Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2006., 22:30   #61
pa kod vaginalnog s epiduralnog se s epiduralne rodilja skida u zadnjoj fazi, da bi mogla tiskati. kod takvih problema s očima se ide na carski. mislim ono...i s epiduralnom se naprežeš..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 20:52   #62
Evo, iskopala sam ovu staru temu, jer je meni trenutno zanimljiva.
Danas mi je 40+1 i doc mi je napomenuo da bi mogli inducirati porod u nedjelju.

Dajte se curke, plis , javite koje ste bile na induciranom da čujem razloge za i protiv.

Mene je užasno strah kad se sjetim da mojoj teti nisu dobro odredili termin poroda i kad je došla u bolnicu na kontrolu, već je plodna voda bila odavno zelena, a dijete mrtvo

Btw. imam vremena do sutra da se odlučim

Help!
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 21:17   #63
ja sam prenijela tjedan dana,ostavili me u bolnici i probušili vodenjak-ja dobila svoje trudove i rodila bez dripa.beba mi je bila ogromna-4500 g,možda bi bilo bolje da su mi i ranije to predložili
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 21:33   #64
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Evo, iskopala sam ovu staru temu, jer je meni trenutno zanimljiva.
Danas mi je 40+1 i doc mi je napomenuo da bi mogli inducirati porod u nedjelju.
Dajte se curke, plis , javite koje ste bile na induciranom da čujem razloge za i protiv.
Mene je užasno strah kad se sjetim da mojoj teti nisu dobro odredili termin poroda i kad je došla u bolnicu na kontrolu, već je plodna voda bila odavno zelena, a dijete mrtvo
znam točno kak se osjećaš
Ja sam tulila kad mi je moj dok rekao da se vidimo drugo jutro.
Danas mi je drago. Zašto?
Prenosila sam 15 dana,
prilikom prokidanja vodenjaka skužili su da je mekonij ,
porodio me doktor kojem vjerujem (ovo je i kod tebe veliki +, zar ne?)

Vjerojatno te naručio u nedjelju jer je tada dežuran
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 22:44   #65
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Evo, iskopala sam ovu staru temu, jer je meni trenutno zanimljiva.
Mene je užasno strah kad se sjetim da mojoj teti nisu dobro odredili termin poroda i kad je došla u bolnicu na kontrolu, već je plodna voda bila odavno zelena, a dijete mrtvo

Btw. imam vremena do sutra da se odlučim

Help!
ne znam bas puno o tome ali mislim da je inducirani brži. . svi kazu da boli i one cur koje su isle prirodno i one inducirano. sad kad ovo citam nije ni meni lako a jos nije ni + na testu...
u svakom slucaju sretno~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~n nekako vjerujem da ce dr dobro procijeniti
snoopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 22:57   #66
imala sam visoki tlak, i u 39 tjednu su odlučili da idem na inducirani. mene nitko ništa nije pitao, a ja sam se uplašila pa nisam ni ja previše ispitivala. spominjali su komplikacije tipa preeklampsija, šta ja znam. probušili su mi vodenjak i onda dali drip. rodila sam u roku 4 sata.

ja bih rađe prirodni porod. mislim da manje boli. da se mogu vratiti nazad ne znam šta bih napravila jer nisam medicinske struke i teško bi mi bilo na vlastitu odgovornost reći: ne želim inducirani. čitala sam da visoki tlak može biti opasan pa sam odluku inducirani-neinducirani prepustila liječnicima.

da li možeš tražiti drugo mišljenje? šta se može dogoditi ako čekaš? pitaj ih neka ti sve objasne. meni je žao šta ja nisam bila dosadna i gnjavila s pitanjima
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 23:01   #67
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
imala sam visoki tlak, i u 39 tjednu su odlučili da idem na inducirani. mene nitko ništa nije pitao, a ja sam se uplašila pa nisam ni ja previše ispitivala. spominjali su komplikacije tipa preeklampsija, šta ja znam. probušili su mi vodenjak i onda dali drip. rodila sam u roku 4 sata.

ja bih rađe prirodni porod. mislim da manje boli. da se mogu vratiti nazad ne znam šta bih napravila jer nisam medicinske struke i teško bi mi bilo na vlastitu odgovornost reći: ne želim inducirani. čitala sam da visoki tlak može biti opasan pa sam odluku inducirani-neinducirani prepustila liječnicima.

