Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2012., 09:53   #81
bilo je gužve jer srijedom je bio i Ivanišin.... sad kad njega više nema tamo vjerujem da nema gužve

Bačić je četvrtkom... za ostale ne znam
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 16:41   #82
Rodilište Dubrovnik ili Metković

Drage mame,trudnice,žene jako sam neodlučna što se tiče ova dva rodilišta.

Naime,puno bi mi pomoglo iskustvo iz oba rodilišta. Prvorotka sam i nebih se prepuštala bilo kome. Ginekolog mi je A.Bubica i do sad sve ok za njega.
Za rodilište u Mtk-u sam čula samo da je jako uredno,osoblje super i tako.
Za rodilište u Dbk-u sam čitala nešto,ali opet ne znam ništa.

Može li muž biti na porodu u Metkoviću ako sudjelujemo na tečaju?


Zbilja bih voljela da me usmjerite u bolje rodilište jer ne znam ništa,ne znam što me čeka



nadam se da će te pisati na ovu temu,hvala.
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 20:47   #83
tebi trebaju žene iz Mtk sa svojim iskustvima..zašto su ostale/nisu ostale u Mtk..

jer nijedna žena iz Dbk nije pošla tamo roditi, to znaš, tako da ti ja ne mogu pomoći
__________________
Gospar
ivancica14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 22:12   #84
Quote:
ivancica14 kaže: Pogledaj post
tebi trebaju žene iz Mtk sa svojim iskustvima..zašto su ostale/nisu ostale u Mtk..

jer nijedna žena iz Dbk nije pošla tamo roditi, to znaš, tako da ti ja ne mogu pomoći
voljela bi znati kako je i u Dbk-u

tj.kako da se odlučim za Dbk ili Mtk
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 23:24   #85
Prvo dijete rođeno u Metkoviću i to mi je jedno od najboljih iskustava u životu.

osoblje, čistoća, prostor (kao u ST) samo su tri u sobi i sobe su puno veće - sve savršeno.

jedina, ali jako bitna mana ; nema operacijske sale, tj. ideš na rizik....... tu ionako možeš ostat roditi samo ako ti je trudnoća 100 % uredna, ako se ipak nešto zakomplicira - šalju dalje.....

drugu curu sam rodila u St. i osim kakve takve sigurnosti, da u slučaju da nešto pođe krivo sam za 5 min. u sali i uređenja samog rodilišta, sve ostalo- veliko razočarenje.....

Malo rodilište ima krcato prednosti i imaš taj osjećaj kao da si blizu doma, jer su ljudi domaći, nema gužve, svi ti pomažu........ i jedna sala bi im bila ogromna prednost....nažalost, oni je nemaju......

na tebi je da odlučiš, u svakom slučaju sretno
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 00:22   #86
sweetheart u tome i je stvar,što ako dođe do bilo kakve komplikacije šalju za dbk. kolike su šanse da sve prođe kako treba? ne znam,nikada nisam rađala...morat ću malo preispitat žene dok čekam na red za pregled
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 15:04   #87
matija......

mislim da ti nitko ne može dati valjan odgovor na to.....

meni oba poroda prošla savršeno...... u drugoj trudnoći sam imala laganije komplikacije pa sam sama odlučila ići za ST.

Da sam i drugu rodila u metkoviću bilo bi bolje i meni i njoj, no nitko ti ne može dati garanciju da će sve glatko proći.
U većini slučajeva bude sve ok, no također znam za par slučajeva, koje je baš blizina sale i kirurga spasila.

U svakom slučaju, nek' ti sve bude po školski i SRETNO
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 23:23   #88
Ne ljutite se Metkovke, ali ja u tom rodilištu nikad ne bi rodila. Rađanje u rodilištu bez operacijske sale mi je jednako rađanju kod kuće ili na gumnu!
Ma sve da ti je trudnoća 100 posto uredna, kako ćeš znati hoće li se porod zakomplicirati? Pa samo nek ti posteljica ostane, kako će ti je izvadit? Na živo? Lokalna anestezija u tim slučajevima ne djeluje. Da ne govorim o potencijalnom hitnom carskom. A dok dođeš do Dubrovnika, ko živ ko mrtav
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 20:50   #89
Cigi, nema tu ljutnje i ja se slažem sa tobom

Najžalosnje je što je usluga u tom malom rodilištu savršena (kad čitam iskustva žena iz privatnih rodilišta, tipa Podobnik - identično je.....

