Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2017., 14:13   #61
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne znam o kakvom krugu ti pišeš, ali ja pišem o krugu samozavaravanja (čitaj ovisničkih odnosa).
nezz, meni se čini da je rodion zabrijao na olimpijadu.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 14:36   #62
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne znam o kakvom krugu ti pišeš, ali ja pišem o krugu samozavaravanja (čitaj ovisničkih odnosa).
Misliš da je život bez samozavaravanja moguć?

mimma
Ma jok, ja sam ideološki protiv olimpijade.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 14:48   #63
malo je izvan teme, ali ako možeš, objasni mi svoju ideologiju.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 14:58   #64
Nema tu mnogo da se filozofira. Sport je političko sredstvo manipulacije masama i udarna pesnica održavanja postojećeg sistema. Današnji profesionalni sport je potpuno obezduhovljena kategorija, sa strogo materijalističkim premisama. A, današnja Olimpijada i celokupan profesionalni sport su svetlosnim godinama udaljeni od antički shvaćenog pojma igre.
Eto
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 15:12   #65
Quote:
RodionRomanovič kaže: Pogledaj post
Misliš da je život bez samozavaravanja moguć?
To što osobno mislim nema veze s ovom temom i pdf-om, odnosno rasprave o tome bi trebale ići na drugi pdf.


A što se tiče teme, problem je u tomu da neke žene koje su već dovoljno svjesne "tog kruga" tako da su na osobnoj razini sposobne odbaciti identitet žrtve i dalje u sebi nose ono što se u psihologiji naziva kolektivnim identitetom žrtve (nagomilanu bol koju su žene osjetile kroz cijelu prošlost, kroz tisuće godina...podčinjenosti muškarcu, silovanja, ropstva, iskorištavanja, rađanja...). Jedini način kojim žena može s tim izaći na kraj jest preobraziti tu svoju bol u svjesnost. A Elle je to na koncu napravila, o tome pišem.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 15:14   #66
Quote:
RodionRomanovič kaže: Pogledaj post
Nema tu mnogo da se filozofira. Sport je političko sredstvo manipulacije masama i udarna pesnica održavanja postojećeg sistema. Današnji profesionalni sport je potpuno obezduhovljena kategorija, sa strogo materijalističkim premisama. A, današnja Olimpijada i celokupan profesionalni sport su svetlosnim godinama udaljeni od antički shvaćenog pojma igre.
Eto
ja mislim , rodione, da ti pomalo idealiziraš stare grke.
osim toga, sport po prirodi stvari ne može biti obezduhovljena kategorija. to može izjaviti samo netko tko se nikad nije bavio sportom.
__________________
zlo goveđe dovijeka june

Zadnje uređivanje mimma7 : 17.01.2017. at 15:29.
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 15:25   #67
@mimma
@fish

Neću sad da spamujem temu, ali, inače bih vas toliko razbio argumentima da bi se upišale od muke
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 15:58   #68
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
To što osobno mislim nema veze s ovom temom i pdf-om, odnosno rasprave o tome bi trebale ići na drugi pdf.
na primjer, na književnost evo nešto otprije sedam godina.
Quote:
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
uf!
ma nije kod tolstoja ništa prosto ko pasulj.
karenjinu je počeo pisati u vrijeme dok je u rusiji 'žensko pitanje' postajalo jedno od važnijih pitanja. tolstoj (osvjedočeni krelac od muža i promiskuitetni pohotnik), koji je po tom istom pitanju bio poprilično tvrd i nefleksibilan, a usto i strastveni poklonik velikog ženomrsca schopenhauera, prvu je verziju romana napisao tako da bludnicama očita bukvicu, pa je u ani utjelovio isključivo nepatvoreno zlo i porok.
s obzirom da je u to vrijeme već dobrano zapao u vjerski fanatizam, izvrnuta percepcija žene nametnula se sama po sebi kao logičan ishod.
no, kako to obično biva kod pisaca koji se postepeno zaljube u neki svoj lik, ana je, uslijed višegodišnjeg pomnog dotjerivanja, postajala sve složenija i zanimljivija, a lav sve zbunjeniji i nesigurniji u vlastitu poruku.
i eto ti belaja.

