Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2006., 16:30   #21
ja sam od Lyncha gledao samo Blue Velvet i Wild at Heart, imam doma još i mullholand drive i eraserhead al mi se to neda gledati.

Blue Velvet mi je odličan (frank booth je predobar, a i muzika mi je odlična, in dreams ), Wild at Heart je tak tak.
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 16:50   #22
[QUOTE=Paranoid]eraserhead al mi se to neda gledati.
QUOTE]

Daj ga onda meni. To je jedan od malobrojnih filmova koje moram obavezno pogledati u svom životu.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 16:59   #23
Quote:
Tony Soprano kaže:
Meni je " Dune " najbolji sf film.
Gledao sam ga valjda 50 puta.
Upropastio je jedno od najboljih SF dijela svih vremena...
 
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 17:06   #24
Quote:
Basta kaže:
Upropastio je jedno od najboljih SF dijela svih vremena...
Slažem se za tobom da je Dina (knjiga, ne film) najbolje SF (pazite, SF) djelom, ali što fali filmu, kvragu? Kanadska mini serija je imala hrpu nepotrebnih dosadnih scena, a Dina je bar trajala manje od dva sata.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 17:41   #25
Quote:
Paranoid kaže:
imam doma još i mullholand drive i eraserhead al mi se to neda gledati.

O Bože, pa to su dva filma koja ulaze među 10 najboljih svih vremena. ne budi lud!!
__________________
It's strange world out there.
Gelinas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 14:27   #26
Quote:
Gelinas kaže:
O Bože, pa to su dva filma koja ulaze među 10 najboljih svih vremena. ne budi lud!!
ne pretjerujmo s eraserheadom al to je definitivno najveca bolestina koju sam gledao

uglavnom, osim eraserheada gledo jos elephant man koji je tako tako, straight story, cisti apsurd i wild at heart, vrhunac gluposti... jos na red cekaju lost highway, mullholand drive i blue velvet.. a imam i one njegove short filmove
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 14:28   #27
mene je lynch oduševio kad je bio twin peaks na tv i od onda sam
wild at heart mi je najdraži, a cage je nevjerojatan, fascinira me kako lynch surađuju s glumcima i što je u stanju od njih dobiti
ne mogu dočekat novi film, jel netko zna možda kad i hoće li doć u hr kina?
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 19:12   #28
[QUOTE=TheJackal]sve do neki dan nisam gledao Blue Velvet (nisam imao prilike mada sam Lynch manijak). ludio sam od zelje da pogledam taj film, trazio, trazio ...(nema ga ni u kinoteci(tamo gdje ja zivim)). kad neki dan na HRT-u, Blue Velvet.

film me nije odusevio. ima klasicna Lychova obiljezija (da ne nabrajam) ali me nije odusevio.

sa obzirom da ima ljudi koji ovaj film stavljaju na tron jednog od najboljih svih vremene molio bih vase misljenje???

meni je licno Lynch ziva legenda.

Gledaj zlato moje. Očito si jako mlad kad si, kao što kažeš, veliki Lynchov fun, a tek si nedavno gledao Plavi baršun. No, nije to sad bitno. Čudi me da kao Lynch manijak nisi oduševljen tim filmom jer, dobro su ti neki rekli, upravo taj film jest na tronu ako ne svih vremena, a onda barem njegovih. Vjerujem da si ga snimio, ako jesi - pogledaj ga ponovo! Ja inače nisam njegov poklonik, dapače prebolestan mi je na neku foru ali na bedaru, a ne na pozitivu kao npr. Tarantino (kojeg obožavam), ali Blue velvet cijenim kao izuzetan film, da ne objašnjavam u detalje.
Od ostalih njegovih cijenim Čovjeka slona, a jako volim Straight story jer je totalno antilinčovski napravljen! Pogledaj baršun ponovo
:top
Bebika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 19:21   #29
e, pravi se naš'o!

mahniti obožavatelj tarantina!
Roki Zelenbaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 19:34   #30
Našla (za početak). Imaš nešto protiv?
Bebika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 19:50   #31
Meni osobno najdraža Dina. Još samo kad bi Lynch napravi redateljsku, četverosatnu inačicu filma.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 21:11   #32
inland empire traje 172 min, dovoljno?
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 04:26   #33
Quote:
Serse_Cosmi kaže:
ne pretjerujmo s eraserheadom al to je definitivno najveca bolestina koju sam gledao

uglavnom, osim eraserheada gledo jos elephant man koji je tako tako, straight story, cisti apsurd i wild at heart, vrhunac gluposti... jos na red cekaju lost highway, mullholand drive i blue velvet.. a imam i one njegove short filmove
update: gledao sam dune, jedino sta valja zasad

ona 3 gore boldirana jos uvijek nisam
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 10:00   #34
ne znam.. Blue Velvet "prebolestan" za moj ukus, a za njegov najbolji uradak biram The Elephant Man
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 10:25   #35
Mislim da je s vremenom potpuno izgubio kompas. Uskoro će snimiti film koji će samo on razumjeti.
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 11:00   #36
Quote:
Serse_Cosmi kaže:
ona 3 gore boldirana jos uvijek nisam
Ta 3 ces sad gledat? U joj. Sad te ceka bolestina
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 11:37   #37
Mulholland Drive? Nisam shvatila apsolutno ništa. OK, imala sam 15ak godina kad sam ga pogledala, možda bih sad nakon 2-3 godine to malo bolje shvatila, ali thanks, no thanks. Ne volim filmove u kojima ni sam redatelj ne zna šta je htio reć.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 16:48   #38
Quote:
Lafiel kaže:
Mulholland Drive? Nisam shvatila apsolutno ništa. OK, imala sam 15ak godina kad sam ga pogledala, možda bih sad nakon 2-3 godine to malo bolje shvatila, ali thanks, no thanks. Ne volim filmove u kojima ni sam redatelj ne zna šta je htio reć.
Glavno da si ti u tom svom neshvaćanju apsolutno ničega shvatila da redatelj ni sam ne zna što je htio reći.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 17:51   #39
Talking

Meni je Eraserhead jedan od deset najboljih svih vremena
Slijede mu:
- Blue Velvet
- Twin Peaks
- Rabbits
- Lost Highway
- Twin Peaks: Fire Walk With Me
Mogu lijepo biti bez Mulholland Dr, Wild at Heart, The Elephant Man i Hotel Room, a Dune kao da je režirao netko deseti.
Upravo sada skidam Lumiere et Compagnie, a Lyncha kao glumca najviše volim u Zelly and Me.
TUTUOLA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 17:58   #40
Jedino od njegovih filmova nisam gledao Eraserhead, jednostavno se ne usuđujem otkada sam pročitao cijelu radnju filma, prebolesno.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.