Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2016., 13:13   #41
ja sam procitao do trece knjige, uskoro idem na cetvrtu, odlicne su knjige. dok sam poceo citati kinga i dok sam skuzil koje je sve on knjige napisao i koji filmovi su prema njemu napravljeni...

za rolanda je cudan izbor glumaca, rasizam blabla cim se neko pozali, bas me zanima kako bi bilo da je crnac lik u knjigama, a izaberu bijelca za film. sve su to gluposti, ali da, king je i sam par puta bas naglasio u knjigama da je roland bijelac i da ima 'plave bombarderske oci'. bas me zanima kako ce ispasti sve to na kraju.
__________________
I see no changes. Wake up in the morning and I ask myself: Is life worth living ? Should I blast myself ?
92marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 13:15   #42
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Znači izgleda da se ovdje isplati pročitati The Dork Tower prije nego film dođe
Isplati se procitati cijeli opus, svakako. Iako moram reci, vrlo sam skeptican oko toga da se film nastavi na zadnju novelu. Ajde de, moze se izvesti, al nekako mi je DT serijal zavrsen, nastavak nepotreban.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 17:36   #43
Quote:
92marko kaže: Pogledaj post
rasizam blabla cim se neko pozali, bas me zanima kako bi bilo da je crnac lik u knjigama, a izaberu bijelca za film..
Točno sam si i ja to pomislio.Za sve je kriv Will Smith i njegovo cmoljenje na zadnjim Oscarima.
kit-samoubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 20:49   #44
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
The trailer has been removed due to the request of the studio
Jbg. Ovaj link je cak i duze vrijeme bio stabilan u odnosu na mnoge druge.
Probaj proguglat, mozda ga nadjes jos negdje.

Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
I te kako!
Kada sam čitao dark Tower, zamišljao sam skroz druge slike nego u tom traileru.
Prema romanu glavnog lika bi trebali glumiti malo mlađi Clint, Ed Harris ili Scott Glenn, a atmosfera bi bila kao Sergio Leone susreće Tolkiena.
U traileru koji je sada skinut su fulali atmosferu i likove totalno... jedino je McConaughey dobro izabran.
Znači- pročitati prije nego što krene kampanja pa na sve strane budu slike Crnca kao glavnog junaka.
Ovo je tek prvi trailer, jos k tome nedovrsen i losije rezolucije. Budemo vidjeli kako ce sve izgledat na kraju.
Ja sam optimistican jer je meni i vidjeno djelovalo dobro.

Quote:
kit-samoubojica kaže: Pogledaj post
Točno sam si i ja to pomislio.Za sve je kriv Will Smith i njegovo cmoljenje na zadnjim Oscarima.
Kaj je Smith rekao na Oscarima?
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 09:46   #45
Ništa, nije ni došao iz protesta

http://variety.com/2016/film/news/wi...ns-1201684878/
kit-samoubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 10:02   #46
Quote:
92marko kaže: Pogledaj post
ja sam procitao do trece knjige, uskoro idem na cetvrtu, odlicne su knjige. dok sam poceo citati kinga i dok sam skuzil koje je sve on knjige napisao i koji filmovi su prema njemu napravljeni...

