Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2016., 00:04   #5481
Quote:
ivor6 kaže: Pogledaj post
Ispričavam se na upadu al zar treba torba i za predradjaonu? Koje veličine i šta ide u tu torbu ?
Ja sam si u manju torbu spremila trudnicke papire, ručnik, vlažne maramice, labelo, spavaćicu koju cu imat na porodu, wc papir jer ga u Vinogradskoj nema, japanke da imam za tusiranje i onu najmanju jana vodu da imam ako ce dat malo pit ili navlažit usta. Nekad daju torbu u predrađaonu, nekad ne, ali ako i nece dat bar da imam ručnik i te neke stvari za porod spremne na jednom mjestu, da ne moram kopat po velikoj torbi.

Poslano sa mog Coolpad E501_EU koristeći Tapatalk
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 13:52   #5482
Zašto dosad ni na jednom popisu stvari za rodilište, na cilom internetu, nisan vidila fen za kosu?

WC papira u rodilištu obično nema, ali fenova ima?
NFD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 14:00   #5483
Quote:
NFD kaže: Pogledaj post
Zašto dosad ni na jednom popisu stvari za rodilište, na cilom internetu, nisan vidila fen za kosu?

WC papira u rodilištu obično nema, ali fenova ima?
valjda ovisi koliko tko često pere kosu. osobno mogu izdržati 2,5 dana bez pranja kose, čak štoviše imam kosu koja je jako zahvalna i ako bi se našla u situaciji izdržala bih i tjedan dana bez pranja, bitno da je zavezana.
meni su takve stvari kao fen nešto što nije nužno i što ti može donijeti netko tko dolazi u posjetu ako zatreba.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 15:53   #5484
Zato jer ti fen ne treba. Mos mislit sta ce ti past napamet ta 2 dana prat i susit kosu dok se budes oporavljala od poroda, ja osobno neznan nikoga kome je to iti palo na pamet a kamoli da je stvarno opra u rodilistu, nes ti2dana svako moze izdrzat

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
jabucica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 08:13   #5485
Quote:
NFD kaže: Pogledaj post
Zašto dosad ni na jednom popisu stvari za rodilište, na cilom internetu, nisan vidila fen za kosu?

WC papira u rodilištu obično nema, ali fenova ima?

zato jer se jedva ustajes iz kreveta da bi podigla vlastito dijete iz njegovog krevetica i prebacila ga kod sebe, a kamoli da jos ides susit kosu


ako te bas jako smeta "masna kosa", uzmi si onaj sprej za suho pranje kose.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 08:26   #5486
Quote:
jabucica3 kaže: Pogledaj post
Zato jer ti fen ne treba. Mos mislit sta ce ti past napamet ta 2 dana prat i susit kosu dok se budes oporavljala od poroda, ja osobno neznan nikoga kome je to iti palo na pamet a kamoli da je stvarno opra u rodilistu, nes ti2dana svako moze izdrzat

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
Triba makar za dovest se malo u red prije izlaska iz rodilišta?
I uostalom, ako se već tuširan, usput operen i kosu? Pa nije to neki specijalan pothvat.

Ima nas raznih s raznim kosama, moja je jako tanka i duga je jedva do ramena i znan da će mi nakon poroda odma bit jadna i nikakva jer omlitavi čim se malo oznojin. Da san fizički ne znan kako super, osjećan se očajno kad se vidin takva u ogledalu.
Al zato je i osušin doslovno za 5 minuta, ne moran provest uru vrimena s fenom u ruci ko neko ko ima onaj gusti i teški tip kose.

Tako da mislin da ću ugurat onaj mali putni fen u torbu ako ikako buden mogla
NFD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 09:47   #5487
Ja sam oprala kosu par sati nakon poroda i to sam jedva dočekala... Imala sam fen ali ga nisam na kraju koristila jer je bilo vruće pa sam pustila da se prirodno osuši...
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 12:59   #5488
Meni je mm donio fen jer smo ostali duze zbog zutice, tako da ti ga uvijek netko moze donijet kad su posjete, a mali putni ti sigurno stane u torbu.

