Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2007., 14:51   #21
ovulacija se događa dva tjedna prije prvog dana menge, eto tako.

a neredovit ciklus, eh pa pogodi zašto se brojanje plodnih i neplodnih dana smatra nesigurnom metodom
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 16:06   #22
Quote:
Leia_ kaže: Pogledaj post
Kalendarska metoda

Treba bilježiti duljinu ciklusa tijekom najmanje 6 mjeseci prije primjene metode. Od najdužeg opaženog ciklusa se odbija 11, da se dobije posljednji plodni dan ciklusa. Od najkraćeg zabilježenog ciklusa odbija se 18 da bi se dobio prvi plodni dan ciklusa. U pravilnom 28-dnevnom ciklusu plodni dani su od 8. do 19. U tih 12 dana valja primjeniti drugu metodu kontarcepcije ili treba disciplinirano apstinirati.
Kalendarska metoda je također i plan kako zatrudnjeti ako imate češće spolne odnose u plodnim danima.
I uz ovu metodu treba uvijek koristiti i neku drugu metodu kontracepcije!
Leia_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 16:26   #23
ja sam naučio da se trebam manit ovakvih tema
fina hitna.....
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 16:34   #24
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
ja sam naučio da se trebam manit ovakvih tema
fina hitna.....

Valjda te nije previše boljelo kad si naučio
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 17:13   #25
nope,rado ja učim...valjda :S
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 17:24   #26
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Onda je profesor iz fiziologije u krivu. I moja bivša profesorica iz bioilogije.
...ili ih nisi dobro razumjela. A možda su radi jednostavnosti opisivali ciklus koji traje točno 28 dana.

Moj profesor je rekao ovako: razmak između dana ovulacije i prvog dana menstrualnog krvarenja (koje je posljedica te ovulacije) konstantan je za pojedinu ženu i obično iznosi 14 dana. Razmak između prvog dana menstruacije i nove ovulacije ne mora iznositi 14 dana čak i za istu ženu, i zbog toga ciklusi kod one koja ima relativno redovitu menstruaciju nekad traju 28, nekad 25 a nekad 30 dana. U prvom slučaju, do ovulacije je došlo 14 dana nakon prethodnog krvarenja, u drugom 11, a u trećem je ovulacija nastupila 16 dana nakon menstruacije. A svaki put 14 dana prije naredne menge. Nadam se da sad kužiš u čemu je razlika između onog što kažeš ti i onoga što tvrdi alexxx.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 01:24   #27
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
...ili ih nisi dobro razumjela. A možda su radi jednostavnosti opisivali ciklus koji traje točno 28 dana.

Moj profesor je rekao ovako: razmak između dana ovulacije i prvog dana menstrualnog krvarenja (koje je posljedica te ovulacije) konstantan je za pojedinu ženu i obično iznosi 14 dana. Razmak između prvog dana menstruacije i nove ovulacije ne mora iznositi 14 dana čak i za istu ženu, i zbog toga ciklusi kod one koja ima relativno redovitu menstruaciju nekad traju 28, nekad 25 a nekad 30 dana. U prvom slučaju, do ovulacije je došlo 14 dana nakon prethodnog krvarenja, u drugom 11, a u trećem je ovulacija nastupila 16 dana nakon menstruacije. A svaki put 14 dana prije naredne menge. Nadam se da sad kužiš u čemu je razlika između onog što kažeš ti i onoga što tvrdi alexxx.
Samo što je moja tvrdnja ipak točnija Možda nisi pročitala, ali sam bila navela da je to 14. dan +4 ili -4 dana, i toga se vrrrrlo dobro sjećam.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 08:40   #28
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Samo što je moja tvrdnja ipak točnija Možda nisi pročitala, ali sam bila navela da je to 14. dan +4 ili -4 dana, i toga se vrrrrlo dobro sjećam.
Nevjerojatna si.

