Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2016., 17:55   #1
Притяжение (Prityazhenie, Attraction 2017)



Притяжение (Prityazhenie)
Attraction


Film Fedora Bondarchuka koji vam je možda poznat od Bitke za Staljingrad.

Film se dosta iščekuje u Rusiji. Najavljen je za siječanj 2017. godine. No ne znam hoće li biti u kinima u Hrvatskoj?


Ono što vidim do sada je jednostavno
Ubrzo nakon što se NLO sruši na Moskvu
počinje - rat.



putnikbroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 20:50   #2
Izgleda jako zanimljivo, no ja mislim da kod nas od 90.-ih nije bilo ruskih filmova u kinima. Ne znam, ne sjećam se stvarno da je bio ikoji.

Stvarno izgleda super.
Kajves is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 23:47   #3
Da? Čudno,... Kao neki hladni rat mi zvuči to...
S obzirom da su non stop filmovi iz SAD-a, zašto ne i iz drugih zemalja?
Kad već država ne mari da ima snažnu domaću filmsku industriju...
Ova tema je već i zanimljivija od samog filma,...
putnikbroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 09:10   #4
Mene ovo užasno podsjeća na Battleship, Battle for LA i slična Hollywoodska sranja koja vrijeđaju žanr SFa. Čini se kao tipični Bayev akcić a to baš i nije obećavajuće.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 11:57   #5
Quote:
putnikbroj kaže: Pogledaj post
S obzirom da su non stop filmovi iz SAD-a, zašto ne i iz drugih zemalja?
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Čini se kao tipični Bayev akcić a to baš i nije obećavajuće.
Pa da, kao društvo smo usmjereni na produkciju iz SAD-a, pa sve ostalo onda uspoređujemo sa SAD-om, tj. sve ostalo mora sličiti na američku produkciju. Ako nije američki 'blokbaster' onda to nije 'vrijedno gledanja' (govorim općenito na temelju vlastitog iskustva s ljudima koji me okružuju, naravno prihvaćam da određen broj ljudi u Hrvatskoj ne djeluje po ovoj 'generalizaciji').
Jednom sam predložio u grupi prijatelja da odemo na Tuškanac (Zagreb) pogledati nekoliko filmova europske produkcije. Odgovor je bio u stilu: ''kaj buš gledal to sranje''.

Ne znam, meni ovaj film izgleda zanimljivo, i vizualni i idejno. Ali ja volim isprobati nove stvari tako da nemam ništa protiv strane produkcije, u ovom slučaju ruske produkcije. Ali ipak, ne vjerujem da će ovo stići do nas, a ako i stigne neće imati uspjeha. Na HTV-u su na Trećem prikazivali ruske klasike, ljudi iz okolnih zemalja su se divili tome kako HTV ima kvalitetan taj 'Treći' kulturni program, pa eto, nestalo. Dok su se neki pojedinci na forumu žalili da je to komunistička propaganda, a ovi emitirali Hamleta (rusku produkciju). Pogledajte samo facebook komentare na raznim člancima, ja ponekad ne mogu vjerovati da živim u ovoj državi, ponekad me iznenade stavovi prijatelja i susjeda, tu bude izvala mržnje, netrpeljivosti na temu koja je posve nevina, npr. kvaliteta čelika (da sad karikiram za primjer).

Mene u ovom traileru satrala scena: ''-Vi ste došli iz druge galaksije? - Mi smo došli iz Čertanova!''.
Kajves is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 22:11   #6
Quote:
Kajves kaže: Pogledaj post
Pa da, kao društvo smo usmjereni na produkciju iz SAD-a, pa sve ostalo onda uspoređujemo sa SAD-om, tj. sve ostalo mora sličiti na američku produkciju. Ako nije američki 'blokbaster' onda to nije 'vrijedno gledanja' (govorim općenito na temelju vlastitog iskustva s ljudima koji me okružuju, naravno prihvaćam da određen broj ljudi u Hrvatskoj ne djeluje po ovoj 'generalizaciji').
Jednom sam predložio u grupi prijatelja da odemo na Tuškanac (Zagreb) pogledati nekoliko filmova europske produkcije. Odgovor je bio u stilu: ''kaj buš gledal to sranje''.

