Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2004., 11:25   #21
Quote:
Cinnamon Girl kaže:
odlican film!!!
I to u cijelosti, a ne samo zbog kraja!
Obožavam takvu produhovljenu režiju, bez nepotrebnog pretjerivanja, ono nešto poetično u obradi jedne takve surove teme...
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 13:47   #22
Meni jedan od najboljih filmova koje sam gledala.
christy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 20:21   #23
"volio bih da mu je zadnja, stvar koja mu je prošla kroz glavu...
...prije metka...
...bila koliko je|Andy Dufrens bolji od njega."



film je odlican
__________________
error 1,2,3........
error123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 23:50   #24
Hebiga meni je film odličan

Filmovi meni služe uglavnom za zabavit se, a ne da bi baš uz svaki kontemplirala o smislu postojanja

Ne znam zašto npr. jako puno ljudi glorificira A.Beauty, koji meni osobno nije ni blizu Shawshanka.

Sve u svemu
__________________
Vecer u kojoj se svi prisutni sasvim slazu izgubljena je
klio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 12:39   #25
Kada pogledas film pomislis Kako je lijep zivot.

A onda okrenes glavu pogledas kroz prozor vidis balkansku avliju i kazes JEBOTE.
Kukichiyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 16:12   #26
Odličan film, who cares about King!?

Meni je Iskupljenje u Shawshanku jedan od najdražih filmova. Neki mu zamjeraju patetičan kraj, no to je potpuno krivo - barem meni. Na kraju čovjek se samo osjeća sretan i osjeća da postoji neka viša pravda. Nema tu govora o nekoj lažnoj patetici.

Da - vidio sam da neki spočitavaju kako to baš nije uspješno ekraniziran Kingov roman. SVAŠTA!

Kao da je King klasik čijeg se romana treba držati kao pijan plota!? U ostalom, film je film, književnost je književnost - ne treba suditi film po tome koliko je vjeran romanu na temelju kojeg je nastao.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 22:23   #27
Meni su SR i AB super filmovi...
možda najbolji koje sam ikad gledal
posebno AB
__________________
We don't stop playing because we grow old...
We grow old because we stop playing
s.a.y is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 01:08   #28
Meni su ipak draži AB,CD,FG,EH,IJ i KL filmovi
Ono,spika vam je totalno u kurcu
__________________
Šokirani korisnik
doondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 00:59   #29
Shawshank Redemption !!!

Upravo sam svjez od cetvrtog gledanja Shawshanka pa eto da mu posvetimo malo vremena i prostora kojeg jamacno zasluzuje.

Rezija je odlicna, cini se kao da nijedan kadar nije suvisan, prica vrhunski smisljena (Stephen King), Morgan Freeman i Tim Robbins fenomenalni, a ni ostali glumci ne zaostaju.

No najbolje u filmu je po meni ipak snazna i inteligentna diskusija o brojnim vaznim temama iz zivota, ponajvise o ljudskim osobinama. Andy Dufresne naravno je poprilicno idealiziran lik, autorova vizija covjeka kojem bi svatko od nas trebao teziti - dobar, inteligentan, snalazljiv, strpljiv, smiren, povucen, odlican prijatelj, obrazovan i nacitan, odlucan, nikad bez nade ... A nas svijet (zatvor kao metafora) vrvi ljudima (institutionalised) sa kronicnim nedostatkom gore navedenih osobina. No kao sto film sam kaze, nada uvijek postoji i svatko od nas ako se potrudi moze uciniti razliku u ovom svijetu i pruziti primjer drugima.

