Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2007., 16:46   #201
Ajd dobro...
Morat cemo se dogovorit za slijedece putovanje nesto...
__________________
Malević se mora ispričati radi svojih postupaka????
yahoo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 17:07   #202
Quote:
Iva kaže: Pogledaj post
ja bih molila malu pomoc... trazim neki hotel/hostel, ali nemam pojma koja lokacija je najbolja.
e sad, idemo 3 cure, htjele bi da je blizu svih vaznijih mjesta koja treba vidjeti a najvise nas zanima nocni zivot i da ne trebamo pretjerano koristiti taksi. usput, jel taksi skup?
preko dana mozemo korisitit i metro i buseve...

stvarno bih bila zahvalna na pomoci, buduci da sam u nekim drugim gradovima lose prosla po pitanju smjestaja.

Barcelona ti je prilicno kompaktna i ako ostanes u centru manje vise ces moc hodat svugdje. Ja sam odsjela u gotickoj cetvrti, odnosno starom gradu, kako li se vec zove i mislim da je to bio zivrstan izbor. Sve ti je prilicno blizu...i plaza, i shopping distrikt i gaudijeve karafeke itd....
Pogledaj na hostels.com ili na hotels.com za smjestaj.
(ovisno o preference, jel).
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 01:30   #203
Mi smo našli smještaj preko B&b jer nam je to bila jeftnijija opcija od hotela, pa pokušajte i tu pogledati. Uz malo traženja, može se naći doista povoljno. Kako bi provjerili di je točno ulica onda bi na google mapi upisivali da vidimo kolika je udaljenost od centra tako da bi upisali neku ulicu iz centra, tek za orjentaciju, mada meni nekako u Barceloni ništa nije djelovalo daleko i dosta smo pješačili i lako dolazili do svih dijelova grada do kojih smo htjeli ići. Sjećam se da su nas čak upozorili da nekim ulicama ne idemo radi dosljenika, ali mi slučajno jesmo i nismo imali nikakvih problema.

Evo ti link ili samo ukucaj Bed & breakfast Barcelona u Google, pa pretražite, možda nađete jeftine sobe.

http://www.barcelona-guesthouse.com/index.php


I tu možete naći dosta korisnih informacija: http://www.tripadvisor.com/ShowForum...Catalonia.html (tu preko pretraživača možeš naći recenzije ljudi o smještaju u Barceloni, restoranima i sl.)
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 20:46   #204
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Barcelona ti je prilicno kompaktna i ako ostanes u centru manje vise ces moc hodat svugdje.
khm, vjerojatno si se samo krivo izrazila jer Barcelona nije uopće kompaktna. grad je ogroman, a must-see lokacije su razbacane po cijelom gradu. ja sam prvi dan kad sam stigao napravio 15 km pješice jer se nisam mogao dočekati obići sve što sam naumio, a još sam pokraj toga koristio i metro, tramvaj i bus. i uspio sam obići oko 35% svega što sam obišao u tih 10 dana u Barceloni. (napomena: u tih 15 km je uračunato samo jedno gubljenje )
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 23:08   #205
Nisam se krivo izrazila. Rekla sam manje vise ce moc hodat svugdje. (pod svugdje mislim na kvartove zanimljive za turiste, a ne za kaj ja znam....rezidencijalna predgradja )

Old Town, Eixample i Montjuic su cetvrti jedna do druge i vrlo hodljive.
To sam SKORO sve pjesice prosla.

Zapravo, jedino sto ti je malo dalje (i di nisam isla pjesice) je bio Parc Guell, stadion i stadion di bikove gonjaju.
I to je to.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 10:35   #206
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Zapravo, jedino sto ti je malo dalje (i di nisam isla pjesice) je bio Parc Guell, stadion i stadion di bikove gonjaju.
I to je to.
i Tibidabo, Palau Reial pa čak i Sagrada Familia do koje se od Kolumba ima kaj za hodat već.
u pravu si, malo razmišljam i vidim da su meni zapravo zanimljivije skrivene lokacije jer sam ove poznate već triput obišao. tako da sam ja bauljao po plažama skroz do Foruma, išao vidjeti Calatravin most na Sagreru, stara ribarska četvrt na Barceloneti, a poseban doživljaj mi je bio proći cijeli Diagonal (ok, ne baš ful cijeli već od Gloriesa do Zone Universitarije).
al ipak se nahodaš jer je nemoguće proći onak u jednom krugu sve, pa kad skužiš da si putem promašio 5 stvari koje si htio obići, onda se vraćaš, šaraš i tučeš nove kilometre
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 13:51   #207
why do u ignore me ????????????

