Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2013., 16:09   #81
Nazalost, mislim da sam se kasno sjetila (termin mi je 4.10.) da bi voljela dulu uz mene na porodu ali mislim da je to jedno prekrasno iskustvo. Zanima me kako inace pronaci dulu i postoji li neka udruga kojoj se mozes obratiti?!?!
znam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 13:29   #82
drago mi je vidjeti da u Varaždinu prihvaćaju doule, moram priznati da bih voljela proći porod na stolčiću sa doulom, ali pošto sam iz Zagreba, ne znam kako bih to mogla organizirati tu
malo me frka putovati do Varaždina u trudovima, a i površna sam priznajem, ali teško mi je pomisliti da iz Zgb moram putovati u drugi grad na porod

ipak, da budem malo hrabra... Vž doule, vi imate dobru suradnju s bolnicom i postoji li mogućnost posjete vž bolnici skupa s vama? Treba li proći trudnički baš u vž bolnici ili prihvaćaju bilo koji? Iako, i da ga nemam nije da mi mogu zabraniti da se porodim

Jeste li možda imali iskustva u nekoj zgb bolnici (ciljam na sv. duh)? čitala sam iskustvo s Petrove gdje su zabranili Ivani Simić Bodrožić da ide s prijateljicom jer "neće lezbače na porodu"
Doule, pliz javite mi se jer me hvata panika od bolnica i lječničkog osoblja, svaki mjesec sve teže prolazim i regularne preglede, a od bolnica i bolničke atmosfere me hvata želja da zbrišem na Sljeme roditi pa šta bude bude
__________________
Još jedna životinja koja je obitavala u hladnim predjelima je POLARNA LISICA (Alopex lagopus). Taj grabežljivac i danas živi u hladnijim područjima.
--20.10.2013. mali lisac--
Alopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 20:31   #83
Quote:
znam ja kaže: Pogledaj post
Nazalost, mislim da sam se kasno sjetila (termin mi je 4.10.) da bi voljela dulu uz mene na porodu ali mislim da je to jedno prekrasno iskustvo. Zanima me kako inace pronaci dulu i postoji li neka udruga kojoj se mozes obratiti?!?!
dovoljno je sa doulom se naći i nekih mjesec dana prije poroda da vidite da li ćete kliknuti zajedno, jer ipak se radi o osobi koja će uz vas biti u najintimnijim trenucima vašeg života.
upravo je nedavno osnovana Hrvatska udruga doula, no tek smo u začecima rada (odobreno je osnivanje udruge prije nekih 2 tj)

Quote:
Alopex kaže: Pogledaj post
drago mi je vidjeti da u Varaždinu prihvaćaju doule, moram priznati da bih voljela proći porod na stolčiću sa doulom, ali pošto sam iz Zagreba, ne znam kako bih to mogla organizirati tu
malo me frka putovati do Varaždina u trudovima, a i površna sam priznajem, ali teško mi je pomisliti da iz Zgb moram putovati u drugi grad na porod

ipak, da budem malo hrabra... Vž doule, vi imate dobru suradnju s bolnicom i postoji li mogućnost posjete vž bolnici skupa s vama? Treba li proći trudnički baš u vž bolnici ili prihvaćaju bilo koji? Iako, i da ga nemam nije da mi mogu zabraniti da se porodim

Jeste li možda imali iskustva u nekoj zgb bolnici (ciljam na sv. duh)? čitala sam iskustvo s Petrove gdje su zabranili Ivani Simić Bodrožić da ide s prijateljicom jer "neće lezbače na porodu"
Doule, pliz javite mi se jer me hvata panika od bolnica i lječničkog osoblja, svaki mjesec sve teže prolazim i regularne preglede, a od bolnica i bolničke atmosfere me hvata želja da zbrišem na Sljeme roditi pa šta bude bude
za sad nemamo još iskustva u bolnicama izvan vž-a, no nije teško kad krenu trudovi lijepo se spakirati i zaputiti za varaždin. radi se o nekih cca sat vremena vožnje, a trudovi ipak najčešće traju duže od 1 sat (pogotovo kod prvorotki).

