Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2015., 16:08   #61
Na 115 tisuća je mijenjan anlaser i lanac (vodena pumpa i ostale stvari koje inače se mijenjaju) Tuli samo pri laganoj vožnji, zvuk je sličan onomu kao kada vozite autic na daljinski. Evo video : https://www.youtube.com/watch?v=QzSgOr6CSgA
Ovo mi je prvi auto od kada sam položio, nažalost nemam pojma pola toga što ste naveli provjeriti. Nadam se da nije neki problem jer se nekakav skupi popravak nebi uklopio u moj skromni studentski budžet. Hvala svima na odgovorima !

Zadnje uređivanje nano1986 : 28.05.2015. at 16:25.
nano1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 22:40   #62
Quote:
nano1986 kaže: Pogledaj post
Na 115 tisuća je mijenjan anlaser i lanac (vodena pumpa i ostale stvari koje inače se mijenjaju) Tuli samo pri laganoj vožnji, zvuk je sličan onomu kao kada vozite autic na daljinski. Evo video : https://www.youtube.com/watch?v=QzSgOr6CSgA
Ovo mi je prvi auto od kada sam položio, nažalost nemam pojma pola toga što ste naveli provjeriti. Nadam se da nije neki problem jer se nekakav skupi popravak nebi uklopio u moj skromni studentski budžet. Hvala svima na odgovorima !
Ja bih posumnjao na alternator... Ležajevi, četkice...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 23:02   #63
A ja bi ga posalao majstoru jer ovako možemo do sudnjeg dana. Ovako se i kompresor klime zna glasat. Uglavnom nešto što vrti remen.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 20:05   #64
Pozdrav .Dakle imam problem sa ručnom klimom na puntu 1.3 jtd. Bio i kod električara i na dijagnostici i nitko nije uspio riješiti problem. Klima napunjena i uredno se pal i, tj čuje se klik kompresora , ali ne pali ventilator od motora.
Preko dijagnostike je testiran ventilator i uredno pali i prvu i drugu brzinu. Dijagnostika pokazuje kvar preostata, on je zamijenjen i dalje se pojavljuje ta greška. Odgovor majstora je bio da je otišao kompjuter. Koliko čitam po stranim forumima nikome nije uzrok tog problema kompjuter, svi pišu da je do lošeg spoja đeka na presostat ili do loših žica. DJek je pregledan i spoj je uredan.

Da li je netko imao takav problem i kako ga je riješio, unaprijed hvala.
stableman-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 19:33   #65
A žice i konektor ste zaboravili? Odma kompijuter jel tako
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 20:04   #66
Evo iskustava sa Opel Corsa 1.3 cdti. U kuci je od 2004, kupljena je nova. Do sada je prosla 155000 i Fiatov motor je nabolji dio tog auta.. Prvi problem se desio prije 2mj kada je ostala bez vode zbog puknuca plasticne cijevi koja ide u motor (tako su rekli) pa je trebao novi dihtung glave, usput smo i lanac zamijenili. Inace motoric je vrlo zivahan, gust ga je voziti, a trosi 5l max.. Jednom je mijenjan egr, i jednom ciscen. I injektori su cisceni, zahvaljujuci nasem gorivu. Ulje sam mijenjao svakih 10 000 iako je interval na 30. Dvomaseni promijenjen na 110 tisuca.
elf123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 21:05   #67
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A žice i konektor ste zaboravili? Odma kompijuter jel tako
Električar kod kojeg je auto bio je rekao da je sve u redu, iako bi ja rekao da mu se nije dalo zezati s time i da nije detaljno sve pregledao, CDRW da li znaš kojeg kvalitetnog majstora za klime koji bi to bolje pogledao na području sisačko moslavačke ili zagrebačke županije??
stableman-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 08:32   #68
Sorry neznam nikog na tom području, možda kolege iz Siska mogu pomoć ...

Tu ti je kompletan plan doduše za Stilo ali vjerujem da je i Punto isti sa tim motorom

http://www.avtoitalia.ru/katalog/Fia...0Diesel%20.pdf
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 11:04   #69
Jedno pitanje: gledam tu Fiat Lineu sa motorima 1.3 JTD i 1.3 MJT. Nije mi jasno koja je razlika između dva modela?
Koji je bolji i zašto?
0v3rl0rd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 11:09   #70
MJT je moderniji motor sa ubrizgavanje u do 5 ciklusa (nove elektronika i injektori - Marelli), stari JTD je imao samo 3 (pre, glavni i post).

