Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Za trudnice koje su u radnom odnosu. Kada ste saznale da ste trudne - što ste učinile?
Ostala raditi do porodiljnog, ili to namjeravam 170 49.85%
Odmah "zbrisala" na komplikacije iako nisam morala 63 18.48%
Morala sam na komplikacije radi čuvanja trudnoće 108 31.67%
Glasovatelji: 341. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2017., 21:51   #441
Quote:
sovak kaže: Pogledaj post
Ako radis recimo u školi dobiješ naknadu ako si duže od 3 mjeseca na bolovanju, ne dobiju to svi zaposleni


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ako se ne varam bilo je govora o tome na temi i cini mi se da je bio zakljucak da to dobivaju neke javne sluzbe. Ne znam dali samo ti koji rade u skoli ili jos koje.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 22:11   #442
Imala kozice.....sa blizancima 2mj trudna i pokupim herpes zoster u vrticu (virus vodenih kozica), moja djeca su xijepljena protiv ospica pa dobila ospice i tako.....
I prosle god sam imala djecu u vrticu sa ospicama.....svi uredno cijepljeni....

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 10:00   #443
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Imala kozice.....sa blizancima 2mj trudna i pokupim herpes zoster u vrticu (virus vodenih kozica), moja djeca su xijepljena protiv ospica pa dobila ospice i tako.....
I prosle god sam imala djecu u vrticu sa ospicama.....svi uredno cijepljeni....

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
Herpes zoster nisi pokupila tad od djece, on je posljedica istog virusa koji uzrokuje vodene kozice koje si ti prebolila nekad u životu, a virus ostaje zauvijek dormantan u tebi. Od njega ne možeš više nikada razviti kliničku sliku vodenih kozica, ali kad ti imunitet padne - ako dovoljno padne - razviješ herpes zoster.

A na konto ospica i cijepljenja, ospice nisu same po sebi (u vidu osipa i temperature) opasne po dijete ali mogu imati katastrofalne posljedice ako se zakompliciraju. Cijepljenje u biti sprečava razvoj komplikacija ospica, a i smanjuje stupanj zaraznosti oboljelog po okolinu.

Za tvoje uvjete rada u trudnoći puno su opasniji oni virusi na koje nema cjepiva jer ih djeca lagano prebole, ali su u prvom tromjesječju opasni po plod.
__________________
G 7.3.2010.; :angel: 04/2013; M 11.10.2014.
Srećica
Sephray is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 10:09   #444
Iznos za tri mjeseca bolovanja se dobije od poslodavca, dakle drzave, za sve javne i drzavne sluzbenike, 3300 kn. Ako si kod privatnika provjeri u ugovoru.
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 12:44   #445
Quote:
Sephray kaže: Pogledaj post
Herpes zoster nisi pokupila tad od djece, on je posljedica istog virusa koji uzrokuje vodene kozice koje si ti prebolila nekad u životu, a virus ostaje zauvijek dormantan u tebi. Od njega ne možeš više nikada razviti kliničku sliku vodenih kozica, ali kad ti imunitet padne - ako dovoljno padne - razviješ herpes zoster.

A na konto ospica i cijepljenja, ospice nisu same po sebi (u vidu osipa i temperature) opasne po dijete ali mogu imati katastrofalne posljedice ako se zakompliciraju. Cijepljenje u biti sprečava razvoj komplikacija ospica, a i smanjuje stupanj zaraznosti oboljelog po okolinu.

Za tvoje uvjete rada u trudnoći puno su opasniji oni virusi na koje nema cjepiva jer ih djeca lagano prebole, ali su u prvom tromjesječju opasni po plod.
Uglavnom - opasno okruzenje......
Kako god - imunitet mi je bio u banani sto i inace zna biti u prvom tromjesecju pa je bolje maknut se od gomile malih hodajucih izvora zaraza.....

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:10   #446
pocetak porodiljnog

Pozdrav svima,

imam pitanje za koje ne mogu nac temu, a ova je nekako najbliza pa ako netko zna. Dakle, termin poroda po zadnjoj menstruaciji je 5.8., no po ultrazvuku je na svakom pregledu ispalo 3 tjedna manje trudnoca, tako da je sad vec sigurno da je 26.8... ja sam ovih 45 dana prije racunala od 26.8., no jucer me sestra iznenadila kad je rekla da bi mi porodiljni poceo 21.6., tj. 45 dana prije 5.8.!! i provjerila je s drugom sestrom...jel to tocno? bitno mi je zbog koristenja godisnjeg...hvala svima😀 inace imam policisticne i neredovite m...
tajcik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 15:23   #447
Ima li ovdje koja maserka ili netko slične struke? Do kad ste radile? Kako ste se snalazile?
Ja radim shiatsu i normalno radim, ali nalazim se u glupoj situaciji da mi je sve teže raditi - dakle mogu raditi, ali se prije umorim, pa sam morala prorijediti termine i automatski manje zarađujem (obrtnica). Bojim se ako tako nastavi da ću kroz neko vrijeme biti na kraju mjeseca na nuli, tj. raditi samo za troškove.