u vž rodilištu se prolazi tečaj, no posjeta samom rodilištu nije baš česta jer je najveći izgovor "gužva". doznat ću više informacija oko samog tečaja, no do sad je zapravo bilo najvažnije samo platiti, nije ih baš bilo briga dal ste stvarno položili isti. no sad se nešto šuška da vas zapisuju....
trudnički tečaj potreban je samo ukoliko želite pratnju uz sebe. ako idete bez pratnje, sami, tada tečaj nije potreban.
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 20:32   #84
jako puno žena dođe iz zg i drugih mjesta rađati u vž
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 13:34   #85
Quote:
znam ja kaže: Pogledaj post
Nazalost, mislim da sam se kasno sjetila (termin mi je 4.10.) da bi voljela dulu uz mene na porodu ali mislim da je to jedno prekrasno iskustvo. Zanima me kako inace pronaci dulu i postoji li neka udruga kojoj se mozes obratiti?!?!
Nije kasno, imaš još dosta vremena

Neznam da li postoji popis negdje.
Ako ti treba preporuka javi se na pp
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 15:08   #86
eto cure imate na facebooku https://www.facebook.com/doula.varazdin

i kontakti su gore od doula,(cak i kratko predstavljanje od doula ) savjeti i sve vezano
__________________
Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?
silver.mouth is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 12:55   #87
slobodno se javite meni ili Antoneli za bilo kakve info
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 12:56   #88
uskoro ćemo imati i registar doula, i bit će i besplatna projekcija filma, i radionice...
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 16:48   #89
http://www.doula.hr/
doule dobile stranicu
__________________
Još jedna životinja koja je obitavala u hladnim predjelima je POLARNA LISICA (Alopex lagopus). Taj grabežljivac i danas živi u hladnijim područjima.
--20.10.2013. mali lisac--
Alopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 17:57   #90
Quote:
Alopex kaže: Pogledaj post
http://www.doula.hr/
doule dobile stranicu
Svaka čast! Jako lijepo da je i Hrvatska konačno dobila ovako nešto
Yamas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 22:16   #91
Podižem ovu temu iz pepela.

U 4.mjesecu sam završila tečaj za doulu i sa još jednom doulom djelujem na području dalmacije. Da budemo precizniji, u Zadru
Pozivam sve trudnice da nam se slobodno obrate, imamo i stranicu na fb koju ovdje ne bi oglašavala, nego u inbox
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2019., 23:06   #92
Dižem temu i čudno mi je da do sada nitko nije dizao...imamo koju mamicu s iskustvom?

Shushe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2020., 13:33   #93
Dizem i ja temu, nakon posljednjeg pokusaja od prosle godine. Procitala sam cijelu temu inzapravo dosta je tu promasene poante, ali svako ima svoje misljenje

Zanima me kakva su vam iskustva, citala sam malo na netu, sad ima dosta doula kod nas. Pratim una.bridged na IG, ona jako lijepo pise o svom osobnom iskustvu, zbog kojeg se odlucila i sama postati doula.

Prvo sam naisla na nekog drugoga, gledala sam i cijene, puni paket kod druge doule je 3500, nekoliko susreta prije rodjenja, prisustvovanje porodu i posjet nakon. Mislim da se ponude razlikuje, planiram jos istraziti, ali me zanimaju tudja iskustva, ako se netko odlucio


Sent from my iPhone using Tapatalk
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2020., 17:04   #94
Pozdrav

Nemam iskustvo nazalost ali sam si planirala uzeti doulu da M nije htio ici smnom na porod....Na kraju je htio naravno ali nije smio haha... korona... nazalost

Meni je to jako lijepo i cijena mi je skroz ok za tako nesto... i ja sam gledlaa sve je to oko 3-4 tisuce kn po paketima...

