Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2016., 14:02   #1041
Tako sam i ja!!! Kako se ljudi uopće usude pitati takve intimne stvari?
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 14:07   #1042
Ne znam koliko imas godina.

Ako imas manje od 35 - nakon jedne godine kućnog pokusavanja treba potražiti mpo pomoć, a ako imaš više od 35 onda nakon 6. mjeseci.

Svakako je dobar znak što si uspjela biti trudna, ali nije dobar znak sto nakon toga vec 2 godine pokusavanja (ako ste revni) nisi opet uspjela!

Savjetujem ti da trazis uputnicu soc. gina i narucis se na mpo obradu, a i suprug da odradi spermiogram itd.

U 2 godine se svasta moze desiti - pokvari se spermio, zmrdaju hormoni, podivlja štitnjača i sl.
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 14:15   #1043
Quote:
drzimfige kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko imas godina.

Ako imas manje od 35 - nakon jedne godine kućnog pokusavanja treba potražiti mpo pomoć, a ako imaš više od 35 onda nakon 6. mjeseci.

Svakako je dobar znak što si uspjela biti trudna, ali nije dobar znak sto nakon toga vec 2 godine pokusavanja (ako ste revni) nisi opet uspjela!

Savjetujem ti da trazis uputnicu soc. gina i narucis se na mpo obradu, a i suprug da odradi spermiogram itd.

U 2 godine se svasta moze desiti - pokvari se spermio, zmrdaju hormoni, podivlja štitnjača i sl.
Ginekolog mi je rekao sad na zadnjem pregledu da prvo suprug napravi spermiogram...štitnjaču provjerili nedavno i ja i on sve ok...
što je točno mpo obrada?
marantika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 17:08   #1044
Quote:
marantika kaže: Pogledaj post
konkretne pretrage nismo radili jer svaki put kad odem na pregled meni je sve ok zadnji papa uredan, jajnici ok, ovulacije imam, kompletni brisevi uredni, također i suprug radio samo briseve na bakterije i sve ok
mislim da nismo neplodni ako sam uspjela biti trudna prije 2 godine
jedino što nakon spontanog imam borbu sa candidom i za to nema posebnog razloga navodno imam takav imunitet i stalno se "kljukam" vitaminima,čajevima i vaginaletama za poboljšanje vaginalne flore jer čim se naživciram "dođe" mi candida pa sam se već sama naučila boriti s njom..
za candidu je dobar prozvod: formula sf722. ja sam pila, a i preporucila sam jednoj osobi koja ih je pohvalila (a i saznala preko preporuke). to su sitne kaspule koje n asrecu ne padaju tesko, pije ih se dosta na dan. ja se naravno nisam drzala, pa nisam jos ni cijelu kutiju popila (ja je pratim na jeziku), sluzbeno je nemam dijagnosticiranu.
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 19:35   #1045
Može biti svašta, ali u prvom koraku su obično hormoni i ultrazvuk - ali ne ovakav kakav nam ginekolozi standardno rade nego brojanje antralnih folikula i sl. (mpo - medicinski potpomognuta oplodnja

Pisem ti ovo sve jer sam ja krenula bezbrizno, kao zdrava i tako - pa sam nakon 2 godine skuzila da zapravo situacija nije bajna
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 23:45   #1046
marantika to što si zatrudnila prije dvije godine nažalost ne znači baš ništa jer je statistika takva da je sekundarna neplodnost (borba za drugo dijete) češća od primarne. Što znači da više ljudi koji trebaju pomoć medicinski potpomognute oplodnje za drugo dijete nego za prvo.
Dvije godine je predugi period gdje se ništa ne događa i muž bi trebao napraviti spermiogram i uputiti se pravac klinike za potpomognutu oplodnju.
Ima jako puno parova koji se bore sa idiopatskom neplodnošću, gdje su svi nalazi uredni ali do trudnoće ne dolazi.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 12:16   #1047
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
za candidu je dobar prozvod: formula sf722. ja sam pila, a i preporucila sam jednoj osobi koja ih je pohvalila (a i saznala preko preporuke). to su sitne kaspule koje n asrecu ne padaju tesko, pije ih se dosta na dan. ja se naravno nisam drzala, pa nisam jos ni cijelu kutiju popila (ja je pratim na jeziku), sluzbeno je nemam dijagnosticiranu.
gdje nabavim tu formulu sf722? hvala
marantika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 10:33   #1048
1. Prvorođenac - planirano, začeto iz prvog pokušaja.
2. trudnoća - trebalo nam je 8 ciklusa, završila spontanim u 7.tt
3. Drugorođeni - nakon 5 ciklusa
4. Neplanirana trudnoća - unatoč skroz pravilnim ciklusima, ostala trudna prvi odnos nakon završetka menge - punih 5 dana prije početka ovulacije

Kod mene očito inzulin igra veliku ulogu - prije prve trudnoće sam se punih godinu dana hranila po Montignacu. Slijedeće 2 trudnoće - klasična prehrana sa većim udjelom ugljikohidrata. Trenutna trudnoća - na LCHF-u sam skoro 2 godine.
__________________
G 7.3.2010.; :angel: 04/2013; M 11.10.2014.
Srećica
Sephray is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 16:40   #1049
Quote:
marantika kaže: Pogledaj post
gdje nabavim tu formulu sf722? hvala
Zadnje sam na amazon uk. Progooglaj si da vidis da li ce ti uopce odgovarati.
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 10:16   #1050
2 mj
rocknroll000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 11:27   #1051
3.ciklus biokemijska
4.ciklus trudna
keka1v is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 10:42   #1052
Mi smo par s udruzenom neplodnoscu. U ocekivanju treceg IVF-a dogodila se spontana trudnoca.
Nakon poroda odlucujemo da je ok sto imamo jedno dijete i da ne bismo vise na IVF. Manje od 2 god. nakon poroda jos jedno cudo. Druga spontana trudnoca.
Ne znamo ni kolko ciklusa ni nista jer smo mislili da ne mozemo bez MPO. Al mala cuda se ipak dogadjaju
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 08:41   #1053
Kao od 9.mj ne pazimo. ostala sam trudna negdje kraj 11.mj početak 12.mj. Jedan negativan test kad sam bila sigurna da je to to...strašno sam bila tužna (koliko god ovo zvučalo glupo). Kad sam bila trudna nisam mislila da jesam, jer nam se svašta događalo unutar obitelji pa sam zaključila da mi zbog stresa kasni 10 dana
veka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 20:31   #1054
46 ciklusa and counting...
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.