Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2014., 05:11   #41
htio pogledat, al čim sam vidio sliku na hrt-u, prebacio na any given sunday iako sam ga 100x gledo. ipak ću skinit i pogledat.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 14:26   #42
Nisam u cijelosti shvatio film (posebno onaj nadrealni dio), ali bio je sjajan.
Samo mi je malo čudno što se sve to odigravalo u mašti 9-godišnjaka. Znam da je imao uvid u budućnost svake odluke, ali nije li to malo pretjerano da kao 9godišnjak vidi da će u jednom životu ševit, u drugom se utopit u autu, u trećem biti hladnokrvno ubijen? Nije ni čudo što je stalno pišao u gaće
Razočaran sam sretnim krajem-čitav film je u tonu "što god da odabereš, sigurno ćeš pogriješit", navikneš se na bezizlaznost, a onda, deus ex machina, redatelj pored sto kvaziintelektualnih gluposti uvede vrijeme u rikverc samo kako bi Nemo imao sretan kraj s Annom.

Mogao sam se dobro povezati s likom jer i ja sam imao sličnu dilemu sa 10 godina te da sam bio u mogućnosti odabrati drugu opciju, uvjeren sam da bi ispao dijametralna suprotnost, samo je pitanje da li i bolja osoba.
Leto je standardno odličan, a glumice također. Na stranu njeni živčani slomovi, ali uvijek se palim na plavuše
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 22:06   #43
Film po mom mišljenju pokazuje na kakve životne puteve čovjek može sebe odvući,donoseći neke odluke koje su nekome nebitne npr. birajući mjesto gdje će živjeti i s kim u njegovom slučaju to je bilo ili otac ili majka(ako me netko može ispraviti ako sam pogriješio jeli se njemu razvedu roditelji zbog toga što je ona osoba ženska s dijetetom poginula to jest njegov otac nije podigao ručnu kočnicu u auta-vjerovatno ako sam u pravu ta ručna kočnica utječe na čitav njegov život),i ne vidim nikakav problem što oni žive kao u mašti jednog diječaka.to mi je manje bitno,bitno je kakav je utisak ostavio film na mene kao osobu.
nisam ga imao prilike pogledati do neku večer na hrt-u,iako sam čuo dobre kritike o njemu čim je izašao.
vrlodobar film
zelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 19:12   #44
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Razočaran sam sretnim krajem-čitav film je u tonu "što god da odabereš, sigurno ćeš pogriješit"
Ako ćeš pogriješiti što god da odabereš, onda zapravo ni u kojem slučaju nećeš pogriješiti.

“Every path is the right path. Everything could've been anything else. And it would have just as much meaning.”


Daydream
trickstreets is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 18:48   #45
ovaj film je vrijeđanje ljudske inteligencije.. preseravanje
__________________
"what we do in life, echoes in eternity"
braveheartttttt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 12:12   #46
živa dosada
bingulinaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 01:40   #47
Jako lijep film. Zanimljiv za gledanje, filozofski, tjera na razmišljanje i prilično nejasan ali upravo u tome i je čar. Ono što mi nije jasno je to da je mali imao 2 opcije - ići s mamom ili s tatom, a kroz film se prikazuje njegova 3 života - s Annom, plavušom i kineskinjom. Kako to onda?

Mislim da bih trebao ponovno pogledati sa saznanjima koje smo dobili na kraju filma, pa bi vjerojatno bio skroz drugačiji doživljaj.

Ovaj citat koji ste već napisali je divan “Every path is the right path. Everything could've been anything else. And it would have just as much meaning.”

Uglavnom, svidjelo mi se. Podsjeća na Vanilla Sky samo što su tamo konkretno objasnili sve nejasnoće, ovdje su malo previše zakomplicirali.

8/10
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 02:58   #48
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Jako lijep film. Zanimljiv za gledanje, filozofski, tjera na razmišljanje i prilično nejasan ali upravo u tome i je čar. Ono što mi nije jasno je to da je mali imao 2 opcije - ići s mamom ili s tatom, a kroz film se prikazuje njegova 3 života - s Annom, plavušom i kineskinjom. Kako to onda?

Mislim da bih trebao ponovno pogledati sa saznanjima koje smo dobili na kraju filma, pa bi vjerojatno bio skroz drugačiji doživljaj.

Ovaj citat koji ste već napisali je divan “Every path is the right path. Everything could've been anything else. And it would have just as much meaning.”

Uglavnom, svidjelo mi se. Podsjeća na Vanilla Sky samo što su tamo konkretno objasnili sve nejasnoće, ovdje su malo previše zakomplicirali.

8/10
Potpisujem!
__________________
"I'm scared baby I wanna' run, this world's crazy give me the gun.."
angel1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 21:42   #49
Ta rečenica je toliko oslobađajuća, sve to što se čini ključnim trenucima i važnim odlukama u životu, nije ni važno ni ključno jer “Every path is the right path. Everything could've been anything else. And it would have just as much meaning.”
marma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 23:53   #50
meni je bio predivan i sam koncept, i razrada, ma sve. što je to čovjek, (ne)sretna mogućnost izbora
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 17:08   #51
što nam donosi budućnost ako "ne" izaberemo sadašnjost, a možda ima i veze sa krajem njegovog brata Pierra
i tako preplavi nostalgia

https://www.youtube.com/watch?v=RQokvDMdR9U
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 00:26   #52
Majko sveta.. kakav film.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.