Ovaj dio se, naravno odnosi, na ona tri dana NAKON što žena rodi - koja su po meni također jaaako bitna

Imaš par soba, rodilište je novo, sve je cakum-pakum sređeno, nerjetko žene budu same u tim sobama, sestre su na usluzi čitavo vrijeme, malo je rodilja i ove ih drže ko' kap vode na dlanu......
Hrana je iz restorana, preukusna......


Ta jedna sala bi sve riješila i po meni je sramota da se za takvo nešto nema, da postoji, uvjerena sam, da niti jedna žena iz Metkovića ili okolice ne bi uzimala u obzir nijedno drugo rodilište.

P.S. za vrijeme poroda nisi sam, tu je uvijek sestra, doktor dolazi povremeno......
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 12:41   #90
Porod Dubrovnik

Uff dugo nitko nije pisao ja sam se nadala nekok novijem postu jerbo imam roditi svaki dan.
Prvog sina sam rodila u dbk rodilistu prije 3,5 godine i imam samo rijeci hvale za sve od odjela, babica, uvjeta, komunikacije, cistoce, sestara i doktora (Ivanisin tada i sve bi dala da me moze opet poroditi ali sad je u privatnoj klinici kkoja ne radi porode ...)
Sad sam presla termin za tjedan dana i svaka dva dana idem na provjeru ctg-a i plodne vode tako da mi je svaki put netko drugi i za sada je sve ok. Ako ima netko sa 'svjezijim' iskustvom, bilo bi super cuti....

Sretno svima!
__________________
10.06.2010.
NessieM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 16:49   #91
Evo da se ja malo osvrnem sa novijim iskustvima. Prvo dijete sam rodila u rodilištu Dubrovnik. Prešla sam termin, pa sam svaka dva dana dolazila na ctg. Nema gužvi, malo se čeka, dvije sestre koje zaprimaju su dosta ljubazne. Uglavnom sam bila svaki put kod drugog doktora. Mislil da imaju kronični manjak ginekologa i dosta ih dolaze kao vanjski suradnici. Meni su bili Perkov, Becic, Zadro i Ivanisin. Za Ivanisina posebno imam rijeci hvale, kao i za doktora Perkova. Samo je steta jer Ivanisin dezura par puta mjesecno, a Perkov dolazi na par mjeseci iz Pule i onda se vraca natrag.
Porod je prosao u redu, babice Matea i Arijana su bile divne i pune razumijevanja i jako sam im zahvalna na tomu. Ono sto mi je najvise smetalo je odnos sestara sa odjela prema rodiljama. Ono sto je njima svakodnevnica, zenama koje su tamo svakako nije. Ne mogu se nacuditi manjku empatije i suosjećanja. Mozda su dvije sestre bile stvarno kako treba, sve ostale odradjuju svoj posao po nekoj spagi bez imalo topline i strpljenja za majke, naročito prvorotkinje koje imaju toliko pitanja i strahova, pogotovo one majke kojima je dijete iz nekog razloga bilo na neonatologiji. Ako ste bahati i bezobrazni, dobit cete sto zelite, a ako niste nitko vas nece previše dozivljavat.
Eto toliko od mene!
Moo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 11:24   #92
Draga Moo

Apsolutno potpisujem svaku vasu rijec.
Ja sam imala tezak porod davno je to bilo istina prije desetak godina, divljastvo sestara na odjelu je neizmjerno . Jadino sestra Danka je bila izuzetak . Ostale katastrofa.
Hladne . Arogantne ,kao da netko folira a ne boluje u tim iznimnim trenutcima.
snjeznakraljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2019., 17:52   #93
Drage žene,
podižem ovu temu s obzirom da se odavno nije pisalo zanimaju me "freškije" priče s poroda
I što je s porodom na stolčiću? Toliko su ga hvalili, i osoblje i rodilje, a onda sam čula da su mnoge imale problema kada su ga zatražile
__________________
Idem na sve. Ništa već imam!
adastram is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2020., 11:26   #94
Pozdrav, podizem ovu temu, molim vas znate li koja je procedura za carski rez u Dubrovniku, koju daju anesteziju opcu ili spinalnu, moze li na izbor? Uskoro me ocekuje carski beba na zadak ako se ne okrene. Molim vas bilo kakva iskustva dobro ce mi doci. Da li u Dubrovniku ima mogucnost laserskog carskog bez rezanja? Hvala puno
Sanja321 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.