Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2016., 08:23   #5481
Rodila prošle godine, trudonoću mi cijelo vrijeme pratio dr Hafner i doktor je za poželjeti. U rađaonu mi pustili pratnju čim sam legla na onaj stol jer sam pitala da li može ući...
stellade is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 19:35   #5482
Kad sam se već raspitivala, bilo bi u redu da ostavim i svoje iskustvo

Rodila sam na Sv. Duhu 9.10. Došla sam prvo na redovnu kontrolu (40+2) u subotu 8.10. oko 13h sa blagim trudovima, spojili su me na CTG, pogledali UZV, vaginalni pregled, utvrdili da sam 3-4cm otvorena. Vodenjak mi nije pukao. Kako je sve bilo uredno, rekli su da nema potrebe da ostajem (s čim sam se i složila) nego da odem kući i tamo proživljavam trudove pa dođem kad budu jači. Došla sam ponovo s jačim i češćim trudovima navečer oko 20h, ponovo isti pregledi, utvrđeno da sam 6cm otvorena i onda sam i ostala. Odmah sam rekla babici i doktorici da ja ne bi htjela nikave intervencije tipa drip, prokidanje vodenjaka itd., dok god nije baš jako potrebno. Bile su jako ljubazne i objasnile su mi da to ni njima nije u interesu, da neće raditi ništa što nije potrebno, a i kad bude da će me prvo pitati i objasniti mi sve - i tako je i bilo. Doktorica me prvo pitala da li želim epiduralnu, s tim da mi je objasnila da su moji krvni nalazi koje sam donjela stariji od mjesec dana, a za epi moraju biti noviji. Zbog toga bi morali prvo vaditi krv za nove nalaze, a kako sam već 6cm otvorena, pitanje je da li bi nalazi stigli dok se ne otvorim još više, što je previše za epi. Kako u svakom slučaju nisam željela epiduralnu, odbila sam, ali mi je bilo drago što mi je sve tako super objasnila. Prvo sam dobila klistir (nije tako neugodno kako sam očekivala, bila je nježna babica) i poslali su me u predrađaonu gdje sam provela par sati. Kad sam bila otvorena 9cm su me poslali na tuširanje (to je jedino bilo bezveze jer sam išla sama, u jakim trudovima, nije bilo ni svjetla u toj kupaoni gdje su me poslali, tako da sam se samo malo podaprala, a ne baš otuširala). Nakon toga sam ušla u rađaonu i odmah su mi zvali i muža. Tu večer nas je puno rađalo, sva 3 boxa su bila puna a i ranije je bilo nekoliko poroda + carski. Neko vrijeme smo bili sami u boxu i kad smo došli na red, babica mi je (u dogovoru sa mnom) probila vodenjak - kad već nije sam pukao a otvorila sam se 9cm. U nekoliko navrata je babica nudila malo dripa da bude brže i lakše ali ja sam odbijala, a ona nije bila ni malo agresivna u tome. Kad je došlo vrijeme za tiskanje je ponovo ponudila i tu sam pristala, ali na kraju to što sam dobila nije ni stiglo djelovati. U 2 truda sam rodila svoju "malu" curicu od 4200g i 54cm - na žalost ne bez epiziotomije. Iako se babica trudila izbjeći epiziotomiju, malena je išla s rukicom na glavi i babica je rekla da me mora rezati - i ja sam rekla da može - dakle i to me pitala. S obzirom kolika je beba bila, to je stvarno bila dobra odluka. Jedina komplikacija je bila što je zaostao komadić posteljice pa su to morali vaditi ručno pod općom anestezijom. Ali zbog toga su me bar pod njom i lijepo zašili, dobila sam interdermalni šav koji je stvarno brzo zarastao i skoro se ni ne vidi (a rodila sam prije 5 tjedana).
I da, dobili smo kontakt koža na kožu u trajanju cca 80min (prvo neko vrijeme odmah po porodu, prije opće anestezije i vađenja posteljice, a onda još nakon toga). Sve u svemu, iako je porod bio težak, poštovali su moje želje i zaista bili jako korektni. Potrefila me super ekipa, i babice i doktorica (mlada specijalizantica) su bili odlični!
Reta_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 15:46   #5483
Kako sad funkcioniraju posjete na sv.duhu, s obzirom na vrijeme viroza, gripe...?
Koliko osoba može doći? Djeca smiju/ne smiju?

Ako muž ide na porod, mora li se negdje kupiti ono zeleno odijelo ili mu oni to daju?
kimm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 23:19   #5484
Quote:
kimm kaže: Pogledaj post
Kako sad funkcioniraju posjete na sv.duhu, s obzirom na vrijeme viroza, gripe...?
Koliko osoba može doći? Djeca smiju/ne smiju?