da li možeš tražiti drugo mišljenje? šta se može dogoditi ako čekaš? pitaj ih neka ti sve objasne. meni je žao šta ja nisam bila dosadna i gnjavila s pitanjima
I ja isto inducurani oba puta-prvi put zbog tlaka,ali sam za razliku od tebe rađala 10 sati i da sam na tvom mjestu ne bih se baš bila žalila....
Drugi put iz drugih razloga ali kraće.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 09:56   #68
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
znam točno kak se osjećaš
Ja sam tulila kad mi je moj dok rekao da se vidimo drugo jutro.
Danas mi je drago. Zašto?
Prenosila sam 15 dana,
prilikom prokidanja vodenjaka skužili su da je mekonij ,
porodio me doktor kojem vjerujem (ovo je i kod tebe veliki +, zar ne?)

Vjerojatno te naručio u nedjelju jer je tada dežuran
Ma fora je u tome da njega nema kroz vikend u gradu, nego mi je dogovorio drugog dobrog doca kojem isto vjerujem (dr. Doku..), nego ja se jako bojim da mi se ne dogodi isto ko i mojoj teti, pa da nebude prekasno.
Kaj misliš....sve spremno...kolica, kolijevka, za kasnije kinderbet, sva ta mini odječica i mirišljava kozmetika , a da se doma vratim bez bebe

Toga je mene strah!

Al opet s druge strane, strah me da ne bi inducirani porod predugo trajal ili da čak ne završim na carskom (čega me najviše strah).
Znam da si ti bila na carskom i da si ne možeš pomoći kod toga, ali ja bi ga htjela ipak izbjeći.

U 11 idem na dogovor
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 10:07   #69
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Ma fora je u tome da njega nema kroz vikend u gradu, nego mi je dogovorio drugog dobrog doca kojem isto vjerujem (dr. Doku..), nego ja se jako bojim da mi se ne dogodi isto ko i mojoj teti, pa da nebude prekasno.
Kaj misliš....sve spremno...kolica, kolijevka, za kasnije kinderbet, sva ta mini odječica i mirišljava kozmetika , a da se doma vratim bez bebe

Toga je mene strah!

Al opet s druge strane, strah me da ne bi inducirani porod predugo trajal ili da čak ne završim na carskom (čega me najviše strah).
Znam da si ti bila na carskom i da si ne možeš pomoći kod toga, ali ja bi ga htjela ipak izbjeći.

U 11 idem na dogovor
joj joj ne tako razmisljati ......... iducirani porod ima svoje indikacije pa je stoga sigurno sigurniji od cekanja prirodnog poroda........ nemoj se brinut ako dok. inzistira na indukcijhi poiroda onda to rado zbog dobrobiti tebe i djeteta
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 10:10   #70
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
joj joj ne tako razmisljati ......... iducirani porod ima svoje indikacije pa je stoga sigurno sigurniji od cekanja prirodnog poroda........ nemoj se brinut ako dok. inzistira na indukcijhi poiroda onda to rado zbog dobrobiti tebe i djeteta
Znam da nesmijem tak razmišljati, ma već me i mm špotal

Znači, ti predlažeš da ga poslušam kaj on veli......
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 10:15   #71
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Ma fora je u tome da njega nema kroz vikend u gradu, nego mi je dogovorio drugog dobrog doca kojem isto vjerujem (dr. Doku..), nego ja se jako bojim da mi se ne dogodi isto ko i mojoj teti, pa da nebude prekasno.
Kaj misliš....sve spremno...kolica, kolijevka, za kasnije kinderbet, sva ta mini odječica i mirišljava kozmetika , a da se doma vratim bez bebe

Toga je mene strah!

Al opet s druge strane, strah me da ne bi inducirani porod predugo trajal ili da čak ne završim na carskom (čega me najviše strah).
Znam da si ti bila na carskom i da si ne možeš pomoći kod toga, ali ja bi ga htjela ipak izbjeći.