a samoubojstvo?
pa njegovi likovi često aktiviraju neke elemente svoje svijesti, dok neke druge potiskuju. neke potiskuju u podsvijest, drugi ostaju dio svijesti, a opet time ne postaju ništa više očiti. opisi stanja na granici svjesnog i nesvjesnog su odlični, ali meni su posebno genijalni prikazi ljudskih dnevnih i svjesnih mehanizama samozavaravanja.
šta nije genijalno izveden karenjinov obrambeni mehanizam pomoću kojeg živi tako da ne zna ono što cijelo vrijeme zna?
zar nije genijalno motiviran i vronski, koji nakon potpunog flopa u karijeri (nesvjesno?) koristi anu da na njezin račun ostvari i društvenu i psihološku dobit kao kompenzaciju za izgubljeni status?
doli se miri sa stivinom nevjerom, kiti se miri s porazom, levin se miri s ispraznošću. svatko od njih pronalazi svoju štaku.
jedino je impulzivna, senzualna i instiktivna ana neukrotiva. i, naravno, sasvim opasna. jer jedina u ključnom trenutku nije sposobna aktivirati prijeko potrebne mehanizme samozavaravanja.

zar je religiozno nadojenom, mesijanistički nastrojenom puritancu, svjesnom zaljubljenosti u vlastiti lik (nažalost, ne u kiti) preostalo išta drugo nego ubiti ludu kurvu? pa čak i da nije bio ništa od nabrojenog.
ne čini li se da ima veze s temom, moram vam reći da ima.
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
A što se tiče teme, problem je u tomu da neke žene koje su već dovoljno svjesne "tog kruga" tako da su na osobnoj razini sposobne odbaciti identitet žrtve i dalje u sebi nose ono što se u psihologiji naziva kolektivnim identitetom žrtve (nagomilanu bol koju su žene osjetile kroz cijelu prošlost, kroz tisuće godina...podčinjenosti muškarcu, silovanja, ropstva, iskorištavanja, rađanja...). Jedini način kojim žena može s tim izaći na kraj jest preobraziti tu svoju bol u svjesnost. A Elle je to na koncu napravila, o tome pišem.


Quote:
RodionRomanovič kaže: Pogledaj post
@mimma
@fish

Neću sad da spamujem temu, ali, inače bih vas toliko razbio argumentima da bi se upišale od muke: kava:
a pa znam.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 10:57   #69
Kako je Patrickova zena znala za njihovu 'igru'? Kad je bila van grada cijelo vrijeme?
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 11:41   #70
Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post
Kako je Patrickova zena znala za njihovu 'igru'? Kad je bila van grada cijelo vrijeme?
Pa znala je od početka sa kakvim čovekom živi. Ona je razumela njegovu mračnu stranu.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 13:22   #71
Znala je ona za njega ali kako je znala za njih dvoje? Sta ju je on zvao dok je bila na hodocascu da joj kaze?

A sto se tice oca joj, ne mislim da se ubio jer nije mogao podnijeti susret s njom...
Prije da joj 'napakosti' do kraja...

I nisam skuzio koliko vremena je proslo od njenog sudara do zabave?
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 13:30   #72
Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post
Znala je ona za njega ali kako je znala za njih dvoje? Sta ju je on zvao dok je bila na hodocascu da joj kaze?
Žene osećaju takve stvari.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 13:35   #73
Quote:
RodionRomanovič kaže: Pogledaj post
Žene osećaju takve stvari.


