Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2007., 16:34   #21
Pozdrav. Evo glupo za rec ali drago mi je da imam sunarodnjake s povisenom temperaturo i ok nalazima. Sad nekako znam da nisam vanzemaljac :-))
Uglavno, moja temperatura traje vec nekih 2 godine. Pocela sam je mjerit jer sam postala uzasno umorna, niskog praga tolerancije za neka naprezanja (i psihickog i fizickog tipa). Kako su doktori moja zadnja opcija (mislim da ih pohodim, izuzev zubara koji je svakih pol godine, pa u prosjeku 1/2 godine i to radi uputnice za okulistu ili nesto tako). No nakon godinu dana, meni koja stvarno imam energije za okretati planet rucno, mi je vec islo na zivce moja slabost i groznice koje su opterecivale ljude oko mene jer je grijanje uvijek trebalo radit. S potpuno identicnim teksto sam ispracena. Nek prestanem mjerit temperaturu. Ko neki hipohonder!! Osjecala sam se ko kreten. Temperaturu imam i dalje. Sad je prosla druga godina. Ja sam se vec navikla na svoj brzi zamor. Neki dan sam isla napravit kontrolnu krvnu sliku. Jetra je sa svojim vrijednostima enzima u asimptotskom jurisu prema nultim vrijednostima. No oni koji znaju vise, kazu da to nista ne znaci. Pa dobro. U svakom slucaju ja sam promjenila rezim prehrane, posto ni jedan drugi segment zivota ne mogu promjeniti osim tog pa zdusno vjerujem da ce se od toga sve popraviti iako kao sto kazu oni koji o tome znaju (svakako debelo vise od mene)to nije nista. Tako sam si ja lijepo zabrijala- ako to za njih nije nista, recimo da je to onda realno gledano neki mali disbalans mog organizma koji nece i nemoze prijeci u neku stetu ( a kamoli veliku stetu), onda logika kaze-male stvari se popravljaju potezima koje ja mogu sama promjeniti pa ce to biti hrana :-))
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 18:13   #22
meni mama ima isto tako lagano povišenu temperaturu već neko vrijeme, također je i zamor prisutan. bila kod doktora i svi nalazi ok... sad je dobila da radi hormone štitnjače... jel netko od vas to provjeravao? da li su vam i oni bili ok?
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 18:49   #23
ja također zadnjih 2 tjedna ne mogu spustiti temperaturu ispod 37,0
u ponedjeljak idem napravit krvnu sliku
espinada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 21:31   #24
Svi vi koji imate lagano povišenu temperaturu osim virusa mononukleoze, tražiti pretragu za pluća-neka vam slikaju i vade krv. Nekada davno, prije 15 godina, to se i meni dogodilo, a netko je bio u pravu kada me je poslao na Srebrnjak i vaditi krv i ustanovljena je da je atipična upala pluće-lagana povišena temperatura a ne prelazi nakon 37.5.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 21:46   #25
I ja sam imala isti problem.Temperatura 37,2-37,3.mesecima.Nista mi nije falilo,sve ok.snimala pluca,vadila krv(malo su mi bili limfociti povecani)ali taj period sam bila strasno nervozna,imala sam stres,tako da je ta temperatua predpostavljam bila od toga.Dosadilo mi je bilo da pretrazujem sta i kako i odustala sam.Od tada vise ne merim temperaturu(to je bilo pre 7 godina).Jer veruj mi to prelazi u opsesiju i na nervnoj bazi skace i temperatura!
massa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 00:31   #26
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Svi vi koji imate lagano povišenu temperaturu osim virusa mononukleoze, tražiti pretragu za pluća-neka vam slikaju i vade krv. Nekada davno, prije 15 godina, to se i meni dogodilo, a netko je bio u pravu kada me je poslao na Srebrnjak i vaditi krv i ustanovljena je da je atipična upala pluće-lagana povišena temperatura a ne prelazi nakon 37.5.
meni je mama prije toga istina imala atipičnu upalu pluća koja se povukla... misliš da je to od toga još? vadila je krv i slikala pluća i kažu da je sve ok...
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 19:42   #27
subferbilnost može uzrokovati mali milijun stvari ali uz ako nema znakova aktivnog infekta, tipičnih znakova, onda ne bi loše bilo napravit serologiju na heteofilna protutijela IgM na PBA, posebice ako su u kombinacijom sa slabošću, bolovima u mišićima i dr znakovima virusne zaraze
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 23:38   #28
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
ne bi loše bilo napravit serologiju na heteofilna protutijela IgM na PBA, posebice ako su u kombinacijom sa slabošću, bolovima u mišićima i dr znakovima virusne zaraze
a sta je to? google ne izbacuje nista , pa ako mozes pojasnit. hvala
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 00:50   #29
sorry malko sam se zanio, prvo ispravak nisu heteo nego heterofilna protutijela PBA-paul bunell antigen, oni su diferencijalna serološka pretraga, njime dakle možeš razlučit infekciju Epstein-Barrovim virusom od drugih infekcija. jer kronična infekcija EBV se manifestira kao dugotrajna subfebrilna temp(37-37,5)
a ako te zanimaju osnove imunologije samo reci
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 11:02   #30
Quote:
mladac kaže: Pogledaj post
meni je mama prije toga istina imala atipičnu upalu pluća koja se povukla... misliš da je to od toga još? vadila je krv i slikala pluća i kažu da je sve ok...

