Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2016., 01:04   #61
Film je genijalan na toliko razina, da mi ga je i nakon jučerašnjeg n-tog gledanja, čisti gušt gledati.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 08:50   #62
Potpisujem
+ najbolja uloga Sean Penna-a uopće
kit-samoubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 09:06   #63
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Ne govorim o tehnici, nego po meni onda gubi smisao akcija na kraju i njegovo bjezanje, kada znam sto ce se dogoditi. Jednostavno ta prva scena je nepotrebna.
Mislim da to nije povezano, on je na početku ranjen kao posljedica druge akcije gdje je dobio 75 milja.

Da, film je jako dobar, smeta me samo loša mješavina castellana kojom priča sa Sassom (vos sos pa sekundu kasnije tu) i smušen dio kad je nalazi da radi kao striptizeta.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 17:35   #64
nisam ga gledala ima godina i onda naletim prekjuce na njega. Meni je čista desetka, ne postoji ništa šta mi nevalja, od likova, glume, dialoga, ljubavne priče jednostavno film je totalno cool Alov mi je to možda i najbolji lik, govorim onako karakterno jer je pravi frajer ,sviđa mi se njegova ljubav prema ženskoj, ne jebu ga druga sa strane, sviđa mi se ta odanost prijateljimama...

najbolje su mi scene u klubu "who the fuck is Benny Blanco"

i da slažem se i ja Penn je rasturio u ulozi
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 20:55   #65
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Mislim da to nije povezano, on je na početku ranjen kao posljedica druge akcije gdje je dobio 75 milja.
SPOILER ALERT!!!



koje crne druge akcije? to je kraj, i to je jedan od najboljih intro-a ikad.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 14:21   #66
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
SPOILER ALERT!!!



koje crne druge akcije? to je kraj, i to je jedan od najboljih intro-a ikad.
Uf.. što mi se k'o babi snilo. Bilo mi je preglupo da je to intro i ujedno kraj, kad vidi baš je.

Tim gore, to mu je još jedan minus.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 14:33   #67
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Uf.. što mi se k'o babi snilo. Bilo mi je preglupo da je to intro i ujedno kraj, kad vidi baš je.

Tim gore, to mu je još jedan minus.
Pričao je De Palma u svom dokumentarcu zašto je to tako napravio/snimio.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 15:42   #68
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Uf.. što mi se k'o babi snilo. Bilo mi je preglupo da je to intro i ujedno kraj, kad vidi baš je.

Tim gore, to mu je još jedan minus.
minus?

Quote:
De Palma wanted to create, in the audience, a sense of déjà vu by showing us the shooting in the black and white at the beginning of the film, and then again but in colour at the end.

SPOILER ALERT!!!

pa to je jedan od najboljih intro-a u povijesti filma, uostalom niti je u tom otvaranju pušten njegov posmrtni monolog, niti je sve prikazano do kraja,
dakle nisi ti maco moja mogla nikako zaključiti da će on umrijeti.

nije fer se tako nadmeno ponašati, jednostavno nije

i mala refleksija, onomad kad sam ja tek počeo sudjelovati na forum.hr.smjer film, do jaja sam se pokefao s većinom koja je stolovala za forumom upravo radi de palme, naime oni su tvrdili da se radi o plagijatoru a ja sam tvrdio da je genije.

sviđa mi se što mu se sad odaju priznanja.

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 19.10.2016. at 16:29.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 21:10   #69
Svojevrsni je kuriozitet da ovaj stvarno dobar film nije dobio niti jednu nagradu na filmskim festivalima.
Siva Kornjaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 09:44   #70
@Ajuto

Ti si se, sjećam se, svađao bezveze tvrdeći da je De Palma bolji/važniji/jači od Bergmana, ja sam ga vjerojatno jedini argumentirano branio zbog čega su mi dolazile i privatne poruke.

Ali, da, "Carlitov način" je moćan film i drago mi je da se o De Palmi danas snimaju dokumentarci premda dotični meni više nije toliko zanimljiv.
cul-de-sac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 10:57   #71
Dobar krimič, li prilično tanak u usporedbi s anajboljim filmovima de Palma. Meni je taj redatelj najintersantniji, kada se pušta u psihološki triler i citira Hitchcocka. Body double, Dressed to kill, Raising cain, Sisters, Obssession. Ali svakako je De Palma jak i u klasičnim gangsterskim filmovima.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:08   #72
Quote:
cul-de-sac kaže: Pogledaj post
@Ajuto