Iskreno neke velike razlike nema, MJT je tiši, uglađeniji, ... ima složenije injektore ...

Nema neke bitne razlike.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 11:33   #71
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
MJT je moderniji motor sa ubrizgavanje u do 5 ciklusa (nove elektronika i injektori - Marelli), stari JTD je imao samo 3 (pre, glavni i post).

Iskreno neke velike razlike nema, MJT je tiši, uglađeniji, ... ima složenije injektore ...

Nema neke bitne razlike.
Znači, po tome, MJT je bolji?
Što se tiče ove turbo rupe o kojoj čitam, na oba auta je vjerojatno jednako izražena?

Šta se tiče pouzdanosti motora, kakvi su?
0v3rl0rd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 11:38   #72
Quote:
0v3rl0rd kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje: gledam tu Fiat Lineu sa motorima 1.3 JTD i 1.3 MJT. Nije mi jasno koja je razlika između dva modela?
Koji je bolji i zašto?
Ja mislim da u Lineu išao samo mjt - meni recimo u knjižici piše JTD dok je oznaka na autu multijet!
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 17:05   #73
Quote:
0v3rl0rd kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje: gledam tu Fiat Lineu sa motorima 1.3 JTD i 1.3 MJT. Nije mi jasno koja je razlika između dva modela?
Koji je bolji i zašto?
Nije mi jasno, moja je Linea prva godina prizvodnje (2007) i motor je multijet, zar nisu svi fiatovi JTD motori postali MJTD tamo negdje prije 2005?
kit-samoubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 17:51   #74
A znaš da papir trpi svašta ... ko zna di je pročitao JTD.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 17:57   #75
Quote:
0v3rl0rd kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje: gledam tu Fiat Lineu sa motorima 1.3 JTD i 1.3 MJT. Nije mi jasno koja je razlika između dva modela?
Koji je bolji i zašto?
Svaka Linea dolazi sa MJT motorom, samo što neki napišu JTD što je stariji tip motora koji se radio do cca. 2004. Fiatovi dizeli su poznati pod oznakom JTD pa stoga većina ljudi i one MJT ili JTDM zovu JTD.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 17:59   #76
To je Multijet, 1.3 nikada nije bio unijet (JTD).
Motori inace neunistivi uz redovno odrzavanje i pravilno postupanje sa motorom (tipa zimska voznja i sl). Na prvim serijama lanac je bio problematican, kasnije su i to sredili (2009+). Problem mu je turborupa jer je ispod 2000 o/min motor fakticki mrtav.
Zvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 18:15   #77
Quote:
Zvek kaže: Pogledaj post
To je Multijet, 1.3 nikada nije bio unijet (JTD).
Motori inace neunistivi uz redovno odrzavanje i pravilno postupanje sa motorom (tipa zimska voznja i sl). Na prvim serijama lanac je bio problematican, kasnije su i to sredili (2009+). Problem mu je turborupa jer je ispod 2000 o/min motor fakticki mrtav.
Moj je bio 2007. i lanac sam promijenio tek na 260 000 km. No ja sam ulje mijenjao svakih 15 000 km umjesto svakih 30 000 km što je po servisnom intervalu, tako da je to vjerojatno pridonijelo.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:22   #78
Poderao sam par ovakvih motora pa da prenesem svoja iskustva. Slabiji motor od 75 konja ide fino u puntu, malo troši i lijepo se vozi. Turbine su odlazile pod čudnim okolnostima nekoliko puta u 200 000 km.
Jači motor od 90 ks je nešto bolji. Pretpostavljam da je razlilka u tome što jači motor ima varijabilnu turbinu. Treba paziti na lanac. Preporučam izmjenu na 150 000.

Uglavnom dobri motori ali do 150 000. Nakon toga turbina je upitna, injektori znaju prolupati i lanac odlazi naglo bez nekih upozorenja u vidu buke iz motora, odjednom prolupa i to je to. Odoše ventili.
mario_tm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:34   #79
Trkeljaš

25+2 u floti
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 11:16   #80
Napisat novi komentar nakon godinu dana...neprocjenljivo
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.