Ako muž ide na porod, mora li se negdje kupiti ono zeleno odijelo ili mu oni to daju?
Ja sam rodila taman negdje u ovo doba prije tri godine. Najviše je ovisilo o sestri koja je trenutno na odjelu da li će posjete biti u sobi ili u hodniku, ispred odjela. Curkama su dolazila i djeca i muževi i hrpa ljudi i nikad im nitko nije prigovorio, jedino su obavezno morali svi dezinficirati ruke, a dezinfekcijsko sredstvo je u sobi. Ako posjetama nije dozvoljen ulazak u sobu bebu neces smjeti iznijeti van odjela tako da je problem ako ti je beba u sobi i ako je budna, onda od posjeta nista. Osim ako ti nije problem zamoliti od cimerice da ti pripazi na bebu ili ako imas srece da je neka od sestara voljna pripaziti na bebu.

Moj muz meni nije bio na porodu tako da ti na pitanje u vezi odijela ne mogu nista odgovoriti. Znam samo da ga mora imati, ali kako nabaviti to ne znam.
Hatshepsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 23:32   #5485
I moje osobno iskustvo u Sv. Duhu je iskljucivo pozitivno. Sestre u predradaoni su fantasticne. Ja sam imala strasno visok tlak i bila sam prikopcana na tlakomjer stalno. Konstantno su me obilazile, provjeravale i ispitivale kako se osjecam i iskreno se zanimale za moje stanje. Babice i doktori isto tako. Nisam se niti u jednom trenutku osjecala zapostavljeno, a koliko sam uspjela primjetiti takvi su bili oko svake trudnice-rodilje. A u predradaoni i radaoni sam prosla barem 3-4 smjene sestara, doktora i babica. Doktori su mi sve objašnjavali do najsitnijijh detalja tako da su mi dali odgovor na svako pitanje koje sam imala, a koje zapravo nisam ni trebala postaviti.
Sestre na babinju su isto super. Kad ih zovnes odmah stignu, pitaju sto treba i uvijek daju savjet sa strpljenjem. Tu su i kao velika moralna podrska.
Kada su mi rekli da mi bebač ima zuticu i kad su ju odveli na 'sunčanje' sjedila sam na krevetu sva pokisla jer smo taj trebale ici kuci. Uto je usla sestra provjeriti kako smo i odmah je primjetila da nesto nije u redu sa mnom, sjela pored mene i pitala me sto je bilo. Ja sam pocela plakati kao kisna godina, a ona me tjesila barem pola sata.
Jedino su doktori koji obavljaju vizitu na babinju malo hladni, ali nista sto bi im zamjerila. Ne zahtijevam da svi oko mene skakucu nasmijani i vedri u svakom trenutku.
Smetalo mi je jedino sto sam dva dana morala lezati na krvavoj plahti i tek kad sam ozbiljno stisnula cistacicu i doslovno ju proganjala po hodniku obecala mi je pronaci neku plahtu (znam da nije problem u njima, ali vjecito je falilo cistih plahta).
Pošto sam bila prehladena kuharica mi je donosila med iako tada nije bio na meniju za nas rodije. Davala mi je one paketice koje su one sebi sacuvale u svojim prostorijama.
Stvarno nemam lose rijeci za Sv. Duh, znam da se nekome moglo zalomiti lose iskustvo, ali to ne znaci da je bolnica generalno losa. Svatko moze imati peh i los dan. To se mora razumijeti. Netko ce ga mozda taj dan imati u trgovini, a netko nazalost u bolnici.
Hrana je tipicno bolnicka, ali meni je bila ok. Ove sto su se zalile izgleda svaki dan doma jedu janjetinu i kavijar....

Sve u svemu, jako pozitivno iskustvo i sada drugi porod planiram svakako provesti tamo.
Hatshepsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:31   #5486
rodila sam u listopadu na dogovoreni carski zbog vise stavki (prva beba bila velika,rodena na carski,imala krvarenje na mozgu,a i sad je bila procjena da je beba velika).
operirao me dr.pavlovic,sve hvale za njega,cak me par puta obilazio u sobi da pojasni sve sto me zanima (porod se mrvicu zakomplicirao).
pohvalila bih i anestezioloske tehnicare jer me ulovila panika i plac,bas koma,oni su me grlili tjesili me,dok je anesteziologica bila tak tak.
sto se babinjaca tice,prvi dan sam bila u sobi gdje su zene sa carskim rezom i tamo sve bilo ok,kasnije me prebacili u normalnu sobu,pokefala sam se skoro s babinjacom,cak sam na kraju i ostavila anketu gdje sam napisala neugodna iskustva. no ona je bila iznimka,ostale su stvarno bile ok.
u odnosu na prvi porod,bilo je cistih plahti (na prvom porodu tri dana lezala na krvavoj),ostalo je sve slicno.
i da,dosta nas su pustali dan prije doma nego prvi put,sto je meni odgovaralo.
fely is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 17:18   #5487
lijep pozdrav. Ima li neki raspored koji liječnik radi u ginekološkoj ambulanti u prizemlju koji dan ili je to kako koji dan?
tigger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:13   #5488
u TA, kod sestre (lijevo kad uđeš) ti na zidu (pored vage) stoji raspored. s tim da ti se liječnici često i mijenjaju za šihte.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 14:20   #5489
Pilaju li još uvijek s obavljenim tečajem da bi tata mogao biti na porodu?
Ovo nam je 3. dijete, al ovaj put idem na Duh rađati i ko za vraga ne mogu naći potvrdu s tečaja koji smo obavili (ali još 2010. prije prvorođenog). I mm je bio na prva 2 poroda, nije da će ostati zatečen viđenim
__________________
G 7.3.2010.; :angel: 04/2013; M 11.10.2014.
Srećica
Sephray is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 14:47   #5490
nas oba puta nisu uopće pitali za tečaj. bili su ljubazni i profesionalni prema mužu
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 15:06   #5491
Nas takodjer potvrdu uopce nisu trazili
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 16:23   #5492
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
nas oba puta nisu uopće pitali za tečaj. bili su ljubazni i profesionalni prema mužu
Super! Hvala na odg