Ti si se, sjećam se, svađao bezveze tvrdeći da je De Palma bolji/važniji/jači od Bergmana, ja sam ga vjerojatno jedini argumentirano branio zbog čega su mi dolazile i privatne poruke.
ne, ja sam samo izjednačio njihovu vrijednost, jer koliko je bergman cijenjen u svojim krugovima toliko je de palma u svojim, i to je sva mudrolija

razlika je jedino što bergman dobije sredstva za film i ne treba ih opravdati tj. ima alibi neshvaćenog genija, dok de palma dobije sredstva i mora ih krvavo opravdati, ma šta opravdati, i još zaraditi, duplo, troduplo i još biti dovoljno umjetnik...
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:55   #73
Nedavno je na tvu bio The Bonfire of The Vanities, taj film sam svojevremeno mrzila, ali sada mi uopće nije bio loš, ustvari je imao dosta odličnih scena.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 13:18   #74
@Ajuto

Ne postoje nikakvi krugovi koji cijene ili ne cijene jednog ili drugog od ove dvojice redatelja, a i bojim se da se alibi neshvaćenog genija lakše može proturiti De Palmi nego Bergmanu.
cul-de-sac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 13:32   #75
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
minus?



SPOILER ALERT!!!

pa to je jedan od najboljih intro-a u povijesti filma, uostalom niti je u tom otvaranju pušten njegov posmrtni monolog, niti je sve prikazano do kraja,
dakle nisi ti maco moja mogla nikako zaključiti da će on umrijeti.
Pa bezveze mi je to. Kao da nismo u stanju memorirati radnju od točke A do točke B.
Volim de Palmu, baš je širokog pogleda. Ali imam pravo i na sitnu kritiku Ajuto.


Vatromet taštine je genijalan, nisam ga na nesreću mogla opet gledati. Onaj svećenik je super.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 13:42   #76
Quote:
cul-de-sac kaže: Pogledaj post
@Ajuto

Ne postoje nikakvi krugovi koji cijene ili ne cijene jednog ili drugog od ove dvojice redatelja, a i bojim se da se alibi neshvaćenog genija lakše može proturiti De Palmi nego Bergmanu.
pod "krugovi" podrazumjevam skloniju žanrovsku publiku i kritiku, i to sve u prikladnom kontekstu (de palma hoolywood, bergman niskobudžetni filmovi).

mislim da je hoolywood daleko teža i zahtjevnija arena za rad i stvaranje nego pitoma i nadmena švedska.

u hoolywoodu si na vjetrometini i narod ti sudi dok si tu u sigurnoj zavjetrini daleko od sjekira i motika.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 13:54   #77
I tu bi se samo donekle složio. De Palma je u sedamdesetima i prvoj polovici osamdesetih imao odriješene ruke da radi što hoće. Pa mu opet sve nije bilo zlato, dapače.

Prvi film zbog kojeg se sukobio s producentima i glavešinama velikih studija bio je "Body Double". Sve prije toga je snimao kao da snima u pitomoj Švedskoj.

Želio sam kazati kako, naravno, svugdje ima kretena i snobova , ali generalno, evo ovdje na forumu, imaš sigurno desetak ljudi koji kuže stvari i koji neće Bergmana dizati u zvijezde, a De Palmu smatrati bezvrijednim.
cul-de-sac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 14:05   #78
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Pa bezveze mi je to. Kao da nismo u stanju memorirati radnju od točke A do točke B.
Volim de Palmu, baš je širokog pogleda. Ali imam pravo i na sitnu kritiku Ajuto.
na stranu što je taj intro u onom usko režiserskom smislu genijalan (rad kamere, slowmotion, glazba, scenografija itd...) on je usporedno i toliko uznemirujuće melankoličan jer nagovještava određenu tragediju, i taj osjećaj te nesvjesno prožima kroz cijeli film, normalno ako ga/film gledaš adekvatno.

izabrala si krivi trenutak za kritiku
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 14:09   #79
Quote:
cul-de-sac kaže: Pogledaj post
Želio sam kazati kako, naravno, svugdje ima kretena i snobova , ali generalno, evo ovdje na forumu, imaš sigurno desetak ljudi koji kuže stvari i koji neće Bergmana dizati u zvijezde, a De Palmu smatrati bezvrijednim.
tu je tada vladala totalno netolerantna atmosfera prema hoolywoodu, što je zabrinjavajuće na više razina.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 14:12   #80
Ne sjećam se , ali sve je moguće. Tada su jako aktivni bili i Media Blitz i Pacificist, a za njih dvojicu sam siguran da itekako vole holivudsko.

Ali, da, De Palma jest (bio) zanemaren pa tako valjda i na ovom forumu.
cul-de-sac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.