ovako je bilo i kad sam pitanja o londonu postavio,samo mi je jedan user odgovorio,goddamn ljudi,pogledajte moja 3 samo 3 pitanja na 7. stranici plizzz
ČmareC is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 14:17   #208
Quote:
ČmareC kaže: Pogledaj post
why do u ignore me ????????????

ovako je bilo i kad sam pitanja o londonu postavio,samo mi je jedan user odgovorio,goddamn ljudi,pogledajte moja 3 samo 3 pitanja na 7. stranici plizzz
OK, postavi si pitnje o Budimpesti... mozda ljudi neznaju,
Sto se tice udaljenosti od Girone, mislim da sam procitala negdje na pocetku ovog threada, a ako ne, sigirno na lonly planetu... Vrijeme ces lako naci na netu... pobogu, poradi sam malo....
__________________
Malević se mora ispričati radi svojih postupaka????
yahoo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 14:26   #209
Quote:
ČmareC kaže: Pogledaj post
2) posto slijecemo na gironu,zanima me el nam ta global interrail karta vrijedi da dodjemo od girone do barcelone free
3)kakvo je vrijeme tj.klima tamo u 10. mjesecu ?

2. ja znam za bus, povratna karta kosta oko 20 eura i vrijedi mjesec dana. za vlak ne znam, raspitaj se.

3. vrijeme bi trebalo biti dobro, oko 25 stupnjeva. najbolje za hodanje po gradu.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 18:43   #210
Vratio sam se jučer iz Barcelone!
Što se smještaja tiče nije nikakav problem,tak da se ne mora unaprijed rezervirati,mi smo odjselu u CORONADO hotelu tri ulice dalje od La Ramble za 35 eura/danu.
Za prijevoz po gradu najbolje je koristiti taxi jer je stvarno jeftin.
Za izaći imate club PASHA i MAGNUM MARE, al su većinom klinci,tak da nije baš nešto,ima okolo nekih klubova za starije al isto nisam baš oduševljen.
Najbolje mjesto za izaći je,a to se odnosi samo za muške je RIVIERA CLUB koji se nalazi blizu aerodroma u Barceloni , naselje CASTELLDEFELS.
200-250 ženski koje izgledaju kao iz časopisa,upad 12 eura sa konzumacijom, a usluge su 80eura pola sata,150 eura 1 sat,
Garantiram da ko ode tamo da će se izbezumiti,cure su vrhunske ne samo izgledom nego i cijelim svojim pristupom,nema veze sa klasičnom prostitucijom, a sve je lagalno i zdravstveno ispravno. (obavezno probati BRAZILKE)
enza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 22:25   #211
jel zna iko koliko dode povratna karta busom do tamo?i odakle je najbolje ici?vremena iman na pretek,a duga voznja mi ne smeta...
traveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 22:49   #212
Quote:
enza kaže: Pogledaj post
(obavezno probati BRAZILKE)
khm, nisi čitao Pauletića i njegovih 77 priča o Brazilu?

o klubovima - Pasha i Maremagnum su udarna mjesta. Pasha je osobito popularan u posljednjih nekoliko godina, Maremagnum živi na staroj slavi. kao što kažeš - sve je puno klinaca i pijanih Švaba i Niskozemaca. i nadroksanih. za izlaske se najbolje skompati s nekim lokalcima i da vam oni preporuče jer je grad prepun diskoteka (za naše pojmove prilično velikih), ali ne globalno poznatih u kojima je zabava vrhunska.

