličnim efektima.
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.