Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2016., 12:07   #7061
"proširio" se trač da nosim blizance. jer imam jako veeelikiiii trbuh. jučer me susjeda pitala jel to istina. da se priča.
38 tt sam. kako bi trebala izgledati?
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 05:15   #7062
Mene za sada nista ne nervira. Ni komentari kada kazem sto nosim poput;" aha, pa uvijek dobijes suprotno od onoga sto zelis" - wtf... nisam nikad ani rekla sto zelim i da li imam poreferenciju, al boli me briga... Do komentara dal smo planirali, koliko dugo nam je trebalo, bitno da je musko i sl... Ja sam u zenu. Nista me ne dira.
MKay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 20:00   #7063
Trenutno me najvise zivcira to sto masa ljudi komentira da sam smrsavila i onda onaj zabrinuti izraz lica. Ak me netko pita jel jedem sta zviznut cu ga po glavi, majke mi. Mislim, znam da zele dobro, al se onda nekako osjecam ko da sam ja kriva jer se izgladnjujem il nesto pa se krenem opravdavat.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 20:21   #7064
Mene najvise iritira konstantno zastopan nos, a nema se sta ispuhat. Ubija me to

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 23:15   #7065
Ovo ce shvatit mame sa ljubimcima... ;D
Ovdje nije u pitanju familija ofc (oni shvacaju ili bar znaju da im nije pametno pitati) nego random ljudi.
Ako znaju da imas macku ne prodje 5sec odmah razglabaju o "onoj bolesti" (kojoj ne znaju ime ofc) koju prenose macke.
Znam da imam antitijela na toxo pa samo kazem da, da je toliko cesta koliko misle 90% djece bi pomrlo prije rodjenja.
Jasna mi je dobra namjera ali zaboga dal ti prvo pitanje bas mora biti o mogucim smrtonosim bolestima koje tvoji ljubimci prenose.
Dodje mi da im kazem sto mi sve usputni ljudi na tramvajskoj stanici mogu prenjet a lista je daleko duza

Nadalje, "sto ce te sa psima". Kao da su neki stari komad namjestaja koj nam sad smeta jer nemamo kamo sa kinderbetom pa ce mo ih samo hitit van.
Odgovorim da ak im se djete nebu dopalo ili bude alergino dat ce mo ga na posvajanje.
To je ona kap kod koje ti se neda random nebitnim ljudima u zivotu objasnjavat da psi nisu u bili kao zamjena za dijete i da sad mogu ici. Familija su. Tocka.

I posljednje, je li curica ili decko pa da znam koju boju robice moram nabavljat.
Reko, oblik genitalija ne odredjuje omiljenu boju djeteta niti boja dekice oblik genitalija
Kada mi prijatelji spremaju robicu njihove djece nije me briga dal je roza, plava ili zelena. Zahvalna sam da ne moram ostavljat bezobrazne sume na nesto sto ce obuc 2x pa prerast a boja me se jednako tice kao i dal ima zeku ili medu nacrtanog.

Frendica je trebala rodit kcer i svi zivi su joj pokupovali roze stvari. Na kraju se "kcer" rodila sa jajcekima pa mu nije pala kruna s glave kaj je u rozom
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 12:54   #7066
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post

Nadalje, "sto ce te sa psima".
Kažeš im: "A ništa, u gulaš." i gledaš face
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 21:45   #7067
Nas vise nist nitko ne pita o zivotinjama.... navikli da imamo i djecu i zivotinje

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 09:48   #7068
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Kažeš im: "A ništa, u gulaš." i gledaš face
odlicno
jos treba dodati da ce gulas biti za krstitke (ili babinje) pa se nece sami pozvati
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 10:53   #7069
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Kažeš im: "A ništa, u gulaš." i gledaš face
Jeste li za domaći gulaš?
Great Shape is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 13:09   #7070
Trenutačno me najviše iritiraju ljudi bliskiji meni koji znaju da imam povišen šećer i nude me sa slatkim sokovima i kolačima. Imam dojam ko da me izazivaju (makar znam da nije tako).