U ovom gledanju sam isao i s namjerom da pokusam naci filmu zamjerke i
zaista bih bio cjepidlaka da ih napisem.
Kratko i jednostavno - cisto savrsenstvo !!!
Preporucam svakome da ga pogleda bar jednom u dvije godine.
salemef1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 01:18   #30
I ja sam ga gledao jedno četvrti-peti put,nisam baš siguran,ali sam siguran u to da sam ga svaki put odgledao u jednom dahu.
Nakon prvog gledanja zarazio sam se Timom Robbinsom,a o Morganu Freemanu imam samo tri riječi-MENI NAJDRAŽI GLUMAC.
Davio sam večeras ženu svakim kadrom(a ona nije baš neki filmofil) podrobno joj objašnjavajući skriveno značenje svakog i poruku filma kao cjeline,na što me ona odpilila "ah,još jedan film o zatvoru!".

__________________
Šokirani korisnik
doondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 01:20   #31
Film je dobar, ali mislim da ipak malo precijenjen, glumci su ok, ali ipak nije dobro opisan život u zatvoru, previše je irealan film. Također mislim da je film na imdb-u dobio preveliku ocjenu.
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 02:03   #32
Mislim da svatko ima pravo na svoje misljenje, ali se vrlo ne slazem sa mnogima koji ovdje navode da je film precijenjen.
Malo filmova je kompletno kao ovaj i vise nego zadovoljava na vise polja.
A gdje je osjecaj koji ostavlja nakon gledanja

Mislim da je svaka zvjezdica i 2. mjesto na IMDB-u i vise nego zasluzeno
salemef1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 02:15   #33
Film je puno bolji nego što sam očekivao
Ovi razni Mikilegende i PBE-ovi ga toliko pljuju da ispada da je film smeće. Jest da govore da je tek precjenjen, ali dajte barem pokušajte jednom ići niz struju. Godilo bi vam

Nego, po meni cijeli film nosi Tim Robbins. Dakle kako je on to odglumio.. Uloga savršena za njega i njegovu zbunjenu-depresivnu-evilgrin facu. Samo ga se sjetim i osjećaji naviru. Sjajno. Nevjerojatno je kako je on glumački iskočio isto kako je i u filmu iskočio kao lik. Ili je to sve tako trebalo biti, ne znam. Morgan Freeman mi se činio inferiornim, ali to je i bila ideja. Ne znam, počeo sam pisat gluposti.
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 02:30   #34
ja sam ga gledala u busu, negdje, split-zagreb, ili obrnuto. i baš mi je bilo zabavno, okružena debelim hrkačima i giggling tinejđerkama, slatkasto-smrdećim staricama i occasional pogledom kroz prozor samo da vidim još jednog vozača koji je parkirao uz cestu i piša, gledat taj film. nikad kasnije nisam našla vremena ni volje pogledat ga ponovo. ali mi je ostao u sjećanju kao okay film. a bit corny, ali okay.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 12:51   #35
mene je čisto sram, ali tek sam ga sinoć gledala prvi put

al se definitivno odma smjestio na vrh top liste mojih omiljenih filmova..fantastičan je

i obožavam Morgana Freemana..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 13:04   #36
Film je, istina, dobar. Prava američka bombonijera, koja, poučio nas je tomu Tom Hanks, katkad zaradi i Oscara.
Ali među 20 najboljih filmova svih vremena može biti samo onome tko ima 18 godina i tko ih je u životu gledao - 25.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 15:42   #37
Re: Shawshank Redemption !!!

Quote:
salemef1 kaže:

No najbolje u filmu je po meni ipak snazna i inteligentna diskusija o brojnim vaznim temama iz zivota, ponajvise o ljudskim osobinama. Andy Dufresne naravno je poprilicno idealiziran lik, autorova vizija covjeka kojem bi svatko od nas trebao teziti - dobar, inteligentan, snalazljiv, strpljiv, smiren, povucen, odlican prijatelj, obrazovan i nacitan, odlucan, nikad bez nade ... A nas svijet (zatvor kao metafora) vrvi ljudima (institutionalised) sa kronicnim nedostatkom gore navedenih osobina. No kao sto film sam kaze, nada uvijek postoji i svatko od nas ako se potrudi moze uciniti razliku u ovom svijetu i pruziti primjer drugima.
Tako je