A eto, njena prijateljica nije skuzila da joj mjesecima mulja s muzem...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 13:40   #74
Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post


A eto, njena prijateljica nije skuzila da joj mjesecima mulja s muzem...
A, jebi ga sad.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 13:46   #75
Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post
Kako je Patrickova zena znala za njihovu 'igru'? Kad je bila van grada cijelo vrijeme?
Zar je? Ja se sjećam da je žena spomenula Michelle na kraju da je on vodio takav život jer je znala da joj je ovaj upao u kuću i pokušao je silovati prije nego ga je sin opizdio u glavu.

Ne sjećam se tačno tog njihovog razgovora.
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 20:15   #76
Moj je dojam kako je film odmicao bio da je Michelle, kako je sama rekla dok je susjedu prepričavala događaj s ocem, psihopat. Neprimjetne posebne emocije, manipulativne socijalne vještine, posesivnost spram sina, nedopuštanje tuđe sreće. To mi se činilo posebno evidentno u sceni kad se prijateljica na zabavi ljubi s mužem i ona baš tada dolazi i govori joj da mu je ona ljubavnica.

I ovo objašnjenje mi se sviđa, tj. čini primjerenim



Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Mislim da je u filmu riječ o kontroli. Glavna junakinja drži sve pod svojom čizmom, kako na poslu, tako i u obitelji. Silovanje remeti normalan slijed stvari, stavlja je u poziciju žrtve, tjera je da promijeni ponašanje. Kasniji, poprilično nekonvencionalan i nezdrav odnos koji Michele razvija s Patrickom njen je pokušaj da uspostavi kontrolu nad onim što joj se dogodilo i da umanji traumu. Zanimljivo je kako u jednom trenu doznajemo da je ostavila muža jer ju je udario (iako su si očito još dobri i smeta je nova žena u njegovu životu), a onda pristaje na sadomazo odnos sa svojim silovateljem.
^^Ovo zapravo objašnjava i zašto je još ko dijete postupila tako da je, kako razumijem, pomogla ocu spaliti sve. Dakle, nepodnošenje pozicije žrtve, bilo kakav način da bude 'u kontroli', makar i agresija.

Kraj, doduše, ostavlja dojam da je raščistila svašta nešto u svom životu i izdignula se iz kojekakve kaljuže, pa je možda ovo gore pogrešno.

Kako god, mene film zabavio. Baš je stylish.
Globinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 21:12   #77
ako je psihopat, onda po prirodi stvari ne može biti ni u kakvoj poziciji žrtve iznad koje se treba izdići.

razbacujete se terminima bez ikakvog smisla i logike.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 22:24   #78
ha elle. ni vrit ni mimo, iskreno. nekako sam ostala ravnodusna, bio mi je gust gledat tho. da bi ponovila, ne bi!
xalt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 22:29   #79
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
ako je psihopat, onda po prirodi stvari ne može biti ni u kakvoj poziciji žrtve iznad koje se treba izdići.

razbacujete se terminima bez ikakvog smisla i logike.
Smisao i logika fali tebi.

Da si čitala što piše, vidjela bi da prvo navodim svoj dojam poslije gledanja filma (psihopat), onda kažem da mi se sviđa i drugo objašnjenje (kontrola), a na kraju kažem da kraj sugerira nešto drugo (izdizanje, nadvladavanje demona itd.)

Dakle, navodim tri mogućnosti a ne kažem da su sve tri točne. Dapače, na kraju kažem da izdizanje negira prve dvije opcije. Drugo, otkud ti to da se psihopat ne može osjetiti u podređenoj poziciji iz koje bi imao poriv izdići se?
Globinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 22:30   #80
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post


^^Ovo zapravo objašnjava i zašto je još ko dijete postupila tako da je, kako razumijem, pomogla ocu spaliti sve.
"pomogla ocu"? velike i teske su to rijeci, nit je ona znala sto radi niti sto on pali, primila je sve kao igru sto je prirodno za tu dob. jednostavno, kazna ne pristaje zlocinu.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.