U 11 idem na dogovor
Nemoj se bojati. Ja sam po izračunu prenosila 17 dana i na kraju se porodila bez induciranog poroda- sve prirodno. Isto me dr.P. naručio za par dana na inducirani ak ne dobijem trudove, ali dobila sam ih. Probaj se čim više kretati ili prati prozore , čula sam od par frendica da je upalilo, odmah su dobile trudove. Uglavnom, na kraju me podrodio dr. Jukić i sve je prošlo super.
kay s is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 10:17   #72
Quote:
kay s kaže: Pogledaj post
Nemoj se bojati. Ja sam po izračunu prenosila 17 dana i na kraju se porodila bez induciranog poroda- sve prirodno. Isto me dr.P. naručio za par dana na inducirani ak ne dobijem trudove, ali dobila sam ih. Probaj se čim više kretati ili prati prozore , čula sam od par frendica da je upalilo, odmah su dobile trudove. Uglavnom, na kraju me podrodio dr. Jukić i sve je prošlo super.
Uhhhhh, kak me ovo tješi!

Kay s - jesi i ti možda varaždinka?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 10:26   #73
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Znam da nesmijem tak razmišljati, ma već me i mm špotal

Znači, ti predlažeš da ga poslušam kaj on veli......
Da ... ja sam od umora vikala da zelim na carski i sada mi je drago sto me doktor nije poslusao nego je radio po svom - ipak su oni tu za nas i znaju puno vise od nas i rade sve kako bi postupili sto pravilnije
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 10:33   #74
joj malo nemam iskustva pa da ti mogu bit od pomoci, al evo mojoj mami je pred kraj trudnoce bilo dop****** cekat pa je isla premjestat po stanu ormare, micat friziderda obrise iza njega i tako to, namjerno da dobije trudove i upalilo je!Jucer mi je frendica rekla da zene koje se zele porodit piju kadulju da dobiju trudove, probaj pitat dokt. da li on zna nesto o tome, sretno!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 10:52   #75
koji su razlozi za indukciju?
jer znam doktore koje naručuju indukciju jer je njima tako lakše (nećeš mu upasti u nezgodan termin i sl.)
a indukacij uduplava šanse za carski, a sam drip ima čitav niz loših nuspojava pa i ostanak bebe bez kisika
zato oprezno
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 10:54   #76
Cure, hvala na odgovorima

Sad gibam!

Javljam se kasnije
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 11:46   #77
E MaLo baš me nađe na temi, ja u ponedjeljak na inducirani.
Naravno da bih rađe da prirodno krene, ali ako doktori smatraju da je tako najbolje ja im vjerujem jer ovi moji su stvarno super
mislim da ti ni tvoj ne bi savjetovao bez razloga, ne znam, vidi sama...
ja sam svjesna da postoje razni rizici, ali tko mi garantira da ne mogu loše proći i kad samo krene ili da svejedno neće morati biti potpomognut.
ja sam se poprilično opustila i čekam ponedjeljak
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 12:03   #78
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Uhhhhh, kak me ovo tješi!

Kay s - jesi i ti možda varaždinka?
Nisam iz Vž, al sam blizu. Rodila sam u Varaždinu.
kay s is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 15:50   #79
Evo mene opet!
Danas mi doc nije spominjal inducirani, nego je rekel da je plodna voda mliječna, ctg ok, bez trudova, nisam se više otvarala i još je rekel da bi trebalo krenuti prirodno oko ponedjeljka, utorka. Cerviks još nije zreli, al je na dobrom putu. Danas mi je 40+2.
Tak da sad čekamo da prođe vikend, a onda bumo vidli kak dalje


Po mojoj kalkulaciji to bi moglo biti sutra ili u ponedjeljak
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 15:52   #80
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
E MaLo baš me nađe na temi, ja u ponedjeljak na inducirani.
Naravno da bih rađe da prirodno krene, ali ako doktori smatraju da je tako najbolje ja im vjerujem jer ovi moji su stvarno super
mislim da ti ni tvoj ne bi savjetovao bez razloga, ne znam, vidi sama...
ja sam svjesna da postoje razni rizici, ali tko mi garantira da ne mogu loše proći i kad samo krene ili da svejedno neće morati biti potpomognut.
ja sam se poprilično opustila i čekam ponedjeljak
E, baš to! To nam nitko nemre garantirati!

Maja, sretno unaprijed! (A možda nas naši dečki iznenade ovaj vikend )

Idemo Niko i Dominik!!!!!!!!!!!!!
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.