Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2012., 21:17   #1
ROLETNE ??????

Gdje se mogu kupiti PVC roletne ???
Najme imam nekoliko ostecenih dijelova roletne
koje bi trebo zamjenit ??
micony is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 22:31   #2
Quote:
micony kaže: Pogledaj post
Gdje se mogu kupiti PVC roletne ???
Najme imam nekoliko ostecenih dijelova roletne
koje bi trebo zamjenit ??
Roletarstvo Dodić- Zagreb
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 10:33   #3
Pozdrav ljudi. Imam PVC rolete koje su se zaglavile. Kutija je ofarbana i gletana pa ne znam dali postoje vijci ili ne. Neki ljudi mi govore da je kutija ugrađena zajedno sa prozorom? Što da radim. Kako da otvorim kutiju?
kupac2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 13:25   #4
Quote:
kupac2011 kaže: Pogledaj post
Što da radim. Kako da otvorim kutiju?
Za početak postavi fotografiju da se vidi o kojem tipu roletne kutije se radi, ako hoćeš suvisli savjet, naravno....
vele_majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 14:35   #5
Quote:
vele_majstor kaže: Pogledaj post
Za početak postavi fotografiju da se vidi o kojem tipu roletne kutije se radi, ako hoćeš suvisli savjet, naravno....
Ok. Budem sutra
kupac2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 10:17   #6
Quote:
kupac2011 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi. Imam PVC rolete koje su se zaglavile. Kutija je ofarbana i gletana pa ne znam dali postoje vijci ili ne. Neki ljudi mi govore da je kutija ugrađena zajedno sa prozorom? Što da radim. Kako da otvorim kutiju?
još nisam vidio da se kutija ne može otvoriti,a godinama smo imali održavanja velikih objekata u sklopu čega su bila i održavanja/popravci roleta.

Na nekim objektima drvena kutija je imala "šlic" ili bolje rečeno utor i pero (nešto lsično kao klik laminat,samo većih dimenzija) sa donje ili gornje strane,ali svejedno na suprotnoj strani su bili vijci. Uvjeren sam da i tu postoje vijci. Jedino što mi sada pada na pamet je da na donjoj strani kutije brusilicom ili ručno skinete sloj boje ito od donjeg ruba prema gornjem u visini od 1-3 cm. Tu bi morali biti vijci koji su upušteni u drvo.

Do sada nije bilo nerješivoga, ali meni osobno iz iskustva raznih radova rolete su znale najviše potrgati živaca. Masu puta na granici "ludila" da sve polomim, uključivo i kutiju sa prozorom te stavim sve novo.

Najveći problemi su bili kad je objekt pod zaštitom tj kulturno dobro. U tom slučaju konzervator je stalno prisutan pa često neda npr staviti metalne dijelove (koji su ionako nevidljivi iz vana) nego zahtjeva da se stave drveni.
Razumljivo je tamo gdje je nešto vidljivo,npr drvene lamele...ali namotajna prečka drvena....koma...
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 20:30   #7
Quote:
micony kaže: Pogledaj post
Gdje se mogu kupiti PVC roletne ???
Najme imam nekoliko ostecenih dijelova roletne
koje bi trebo zamjenit ??
Upravo smo rušili neke prozore i rolete...ima hrpa lamela (pvc bijele) ako trebaš, javi brzo jer za dan-dva sve bacamo...možda ima i nešto ostalih dijelova koji se daju iskoristiti
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 18:30   #8