Svakako lajk za doule od mene
-Dali- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2020., 19:22   #95
Vidjela sam kod jedne doule da vise ne ide na porodjaje jer holnice bas ne gledaju blagonaklono na njih, no moguce da je to iznimka.

Ja cak ni ne bi nuzno da ide samnom, planiram da muz ide, ali da me pripremi da znam sve sto trebam i da prodje cim gladje noze sa svime sto je u mojoj kontroli )


Sent from my iPhone using Tapatalk
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2020., 21:22   #96
Ako ništa drugo, makar proći neki tečaj kod doule. U prvoj trudnoći sam išla na jogu za trudnice u jedan studio koji je držala doula. Ponudila mi je da dođem na tečaj za trudnice koji ona drži, stvarno je bilo poučno i zanimljivo. Nakon tečaja sam bila mirnija i spremnija na ono što me čeka. Lijepo je objasnila što se sve događa u tijelu žene kad krene porod, imala je gošće jednu poznatu ginekologicu i patronažnu sestru, a bio je i sat s tatama koji je bio fokusiran samo na njih i njihovu ulogu tijekom poroda. Bio je ograničen broj polaznica, mislim da nas je bilo 5-6. Dobila se i potvrda nakon završenog tečaja koja je vrijedila i za prisustvovanje tate na porodu.

Razmišljala sam tad i o douli na porodu i mislim da nije loše da makar bude s tobom kod kuće, prije nego dođe vrijeme za odlazak u bolnicu. Postoje i opcije da ti dolazi nakon poroda i pomogne u prvim danima. Ako imaš želje i mogućnosti, glasam za. Nemam osobno iskustvo, ali ideja mi se čini dobra i mislim da samo možeš nešto dobiti i naučiti.
Zoia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2020., 21:06   #97
Quote:
girly-girl kaže: Pogledaj post
Dizem i ja temu, nakon posljednjeg pokusaja od prosle godine. Procitala sam cijelu temu inzapravo dosta je tu promasene poante, ali svako ima svoje misljenje

Zanima me kakva su vam iskustva, citala sam malo na netu, sad ima dosta doula kod nas. Pratim una.bridged na IG, ona jako lijepo pise o svom osobnom iskustvu, zbog kojeg se odlucila i sama postati doula.

Prvo sam naisla na nekog drugoga, gledala sam i cijene, puni paket kod druge doule je 3500, nekoliko susreta prije rodjenja, prisustvovanje porodu i posjet nakon. Mislim da se ponude razlikuje, planiram jos istraziti, ali me zanimaju tudja iskustva, ako se netko odlucio


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mi smo razmišljali o paketu, na kraju smo se odlučili samo za individualno savjetovanje. U 2 susreta od po sat, sat i pol nam je došla doma, objasnila nekako cjelovito tijek poroda, što se može očekivati, koje su faze, kako se možemo pripremiti, što raditi u kojoj fazi, kako partner može pomoći. Cijena za to je bila 800 kn i bilo nam je relativno korisno u tom trenutku, možda zapravo najviše za partnera koji nije toliko sam čitao o tome, koliko god sam mu ja prenosila svoja istraživanja. On je bio baš oduševljen, njegova reakcija je bila "pa ovo bi svi trebali čuti!"