@traveler: prije par godina (2-3-4) je postojao direktan bus iz Zagreba 3 puta tjedno, prijevoznik je bio Croatiatrans Zlatar. mislim da više ne voze, ali mi se čini da se može s jednim presjedom (Padova čini mi se, nisam ziher) doći. ovo kad je direktna linija bila povratna je stajala 200€. toliko je stajao i vlak. prošle godine je vlak stajao toliko da je najisplativije bilo uzeti Interrail. a bus taman da je 200€ uvijek možeš nać jeftiniji eroplan.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 18:36   #213
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Barcelona ti je prilicno kompaktna i ako ostanes u centru manje vise ces moc hodat svugdje. Ja sam odsjela u gotickoj cetvrti, odnosno starom gradu, kako li se vec zove i mislim da je to bio zivrstan izbor. Sve ti je prilicno blizu...i plaza, i shopping distrikt i gaudijeve karafeke itd....
Pogledaj na hostels.com ili na hotels.com za smjestaj.
(ovisno o preference, jel).
bas smo se danas vratile iz barcelone, ali hvale svejedno
nasle smo neki hotel malo dalje od centra, stanica fontana, na zelenoj liniji i sve nam je bilo jako blizu.
barcelona je super grad, al lisabon je ipak puno puno puno bolji

drugo, svi pisu kak ima puno kriminala, bla bla, ali hvala bogu, ja nisam imala taj dojam. u noci smo se vracale pjeske doma nekih 20-ak minuta pa nam nista nije bilo.

a za alkoholiziranje preporucam chupito bar
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 19:03   #214
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Evo izvještaja o Vuelingu.
Samo riječi pohvale. Za početak - kod kupovine karte moguće je odmah rezervirati i sjedalo. I to besplatno, bez ikakve doplate. Osoblje vrlo ljubazno, avion novi i čisti. Jedino relativno mali razmak između sjedala, no na to smo svi već naviknuti. Dozvoljeno je nositi 20 kg prtljage (uključeno u cijenu, nije potrebna doplata). Tijekom leta prikazuju nekoliko epizoda Prijtelja ili Simpsona. Na kraju prikažu kratak 10 min filmić o destinaciji. Osim toga, ima i 8 audio kanala. Ako nemate vlastite slušalice, kupite ih za 1.50 EUR.
Klopa se, naravno, plaća, oko 6 EUR je meni. Na kraju, prije samog slijetanja je svatko, potpuno besplatno, dobio jedan bombon.
I još jedna prednost - lete iz Venezia Marco polo do Madrid Barajas, ili Barcelona - El Prat.
Bus od zeljeznicke do aerodroma u Veneciji je 2.50 EUR, vožnja traje oko 15-20 min. Metro u Madridu je 2 EUR, a mislim da je vlak u Barceloni više-manje isto oko 2 EUR. To je još jedna prednost pred Ryanairom.
evo da ja nadopunim nakon 4 leta vuelingom u proteklih 10 dana... tijekom 2 leta su prikazivali will and grace i neke crtice, ne sjecam se vise jer nisam gledala. u 3 aviona smo mogli i slusalice uzet i slusat muziku, u zadnjem nismo. osoblje je, slazem se, ljubazno, i 2 puta smo dobili i bonboncice i dali su mi da nosim jednu torbu i jos jednu vrecicu sa stvarima pod rucnu prtljagu ne znam koliko drugi stvaraju probleme (ili ne stvaraju) jer sam do sad uvijek nosila samo manju torbicu, al evo, ovi nisu stvarali.

s obzirom da smo gledale kakve su guzve bile ovih dana na el pratu, mislim da smo i dobro prosli sa prtljagom i kasnjenjima. kasnili smo nekih 10-ak do 20-ak minuta. na prtljagu smo jedino u barceloni cekali oko 45 minuta.

voznja "aerobusom" koji staje na lokalnim stanicama (talijani ) kosta 3 eura od kolodvora mestre do marca pola. bus staje odmah do zeljeznicke, ali ne izvan kako smo mi to trazile, nego se samo trebaju pratiti zute crte i natpisi na plocniku.

vlak od el prata do centra barceone kosta 2,20 eura. dnevna karta i one visednevne karte vrijede i za taj vlak.