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Evo slike. Meni izgleda da ta kutija nema drvenih dijelova. Na dnu je plastika. Bočne stranice ne postoje. A ova prednja stranica je zažbukana i čini mi se od knaufa (možda je drvena ali ja to ne mogu vidjeti)
kupac2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 00:24   #9
Quote:
micony kaže: Pogledaj post
Gdje se mogu kupiti PVC roletne ???
Ja sam tražio istu stvar, uglavnom nemaš ih u ovim BAU centrima, samo kod roletara. Oni ti ih prodaju ili gotove letvice određene dužine, pa sam režeš, ili ti režu na mjeru... Roletara imaš dosta, jedan u bivšoj Končarevoj blizu Cibone, jedan na Oranicama itd. Nije loše da poneseš uzorak letvice, jer se neke ne spajaju kako treba međusobno. Međutim ono što ću ti reći (bar su meni tako rekli roletari), sve nove PVC letvice su lošije kvalitete i brzo pucaju, jer zbog nekih novih ekoloških normi proizvođačima je zabranjeno u plastiku stavljat neke aditive.
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 10:35   #10
Quote:
kupac2011 kaže: Pogledaj post
Kako da otvorim kutiju?
Slušaj, ovo ti dajem samo kao informaciju, ne znam jesu li to takve roletne kao kod mene...ali meni je roletar popravljo roletne u zatvorenoj kutiji, tako da je kroz otvor gdje roletne ulaze u kutiju (prvo ih je spustio) sa aku odvijačem odšarafio rolete sa one osovine na koju se namataju..i onda vadio puknute i sl... To je toliko malo prostora, da stvarno ne znam kako je poslije uspio vratit sve... Iako, ti kažeš da su tvoje zaglavljene, pa... Ne znam kolko pomaže, al eto možeš pokušat
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 12:27   #11
Quote:
kupac2011 kaže: Pogledaj post

Evo slike. Meni izgleda da ta kutija nema drvenih dijelova. Na dnu je plastika. Bočne stranice ne postoje. A ova prednja stranica je zažbukana i čini mi se od knaufa (možda je drvena ali ja to ne mogu vidjeti)
Ovo je ROKA kutija od Beck&Heuna. Otvara se sa donje strane. Pogledaj donju stranu i na njoj ti je plastični poklopac i plastična lajsna 40mm. Tamo desno gdje ti se otkinuo komad glet mase vidjeti ćeš alu profil ispod. On je dakle rubni na kutiji i tu između tog alu profila i te 40mm lajsne gurni nož (prije sa skalpelom sa strana prereži silikon) i polako odvajaj lajsnu prema dolje. Radi polako da ti ne popuca sav glet na donjem rubu kutije.

Ta lajsna ima na sebi "zube" koji ulaze u taj alu profil i ona drži donji servisni poklopac.

Evo ti link jer slika govori 1000 riječi.
vele_majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 14:53   #12
Quote:
vele_majstor kaže: Pogledaj post
Ovo je ROKA kutija od Beck&Heuna. Otvara se sa donje strane. Pogledaj donju stranu i na njoj ti je plastični poklopac i plastična lajsna 40mm. Tamo desno gdje ti se otkinuo komad glet mase vidjeti ćeš alu profil ispod. On je dakle rubni na kutiji i tu između tog alu profila i te 40mm lajsne gurni nož (prije sa skalpelom sa strana prereži silikon) i polako odvajaj lajsnu prema dolje. Radi polako da ti ne popuca sav glet na donjem rubu kutije.

Ta lajsna ima na sebi "zube" koji ulaze u taj alu profil i ona drži donji servisni poklopac.

Evo ti link jer slika govori 1000 riječi.
Ej puno ti hvala. Otvorio kutiju s donje strane. Popravio roletnu. Vratio poklopac. E sad mi lajsna zjapi nekih 3-4 milimetara. Jel mogu silikonirat (malo) s gornje strane da mi se zalijepi za alu profil.Bijeli silikon naravno. Ako mi se bude ponovno pokvarila samo skalpelom izrežem taj silikon? Još jednom puno hvala
kupac2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 16:47   #13
Quote:
kupac2011 kaže: Pogledaj post
Ej puno ti hvala. Otvorio kutiju s donje strane. Popravio roletnu. Vratio poklopac. E sad mi lajsna zjapi nekih 3-4 milimetara. Jel mogu silikonirat (malo) s gornje strane da mi se zalijepi za alu profil.Bijeli silikon naravno. Ako mi se bude ponovno pokvarila samo skalpelom izrežem taj silikon? Još jednom puno hvala
Možeš, na samom rubu. Ako ti se da igrati, idealno bi bilo da skalpeom skineš sav akril (između poklopca i gornjeg štoka prozora- vjerojatno tu akril ne da poklopcu hor. položaj pa ovaj izvija "halter" lajsnu za tih 3-4mm), ako treba i sastrane, namjestiš najbolje što možeš i onda si opet sve potegneš bijelim akrilnim kitom.
vele_majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 22:25   #14
Preporuka za roletara u Rijeci

Poštovani forumaši,

dali bi mi neko iz iskustva mogao preporučiti dobrog roletara za izradu i postavljanje roleta PVC ili Aluminiskih u Rijeci.

LP
lcresic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.