Ne znam, meni ovaj film izgleda zanimljivo, i vizualni i idejno. Ali ja volim isprobati nove stvari tako da nemam ništa protiv strane produkcije, u ovom slučaju ruske produkcije. Ali ipak, ne vjerujem da će ovo stići do nas, a ako i stigne neće imati uspjeha. Na HTV-u su na Trećem prikazivali ruske klasike, ljudi iz okolnih zemalja su se divili tome kako HTV ima kvalitetan taj 'Treći' kulturni program, pa eto, nestalo. Dok su se neki pojedinci na forumu žalili da je to komunistička propaganda, a ovi emitirali Hamleta (rusku produkciju). Pogledajte samo facebook komentare na raznim člancima, ja ponekad ne mogu vjerovati da živim u ovoj državi, ponekad me iznenade stavovi prijatelja i susjeda, tu bude izvala mržnje, netrpeljivosti na temu koja je posve nevina, npr. kvaliteta čelika (da sad karikiram za primjer).

Mene u ovom traileru satrala scena: ''-Vi ste došli iz druge galaksije? - Mi smo došli iz Čertanova!''.
Ne kažem ja da će film biti loš zbog toga jer je ruski, nego što preočito kopira neke američke uzore. Ne nudi ni neku novu priču a ni ideju. A budući se foršpan koncentrira isključivo na akciju i ne vidim neku inovativnost (da, znam, teško je to danas)....

OK, sruše NLO i onda slijedi gradska borba (u stilu transformersa)... prožvakano... bar meni.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 11:54   #7
Jedva čekam da pogledam ovo.CGI je bolje urađen nego što je u 75% američkih filmova.Rusija izgleda kreće u ozbiljan filmski rat protih holivuda.
Ecio94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 10:23   #8
Mislim da je za 10 dana premijera u Rusiji. Tako da,... ako se tamo netko nađe
Kakve su šanse da neko malo kino kod nas dobije ovaj film?
putnikbroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 04:01   #9
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Ne kažem ja da će film biti loš zbog toga jer je ruski, nego što preočito kopira neke američke uzore. Ne nudi ni neku novu priču a ni ideju. A budući se foršpan koncentrira isključivo na akciju i ne vidim neku inovativnost (da, znam, teško je to danas)....

OK, sruše NLO i onda slijedi gradska borba (u stilu transformersa)... prožvakano... bar meni.
ja takvih predrasuda nemam....BRIGADA....ajme kako je dobra ta serija....to je jedna od rijetkih stvari koja se mora priznati htv.u.....zahvaljujuci njemu....pogledah brdo vrhuskih filmova a da nisu američki....


vrijeme je da vidimo spetzne u borbi protiv elijena....
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 02:16   #10
Masu ruskih kvalitetnih filmova nije bilo u hrvatskim kinima, teško da će i ovo biti. Iako je SF po zapadnom receptu.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 21:02   #11
I
Quote:
Kajves kaže: Pogledaj post
.....
Ne znam što napadaš Zuikakua i ja sam osjetio na traileru vibru kopiranja američkih priča sa previše akcije a malo priče, ali hej trailer ne mora da kaže kakav će biti film. Inače puno mi je bolji trailer o ruskom filmu "Koma" jednostavno ima dušu i tajanstvenost.
__________________
Lica sa ulica, koja zaboraviš u letu,
čim ubrzaš svoju petu
jarovit ratnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 21:06   #12
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Masu ruskih kvalitetnih filmova nije bilo u hrvatskim kinima, teško da će i ovo biti. Iako je SF po zapadnom receptu.
Daj reci koji to imaju ruski kvalitetni SF filmovi da nisu puno stari a da su kvalitetni možda bi i pogledao.
__________________
Lica sa ulica, koja zaboraviš u letu,
čim ubrzaš svoju petu
jarovit ratnik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.