za rolanda je cudan izbor glumaca, rasizam blabla cim se neko pozali, bas me zanima kako bi bilo da je crnac lik u knjigama, a izaberu bijelca za film. sve su to gluposti, ali da, king je i sam par puta bas naglasio u knjigama da je roland bijelac i da ima 'plave bombarderske oci'. bas me zanima kako ce ispasti sve to na kraju.
prve tri imaš na hrvatskom poslje nema, šteta knjiga mi super
Moonwatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 12:51   #47
ja sam procitao dark tower knjige prije nekoliko godina, ne savjetujem ljudima koji zele uzivat u filmu jer ce sigurno ostati razocarani - previse je to materijala za predvidjenu trilogiju (bar je takva bila informacija, mozda planiraju vise filmova).
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 12:56   #48
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ja sam procitao dark tower knjige prije nekoliko godina, ne savjetujem ljudima koji zele uzivat u filmu jer ce sigurno ostati razocarani - previse je to materijala za predvidjenu trilogiju (bar je takva bila informacija, mozda planiraju vise filmova).
na engleskon ili , di si naša?
Moonwatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 14:02   #49
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ja sam procitao dark tower knjige prije nekoliko godina, ne savjetujem ljudima koji zele uzivat u filmu jer ce sigurno ostati razocarani - previse je to materijala za predvidjenu trilogiju (bar je takva bila informacija, mozda planiraju vise filmova).
Zašto bi ostali razočarani ako će film biti nastavak na knjige?
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 18:05   #50
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ja sam procitao dark tower knjige prije nekoliko godina, ne savjetujem ljudima koji zele uzivat u filmu jer ce sigurno ostati razocarani - previse je to materijala za predvidjenu trilogiju (bar je takva bila informacija, mozda planiraju vise filmova).
Kako se pisalo (ili spekulira), filmska trilogija ce biti zapravo sequel na knjige.
Tak da ce to onda sigurno biti novi materiijal.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 11:22   #51
Quote:
Moonwatch kaže: Pogledaj post
prve tri imaš na hrvatskom poslje nema, šteta knjiga mi super
nema veze, jos mi je i bolje citati na engleskome, samo sta je cudno da nisu prevodili poslije trece knjige.
__________________
I see no changes. Wake up in the morning and I ask myself: Is life worth living ? Should I blast myself ?
92marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 12:21   #52
Prema traileru bi se reklo da če to ipak biti adaptacija a ne nastavak na romane.

U traileru se vidi klinac koji je u New Yorku koji ima vizije, pa kako se približava osamljenoj kući i kroz portal upadne u pustinju gdje sretne revolveraša.
Vidi se revolveraš koji je u New yorku... Znači, to je iz 2. knjige.

I mislim da se vide neke scene koje asociraju na 1. knjigu.

Sve skupa mi liči da su probrali materijal iz nekoliko knjiga tako da to neće biti direktna adaptacija nego da će sve skupa biti dosta pojednostavljeno i izmijenjeno.

A što se tiče hrvatskog prijevoda cijelog Dark Towera, njih izdaje Algoritam, a Algoritam je strašno spor... vjerojatno kalkuliraju da li im se to isplati.
Srbi su ekspresno preveli i izdali cijeli serijal.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 12:45   #53
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Zašto bi ostali razočarani ako će film biti nastavak na knjige?
Svaki tjedan u filmovima i serijama vidim nekog glumca kojeg mogu zamisliti u ulozi Rolanda jer mi izgleda onako kako je opisan u knjizi. Odabir glavnog glumca sve govori o tome koliko kreatore briga za fanove knjige. Evo sad Ed Harris glumi u Westworldu, za ulogu Rolanda kao stvoren...

Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 14:07   #54
Ako se ne varam, King na više mjesta detaljno opisuje kako Roland ima prodorne plave oči. Ed Harris je isti Roland... točno tako je opisan.
Jedno što je ipak, sudeći po slici, malo ipak prestar.
Malo mlađi Ed Harris iz doba filma "The Rock" bi bio idealan.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 14:48   #55
Quote:
Moonwatch kaže: Pogledaj post
na engleskon ili , di si naša?
na engleskom, u algoritmu.

Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Zašto bi ostali razočarani ako će film biti nastavak na knjige?
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Kako se pisalo (ili spekulira), filmska trilogija ce biti zapravo sequel na knjige.
Tak da ce to onda sigurno biti novi materiijal.
jeste procitali knjige? ako jeste onda vam je jasno da sequel nije moguc, da ne otkrivam ekipi koja nije citala.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 14:53   #56
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
jeste procitali knjige? ako jeste onda vam je jasno da sequel nije moguc, da ne otkrivam ekipi koja nije citala.
Upravo to, prica je zavrsila, sve ostalo je otkrivanje tople vode. King je Dark Tower, svoj opus pisao skoro 40 godina. Zadnja knjiga bas zatvorila pricu.