Dođemo kod svekrve i svekra na ručak, svekrva vadi sok i nudi nam. Mislim ok, jasno mi je da neće sad cijela familija ne piti sok zbog mene, al daj se ne čudi onda kad neću pit. Odlazimo doma uvaljuje mi kolače da imamo za božić. A dvije rečenice prije toga sam rekla da namjeravam raditi par vrsta sa manje šećera da mogu guštati u njima. A sad dok mm ne pojede ove koje imamo moram trenirat snagu volje da ih ne pojedem. A svi ovi klasični božićni sa dosta šećera i fini za popizdit.

Ak mi netko pokloni milku za Božić gađat ću ga/ju s njome.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 13:13   #7071
Tepanje.

Mrzim kad mi djetetu tepaju, iskrivljuju rijeci, pa nisi lijepa nego jepa, nisi dobro nego doblo, nemas pelenu nego pejenu i slicno.
Ne volim kad se sa djetetom razgovara ko s idiotom, uvijek me to zivciralo ali sad je preslo na sasvim drugu razinu...
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 08:51   #7072
Kao majku i trudnicu, uzasno me nerviraju militantne trudnice/majke/rodilje/dojilje kojima bi na uvjerenjima i ocekivanjima pozavidjeli i Boko Haram/ISIS/crveni Kmeri.
Neki dan citam clanak kak je rodila ona nasa pevaljka Pamela Ramljak, i pise da je rodila prirodno. A u komentarima ispod clanka, da to nije prirodno jer je uzela epidrualnu
Ono, sto vise patis na porodu, sto duze radjas i sto vise savova imas, to si veca i bolja majka i Rvatica. Naravno, uzimanje bilo kakvih sredstava za uklanjanje boli su ono, nedopustiva. (Mozda bi kamen u glavu bio prihvatljiv?)
Ako ne dojis, nemajka si.
Ako dojis, ali ti dijete ne visi na cici 24/7, Opet si nemajka.
Ako nemas kvrge, mastitise, ragade po cicama opet si nemajka.
Ako ti dijete nema neku dijagnozu oko koje moras bit okupirana njime non stop, opet si nemajka.

Pa jebote. Ne daj Bog imat stav ja svoje dijete odgajam na ovaj nacin, a ti na onaj nacin i zapravo me boli kurac sto ti radis...a ne, ne, ne....moras se ultimativno zrtvovat, vise od Isusa na krizu da bi bila smatrana majkom.

Ma nabijem ih sve. Uzela bih sve zive droge na porodu, od gljiva,heroina, chrystal metha da sam mogla. Dojenje mi je bila muka ziva i potpisat cu to jos 3 miliona puta. Ali da se idem kurcit time kako sam ja super zato sto sam dojila, a sve ostale nisu, ne pada mi na pamet. Ne virim drugim zenama u cice.

A probajte samo tu na forumu napisat da svoje dijete ne dojite na zahtjev, nego po nekom rasporedu....ko prezivi, pricat ce. "Shame, shame, shame" :gameofthrones:
LudaMara is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 09:25   #7073
Tek sam na pocetku a vec su me svi poceli nervirati. Konkretno price o tome kako cu tek.da vidim sta me ceka, grom i pakao. Muke sa povracanjem, muke oko pproda, muke sa bebom, sve same muke. Vjerujem.da nije lako ali niko da mi kaze da me u svemu tome nesto i lijepo ceka. Da je sve tako crno ni jedna zena nikad ne bi rodila.e
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 22:36   #7074
LudaMara
Ailani is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 20:09   #7075
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Tepanje.