Na kraju nam nažalost ništa od toga nije uopće trebalo jer sam završila prvo na indukciji, a onda jako brzo na hitnom carskom. Ali eto super da nismo uzeli doulu za porod pa bezveze platili

U ovim uvjetima korone mislim da se ne isplati uzeti za porod, jer su dobre šanse da ionako neće moći prisustvovati, ako govorimo o odlasku u rodilište. Da li se isplati uzeti je samo za doma, to svatko odvagne za sebe, mislim da recimo jako ovisi o tome kakve smo mi same i kakav nam je partner, što se tiče smirenosti, staloženosti, strpljivosti. Jer doule će uglavnom reći da je jako važno što duže ostati kod kuće i što više "poroda" odraditi doma, a većini prvorotkinja je to teško i često prevagne strah i "bolje da sam ipak u bolnici". Doula tu vjerojatno može pomoći da smiri većinu strahova i da se nešto duže ostane doma, ali to je opet pod pretpostavkom da nećeš recimo "proći" termin (kad krenu s pritiscima za indukciju i sl, kojima nije lako ne popustiti), da te neće zadržati u bolnici na nekom random pregledu i sl.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2020., 00:20   #98
Quote:
Zoia kaže: Pogledaj post
Ako ništa drugo, makar proći neki tečaj kod doule. U prvoj trudnoći sam išla na jogu za trudnice u jedan studio koji je držala doula. Ponudila mi je da dođem na tečaj za trudnice koji ona drži, stvarno je bilo poučno i zanimljivo. Nakon tečaja sam bila mirnija i spremnija na ono što me čeka. Lijepo je objasnila što se sve događa u tijelu žene kad krene porod, imala je gošće jednu poznatu ginekologicu i patronažnu sestru, a bio je i sat s tatama koji je bio fokusiran samo na njih i njihovu ulogu tijekom poroda. Bio je ograničen broj polaznica, mislim da nas je bilo 5-6. Dobila se i potvrda nakon završenog tečaja koja je vrijedila i za prisustvovanje tate na porodu.

Razmišljala sam tad i o douli na porodu i mislim da nije loše da makar bude s tobom kod kuće, prije nego dođe vrijeme za odlazak u bolnicu. Postoje i opcije da ti dolazi nakon poroda i pomogne u prvim danima. Ako imaš želje i mogućnosti, glasam za. Nemam osobno iskustvo, ali ideja mi se čini dobra i mislim da samo možeš nešto dobiti i naučiti.
Jesi išla kod Kristine?

Iako mi baš nije sve imalo smisla, meni je tečaj pomogao da smislim gdje ću roditi i da djelomično izgubim strah od poroda. Nakon toga sam još sama završila tečaj da doulu i hipnoporod.

Inače, kad sam saznala da sam trudna, bila sam paralizirana od straha jer moram roditi. Na kraju kad mi je puknuo vodenjak sam mirno prvo pojela, spakirala torbu i uputila se u bolnicu. Bila sam samo jako uzbuđena.

Meni je jako pomoglo to što sam točno znala što me čeka, a znala sam i zbog čega je porod toliko dug i što se čeka i koliko će trajati. I muž je sve znao i bio je skroz smiren.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2020., 21:46   #99
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Jesi išla kod Kristine?

Iako mi baš nije sve imalo smisla, meni je tečaj pomogao da smislim gdje ću roditi i da djelomično izgubim strah od poroda. Nakon toga sam još sama završila tečaj da doulu i hipnoporod.

Inače, kad sam saznala da sam trudna, bila sam paralizirana od straha jer moram roditi. Na kraju kad mi je puknuo vodenjak sam mirno prvo pojela, spakirala torbu i uputila se u bolnicu. Bila sam samo jako uzbuđena.

Meni je jako pomoglo to što sam točno znala što me čeka, a znala sam i zbog čega je porod toliko dug i što se čeka i koliko će trajati. I muž je sve znao i bio je skroz smiren.
Jesam. Ja sam isto imala ogroman strah od poroda, a tečaj mi je pomogao po tom pitanju.
Zoia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2020., 00:10   #100
Quote:
Zoia kaže: Pogledaj post
Jesam. Ja sam isto imala ogroman strah od poroda, a tečaj mi je pomogao po tom pitanju.
Meni je isto pomogao, samo što sam neke savjete s dozom opreza poslušala.
I još sam sama prošla dosta toga jer mi nije bilo dovoljno informacija.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.