Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2013., 18:43   #61
@Rodion

I koji ti je bolji, Nikitin ili Lumetov?
Mislim da je Rus fino obradio pricu, prilagodio je ruskim drustvenim previranjima. I likovi su dobro odradjeni.

Naravno, gledao sam sve te filmove i donekle dijelim misljenje, posebno u vezi Lungina i Balabanova. Ipak, Bumer je film koji bi recimo Amerikanci napravili mnogo bolje. Sirov, sa nezanimljivim likovima, dozivio je gotovo kultni status, a sto se mene tice prilicno je nezanimljiv sa svetipicnim ruskim omladinskim kurcenjem.

I da, kakvi su ti filmovi Larise Shepitko?
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 21:03   #62
@OGM
Pa, mislim da je Lumetov film više orijentisan na kriminalistički , a Mihalkovljev na humanistički aspekt. Oba su mi zaista vrhunska, sa neponovljivim glumcima i sjajnim dijalozima. Međutim, mišljenlja sam da je Nikita malo preterao u svojoj glumačko-režiserskoj sujeti, pa mi je činjenica da njegov lik mora da bude ,,key man" po svaku cenu malo zasmetala pri kraju, i onom malom twistu.

Što se tiče Larise, poskidao sam većinu njenih filmova, ali nisam ih do sada stigao pogledati. Dobro si me podsetio, jer će mi biti na listi prioriteta, samo da uhvatim malo vremena.

A, što se tiče ostalih filmova koje sam pobrojao, neke sam gledao dosta davno, i u vremenu kada sam bio u drugačijim fazama, pa je moguće da mi se gledajući iz ove perspektive, neki i ne bi baš toliko svideli.

Takođe, u poslednje vreme, često nalećem na novije ruske filmove koji su ispod svakog nivoa, jer oponašaju holivud i pri tome gube onu autentičnost sopstvene kinematografije.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 13:23   #63
Kad smo već kod ruskih filmova, juče sam saznao da je umro moj omiljeni ruski režiser Balabanov. Velki gubitak za ruski film.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 20:09   #64
Par noviteta:



Stalingrad

sudeci po trejleru bit ce visoko stilizovani film. Nadam se da ce liciti na nesto, da ne bude samo style...
Premijera na jesen.




S druge strane, izasao je Legenda No17 i ima dosta dobru ocjenu.
trailer





Tu je i Pijani nastavnik geografije...
trailer

OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 15:32   #65
Ne znam puno ruskih filmova,ali ovaj mi je dobar http://www.youtube.com/watch?v=4KYxwf9DgTg
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 16:33   #66
moze neki o odnosu staljinizma i drustva,moze biti tipa Izgubljen u Sibiru,logorski ili posljedice nakon sloma tog sovinizma,dakle ili logorskih ili posljedice na drustvo,kuzite,hvala
__________________
kad ti zivot da led,napravi sladoled
tromo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 17:38   #67
"Cekist", uslovno... "Poklon za Staljina", opet uslovno, ali secira odnos vlasti u zabacenim krajevima prema stanovnistvu.

"Sreckovic" je logoraski film...

Spominjano je na temi jos nekih slicnih filmova, pa verglaj
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 17:13   #68
@OGM Jel ovo gore Danila Kozlovsky ili me oči varaju!
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 20:02   #69
dobar, ha?
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 00:01   #70
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
dobar, ha?
da dobar

inaće on sad glumi u novom filmu Vampire Academy! Baca se u Hollywod

zato mi je bilo poznato lice...

a i po traileru film ne izgleda lose!

Ima li sa Eng sub...?
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 23:07   #71
Quote:
tromo kaže: Pogledaj post
moze neki o odnosu staljinizma i drustva,moze biti tipa Izgubljen u Sibiru,logorski ili posljedice nakon sloma tog sovinizma,dakle ili logorskih ili posljedice na drustvo,kuzite,hvala
East-Ouest sa neponovljivim, ali na žalost, pokojnim Sergejom Bodrovim. Odličan film, i više od toga.

Preporučujem i Taxi Blues,koji iako nije direktno vezan za negetivne elemente Staljinove vladavine, prikazuje jedan sukob 2 životne koncepcije, 2 filozofije, oličene u dvojici glavnih protagionista, koji su antipod jedan drugom i koje na maestralan način igraju Mamonov i Zajčenko, pod dirigentskom palicom fenomenalnog Pavela Lungina.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 18:56   #72
Quote:
Mrs. Nikolina kaže: Pogledaj post

Ima li sa Eng sub...?
izgleda da ima.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 12:08   #73
http://www.youtube.com/watch?v=kDdGfqTJd98 Osobine nacionalnog lova u zimskom periodu ruska komedija http://www.youtube.com/watch?v=V4hqwxGNJY0 Operacija - "Sretna nova godina." (1996) (Ruski film) komedija ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Cistilište ratni film http://www.youtube.com/watch?v=KpzhKB4c9MU