Kao sto sam napisao gore, ajd ok, mozes nastaviti pricu, blah blah Roland, blah horn of Eld.. ali cemu?
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 19:17   #57
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ja sam procitao dark tower knjige prije nekoliko godina, ne savjetujem ljudima koji zele uzivat u filmu jer ce sigurno ostati razocarani - previse je to materijala za predvidjenu trilogiju (bar je takva bila informacija, mozda planiraju vise filmova).
Bolje da čitaju knjige koje su vrhunske nego da čekaju film koji tko zna kakav će biti, a teško da će biti vrhunski.

Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, King na više mjesta detaljno opisuje kako Roland ima prodorne plave oči. Ed Harris je isti Roland... točno tako je opisan.
Jedno što je ipak, sudeći po slici, malo ipak prestar.
Malo mlađi Ed Harris iz doba filma "The Rock" bi bio idealan.
Pa u principu, gledajući ga u Westwoodu, mislim da je idealan. I Roland je u knjizi poprilično star. Znaš da ga muče stare kosti kasnije u knjigama
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 19:58   #58
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Prema traileru bi se reklo da če to ipak biti adaptacija a ne nastavak na romane.

U traileru se vidi klinac koji je u New Yorku koji ima vizije, pa kako se približava osamljenoj kući i kroz portal upadne u pustinju gdje sretne revolveraša.
Vidi se revolveraš koji je u New yorku... Znači, to je iz 2. knjige.

I mislim da se vide neke scene koje asociraju na 1. knjigu.
''It was also recently confirmed that The Dark Tower is not exactly a straight-up adaptation. Director Nikolaj Arcel explained in July that this project is in fact a sequel''

Film (ili filmovi) ce sadrzavat neke detalje iz knjiga, ali ce prica u globalu bit nastavak na knjige, odnosno sequel.

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
jeste procitali knjige? ako jeste onda vam je jasno da sequel nije moguc, da ne otkrivam ekipi koja nije citala.
Nisam ih jos citao. Tvrdim ovo prema info. koje se nalaze na raznim portalima.

Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Bolje da čitaju knjige koje su vrhunske nego da čekaju film koji tko zna kakav će biti, a teško da će biti vrhunski.
Vjerujem da su neki skepticni bili i po pitanju adaptacije LOTR trilogije, no na kraju su ipak ispali odlicni filmovi.
Naravno ne tvrdim da ce i ovo ispast odlicno, ali bolje cekat, vidjet, pa prosudit jer nikad se ne zna
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 21:27   #59
Mislim da je LOTR puno zahvalniji za adaptaciju od ovog. A, poučeni iskustvom s adaptcijama Kinga, ne vjerujem da će u film biti uloženo puno truda i love.
Nadam se da se varam. Lijepo je vidjeti da je redatelj Europljanin, to ulijeva nadu (valjda?).

A što se tiče priče da je ovaj film nastavak, kao što su neki rekli, to uopće nema smisla. I to ne samo zbog toga što su knjige završena priča nego i zato što nema logičkog smisla - oni koji su pročitali sve knjige razumiju zašto. Odnosno, ovaj film se može samo a) događati u tom nekom 'Dark Tower' svemiru, imati likove iz njega, ili b) biti adaptacija knjiga.
Ali ne može reći da je nastavak na knjige jer bi to bila čista glupost.
Recimo, rečenica u ovom članku:
http://www.cinemablend.com/news/1565...at-he-tells-us
'possibly a sequel to the end of the last book that finds Roland embarking on his quest to reach the Tower one last time', nema nikakvog smisla jer Roland ne može 'posljednji put krenuti u potragu za Dark Towerom'.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 08:35   #60
Evo onog nedovršenog trailera, ako ga netko nije uspio onda uloviti:
http://www49.zippyshare.com/v/NMbk7du3/file.html
Parvis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.