Mrzim kad mi djetetu tepaju, iskrivljuju rijeci, pa nisi lijepa nego jepa, nisi dobro nego doblo, nemas pelenu nego pejenu i slicno.
Ne volim kad se sa djetetom razgovara ko s idiotom, uvijek me to zivciralo ali sad je preslo na sasvim drugu razinu...
Ajme...
To sam jučer muža špotala kad je tak pričao sa frendičinom malom.
Reko, ne radi idiota od djeteta, oduči se prije neg naše stigne.
Njegova majka mu dan danas tepa, čovjeku od 35 godina (?!). Ajde on se još kontrolira, sestra mu jedva priča bez tepanja kada su bliske osobe u pitanju.
Što meni od 30 godina ima tepat njegova sestra O.o
Znam da je bebi od par mj svejedno ali ne možeš tako nastavit u nedogled inaće ćeš dobit upravo takve mlade ljude koji ne znaju ni normalno komunicirat.
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 21:09   #7076
Ma nije ni bebi od par mjeseci svejedno. Taj mozak usvaja rane jezicne obrasce i bitno je kako se i na koji nacin prica s bebom. Najbolje mi je kad mi baba veli "ali beba me ionak niš ne razumije". Da, ne razumije kontekst i znacenje rijeci ali cuje ton, melodiju i glasove i molim te nemoj da joj plavo bude pjavo, velika lopta vejika jopta i slicne pizdarije, jer to sto danas cuje - sutra ce razumjet. I ponavljat. Zasto loptu ne nazvati loptom jebemu, jel to takav problem.

Drugi problem je i to sto se ljudi onda nauce tepati djetetu i misle da ce prestat to radit kad dijete napuni 12 mjeseci, 18 mjeseci, 2 godine... Jok, tepaju i dalje (iako dijete sad naveliko razumije sta ti pricas) jer im je tepanje preslo u naviku.
Ja znam da moja baba nebu prestala tepat tek tako jer joj vec sad ulazi u naviku, vidim da se nemre skontrolirat premda sam joj probala objasnit, al nemos ti to babi od 8 banki u guzici....

Grozim se toga, ne vidim nista slatko u tome, niti mi je simpaticno tepati bebi " jer je sjatka".
I to kazem ja koja sa svojim djetetom pricam ko navijena po cijeli dan osim kad spava, izmjenjenim glasovima, glasam se ko macka, pas, miš tralalaa, pjevam joj glasove pa zavijam aaaaa eee iiiii.... Mislim da me cuje netko sa strane zaprl bi me u gumenu sobu

Ali eto, na pregledu na Goljaku veli fizijatrica da tak elokventno dijete jos nije vidla, koje viče i glasa se u tonovima, "razgovara", ponavlja glasove, formira neke svoje melodijske nebuloze.... Bas je ostala paf. I to ranije rođeno dete sa zastojem u razvoju. Eh, mozda bi tak bilo i da tepam ko idiot, ne znam.....ali iskreno sumnjam.

Poslano sa mog NOA_VISION_H3 koristeći Tapatalk
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 13:34   #7077
Quote:
LudaMara kaže: Pogledaj post
Neki dan citam clanak kak je rodila ona nasa pevaljka Pamela Ramljak, i pise da je rodila prirodno.
Je, žena pričala kak je skoro 20 sati rađala (i ja sam 22) u Petrovoj. Odeš tam na tečaj i prodaju ti foru kak "žene nemaju kaj rađat preko 4-5 sati, odma na carski, pa nismo u srednjem vijeku"
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:48   #7078
mene iritra činjenica da kad je žena bez djece u pravilu nije dobro došla u kokošinjac na rođendanima, čim je trudna može u "ekipu"..do tada vidjet ćeš ti :značajni pogledi u daljinu:
veka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 13:35   #7079
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
Tek sam na pocetku a vec su me svi poceli nervirati. Konkretno price o tome kako cu tek.da vidim sta me ceka, grom i pakao. Muke sa povracanjem, muke oko pproda, muke sa bebom, sve same muke. Vjerujem.da nije lako ali niko da mi kaze da me u svemu tome nesto i lijepo ceka. Da je sve tako crno ni jedna zena nikad ne bi rodila.e
ne brini! moze se desiti da nemas nijednu boljku, porod ekspresan a beba spavalica. svi vole plasiti al nista od toga ne mora se dogodit, nema se smisla nervirat onim sto ne mozes znati i ne mozes utjecati.
to treba takvima odbrusit...
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 17:19   #7080
Nadutost i vjetrovi, sad pred kraj.
Osjecam se da svakih 30 sekudni rokam.
Imam filing da je to toliko silovito da mogu otprdit na bilo koju svjetsku destinaciju, ne treba mi ni prijevoz ni putovnica.

Uzas.
LudaMara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.