Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2016., 12:04   #1081
Malmö je vrijedan više od jednog dana, ali čovjek mora imati i malo sreće s vremenom. Ne znam, ja sam tamo bio iznenađen odsustvom ciče zime i snijega koji i kad padne ne ostane duže od par dana na tlu. Vjerojatno je da će netko koji živi na našoj obali biti više s tim pogođen nego ja koji sam odrastao u Posavini.

Skuplje je od Poljske, ali jeftinije od ostatka Švedske, baš zbog blizine Poljske, Njemačke, pa čak i Danske gdje je cuga i slično jeftinije.

U pravu si za sezonu, sad će pred Božić biti sve super ukrašeno i spickano, meni je Malmö teški cool.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 01:06   #1082
Ja sam sa mora. Ma nije bilo toliko hladno u gradu, oko 2-3 C, ali kad sam izašao na obalu i na onaj hladni vjetar koji udara nemilice direkt u lice nije baš bilo ugodno. Kažem ti da mi je po prvi puta fotoaparat zablokirao a bio je već puno puta i na nižim temperaturama. Padala je i kiša u nekoliko navrata. Kopenhagen je isto bio hladan, a evo večeras stigao u Berlin i ovdje je pjesma naspram onog gore.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 07:23   #1083
Hahaha... Imaš sreće jer bilo je očajno već tjednima. Danas će čak biti i sunca.
Vjetar? Ista stvar i ovdje.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 13:01   #1084
Jel itko putovao trajektom Rostock - Trelleborg? Jel se može na njemu lijepo odspavati na nekom kauču, kao na Jadrolinijinim?
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 13:48   #1085
ja sam putovala prije dvadesetak godina - vožnja traje šest sati. koliko se sjećam mjesta su avionska u nekim salonima, tako da nije bilo nekog ispružavanja (zapravo je bilo dosta neudobno), ali putovala sam po danu i možda nisam dovoljno istražila cijeli brod. probaj naći preko neta koji je tip broda pa možda nešto saznaš.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 12:48   #1086
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
ja sam putovala prije dvadesetak godina - vožnja traje šest sati. koliko se sjećam mjesta su avionska u nekim salonima, tako da nije bilo nekog ispružavanja (zapravo je bilo dosta neudobno), ali putovala sam po danu i možda nisam dovoljno istražila cijeli brod. probaj naći preko neta koji je tip broda pa možda nešto saznaš.
imam isto iskustvo, nikad vise
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 10:06   #1087
Ipak vas nisam poslušao, jer sam bio vremenski knap. Ispalo je da dosta ljudi spava po hodnicima trajekta. Uvukao se u vreću i prilično ugodno odspavao. Nisam primijetio neke pretjerane kontrole odlaska na car deck, možda se moglo i ostati u autu. Trajekt Nils Holgersson.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 12:06   #1088
lijepo da si se javio s povratnom informacijom.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 20:38   #1089
Kupio sam povratnu kartu iz Zagreba za Stockholm u 7. mjesecu (550kn direktan let). Koji dio grada gledati za smještaj ako planiramo većinu toga pješice obilaziti?
Kakva su ljeta u Stockholmu?
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 00:23   #1090
Evo i ja sam kupila kartu za te novce i namjeravam naci smjestaj negdje blizu prijevoza za aerodrom (Terminalslingan / Central Station) i to sa istocne strane, cini mi se zivlje. Bila sam vec jedan citav dan u Stockholmu, pa sam shvatila da bih se htjela vratiti :-)

Prijevoz
- najbrzi National Express (dosta jeftinije ako se kupi 3 mjeseca unaprijed): https://www.arlandaexpress.com/fares.aspx
- bus nesto jeftiniji i nesto sporiji, ali jednako cest: https://www.flygbussarna.se/en
- public transport: http://sl.se/en/
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 17:49   #1091

Malo je smiješno da povratna karta National Expressa za vožnju od 15ak minuta košta skoro kao povratna avionska karta iz Zagreba
Ali dobro, kupit će se 3 mjeseca ranije.

edit:
rezervirao sam ovaj smještaj
https://www.booking.com/hotel/se/com...rc=sr_iw_title
Airbnb ima jako slabu ponudu, a ovo je s kupaonom i doručkom za oke novce

Zadnje uređivanje spic : 23.02.2017. at 18:02.
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 22:39   #1092
Da ... ja idem tjedan kasnije i rezervirala sam Central Hotel za sada. U stvari sam se iznenadila kako hoteli i nisu preskupi ... ipak je to Stockholm ...

Tvoja soba nema prozora (primjetila sam to kod masu hotela), sto mozda nije ni lose u to doba godine .... ali ipak 😀

Edit: i ja razmisljam vlakom ... ipak se ustedi dosta vremena ... dakle najkasnije pocetkom travnja kupiti karte.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 11:07   #1093
Quote:
spic kaže: Pogledaj post

Malo je smiješno da povratna karta National Expressa za vožnju od 15ak minuta košta skoro kao povratna avionska karta iz Zagreba
Ali dobro, kupit će se 3 mjeseca ranije.
Ta Arlanda Express je valjda samo za one sto putuju na racun firme
Zbog tog je vikendom jeftinije.
Ali u odnosu na taxi je opet jeftinije, tak da...
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 13:32   #1094
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Kakva su ljeta u Stockholmu?
ak imas srece onda je 20-25 i suncano, ak nemas onda je 5 i kisa ))
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 17:12   #1095
Treba li devizna kartica za plaćanje u Stockholmu ili je dovoljna bilo koja debitna kartica (Visa electron) koja je kunski račun? S bankomata sam mogao svugdje u svijetu dizati lovu s njom, ali ne znam ako će prolazit u dućanima i lokalima. Jesu oni skroz ukinuli gotovinu ili ipak mogu najnormalnije pronaći bankomat, dignuti novce i platiti novčanicama?
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 23:21   #1096
Možeš plaćati gotovinom, ali je kartica toliko sveprisutna da se i javni wc plaća njom
Mali trgovci ti mogu odbiti plaćanje karticom (iako ne smiju), pa je za vodu i žvakaće gume bolje imate gotovinu, za sve ostalo debitna kartica ide glatko.
__________________
light touched my hand in a dream of golden skans
osoba_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 13:07   #1097
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Kupio sam povratnu kartu iz Zagreba za Stockholm u 7. mjesecu (550kn direktan let). Koji dio grada gledati za smještaj ako planiramo većinu toga pješice obilaziti?

Kakva su ljeta u Stockholmu?


Mi smo bili u hostelu u Gamla Stanu, izvrstan smjestaj i lokacija. Svugdje smo isli pjesice (cak i od zeljeznickog kolodvora do hostela), osim voznje brodom do Djurgardena (tamo i nazad) kad smo isli u Skansen


Sent from my iPhone using Tapatalk
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 02:06   #1098
Quote:
spic kaže: Pogledaj post

Malo je smiješno da povratna karta National Expressa za vožnju od 15ak minuta košta skoro kao povratna avionska karta iz Zagreba
Ali dobro, kupit će se 3 mjeseca ranije.
Evo, ja sam kupila kartu za Arlanda Express, 308 novaca (dvije jednosmjerne, jer se ne moze kupiti povratna online)
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 18:49   #1099
Kupio i ja prije 3 dana

Trebamo još nešto unaprijed kupiti da bude jeftinije?
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 00:17   #1100
Ne. Općenito nema tamo baš nikakvih popusta za ništa, možete samo proći još skuplje. Ja sam taksi jednom od aerodroma do centra platio 750 SEK. Nije šala, let došao oko ponoći, tada cepaju posebno obilno.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.