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
ChocoLina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 22:50   #5489
Spremam se za drugi porod (Sv. Duh) i ovo je sve što sam spakirala:

-tri spavačice sa gumbićima za dojenje (tu se spominju se i neke pidžame, ja sam se osobno ugodnije osjećala u spavačici, ništa ne steže dolje tako da ako budete bile rezane neće vam previše smetati, a i prozračnije je pa sve brže zarasta)
-20 jednokratnih gačica (možete i obične pamučne, ali onda ih ponesite puno), uzela sam i tri para pamučnih
-barem 4 paketa - oko 40 komada- uložaka (što veći i deblji to bolji, ja sam konkretno uzela vir 80)
-puno jastučića za dojenje (jedna kutija)

Sve je ovo u velikom broju zato što u prvih par dana zbilja jako krvarite (nešto na što mene nitko nije upozorio prvi put) tako da vam može procuriti i po spavačicama, a ako ćete imati veliku navalu mlijeka, kao ja, onda će vam trebati puno jastučića koji se nekad toliko brzo napune pa mlijeko procuri po spavačici.
Savjetujem vam da uzmete i one jednokratne podloge za dojenje koje možete staviti na krevet pod sebe da ne procurite po plahtama jer je ponekad teško od čistaćice izmusti čistu plahtu, zato što ih naprosto nemaju, žalosno.

-ogrtač - tanki
-papuče
-japanke (za tuširanje)
-paket maramica
-dva mala ručnika
-plastična čaša
-čarape - nekoliko pari
-grudnjak za dojenje (iako će vam sestre uvijek vikati da ih ne nosite kako bi vam grudi bile što više na zraku, odnosno da nisu konstantno mokre od mlijeka pa tako neće doći do pucanja i rana na bradavicama)
-kozmetika (šapon za kosu i gel za tuširanje - možete kupiti ona mala pakiranja koja su za putovanja i slično - netko govori kako vam neće biti do tuširanja, ali vjerujte mi, nakon onoliko krvarenja i curenja mlijeka imat ćete potrebu barem se jednom otuširati u ta 2-3 dana (grudi ionako morate prati prije svakog podoja), četkica i pasta za zube, četka i gumice za kosu, krema za ruke - ruke često perete i dezinficirate pa se brzo isuše, labelo, eventualno puder da si vratite boju u lice , dezić, tablete protiv bolova (paracetamol) - dojenje luči hormone pomoću kojih tijelo nakon poroda skuplja maternicu i to zna podosta boljeti - kao jaki menstrualni bolovi, čak i kao slabiji trudovi, a možete dobiti i temperaturu, ali uvijek možete sestru zamoliti da vam da tabletu ako vi nemate - barem u Sv. Duhu, britvica - u slučaju da zaboravite obrijati noge pa čisto da vam ne bude neugodno izgledati kao Big Foot)
-mast za bradavice (jedna od bitnijih stvari, rijetko vas upozore koliko je dojenje u početku strašno bolno dok se bradavice ne priviknu, pogotovo ako vam bradavice jako popucaju)
-mali fen
-dokumenti (nalazi pretraga obavljenih tijekom trudnoće)
-punjač za mobitel
Za bebu:
-pelene (ja sam uzela jedno 40ak komada)
-vlažne maramice (1-2 paketa, jer ćete ih i vi tu i tamo koristiti)
-kremica
-podloga za previjanje