a imam i pitanje. koja im je to fora sa tekucinama? nisam dobila dojam da to neko posebno provjerava, tim vise sto sam na kraju skuzila da sam zaboravila jednu od tih "tekucina" staviti u vrecicu.
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 22:31   #215
zanimljivo da ste ovih dana bili u Barceloni i da nitko ne spominje prometni kaos koji se dogadja tamo.Dakle zbog rekonstrukcije stanice barcelona sants,te ucestalih strajkova (cini mi se radnika iberie) na aerodromu,i jos kojekakvih gluposti ovih dana je totalni prometni kaos u Barceloni pa tako oni koji namjeravaju ici neka se naoruzaju strpljenjem jer se skoro rijesenje problema ne nazire.Dakle dogadaju se kasnjenja vlakova od nekih pola sata pa sve do 2 sata (sto se nazalost meni dogodilo),ucestali nestanci struje zbog navodno lose infrastrukture rade probleme s metroom,a strajkovi na aerodromu uzrok su otkaza nekih letova,zagubljene prtljage,uzasnih guzvi i puno nervoze.
yonosoytonto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 22:40   #216
Quote:
yonosoytonto kaže: Pogledaj post
zanimljivo da ste ovih dana bili u Barceloni i da nitko ne spominje prometni kaos koji se dogadja tamo.Dakle zbog rekonstrukcije stanice barcelona sants,te ucestalih strajkova (cini mi se radnika iberie) na aerodromu,i jos kojekakvih gluposti ovih dana je totalni prometni kaos u Barceloni pa tako oni koji namjeravaju ici neka se naoruzaju strpljenjem jer se skoro rijesenje problema ne nazire.Dakle dogadaju se kasnjenja vlakova od nekih pola sata pa sve do 2 sata (sto se nazalost meni dogodilo),ucestali nestanci struje zbog navodno lose infrastrukture rade probleme s metroom,a strajkovi na aerodromu uzrok su otkaza nekih letova,zagubljene prtljage,uzasnih guzvi i puno nervoze.
pa mi hvala bogu nismo imali nikakvih problema.
oba dva vlaka su bila na vrijeme, struje nije nestajalo. jedino su nam avioni malo kasnili al to do nekih pola sata, al smo znali da je na el pratu velika guzva. dok smo prvi put dosli u barcelonu (na putu za lisabon), prtljagu smo cekali dugo, jedno 30-45 minuta, a drugi puta nismo cekali tako dugo.
malo smo se vozile i busevima , uglavnom nocnima i isto su bili ok. po danu nismo jer nam je sve bilo jako blizu i trebale smo max 4 metro stanice ici i do sagrada familie i do parka guell i do ramble...

Zadnje uređivanje Iva : 13.08.2007. at 22:41. Reason: a
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 23:09   #217
na Santsu se radi već dulje vrijeme AVE terminal. radovi su bili posve odvojeni od ostatka kolodvora, ne znam kak je sad, al to bi trebalo već i bit lagano pri kraju jer se već jedno 3 godine radi.

btw, čini mi se da većina vlakova iz ostatka Europe (osim Portugala) stiže na Francu.

a gužva na Pratu - ja imam iskustva s pomalo sporim checkiranjem, ali kroz kontrolu se prolazi turbo brzo, nisam mogao vjerovati.

metro je lani krepo dvaput u 2 tjedna koliko sam bio. ono što je možda najgore je to što se dosta stanica metroa obnavljalo, pa su bil sužene, ružne i prljave i vladala je prilična gužva. npr Sants Estacio je jedna takva.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 17:22   #218
evo konkretni podaci: AVE linija Madrid - Barcelona se otvara 21.12.2007. vlakovi će voziti brzinom do 350 km/h, put će trajati oko 2:30 h.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 20:55   #219
ej ljudi bila sam ja na maturalcu prošlo ljeto,super iskustvo,išla bi opet.Barca je ful lijepa,ima dosta toga za vidjet,puno trgovina(jeftinih) i dosta mjesta za izlazak.Super iskustvo.Nemaš osjećaj da si u drugoj državi,problem je jedino ako si plavuša,ali i to se preživi....
armadagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 22:32   #220
Quote:
armadagirl kaže: Pogledaj post
ej ljudi bila sam ja na maturalcu prošlo ljeto,super iskustvo,išla bi opet.Barca je ful lijepa,ima dosta toga za vidjet,puno trgovina(jeftinih) i dosta mjesta za izlazak.Super iskustvo.Nemaš osjećaj da si u drugoj državi,problem je jedino ako si plavuša,ali i to se preživi....
ne znam kak nisi imala osjecaj da si u drugoj drzavi... pa barcelona je nesto skroz drukcije nego zagreb...ostale gradove da ni ne usporedjujemo...

plavuse nemaju problem, imaju poseban tretman i imaju popuste tu i tam te koji tip prati, al boze moj...
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.