Film je snimljen po motivima istinitih dogadaja koji su se desili tijekom januara 1995. godine u Ceceniji. U bolnickom kompleksu u Groznom nalazi odred ruske vojske kojim komanduje ranjeni pukovnik Suvorov, koji je tokom boja ostao bez oka. Bolnicu okružuju nekoliko puta brojniji cecenski teroristi u cijem se sastavu nalaze i strani placenici: afganistanski mudžahedini, arapi, crnci, snajperisti iz Litvanije, najamnici iz Ukrajine ... Tokom bitke izmedu ruskih snaga i cecenskih terorista komadanti zaracenih strana vode dijalog putem radio-stanice. Film obiluje masovnim i vrlo surovim scenama rata, snimljenih u dokumentarnom maniru.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- http://www.youtube.com/watch?v=JDm8mdw1aNw Mirna karaula. (2010) (Ruski film) Devedesete godine prošlog stoljeca. Sovjetski Savez se raspao. Grupa ruskih granicara ostaje na karauli izmedu Tadžikistana i Afganistana kako bi štitila prelaz od upada islamskih terorista. Na karauli, kojom komanduje kapetan Panov, nalaze se samo mladi vojnici, ali im se uskoro pridružuje i grupa specijalaca kojom komanduje porucnik Babrovski, cija je glava od strane terorista ucenjena na milion dolara. Film je snimljen po istinitom dogadaju. --------------------------------------------------------------------- http://www.youtube.com/watch?v=MKa9sRYKTrE Antikiler 2: Antiteror.(2003) (Ruski film) Rusija pocetkom 21. vijeka. Od vremena dešavanja iz prvog dijela "Antikilera" prošlo je 10 godina. Svijet se promjenio. Granice medu državama postale su lako prohodne za medunarodni terorizam. Lis ima zadatak da uništi medunarodnu teroristicku grupu koja prijeti višemilijunskom gradu.
--------------------------------------------------------------- http://www.youtube.com/watch?v=SvmczEjObIo Proboj. (2006) (Ruski film) Film je snimljen po motivima istinitih dogadaja koji su se desili u Ceceniji 2000. godine. Velika grupa od nekoliko tisuca cecenskih terorista pokušava da se probije ka Dagestanu. Na putu im stoji samo jedna bojna ruskih padobranaca koja ima zadatak da brani zaposjednutu kotu do poslednjeg covjeka.
russianman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 01:27   #74
na HTV3 vam već mjesecima idu stari ruski filmovi
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 17:36   #75
Major (2013)



Ozbiljna kritika ruskog drustva. Drot gazi dijete pred ocima majke, a u pomoc mu priskacu kolege koje imaju zamisli kako da ga izvuku iz svega. Da li će pobijediti njegov moral i osjecaj krivice ili kolegijalnost i zarka zelja da posjeti svoje tek rodjeno djete u bolnici!?
U pocetku se cini kao film o korupciji, ali u konacnici posmatra citav jedan sistemavrijednosti gdje je osjecaj pravde davno umro. To najbolje oslikava recenica glavnog protagoniste sa kraja filma: "Takva si ti, ja, takvi smo svi".
Steta samo sto film u drugoj polovici prerasta u sapunjaru, pa gubi onu iskrenu snagu koju ima ideja.

8/10
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 17:24   #76
Bio je nedavno na TV-u Muzhiki! (1982), dobar film. Preporuka.

__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 21:22   #77
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Major (2013)
Pogledao. Odličan
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 13:12   #78
Na HRTu 3 je navodno ciklus filmova Aleksandra Mitta.
Jel netko slucajno zna u kojem terminu?
__________________
STOP THE WAR IN CROATIA
Mufffler is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 16:40   #79
Na Karagargi nagrada 223 GB za engleski titl. Ako netko ima gigabajte na bacanje neka pojača nagradu, možda se netko tako motivira.

Trydno byt bogom (2013)

Grupa naučnika poslata je na planetu Arkanar da pomogne razvoj tamošnje civilizacije koja je na nivou Srednjeg veka. Osnovni zadatak je: nipošto se ne mešati nasilno i ni u kom slučaju ne smeju da ubiju nekog.
Naučnik Rumata nastoji da spasi lokalne intelektualce od kazne i ne može da se drži propisanih pravila. Osnovno pitanje jeste: Šta biste vi uradili da ste na mestu Boga?
Ekranizacija čuvenog romana braće Strugacki.



__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 01:57   #80
Apostol 2008 series

Ne znam ljudi dal ste gledali rusku seriju Apostol iz 2008.g.?
Meni je fantastična, napose mi se odličnom ulogom ističe možda i ponajbolji glumac novije generacije ruskih glumaca Evgeniy Mironov - koji isto tako tumači kneza Mishkina u istoimenoj ekranizaciji djela Idiot. Također je posrijedi serija, meni vrlo dobra.
pjotrZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.