Robica za bebu (dok boravite u bolnici) vam ne treba, a ona u koju ćete ju obući prilikom izlaska iz bolnice vam može netko donijeti taj dan, da ne vucarate i to bezveze.
Ako vam se neke količine stvari čine previše tako sam navela jer uvijek morate računati da možda nećete biti samo ta minimalna tri dana u bolnici. Možda ćete morati na iznenadni carski (onda se ostaje i po 7-10 dana) ili će vam dijete imati žuticu (kao u mom slučaju) pa ćete ostati još minimalno 3-4 dana i sl. Ako dijete dobije žuticu često će ići na ‘'sunčanje’' tako da ćete imati puno vremena za odmaranje, pa si možete ponijeti i nekakvu knjigu ili križaljku (i kemijsku, naravno).
Za neke od ovih stvari nije bed i ako zaboravite ili vam zafali, muž ili netko drugi će vam sve moći donijeti naknadno kada budu dolazili u posjetu.
Izdajalica vam ne treba, jednom kad to naučite ‘manualno’ ide ko od šale
WC papira u Sv. Duhu ima uvijek.
Hatshepsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 20:14   #5490
Kupila sam Vir special maxi uloske. Nisam citala za sto su vec sam samo uzela najvece. I sad citam da su za inkontinenciju i kod jakih menstruacija. Da li ih je netko koristio za poslije poroda?
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 08:59   #5491
ja imam isto za inkontinenciju,dala mi prijateljica a vjerujem da ce se iskoristit. inace su cure i spominjale na trudnicama da se mogu i ti za inkontinenciju uzet.
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 12:44   #5492
Quote:
šminkerica91 kaže: Pogledaj post
ja imam isto za inkontinenciju,dala mi prijateljica a vjerujem da ce se iskoristit. inace su cure i spominjale na trudnicama da se mogu i ti za inkontinenciju uzet.
Super, tnx
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 14:40   #5493
Dobar dan cure. Nova sam na forumu :-) porod mi je pocetkom 6.mj. Zanima me kako je sada u Vinogradskoj, jel treba stvari za bebu?
zubic84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:41   #5494
Napravila sam si popis stvari za Vinogradsku prema različitim popisima koje sam našla na forumima pa bi me zanimalo jel ima vška toga ili nešto fali i što se tiče samih količina (npr. kom gačica, uložaka) je li dovoljno? I hoće li stati u ormarić?

* Kućni ogrtač
* Spavaćica (jel može u Vinogradskoj i dvodijelna pidjama, hlace i neka majcica na bretele?)
* Jednokratne gaćice (najbolje mrežaste?)- koliko komada i gdje da kupim? Chicco, Turbo limach, dm, ljekarna?
* 4 paketa (oko 40 kom) uložaka - koje vi preporučate? vir 80?
* Grudnjak za dojenje (koji tip bravado, carriwell, hm?), ulošci za grudnjak (za što se koriste ovi ulošci i gdje kupiti ako mi uopće to treba?)
* jastučići za dojenje - koliko komada?
* Mast za brdavice - čitam da je najbolje svojim mlijekom namazati (kad krene), ali opet ako se upale, vjerujem da je dobro imati neku mast ili bar melem pri ruci ili MultiMam komprese?
* 2 - 3 čarapa
* Natikače - gumene sa kojima se može i pod tuš
* Byvacin sprey za rane
* Papirnate maramice
* Krema za ruke
* Toalet papir - 4 role
* Dezinfekcjske maramice za wc
* Antiseptik maramice za ruke
* Plastična vrečica s ručkama za stavit stvari kad idem u tuš
* Češalj (četka), četkica za zube i pasta
* Gel za tuširanje i šampon - za intimnu njegu - Hygeia-u (u svakoj apoteci)
* Sapun
* Ručnici 3kom, i jedan mali za tople obloge za prsa?
* Plastični čašu i pribor za jelo (za hranu koju donose od doma)
* Zdrastvena, osobna, sva medicinska dokumentacija i nešto sitniša
* Tople čarape
* Mob + punjač
Za bebu samo paket jednokratnih pelena i vllaže maramice u slučaju da ponestane u bolnici i krema za guzu.
5Eveline5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 14:25   #5495
Imaš čarape 2 puta

Meni one uopće nisu trebale, unutra je bila užasno vruće, plus hormoni, pa su mi se stopala znojila u papučama. Bila sam u japankama. U veljači
A kućni ogrtač sam imala onaj ful lagani, i samo zato jer mi njihove plahte izgulile laktove
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 14:47   #5496
Sto treba nositi na dogovoreni carski
Rodilište rijeka

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 21:04   #5497
Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
Napravila sam si popis stvari za Vinogradsku prema različitim popisima koje sam našla na forumima pa bi me zanimalo jel ima vška toga ili nešto fali i što se tiče samih količina (npr. kom gačica, uložaka) je li dovoljno? I hoće li stati u ormarić?

