Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2008., 20:44   #1
Mokri snovi: Antidepresivi i indikatori nedostatka nikotina

Gledao sinoć Dr. House-a i radi se o jednom jako interesantnom slučaju:

Momak vozio buggy i doživi orgazam dok vozi i radi toga strada i zapali se.
Kada su ga vodili na testove u kapsulu dobije "napad" tj. orgazam.
Skontaju da je radi nedostatka nikotina.

Pošto je krio da puši, nije redovno pušio, a postao ovisan o nikotinu tj. njegovo tjelo. Nikotin je tjelo koristilo kao anti-depresiv. U nedostatku antidepresiva organizam se posluži prirodnim antidepresivom tj. mokrim snom (od nezgode je stalno bio pod anestezijom).

Iz medicine je poznato da mokri snovi kod muškaraca uobičajeno se pojave nakon duže apstinencije. To može biti 7, 10, 20 i više dana. Namjerno se može izazvati kod onih koji ih nikada nisu imali tako da apstiniraju dok se ne jave. Međutim poznata je pojava da i nakon 5 dana redovnog sexa se zna pojaviti na 6. dan, što je sasvim nelogično. Spremnik je prazan, apstinencija nije postojala, ali organizam se služi tim. Mnogi kažu da uopšte ne sanjaju erotske snove dok imaju mokre snove.

Na taj način tijelo produkuje seretin, pored ostalih popratnih hormona. Seretina ne smije faliti niti ga smije biti viška inaće se javljaju anomalije. Međutim seretin je jedan od glavnih krivaca za depresije i nalazi se u mnogim tekućim antidepresivima. Služi slično kao nitroglicerin i izaziva glavobolju u prekomjernim količinama. Zato je poznata pojava da nakon više orgazama zaboli glava.

Interesantno da tijelo ima ovaj odbrambeni mehanizam i da se njime služi samo da mi nebi bili nesretni.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 21:48   #2
kakav je to hormon seretin ??? google mi izbacuje samo prezime seretin
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 21:58   #3
Koliko ja znam, postoji SEROTONIN
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 22:00   #4
a serotonin i mokri snovi imaju neku vezu?
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 00:40   #5
ima i serotin
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 15:06   #6
Može biti i da je serotin, slušao sam na Njemačkom i znate kako već Dr. House priča - jako brzo.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:31.