Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2007., 15:40   #1
Oziljak

Imam postoperativni oziljak na ramenu. Kojim kirurskim i nekirurskim metodama njegovu pojavu mogu ublaziti? Kreme? Tretmani? Ima li itko iskustva?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 18:06   #2
suncanje i kantarujonovo ulje.....moji su se totalno izgubili nakon 4-6 mj
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 18:53   #3
suncanje?ne siri dezinformacije! nikakav svjezi oziljak ne smije na sunce!!! uv-zrake potamnjuju oziljak, takav trajno i ostaje, te se duplo jace vidi! Solarij, sunce, nikako. To je prvo sto ti kirurg kaze nakon operacije (operirana sam pred 2 mjeseca i kirurg mi je rekao da ovo ljeto nema solarija ni suncanja, i to cak ni ako mazem visokim faktorom oziljak).
Mazi oziljak sa Contractubexom (ljekarna, ne ide na recept, oko 80kn) ili scar so soft.Par puta dnevno barem par mjeseci.Sad - sve ovisi o dubini oziljka...Ali moji fino prolaze, vjerujem da ce ti barem ubrzati proces zacjeljivanja.
alter me is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 20:05   #4
ja imam isto ožiljak od operacije, i to je prošlo već godinu dana, ali on još nije onako potpuno "bijel". I mažem ga sa kontrakel, jer mi kontratubex nije odgovarao.

Ne znam kaj da radim...ne bi na laser, ali me zanima ima li još kakva alternativna opcija? Ipak, sad je ljeto, more...malo mi je neugodno tak hodati po plaži...
Prošle godine je bilo dobro, jer nisam smijela iz majice.

(da, ožiljak je na trbuhu, od slijepog crijeva i ciste na jajniku)
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 21:54   #5
Ma ja svoj oziljak imam vec godinama, dakle nije nov i izgled mu se tijekom godina popravio, no i dalje je dosta vidljiv...
Problem kod mene nije boja (koja je izjednacena s ostalom kozhom ruke) vec 'struktura'...ima li kakvih tretmana kod dermatologa/kirurga koji izgladjuju oziljak
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 10:12   #6
Moze li se nekako ublaziti, odnosno uciniti manje vidljivim oziljak koji je star 2-3 godine, postoji li kakva krema koja bi mogla djelovati na tako star oziljak?
rose1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 15:09   #7
ja sam prije dva mjeseca skinula dva madeza, ali mi se jos uvijek vide crveni oziljci. ne znam koju bi kremu kupila, pa da malo mazem s time. vidim da kazete da taj Contratubex ne pomaze.... sta vi mislite?
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 07:49   #8
Quote:
alter me kaže: Pogledaj post
suncanje?ne siri dezinformacije! nikakav svjezi oziljak ne smije na sunce!!! uv-zrake potamnjuju oziljak, takav trajno i ostaje, te se duplo jace vidi! Solarij, sunce, nikako. To je prvo sto ti kirurg kaze nakon operacije (operirana sam pred 2 mjeseca i kirurg mi je rekao da ovo ljeto nema solarija ni suncanja, i to cak ni ako mazem visokim faktorom oziljak).
Mazi oziljak sa Contractubexom (ljekarna, ne ide na recept, oko 80kn) ili scar so soft.Par puta dnevno barem par mjeseci.Sad - sve ovisi o dubini oziljka...Ali moji fino prolaze, vjerujem da ce ti barem ubrzati proces zacjeljivanja.
imao sam 4 operacije.....i nakon rehabilitacije i odredjemog vrmena.....hirutg koji me je operisao rekao mi je da se sto vise suncam i mazem oziljke kantarionom....(al da ne idem na sunce24h)(sat-dva dosta)....radio sam to 4 mjeseca i niti jedan oziljak mi se ne pozna.....samo osobe koje me znaju mogu napipati malo oziljak prstima ali ga ne mogu vidjeti...slobodno suncaj to....
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 07:50   #9
@ alter me naravno da neces svje oziljak na sunce ja sam jedne sezone operisn a tek nakon 6 mj sam izasao na sunce
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 03:20   #10
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Ma ja svoj oziljak imam vec godinama, dakle nije nov i izgled mu se tijekom godina popravio, no i dalje je dosta vidljiv...
Problem kod mene nije boja (koja je izjednacena s ostalom kozhom ruke) vec 'struktura'...ima li kakvih tretmana kod dermatologa/kirurga koji izgladjuju oziljak
ima, laserskih
pogledaj na stranici od poliderme
wondergirl21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 13:29   #11
Quote:
Electra8472 kaže: Pogledaj post
ja sam prije dva mjeseca skinula dva madeza, ali mi se jos uvijek vide crveni oziljci. ne znam koju bi kremu kupila, pa da malo mazem s time. vidim da kazete da taj Contratubex ne pomaze.... sta vi mislite?
i ja sam prije 4 mjeseca skinula par madeža. Mazala sa contratubexom, ali nisam vidjela nikakve promjene nabolje i odustala. S vremenom će izblijediti i neće se tako jako vidjeti. Išla sam na more i u solarij par puta i nisam primjetila da su ožiljci crveniji ili da se još više vide. Čula sam da je krema sa E vitaminom dobra za ožiljke. Probaj pitati u ljekarni.
aorwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 15:10   #12
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Ma ja svoj oziljak imam vec godinama, dakle nije nov i izgled mu se tijekom godina popravio, no i dalje je dosta vidljiv...
Problem kod mene nije boja (koja je izjednacena s ostalom kozhom ruke) vec 'struktura'...ima li kakvih tretmana kod dermatologa/kirurga koji izgladjuju oziljak
I ja imam gadan ožiljak na ramenu i to već dosta dugo.Mazala sam Contratubexom,no ožiljak je prevelik,predubok i preneravnomjeran(ima udubljenja i izbočenja)da bi to krema riješila.

Htjela sam ga kirurški ukloniti,ali mi je dr.Glumičić rekao da je područje dekoltea i ramena vrlo nezahvalno za presađivanje kože zbog toga što je na tim mjestima koža vrlo mekana i osjetljiva pa bi vrlo vjerojatno došlo do odbacivanja presađene kože čime bi ožiljak još ružnije izgledao.
Rekao mi je da je jedina mogućnost dermoabrazija(čime ožiljak ne nestaje već se samo "izravna" s okolnom kožom).

Ja sam tada odustala od bilo kakvih zahvata jer mi je u međuvremenu ožiljak postao "trade mark".

E sad,pojavile su se i neke nove metode,pa možda postoji i mogućnost uklanjanja laserom.Najbolje ti je pitati dermatologa ili plastičara da ti sugerira(obzirom na izgled i smještaj ožiljka) što se da napraviti.
lajbek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 23:32   #13
Quote:
wondergirl21 kaže: Pogledaj post
ima, laserskih
pogledaj na stranici od poliderme
wondergirl, hvala
mislim da cu otici tamo na pregled cim ljeto prodje (zbog izlaganja suncu nakon tretmana sto je prakticni mission impossible radi samog mjesta oziljka)
stranica je dakle: www.poliderma.hr
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:40   #14
Gdje u Zagrebu ima za kupiti kantarionovo ulje i je li zaista pomaže da ožiljci brže zacijele?
Smiju li se svježi ožiljci prekrivati povremeno puderom, tj. kako da ih prikrijem
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.