Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2012., 20:16   #61
Quote:
nana1981 kaže: Pogledaj post
Ono što mene poptpuno izbezumljuje je potreba veza i vezica mita i korupcija za nešto što se apsolutno podrazumijeva u drugim rodilištima. Prije svega mislim na epiduralnu..
upravo tako
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 06:06   #62
mislim da niste u pravu. Epiduralnu ne daju jer u bolnici nemaju dovoljno educiranih anesteziologa, a problemi su nastali kad je pošao dr. Lenz.

Za ostale stvari ne znam.
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 14:06   #63
Mislim da su svi oni educirani kad dođu njihove žene, a nas obične smrtnike ko ...
nana1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 21:45   #64
Problem nije nastao odlaskom dr. Lenza, kao što rekoh u životu nisam upoznala osobu koja je u našoj bolnici dobila epiduralnu osim jedne cure koja je zato imala je.... predispozicije (netko iz uže obitelji je dr. u bolnici). Istina je da su u smjeni samo 2 anesteziologa (1 za intenz. njegu, a drugi za sve ostalo), ali to nebi trebao biti problem rodilja a nažalost i sramotu jedne suvremene bolnice jest.

Zadnje uređivanje đive : 12.04.2012. at 21:54.
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 15:08   #65
Quote:
đive kaže: Pogledaj post
Problem nije nastao odlaskom dr. Lenza, kao što rekoh u životu nisam upoznala osobu koja je u našoj bolnici dobila epiduralnu osim jedne cure koja je zato imala je.... predispozicije (netko iz uže obitelji je dr. u bolnici). Istina je da su u smjeni samo 2 anesteziologa (1 za intenz. njegu, a drugi za sve ostalo), ali to nebi trebao biti problem rodilja a nažalost i sramotu jedne suvremene bolnice jest.


a onda idite roditi u Podobnika za 30 tisuća kuna pa ćete dobiti sve, i muzičku želju. Mislim, nema smisla raspravljati znamo da je bolnica u k... zbog mnogih drugih stvari, a što možemo promijeniti?
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 19:30   #66
Čemu revolucija?
Ovo o anesteziolozima su riječi doktora sa trudničkog tečaja.
Vjerovatno nemožemo ništa promijeniti, ali možemo konstantirati činjenice. I neke žene informirati. I iznijeti svoje mišljenje.
A svaka će onda sama odlučiti gdje želi i može roditi. Ali činjenica je da ovdje epiduralne nema, pa da ga hebeš. A npr. u nekoj drugoj bolnici istog ranga (istina ne svakoj) ju možeš dobiti, nemoraš ići u Podobnika. Za jednu županijsku bolnicu u 21. stoljeću žalosno je da one žene koje žele nemogu dobiti epid. i to je moje mišljenje. Ja konkretno nisam još sigurna dali bih ju uzela. Ali mislim da izbora treba biti.

Zadnje uređivanje đive : 14.04.2012. at 19:39.
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 11:12   #67
gle, po pričama bivših trudnica ( i to običnih 'smrtnica' bez neke j. veze) jedini je Lenz davao epiduralnu i to na način da se unaprijed s njim dogovoriš, da ti dođe kad te uhvate trudovi i to platiš nekih tisuću, tisuću i pol kn. On je otišao ima već neko vrijeme - i sada više nema ni epiduralne.

Jednoj curi koju znam je došao po dogovoru, ali joj nije mogao dati jer je bila već podosta otvorena, ubrzo je i rodila pa joj ne bi stigla djelovati.

sad jesu li ostali anesteziolozi zaista needucirani, lijeni ili tko zna što, ne znam, samo je činjenica da epi nema otkad je ovaj otišao.