Inace i ja sam sinoc prvi puta gledao taj film i mogu rec da mi je fenomenalan... ne znam kako sam ga prije bio propustio (istina nisam bas neki filmofil...) ali od sinoc imam novu top 10 listu...
_wes_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 19:04   #38
Thumbs up

odličan film, ali stavljati ga na no. 1 ili 2 ikad je imho too much
gledala sam ga barem tri puta, i uvijek se iznova sjetim koliko je smireno i solidno reziran, koliko je priča dobra
ali fali mu ono nešto nesmireno i jako da bude filmčina i uđe na listu mojih private top 10
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 19:35   #39
Super mi je taj film. Fakat mi je super. Prica od Stephena Kinga mi je jos i bolja. Obozavam nacin na koji likovi u filmu (i u prici) govore. Ponekad zna biti previse pateticno ali svejedno to volim:
"There's a guy like me in every state and federal prison in America, I guess - I'm the guy that can get it for you. Tailor - made cigarettes, a bag of reefer, if you're partial to that, a bottle of brandy to celebrate your son or daughter's high school graduation, or almost anything else... within reason, that is. It wasn't allways that way."

Volim taj stil i volim kak King, kao obrazovan covjek, nastoji imitirati nacin govora i razmisljanja prosjecnog neobrazovanog tipa i ne uspijeva u tome. Ne znam, njegovo mi pisanje i u prici "Rita Hayworth and the Shawshank Redemption" i u nekim drugim pricama ima jedan fini ritam. Sam kaj se to obicno nemre prebacit u film. I onda je jedina stvar kaj ti ostane krv i nasilje njegovih horora. I dok si reko keks, imas splatterpunk horor film.

Ovaj film mi je je jedna od najboljih ekranizacija Kingovog djela ne tolko zato jer je vjeran radnji (a *je* vjeran radnji osim u cisto picajzlastim sitnicama poput duzine Andyeve robije ili po neznatno neodredjenijem kraju price kojeg je Darabont - IMHO, prilicno vjesto - ucinio vedrijim bez da je promjenio jednu jedinu rijec kraja price: nice touch, that one!) nego zato kaj je jedna od rijetkih koja je uspjela prenijeti kingov stil pisanja na ekran. Potaknut filmom sam iskopao kopiju "Different Seasons" sa police i procitao ponovo pocetak i kraj price i ostao sam paf u kolkoj je mjeri scenarist pokupio citave komade teksta i prebacio ih u scenario. Ima naravno kracenja naveliko ali nije to bitno jer je bit opet tu, barem meni. Sjecam se kad sam citao Fight Club i kad sam skuzio da su isto tako citavi dijalozi ili opisi direktno prebaceni u usta glumaca.

Takodjer, za puni gust Kinogvog pisanja u prici poput ove je najbolje citat pricu na engleskom s obzirom da King jako puno koristi neknjizevne rijeci i fraze. Upravo je nacin na koji se te fraze stapaju sa knjizevnim engleskim - i opet, IMHO - je razlog zakaj mi je njegov stil tak dobar.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 21:20   #40
Film doduše ne spada u moju listu dvadest najboljih filmova ( jer sam ih odgledala puno više od 25, a bogmić! imam puno više i od 18) , ali možda spada u sam vrh liste filmova nakon kojih sam se osjećala jakoooo dobro ( i sretno), a da je uz sve to film još i -odličan!

Milslim da je Freeman ušao na moju listu omiljenih glumaca baš nakon Shawshanka, a teško mogu zamisliti nekog drugog tko bi bolje odigrao ulogu Andya D. od Robbinsa.

Frendica mi kaže da se sinoć rasplakala na scenu kad su stigle nove knjige u knjižnicu. film je gledala već ranije i nije nikakva cvečka! ali, žena voli knjige!!!
octavia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.