Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 15:07   #301
Definitivno mi nije najbolji film, vjerojatno ni u top 10, no ništa negativno ne mogu reći o tom prekrasnom filmu.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:29   #302
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Ovaj film je imao nesrecu da je ocjenjivan iste godine kao i Forrest Gump. Iako obozavam Forresta, IMHO, Shashank je bolji film i u top 10 najboljih filmova u zadnjih nekoliko desetljeca.
Iskupljenje je bolji od Foresta koji mi je isto odličan film


Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
Meni Zelena milja nije nešto posebno. Mist mi je bezveze.
A recimo Shining, The Stand, Misery, Stand by me. Ima King puno toga, nisam ih isto dosta pogledao.
Needful things mi je ok knjiga ali nisam pogledao film.
Dobri i odlični filmovi ali meni su ipak iskupljenje i milja bolji
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 18:17   #303
Poprilično sam siguran da je ovo jedini film kojem sam ikad dao 10/10, barem mi ne pada nijedan drugi film na pamet kojem sam to još dao. Ne na imdb, nego ovako dok me netko pitao. Prekrasna zatvorska bajka i bok.

Diskusije o najboljem filmu su mi uvijek na jedan način zanimljive, a na drugi način bezveze, ko i rasprave o najboljem nogometašu ikad. Ja ću reći da je meni Shawshank možda najbolji (ili najdraži) film koji sam pogledao, al pritom ne mislim da je to objektivno tako niti me previše briga za to. Je li po ocjeni film precijenjen, po meni očito nije budući bi mu dao 10, ali u "objektivnom" smislu... tko zna. Naravno da nećemo svi jednako vrijednovati sve filmove.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 23:51   #304
Najbolji film svih vremena. Period.
ultraoptimizam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 23:57   #305
Quote:
ultraoptimizam kaže: Pogledaj post
Najbolji film svih vremena. Period.
Ali po čemu?
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 12:37   #306
Kada sam prvi put gledao ovaj film nisam imao pojma kakva je njegova reputacija. Jedino što znam jest da sam na kraju filma imao dojam da je to najbolji film koji sam ikada pogledao i to je meni sasvim dostatan razlog. Po čemu najbolji? Jednostavno mi se svidio jako... jebi ga.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 14:50   #307
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Meni je ovo isto jedan od najboljih filmova
I za divno čudo ekranizacija je nadmašli knjiški predložak koji je i sam odličan
Po popularnosti da ali je preslozak kompleksniji i brutalniji. Jednostavno bolji.

No, sve sto je u filmu izmjenjeno je jednostavno moralo biti tako da se prilagodi formi.

Jedino zamjeram izmjenu scene na krovu sa pivama. To nisu smjeli dirat.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 15:17   #308
Jbg meni je ovo tek 3. ili 4. ekranizacija Kinga, Stand by Me i Isijavanje su prve dvije i daleko najbolje, a između Misery i Shawshanka se ne mogu odlučiti.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 15:37   #309
Isijavanje me se nikad nije dojmilo... ne znam zašto, ali jednostavno je tak.
Misery mi je pak genijalna... jedan od najdražih filmova.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 16:28   #310
Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Po popularnosti da ali je preslozak kompleksniji i brutalniji. Jednostavno bolji.

No, sve sto je u filmu izmjenjeno je jednostavno moralo biti tako da se prilagodi formi.

Jedino zamjeram izmjenu scene na krovu sa pivama. To nisu smjeli dirat.
Zaboravio sam neke stvari. Izgleda da će past ponovno čitanje
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 17:13   #311
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Jbg meni je ovo tek 3. ili 4. ekranizacija Kinga, Stand by Me i Isijavanje su prve dvije i daleko najbolje, a između Misery i Shawshanka se ne mogu odlučiti.
Isijavanje je jako slab film što se tiče ekranizacije, ali zasebno je to sami vrh horor žanra. Kubrick genijalac. Stand By Me i Zelena Milja su najčišće ekranizacije pa onda Shawshank. Ovo sa pivama, da, bile su tople u filmu, a u knjizi hladne

Meni je Shawshank dobar film, ali tko god prati filmsku umjetnost ovo mu ne može biti najbolji ili jedan od najboljih filmova. Zatvorska drama koja nije realna. To je jebena bajka. A da ne pričam koliko ima patetičnih scena, ali vjerojatno film ljude inspirira pa je zato tako voljen.