Ne znam, zbilja nisam liječnik-nego da ponovno otiđe kod liječnika i pita ga, da li može biti od toga još, jer sigurno da nakon upale pluća i padne imunitet.


Negdje prije 10-ak godina, meni je savjet bio da nakon preležane upale pluće ,izbjegavam ljude koji su prehlađeni i koji imaju gripu.

To je moje iskustvo.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 12:24   #31
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Ne znam, zbilja nisam liječnik-nego da ponovno otiđe kod liječnika i pita ga, da li može biti od toga još, jer sigurno da nakon upale pluća i padne imunitet.


Negdje prije 10-ak godina, meni je savjet bio da nakon preležane upale pluće ,izbjegavam ljude koji su prehlađeni i koji imaju gripu.

To je moje iskustvo.

ma išla je tj još uvijkek ide kod doktorice al dr je
za sve je mora molit, kad je sad imala tu atipičnu upalu pluča bila je na bolovanju mj dana s tim da je dobila samo 10 tabletica antibiotika, praktički ju je ostavila da se bori s upalom pluča ka zna, nebi niš rekla da mi je mama "čovjek stijena", ali s 45kg je daleko od toga
no sad ju mama isto napada da otkrije zbog čega je temp, jer njoj je 37,2 al ona točno zna da ju ima i kaže da ima osječaj da ju je treaktor zgazio...
sad joj je dala da ode provjeriti štitnjaču... a vidjet ćemo
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 12:33   #32
Quote:
mladac kaže: Pogledaj post
ma išla je tj još uvijkek ide kod doktorice al dr je
za sve je mora molit, kad je sad imala tu atipičnu upalu pluča bila je na bolovanju mj dana s tim da je dobila samo 10 tabletica antibiotika, praktički ju je ostavila da se bori s upalom pluča ka zna, nebi niš rekla da mi je mama "čovjek stijena", ali s 45kg je daleko od toga
no sad ju mama isto napada da otkrije zbog čega je temp, jer njoj je 37,2 al ona točno zna da ju ima i kaže da ima osječaj da ju je treaktor zgazio...
sad joj je dala da ode provjeriti štitnjaču... a vidjet ćemo

Očito da sve ovisi na kojeg se doktora namjeriš, ali neka ide provjeriti štitnjaču, ali samo 10 tabletica antibiotika mislim da zbilja nije u redu.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 13:54   #33
ovisno o godinama, al ako se radi o gospođi srednjih godina, posebice ako uz temp. ima ubrzan puls, znoji se, lako umara, onda svakako treba provjerit štitnjaču, T3,T4,TSH
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:16   #34
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
sorry malko sam se zanio, prvo ispravak nisu heteo nego heterofilna protutijela PBA-paul bunell antigen, oni su diferencijalna serološka pretraga, njime dakle možeš razlučit infekciju Epstein-Barrovim virusom od drugih infekcija. jer kronična infekcija EBV se manifestira kao dugotrajna subfebrilna temp(37-37,5)
a ako te zanimaju osnove imunologije samo reci
jel to kao kronična mononukleoza ili?soripokušavam polovit neke pojmove.....i ja već 5-6 godina imi 37 -37,2 a na uzv mi je neđena granično povećana slezena a pošto je krvna slika ok dr. se ne zabrinjava
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:09   #35
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
ovisno o godinama, al ako se radi o gospođi srednjih godina, posebice ako uz temp. ima ubrzan puls, znoji se, lako umara, onda svakako treba provjerit štitnjaču, T3,T4,TSH
studiraš medicinu?
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:25   #36
da, studiram medicinu, i nije kronična mononukleoza al se radi o istom uzročniku...a ako bi se uspostavilo da je EBV uzrok onda nemaš brige, jer on uz dobar imunitet je sasma benigan
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:21   #37
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
da, studiram medicinu, i nije kronična mononukleoza al se radi o istom uzročniku...a ako bi se uspostavilo da je EBV uzrok onda nemaš brige, jer on uz dobar imunitet je sasma benigan
a ako imunitet nije dobar??
clarity is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 02:07   #38
pa stvara se kronična infekcija EBV koja može u najgorem slučaju dovesti do limfoma, međutim nemojte sad paničarit nije to tako teško i kome se ustanovi kr. infekcija EBV treba imati na umu tu činjenicu ako nekad dođe u duže razdoblje imunosupresije
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 19:09   #39
evo mama mi je provjerila i štitnjaču, sve je u najboljem redu, šta da dalje? temperatua je i dalje prisutna već više od mjesec dana i fizički je iscrpljena...
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 19:56   #40
ako se ona i dalje osjeća loše onda možda ne bi loše bilo da napravi serologiju, kao što sam već pisao, moguća je EBV kronična infekcija
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.