Meni osobno ne smeta jer je ne bi ni uzela. Po meni je trenutno veći problem nedostatka lijekova s kojim sam i sama bila suočena kad sam prije par mjeseci ležala na ginekologiji. Recimo, mojoj poznanici nakon CR nisu dali heparin i dobila je trombozu, e to je zastrašujuće
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 12:39   #68
Evo iz prve ruke - anesteziolozi nisu needucirani za epiduralnu nego ih je malo, sve skupa oko 9 ljudi a a naša bolnica je zrela za nekih 15tak anesteziologa da bi se rodiljama moglo davati epiduralnu. Problem je u tome što epid. nemožeš ženi dati pa poći ća nego je potreban dugotrajni nadzor nad rodiljom koja je prima. Znači vraćamo se na početak - financijski opterećenje zaposliti još anesteziologa u bolnici koja je ionako u financijskom kolapsu i gdje oskudijevaju i u toalet papiru.
Istina je, mjere štednje su sveprisutne, od potrošnog materijala (npr CTG mjerenje na način da potrošiš što manje papira a da se koliko toliko može očitati) do lijekova (neke moraš sam donijeti u bolnicu) a i čini mi se da na odjelu zadržavaju samo najhitnije slučajeve i gledaju te se što prije riješiti.
Ali, isto tako čini mi se (jer ja nisam stručna to ocjenjivati) da je naše rodilište i cijeli odjel premalog kapaciteta za područje koje pokriva. Sobe na odjelu su pretrpane, u svakoj je bar 2 kreveta više nego je predviđeno, vlada ogromna gužva što sigurno ne olakšava rad doktorima. Neznam dali je zbog toga komunikacija doktora s pacijenticama nikakva -kao u ratnim filmovima iz 2. svj. rata negdje na prvoj crti bojišnice. Čast izuzecima, eto po meni najbolji dr. otamo uskoro ide ća. Sestre su uglavnom OK i trude se, tu nemam nikakvu zamjerku.
Čini mi se da nam fali neki je.... donator. Ma ja osobno bi to sve mogla progutati da ima malo kvalitetnije komunikacije u odnosu dr. - pacijentica.
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:13   #69
Eto baš lijepo da si se raspitala i saznala to sve

taj najbolji dr. meni vodi trudnoću i neki dan mi je napravio zadnji pregled. Navodno će dolaziti povremeno u bolnicu, ali to više nije to. Baš mi je žao zbog toga. Uopće ne znam ni tko će biti novi šef odjela
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 11:53   #70
Quote:
Cigi kaže: Pogledaj post
Eto baš lijepo da si se raspitala i saznala to sve

taj najbolji dr. meni vodi trudnoću i neki dan mi je napravio zadnji pregled. Navodno će dolaziti povremeno u bolnicu, ali to više nije to. Baš mi je žao zbog toga. Uopće ne znam ni tko će biti novi šef odjela
jel' taj najbolji dr što ide ća dr.krajančić?
ift07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 15:14   #71
Quote:
ift07 kaže: Pogledaj post
jel' taj najbolji dr što ide ća dr.krajančić?

Nije
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 15:43   #72
Quote:
đive kaže: Pogledaj post

Nije
šteta!
ift07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 16:22   #73
Quote:
ift07 kaže: Pogledaj post
jel' taj najbolji dr što ide ća dr.krajančić?
da bar on ide

Ivanišin je otišao
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 21:30   #74
Quote:
Cigi kaže: Pogledaj post
da bar on ide

Ivanišin je otišao
Uh, to je loša vijest! Sretni oni tamo gdje dođe!
ift07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 13:04   #75
koliko sam ja čula ide u onu novu privatnu polikliniku u Grawe zgradi, ali tamo će biti samo ambulante, dakle nema poroda ni operacija

iako mi je rekao da će dolaziti jednom tjedno na dežurstva u bolnicu
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 19:53   #76
A što je s trudnicama koje je on vodio?
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 21:21   #77
mene je prebacio u Bačića
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 14:06   #78
Zna li netko kako idu ta njihova dežurstva,mene zanima kad je Krajančić.
Amparo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 18:58   #79
Quote:
Amparo kaže: Pogledaj post
Zna li netko kako idu ta njihova dežurstva,mene zanima kad je Krajančić.
On ti srijedom ima ambulantu, vjerujem da nema gužve
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 21:44   #80
Znači paklena srijeda, a valjda ću ga preskočit nekako
Amparo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.