Evo što si napisala:

Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Plodne dane računaš kao 14.-ti dan ciklusa +4 ili-4.
To nije "točnija" tvrdnja od ove:

Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
ne 14. dan ciklusa, nego 14. dana prije prvog dana ciklusa.
Postoje zdrave žene s urednim ciklusima koje mengu dobivaju (naprimjer) svakih 34 dana. Ovulacija događa 14 dana PRIJE menstruacije, što opet znači da je do nje dolazi 20 dana NAKON prethodnog krvarenja. U tom slučaju tvoja gornja tvrdnja ne da nije "točnija", nego je potpuno netočna.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 20:57   #29
Aj dobro docentice. No ipak bih ti od srca preporučila da uzmeš Langmanovu embriologiju. Svidjet će ti se.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 14:42   #30
Quote:
hannah_st kaže: Pogledaj post
a sta je sa curama kojima nikad ne dodje menga na vrijeme kako one racunaju
žene s neredovitim ciklusima koje koriste brojanje po kalendariću kao metodu kontracepcije nisu naročito bistre.

a i nije da se plodni i neplodni dani računaju samo matematički - može se mjeriti temperatura, što sigurno povećava točnost, pratiti promjene cervikalne sluzi..

možda će te ovo iznenaditi , ali postoje kondomi, pilule, flasteri.. nismo osuđene na određivanje dana ovulacije. meni se to čini kao super metoda u fazama života kad nije frka ni da zatrudiš. ali sad nekako i ne bih baš.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 14:47   #31
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Aj dobro docentice. No ipak bih ti od srca preporučila da uzmeš Langmanovu embriologiju. Svidjet će ti se.
i tamo piše da je ovulacija, neovisno o dužini ciklusa, 14. DC? i ženi kojoj ciklus traje 25 dana, i onoj kojoj traje 28, i onoj kojoj traje 32, je ovulacija 14. DC?

postoje struke na kojima bi uvjet za prolaz na ispitu morao biti 9o%, da ga jebeš.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 14:50   #32
alexxx je u pravu. Menstruacija je cca 14 dana PRIJE nove, a ne nakon stare. zato je tako tesko odrediti tocno plodne dane, jer ne znas kad ce bit nova. ifff da je bas 14 dana nakon stare, nikakva zastita nikome ne bi trebala i svi bi znali kad je opasno.
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 18:27   #33
Quote:
god save the queen kaže: Pogledaj post
e sad, u međuvremenu, prekjučer, mi je dečko prtljao nešto po meni a na rukama je imao sperme.


Oprosti, morala sam.
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 18:28   #34
Quote:
god save the queen kaže: Pogledaj post
ali bojim se da ja spadam u onih 0,01% (ne)sretnica kojima je dovoljan jedan spermij da se nešto dogodi.


Bježim odavde. Umrijet ću od smijeha.
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 20:34   #35
plodni i neplodni dani

zanima me kako ih izracunat buduci da mi menga redovno kasni desetak dana?da li je to uopce i moguce izracunat jer toliko kasni i koliko je to zapravo sigurna metoda
gazela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 20:56   #36
Quote:
gazela kaže: Pogledaj post
zanima me kako ih izracunat buduci da mi menga redovno kasni desetak dana?da li je to uopce i moguce izracunat jer toliko kasni i koliko je to zapravo sigurna metoda
Vrlo nesigurna, tj. potpuno nesigurna metoda ukoliko ti nisu menge ko švicarski sat, čak ni tada, jer se uvijek može dogoditi da se uslijed nekog poremećaja u organizmu pomakne i ovulacija.
Ovulacija je uvijek negdje na polovici ciklusa +- 2 dana
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:07   #37
meni nekad kasni 10 dana, nekad urani 5. Ajde ti sad izračunaj - nema šanse
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:26   #38
steta.. a dani pred samu mengu,jesu oni plodni ili neplodni? meni je jednom jedna kolegica rekla kako su to uvijek sigurno NEPLODNI dani..i ja sam se drzala togai jos nisam ostala trudna znaci kad osjecam da cu dobit,2-3 dana prije,uvijek sam smatrala da su to onda neplodni.jel to stavrno tako,ili? ja pojma nemam
gazela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:28   #39
u normalnim mjesečnicama (30 dana) plodni dani su 12, 13, 14 dan od početka ciklusa

koliko ti kasni tako produži i računanje
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 23:02   #40
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
u normalnim mjesečnicama (30 dana) plodni dani su 12, 13, 14 dan od početka ciklusa

koliko ti kasni tako produži i računanje
Zar nije za ciklus od 28 dana, 14.dan +/2 dana,od prvog dana mjesečnice..što znači za ciklus 30 dana je 15.dan +/- 2

Ali.kako je već Ivanica napisala, i kod najredovitijeg ciklusa se može desiti da se poremeti ovulacija...

Gazela,obzirom na to da ti ciklus nije ustaljen,mislim da ne bi trebala koristiti ovu metodu...

http://www.trudnoca.net/tekst.php?id...0trudno%C4%87e
amis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.