Prošli sam tjedan ozlijedila leđa dižući težeg klijenta, fale mi trbušni mišići
Za komplikacije nisam - trudnoća je savršena <3
Ali stvarno mi je sve teže i teže raditi... kako ste se vi nosile?
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 16:04   #448
svaka čast što si neke mogu priuštiti da odu na komplikacije....
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 17:11   #449
Rusterka kako to misliš?


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 17:50   #450
Quote:
sovak kaže: Pogledaj post
Rusterka kako to misliš?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa recimo da nedaj boze komplikacija ne znam bas kolko bi se mogli uzdruavat, u podstanarstvu smo i vjerojatno bi se morala preselit starcima, mojim ili njegovim sto bi mi bilo koma, ne sto su oni grozni ili tako nesto nego sto suprugova samo placa s mojom tom naknadom sumnjam da bi bila dovoljna.. Koliko ona uopce iznosi?
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 17:52   #451
Vaši supruzi ocito imaju velike place ili vam je netko poklonio stan, nama nisu
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 18:07   #452
Suprug mi je u prosvjeti, ja na minimalcu (iako sam VSS), stan ne plaćamo.
Komplikacije su ti max 4250 kn.
A čuj ako moraš ići na komplikacije snašli bi se već.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 18:19   #453
Quote:
sovak kaže: Pogledaj post
Suprug mi je u prosvjeti, ja na minimalcu (iako sam VSS), stan ne plaćamo.
Komplikacije su ti max 4250 kn.
A čuj ako moraš ići na komplikacije snašli bi se već.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Oa onaj ko ne placa stan slobodno moze gledati kao da je dobio na lotu dakle to ti je bar 2k kn gore na placu.
Naravno da bi se snasla, otisli bi starcima srecom pa smo svi u istom gradu.. Uglavnom daj Boze ako sam stvarno trudna trenutno da do zadjeg dana bude sve savrsenooo
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 18:26   #454
Prvo čestitam!
To nam je oko 1000 kn na placu.
Želim ti najljepšu trudnoću



Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 18:30   #455
Quote:
sovak kaže: Pogledaj post
Prvo čestitam!
To nam je oko 1000 kn na placu.
Želim ti najljepšu trudnoću



Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvalaaa malo ne trtaaa
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 18:36   #456
Quote:
rusterka kaže: Pogledaj post
Oa onaj ko ne placa stan slobodno moze gledati kao da je dobio na lotu dakle to ti je bar 2k kn gore na placu.
Naravno da bi se snasla, otisli bi starcima srecom pa smo svi u istom gradu.. Uglavnom daj Boze ako sam stvarno trudna trenutno da do zadjeg dana bude sve savrsenooo
Mi plaćamo podstanarstvo i to već 6 godina. Nekada smo živjeli i na jednoj plaći, i to od 3500, s tim da nikada nismo roditelje tražili niti jednu kunu. Zadnjih 8 godina radim fizički teži posao, i poslana sam baš zbog toga na komplikacije. Suprug trenutno radi stresan i jako odgovoran posao, svakodnevno prekovremeno, zajednički vikend ne znam kada smo proveli. Mislim da nijedna od osoba koje imaju stan nije taj stan našla na cesti. Neke žene rade do samog početka porodiljnog, sa većim zdravstvenim problemima od mene koja sam poslana na komplikacije od 8tt zbog mogućih problema, njima iskreno svaka čast. A neke idu na komplikacije iako su im plaće duplo veće te tu gube puno ali se žrtvuju. Sve smo drugačije i snalazimo se kako tko zna.
danaja1122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 18:41   #457
Mislos da ni jedna osoba koja ima stan ga nije nasla na cesti? Cuj ako su ti strci ili tko vec poklonili stan mislim da se moze bas tako gledat.. Nego kako? Najcesce ti ljudi ni ne znaju koliko su zapravo sretni, vec uzmu stvari zdravo za gotovo i ne razmisljaju
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 18:43   #458
Znam puno parova koji su za vrijeme komplikacija/porodiljnog stavili kredit u mirovanje, pocek, il kako se to vec zove
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 18:46   #459
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Znam puno parova koji su za vrijeme komplikacija/porodiljnog stavili kredit u mirovanje, pocek, il kako se to vec zove
Cool nije ni to loše treba se snać...
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 18:48   #460
Quote:
rusterka kaže: Pogledaj post
Mislos da ni jedna osoba koja ima stan ga nije nasla na cesti? Cuj ako su ti strci ili tko vec poklonili stan mislim da se moze bas tako gledat.. Nego kako? Najcesce ti ljudi ni ne znaju koliko su zapravo sretni, vec uzmu stvari zdravo za gotovo i ne razmisljaju
Pa nisu ni "starcil našli taj stan na cesti, i oni su ga ili kupili ili nešto. I taj stan traži i održavanje i svašta nešto. A neke osobe godinama plaćaju stan koji će za određeno vrijeme biti njihov. Kredit ne znači da je stan njihov dok ga ne otplate.
Nije tema pa neću u dubinu.
Nego, ako ste zaposleni određeno vrijeme dobijete komplikacije u iznosu plaće ako je plaća ispod 4200, tako da niste na gubitku, a ako ste nezaposleni, dobivati ćete kada rodite oko 2300, što je skoro kao i da ste na minimalcu. (Pretpostavljam da ste tek ostali trudni pa ćete roditi nakon 1.7.)
danaja1122 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.