Stand By Me mi je najbolji.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 18:23   #312
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Isijavanje je jako slab film što se tiče ekranizacije, ali zasebno je to sami vrh horor žanra. Kubrick genijalac. Stand By Me i Zelena Milja su najčišće ekranizacije pa onda Shawshank. Ovo sa pivama, da, bile su tople u filmu, a u knjizi hladne

Meni je Shawshank dobar film, ali tko god prati filmsku umjetnost ovo mu ne može biti najbolji ili jedan od najboljih filmova. Zatvorska drama koja nije realna. To je jebena bajka. A da ne pričam koliko ima patetičnih scena, ali vjerojatno film ljude inspirira pa je zato tako voljen.

Stand By Me mi je najbolji.
Obrnuto.
U knjizi au bile tople.

Ona recenica kada Red kaze da uz sve hadle je nasao nacina da ih opet sjebe i da su bile tople kao pisalina ali best damn beer i ever had. Cijela ta scena ubija onu iz filma.

To i dio sa silovanjem nisu trebali mjenjat. Sve ostalo je da se prilagodi folrmi jer ne bi stalo u trajanje filma.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 22:56   #313
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Isijavanje je jako slab film što se tiče ekranizacije, ali zasebno je to sami vrh horor žanra. Kubrick genijalac. Stand By Me i Zelena Milja su najčišće ekranizacije pa onda Shawshank. Ovo sa pivama, da, bile su tople u filmu, a u knjizi hladne

Meni je Shawshank dobar film, ali tko god prati filmsku umjetnost ovo mu ne može biti najbolji ili jedan od najboljih filmova. Zatvorska drama koja nije realna. To je jebena bajka. A da ne pričam koliko ima patetičnih scena, ali vjerojatno film ljude inspirira pa je zato tako voljen.

Stand By Me mi je najbolji.
Mr jingl
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 23:05   #314
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Stand By Me i Zelena Milja su najčišće ekranizacije pa onda Shawshank.
Nitko ne voli The Dead Zone. Čak ni Christine ne dobiva puno ljubavi.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 03:38   #315
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post

Stand By Me mi je najbolji.
stand by me je dobar kao film, ne kao ekranizacija, christine mi je najbolja ekranizacija kinga. zelena milja je bljuzga i knjiga i film, a film shawshank jednostavno volim iako ima par slabih mjesta.



Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Čak ni Christine ne dobiva puno ljubavi.
u krivu si.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 03:51   #316
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Nitko ne voli The Dead Zone. Čak ni Christine ne dobiva puno ljubavi.
The Dead Zone sam zaboravio i ludog Walkena. Christine mi je drag film, negdje u sredinu ga svrstavam što se tiče ekranizacija.

Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
stand by me je dobar kao film, ne kao ekranizacija, christine mi je najbolja ekranizacija kinga. zelena milja je bljuzga i knjiga i film, a film shawshank jednostavno volim iako ima par slabih mjesta.
The Body iz godišnja doba i film Stand By Me su identični. King je i sam rekao da je to prva prava njegova ekranizacija (to govori u ovom dokumentarcu https://www.youtube.com/watch?v=nw1DfiOJ1cs ). Stvarno se ne sjećam da je išta izbačeno tako da ne kužim ovo boldano pa ću te zamolit da me podsjetiš što je bitno izbačeno ili dodano. Rob Reiner je napravio fantastičan posao. Ista stvar i sa Misery. Ustvari, Reiner se pokazao najboljim za Kinga, boljim i od Darabonta.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 04:03   #317
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post


The Body iz godišnja doba i film Stand By Me su identični. King je i sam rekao da je to prva prava njegova ekranizacija (to govori u ovom dokumentarcu https://www.youtube.com/watch?v=nw1DfiOJ1cs ). Stvarno se ne sjećam da je išta izbačeno tako da ne kužim ovo boldano pa ću te zamolit da me podsjetiš što je bitno izbačeno ili dodano.
slijepo drzanje proznog predloska ne znaci dobru ekranizaciju. dobar i drag film kao i shawshank, ali nema onu kingovsku atmosferu s kojom se ponosi christine.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 13:08   #318
Upravo pogledao po treći-četvrti puta u proteklih 24god ovo remek-djelo.

Jednako sam uživao kao i 1995,prvi puta kada sam ga gledao.

I dalje sam jednako oduševljen glumom,glumcima i cijelim filmom.

Najbolji film svih vremena.Nemam dvojbe.

Čudesan film...čudesan.
kompliciran is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 16:05   #319
Dolores Claiborne je nekako isto zaspostavljena.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 16:21   #320
Prije dva tjedna sam baš pogledao Dolores Claiborne, meni je to fakat loše.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.