* Kućni ogrtač
* Spavaćica (jel može u Vinogradskoj i dvodijelna pidjama, hlace i neka majcica na bretele?)
* Jednokratne gaćice (najbolje mrežaste?)- koliko komada i gdje da kupim? Chicco, Turbo limach, dm, ljekarna?
* 4 paketa (oko 40 kom) uložaka - koje vi preporučate? vir 80?
* Grudnjak za dojenje (koji tip bravado, carriwell, hm?), ulošci za grudnjak (za što se koriste ovi ulošci i gdje kupiti ako mi uopće to treba?)
* jastučići za dojenje - koliko komada?
* Mast za brdavice - čitam da je najbolje svojim mlijekom namazati (kad krene), ali opet ako se upale, vjerujem da je dobro imati neku mast ili bar melem pri ruci ili MultiMam komprese?
* 2 - 3 čarapa
* Natikače - gumene sa kojima se može i pod tuš
* Byvacin sprey za rane
* Papirnate maramice
* Krema za ruke
* Toalet papir - 4 role
* Dezinfekcjske maramice za wc
* Antiseptik maramice za ruke
* Plastična vrečica s ručkama za stavit stvari kad idem u tuš
* Češalj (četka), četkica za zube i pasta
* Gel za tuširanje i šampon - za intimnu njegu - Hygeia-u (u svakoj apoteci)
* Sapun
* Ručnici 3kom, i jedan mali za tople obloge za prsa?
* Plastični čašu i pribor za jelo (za hranu koju donose od doma)
* Zdrastvena, osobna, sva medicinska dokumentacija i nešto sitniša
* Tople čarape
* Mob + punjač
Za bebu samo paket jednokratnih pelena i vllaže maramice u slučaju da ponestane u bolnici i krema za guzu.
Ja sam 2x rodila u vinogradskoj. Napisat cu ti samo korekcije, a ostalo je ok. Racunaj da su moje kolicine za 3 dana

*Kucni ogrtac lagani ili uopce ako ti nece dolaziti posjete na hodniku
*Spavacice 3kom (s dubokim izrezom), ako nemas uzmi dodatno pidzamu, ali ti nije bas zgodno s njom kada curis
*Osim jednokratnih gacica (racunaj 2-3 dnevno) uzmi i obicne pamucne. hvale chicco mrezaste. Ja sam imala iz dm-a i nisu mi bile dobre
*3 paketa vir ulozaka - prvih par dana stavljas po 2 jer se dosta curi
*U rodilistu nisam stavljala grudnjak jer mi mlijeko nije jos curilo, ali za doma svakako ponesi (meni su bolji obicni pamucni grudnjaci sa zicom) i kupi perive pamucne uloske za grudnjake (ima u mulleru), jer se jednokratni prebrzo namoce kada pocne curiti mlijeko, ali i njih je dobro imati barem 1 paket doma (u rodilistu uzmi za svaki slucaj par komada)
*mast nisam koristila u rodilistu ali mozes ponijeti
*1 carape (uzasno je vruce u vinogradskoj)
* osim natikaca za kupaonu uzmi jos jedne ili papuce da ne budes u mokrom po hodniku/sobi
*ne treba ti 4 role-2 ce ti biti dosta
* ja sam na dasku wc-a stavljala toaletni
* oni imaju antiseptik sapun (barem su imali), ja nisam nosila sapun
* ja sam imala 1 veliki i 2 mala rucnika
*u pravilu ti ne smiju nositi hranu od kuce. Ja sam pila iz boce, a pribor za hranu nisam nosila. Jedino sto su mi nosili je tekucina i cokoladice
*ponesi si i vode(ja sam imala i u maloj torbi u radjao jer sam pijuckala) i u velikoj.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 22:37   #5498
Dodala bih samo da se ponesu vrecice za bacanje iskoristenih ulozaka, jer se svacega nagledas po zahodu.....
Blackie is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 23:21   #5499
I vrecica za prljavi ves

I sto se tice gela za intimnu njegu, ja ga nisam koristila. Nisam se oko rane ni s cim posebno tusirala, samo s vodom jer nisam htjela dirati ranu uopce. Nisam isto tako ni sprej za ranu koristila, ali bih savjetovala kantarionovo ulje - nakapa se na ulozak, rana brze zaraste
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 05:02   #5500
Kaj se tice ulozaka, prvi put sam imala neke (zaboravila kak se zovu) koji su bili cista vata u mrezici. Pazite si da ulosci nemaju mrezicu jer se meni ta mreza petljala oko konaca od sivanja dole.
__________________
marolinić
maroline is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.