Sent from my Lenovo S580 using Tapatalk
__________________
G 7.3.2010.; :angel: 04/2013; M 11.10.2014.
Srećica
Sephray is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 20:22   #5493
Carski rez na sv duhu..novija iskustva?

Molim ako itko ima novija iskustva za carski. Vodi me dr. Zudeniga koji je zasad ok. Za tjedan dana idem na pregled i tad će me naručit za carski. S prvim prije 7 g. su me unatoć naručenom carskom krenuli trudovi i puko vodenjak i carski je bio hitan i pod općom jer su me do jutra 9 sati držali u predrađaoni a imam indikacije za carski žmirečki. Dijete nisam vidjela 36 sati dok sam bila na intenzivnoj ali sva sreća poslije išlo sve ok. Kak to ide s anestezijom, oporavkom i boravkom s djetetom ako je spinalna? pod općom pretpostavljam ista priča...kad i kolko tata može vidit bebu?Hvala!
tigger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 09:56   #5494
Ima netko novija iskustva?

Zanima me što se zadnje promijenilo, i kakav im je stav za trudnice s GD i jel se kod njih može raditi GUK profil?
Koga biste od gin mogli izdvojiti, i jel se može kod narudžbe u TA tražiti određeni doktor?

Prvo sam rodila u Vinogradskoj, bila jako zadovoljna, ali sad mi radi jedne vrijednosti po njihovom ide dijagnoza GD i ne želim se prepirati ako sve bude u redu da me za božićne blagdane hospitaliziraju bez veze
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:29   #5495
Nigdje nitko?

Da li je bio netko na njihovom trudničkom tečaju?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:09   #5496
ne znam ništa o gd-u.

bili smo kod njih na trudničkom tečaju i u poliklinici vili privatno.
meni je bilo korisno, posebno šetnje kroz rađaonu i upoznavanje s rodilištem.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:20   #5497
Snow Fairy, ja gore vodim trudnoću pa ti mogu sve provjeriti za 2 tjedna kad idem na pregled.
Ja sam u ambulanti za visokorizičnu trudnoću pa ne znam koji su dr. kojim danom u običnoj, ali i to ti sve provjerim kad budem gore.
Inače za sve dr. gore imam same pohvale.
Kad se naručuješ na pregled, možeš reći da imaš dogovor s tim i tim dr. i da te naruče kod njega, vjerujem da će ti uvažiti.
Ja sam stvarno imala dogovor s jednom dr. i svaki prvi pregled se naručim kod nje i onda sam stalno kod nje.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:22   #5498
jojo, koja je razlika između TA i ove za visokorizičnu? Tko ide u koju, ak znaš?

Mene zanima koliko ranije je potrebno ići na tečaj, dal im je gužva. Kao što cvex kaže, zanima me obilazak
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:46   #5499
snow, nazovi sd i pitaj kada imaju slobodno.
iz mog iskustva gužva je ogromna, puno unaprijed se moraš javiti.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 13:33   #5500
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
jojo, koja je razlika između TA i ove za visokorizičnu? Tko ide u koju, ak znaš?

Mene zanima koliko ranije je potrebno ići na tečaj, dal im je gužva. Kao što cvex kaže, zanima me obilazak
tu imaš info za tečaj pa možeš nazvati i provjeriti. ja ne znam hoću li gore na tečaj jer je od 15h pa ne znam koliko će mužu biti zgodno odlaziti ranije s posla...

ja se vodim kao visokorizična trudnica zbog prethodna 3 spontana. ova trudnoća je uredna, ali bez obzira na to, ne vodim trudnoću kod svog ginekologa, nego ovu i svaku sljedeću od prvog dana u bolnici.
inače, mislim da blizanačke trudnoće, jako visok tlak i još neke dijagnoze idu pod visokorizičnu, ali to tvoj primarni ginekolog procijeni i daje ti takvu uputnicu.
inače se po difoltu na one preglede od 30 i nekog tjedna ide normalno u običnu TA.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:37.