Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2017., 23:08   #421
Meni je ovaj film solidan. Podseca me na neke japanske crtace koje sam gledao kao klinac: Voltron zastitnik svemira, Robotek, Sablja I zvezdani serif, Granzort
Eartwormjim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 00:12   #422
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
daj shvati više da u tom šarolikom entertainment svijetu show businessa nema ograničenja,

uostalom film je očigledni svojevrsni moderni pandan Kaijū žanrovskih ostvarenja koji su se štancali polovinom prošlog stoljeća i koji su jedno vrijeme raspirivali djetinju maštu publici diljem svijeta.

i ondak ja ne kužim da TEBI to nije jasno i da ideš napisati jedan ovakav neprimjereni dekonstruktivni rušilački komentar

i daj više zapamtite jednom za sva vremena,
što veći i luđi žanrovski dijapazon to bolje za umjetnost i kulturu jedne zemlje.

Kada vidim film koji se bazira na nekom primalnom testosteronskom divljanju samih glumaca koji samo što se ne lupaju o prsa ko gorile, čudovištima velikima ko naš mjesec, te robotima istih takvih dimenzija u njihovom nezaustavljivom masakriranju gledatelja totalnim apsurdom u isfuranom vojničkom "patriotskom" okruženju i kada sve djeluje kao da je bez početka i kraja, onda smatram da je filmska umjetnost kao takva ugrožena dekonstruktivnim rušenjem, a moj komentar zaslužuje pravo da bude iznesen.
Meni je film bio dosadan do bola, kao prvo i osnovno. Dosadan jer osim akcijskog rolerkostera koji je bio doveden do nivoa neviđene i odurne grotesknosti i apsurda nije pružao ama baš ništa drugo. Jeftina akcija i gomile specijalnih efekata mi ne čine priču uzbudljivom.
Ako to vole djeca, super, no ja volim gledati onog starog Tom i Jerrya što sam volio kao i mali, a ne ovakav visoko budžetni trash. Ne znam tko je Kajuji, no ako je nešto orijentalno, moram priznati da mi se oduvijek prisralo od muke od svega s dalekog istoka.
Naravno, tko voli, nek izvoli. Ne pačam se u to.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 19:40   #423
Filmovi su odavno izgubili na kvaliteti i sve više toga se svodi na efekte i jurnjavu. No opet, čini se kao da upravo to ljudi i žele. Čemu osmišljavati dobru priču ako staviš efekte i akciju i zaradiš masne pare...

To je pogotovo istina sa filmovima poput Pacific Rima. Ljudi ga nisu išli gledati jer su očekivali ne znam kakvu priču i ne znam kakve dobre likove, već su išli gledati efekte i makljažu robota i monstera na velikom platnu. Općenito se takve filmove (Godzilla, Dan nezavisnosti, King Kong...) ide gledati u kino zbog efekata i makljaže, dok je priča sporedna stvar. Van kina ti filmovi djeluju ko nekakav crtić i izgube gotovo svu svoju "moć" koju pokažu kad se gledaju na velikom platnu. I time je jasno da se radi o "smeće" filmovima jer im se sve temelji baš na efektima.

Naprosto je stvar u tome da se od takvih filmova ni ne očekuje mnogo po pitanju priče, nego tek toliko da ima neki background za ono glavno - makljažu. To su baš ono, naivni filmovi da probude akcijsku djecu u nama. Pacific Rim je u tome, rekao bih, i uspio u dobroj mjeri. Zato i ima takvu ocjenu. Da ga se ocjenjuje po pitanju priče i likova i svega, onda bi to bila jedva dvojka, ako.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 20:58   #424
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Naravno, tko voli, nek izvoli. Ne pačam se u to.
nitko te ne tjera da gledaš to,
kao što te npr. nitko ne tjera da slušaš sepulturu

fala bogu ima dovoljno naznaka o kakvoj vrsti filma se radi prije nego ga odgledaš, plakat npr. jasno stavlja ogromnog robota u prvi plan, u traileru se prepostavljam također vidjelo o čemu se tu radi, žanrovski determiniran kao akcija avantura SF.

jasno je da u tom kontekstu čovjek ne može očekivati bog zna kako poučan i dovitljiv film, fokus je na drugim osjetilima kao što su adrenalin, akcija, tenzija, satisfakcija.

u tom kontekstu ima veliku ocjenu.

ja npr, ponekad volim takav odmak kao svojevrsni izlet u fantaziju,
bez puno vrludanja, ali to ne znači da sam takav
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 23:55   #425
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
nitko te ne tjera da gledaš to,
kao što te npr. nitko ne tjera da slušaš sepulturu

fala bogu ima dovoljno naznaka o kakvoj vrsti filma se radi prije nego ga odgledaš, plakat npr. jasno stavlja ogromnog robota u prvi plan, u traileru se prepostavljam također vidjelo o čemu se tu radi, žanrovski determiniran kao akcija avantura SF.

jasno je da u tom kontekstu čovjek ne može očekivati bog zna kako poučan i dovitljiv film, fokus je na drugim osjetilima kao što su adrenalin, akcija, tenzija, satisfakcija.

u tom kontekstu ima veliku ocjenu.

ja npr, ponekad volim takav odmak kao svojevrsni izlet u fantaziju,
bez puno vrludanja, ali to ne znači da sam takav
Meni se recimo svidio prilično Guardians of Galaxy... ima jedan šarm koji mu je pojačala i upotreba retro pop glazbe, te ima crtu ljudskosti i pristojnu dozu humora. Film fantazije i akcije, no s duhom. Sve to mi Pacific Rim nema koji je čista bezdušna i groteskna mučiona koju kao da su režirali nabrijani klinci od 12 godina. Nisam ga krenuo gledati jer sam mislio da nije za mene, već da se zabavim, no na kraju sam ga na silu odgledao do kraja. Nije mi bio ni zabavan. U stvari osjećao sam se nakon filma kao da mi je netko silovao intelekt da budem najiskreniji.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 00:18   #426
istina, nema ni mrvu šlifa kojeg spominješ, to je više taj militaristički pristup koji je i meni bio naporan, i čudno mi je to malo za del tora koji je u ranijoj fazi imao baš filmove s tim šlifom o kojem pričamo.

možda je pomodarstvo u pitanju, nekakva brija na ozbiljnost kao npr. u ovim nolanovim batmanima

opet ne mogu reći da nisam uživao u efektima i spektakularnim prizorima
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2020., 23:03   #427
Film je u principu high tech/sf zabava. Ako si htio gledat velke robote kak se biju s velkim zvjerima, dobio si upravo to. Zabavan i vizualno nabrijan. Ništa više - ništa manje. Del Toro je ovdje pokazao da možeš gledati filmove kakve snimaju Bay i Emmerich i bez tipičnih klišeja...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.